Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

Chce kupic najlepsza gre, ktora spelni ponizsze wymagania: ( Ostatnio gralem np. w grę Munchkin i sie spodobała)

- dla 4-6 osob
- do 100 zł
- interakcja między graczami
- nie chce by gra była prosta

Co byscie polecili swoim doświadczeniem ?
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Dyso »

Cytadela- gra karciana w której gracze knują jaką kartę postaci wybrać w danej turze aby mieć z niej profity, zaszkodzić przeciwnikom i jednocześnie nie być dla innych przewidywalnymi. Dodatkowo buduje się dzielnice i zarządza monetami. Według niektórych gra się dłuży na 6 osób

Belfort- tytuł kosztuje około 120zł, jest maksymalnie na 5 osób. Gra typu worker placement, rywalizuje się z innymi graczami o względy króla w budowie miasta. Walczy się o wpływy w dzielnicach. Gra jest opisana w humorystyczny sposób.

Potwory w Tokio- gra jest lżejszego kalibru. Gracze wcielają się w tytułowe potwory, które atakują Tokio. Rzuca się kośćmi, atakuje innych graczy, leczy rany, zbiera energię za którą kupuje się karty i zdobywa punkty zwycięstwa.

Jungle Speed- gra z serii imprezowych, kosztuje połowę budżetu. Gracze na przemian wykładają karty, jeśli pojawią się dwie o tym samym wzorze następuje rywalizacja między wybranymi graczami o złapanie totemu, który stoi między nimi. Niektóre karty wprowadzają dodatkowe modyfikacje. Gra dostarcza dużo emocji i dobrej zabawy.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: sztefyn »

Hmm, te wymagania spełnia Pandemia (podstawka) :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

No własnie chodzi mi o gry typu Cytadeli. Jungle Speed gralem i takiej wlasnie bym nie chcial. Szukam gry złożonej gdzie z kart mozna podejmowac rozne decyzje. Cos jeszcze oprócz Cytadeli ?
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: easy »

7 cudów świata (choć nieco przekracza budżet)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Bea »

Łowcy Smoków.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Chaaber »

Smallworld jak dokupicie planszę na 6 osób, albo zagracie na opór ciasnej mapie na 5 osób. Wtedy gra może być kapkę niesprawiedliwa dla ostatniej osoby, ale może być śmieszniej za to.

7 Cudów faktycznie może się super sprawdzić, sporo decyzji, szybka rozgrywka, wiele dróg do zwycięstwa, polecam.

Z klasyków możecie spróbowac Alhambry, ale tam zdecydowanie mniej interakcji niż w dwóch poprzednich.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

Widze ze sporo osob poleca 7 cudow swiata. Jednak czytalem ze gra jest prosta, a mi zalezy by kazda partie mozna bylo rozegrac na wiele sposob. Zeby nie bylo powtarzalnosci i przewidywalnosci.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: misioooo »

To, że jakaś gra jest prosta nie znaczy, że nie jest regrywalna i że każda rozgrywka będzie taka sama.
7 Cudów co grę będzie zapewne inna, sposobów punktowania (czyli dróg do zwycięstwa) jest wiele. Kombinowania też trochę. Same zasady są proste, czacha nie będzie się topić - gra bardzo przyjemna i regrywalna jak dla mnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Chaaber »

kamilpr pisze:No własnie chodzi mi o gry typu Cytadeli. Jungle Speed gralem i takiej wlasnie bym nie chcial. Szukam gry złożonej gdzie z kart mozna podejmowac rozne decyzje. Cos jeszcze oprócz Cytadeli ?
Jeśli Cytadela to idealna trudność dla Ciebie to i 7 cudów będzie działać zawodowo. Raczej nie masz się nad czym zastanawiać. Powiedziałbym nawet, że 7 cudów ma większe możliwości spowodowania paraliżu decyzyjnego niz Cytadela.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: arturpe »

Popieram 7 cudów. No i nie padło Race For the Galaxy, choć poniżej 100 szukaj delikatnej używki.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Bea »

arturpe pisze: No i nie padło Race For the Galaxy, choć poniżej 100 szukaj delikatnej używki.
Pewnie dlatego że Race jest dla 4 osób tylko, żeby dało się grać również w 6 osób trzeba dodatków, a wtedy nie ma szans zamknąć się w 100 zł.

To ja jeszcze dorzucę Artificium. Gra ładnie wydana, proste zasady, jest negatywna interakcja, dość krótka. No i tania.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: donmakaron »

A może Colt Express uda się dorwać za mniej więcej stówę? Gra cudnie wydana, świetna na 4-6 osób i wymaga trochę kombinowania. A bywa równie zabawna jak Munchkin, gdy w trakcie rundy okazuje się, że nie jestem już w tym wagonie, w którym zamierzałem być ;)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: arturpe »

Bea pisze:
arturpe pisze: No i nie padło Race For the Galaxy, choć poniżej 100 szukaj delikatnej używki.
Pewnie dlatego że Race jest dla 4 osób tylko, żeby dało się grać również w 6 osób trzeba dodatków, a wtedy nie ma szans zamknąć się w 100 zł.

To ja jeszcze dorzucę Artificium. Gra ładnie wydana, proste zasady, jest negatywna interakcja, dość krótka. No i tania.
Racja. Bez dodatku ani rusz. Zapomniałem :)
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

Nie chodziło mi ze idealna trudnosc jest w Cytadeli bo w nia nie gralem wiec nie wiem jaka jest tam trudnosc :)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: sztefyn »

"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Rafalm »

Popieram 7 cudów, choć interakcji to tam zbyt dużo nie ma. Jeśli chcecie się troche poprzepychać to polecam Pokój 25 w wersji Podejrzliwość (czyli ze zdrajcą w drużynie). Zasady proste do wytłumaczenia, ale jest trochę kombinowania. W budżecie też spokojnie się zmieści.
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

A stawiając interakcje miedzy graczami oraz dosc wysoki poziom gry na pierwszych miejscach ? Bo nadal boje sie ze polecane przez wiekoszc 7 cudow swiata to zbyt prosta gra, a takiej nie szukam
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Dyso »

Ciężko znaleźć taką grę na 6 graczy w tym przedziale cenowym. Ja nadal polecam Cytadelę, świetnie się przy niej bawię z graczami, którzy cenią sobie cięższe tytuły.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: kamilpr »

Ostatecznie moze byc tez na 4 osoby jesli to poszerzy pule gier :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: krzyss »

Ja również polecę Cytadelę. Graliśmy najwięcej w 5 osób i było rewelacyjnie, nie dłużyło się. Gra jest prosta do opanowania, świetna i wciągająca. Jest też nad czym pogłówkować.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: adam_k27 »

Polecam 7 Cudów Świata i Colt Express. Smallworlda też polecam aczkolwiek podstawka chodzi tylko do 5 graczy, dla 6 graczy można dokupić specjalną planszę, ale trzeba by się zaopatrzyć tez w jakiś dodatek żeby ras nie brakło. Dodam że gra dobrze chodząca na 6 osób nie może być zbyt skomplikowana, bo czas oczekiwania na swoją turę uczyniłby grę niegrywalną, a czas całej rozgrywki wydłużyłby się do nieakceptowalnych wartości.
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 4-6 osob, do 100 zł

Post autor: Jarzab »

Polecam Szmal (Greed). Mechanika podobna do 7 cudów, ale gra tańsza i interakcja między graczami większa. W tym miesiącu wydana po polsku.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
ODPOWIEDZ