Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo?

Post autor: arracan »

Cześć!
Poszukuję gry, która sprawdza się świetnie zarówno dla 2 graczy jak i większej ilości (docelowo nawet 6, ale 4 też mnie zadowala ;) ). Problem polega na tym, że znajomi wpadają, ale nie na tyle często żebym mógł kupować gry na większą liczbę graczy, a strasznie dużo gram z moją dziewczyną we dwójkę. I bardzo fajnie byłoby kupić jedną grę, która sprawdzi się w każdej okazji. Cena to powiedzmy do 150 zł.
Tematyka dowolna, byleby nie: zombie, postapo, wampiry i jakieś hardkorowe fantasy (moja luba nie jest fanką...)
Fajnie żeby była jakaś integracja, może być też co-op.
Osobiście zastanawiam się nad grami:
-Królestwo w Budowie, ale to tylko do 4 graczy.
-Pokój 25
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

Pokój na 2 lichy. Ja bym darował sobie.
Keyflower - świetny na 2 i równie świetny na 6 :) Interakcji mnóstwo!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: arracan »

misioooo pisze:Pokój na 2 lichy. Ja bym darował sobie.
A co z nim nie tak? ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: Rafalm »

Najfajniejszą opcją rozgrywki w Pokoju 25 jest Podejrzliwość, kiedy w drużynie mamy co najmniej jednego zdrajcę (strażnika). A to opcja od 4 graczy wzwyż. Dla dwóch graczy pozostaje tylko opcja kooperacji (niezbyt emocjonująca) albo dwóch drużyn przeciwko sobie - ta opcja potrafi rozgrzać atmosferę, choć brakuje w niej tej niepewności kto jest kim. Tu od razu wiadomo kogo trzeba gnoić :-)

Osobiście bardzo lubie Pokój 25, ale od 4 graczy w górę.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: sztefyn »

Na każdą okazję, na 2 i więcej graczy to 7 cudów świata (2-7)
albo Wsiąść do pociągu Europa albo Usa (2-5).
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: arracan »

misioooo pisze:Keyflower - świetny na 2 i równie świetny na 6 :) Interakcji mnóstwo!
Zobaczyłem sobie na jutubavh, wygląda bardzo interesująco, ale jak wypada ten element licytacjiw grze dwu osobowej?

I czy ktoś grał w MegaWojowników i jest w stanie napisać parę słów i czy, co ważne, dobrze chodzi na 2?
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: detrytusek »

klasyk na kazda liczbe graczy to Agricola. Interakcji tez nie zabraknie uwierz:).
CooP - rowniez swietnie skalujacy sie to Robinson
i kolejny klasyk swietnie chodzacy nawet na 5 osob to Puerto Rico
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

arracan pisze:Zobaczyłem sobie na jutubavh, wygląda bardzo interesująco, ale jak wypada ten element licytacjiw grze dwu osobowej?
Dla mnie to jak na razie jedyna gra, w której licytacja działa tak samo dobrze na 2 jak i na więcej osób :)
Licytacja standardowo jest emocjonująca i potrafi być bardzo "wredna". Niezależnie od ilości graczy. Ja lubię sobie zachomikować jakiegoś koloru dużo (albo zielonych!) i na jesieni/zimie takie epitety czasami fruwają... "Kur.. Skąd ty masz tyle żółtków!"
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: arracan »

Po wszystkich komentarzach mam 2 typy: 7 cudów świata i keyflower.
Ale nadal jestem ciekaw opinii na temat Królestwa w budowie (czy się dobrze skaluje) i Megawojowników (chociaż to raczej w kontekście gry wieloosobowej , podejrzewam że 2 osoby raczej kiepsko)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

Pamiętaj też, że 7 cudów to "lekka" gra na 40min. Keyflower przy naszych grach to około 30min/gracza i dużo bardziej umęczony umysł po rozgrywce.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: detrytusek »

w 7 cudow swiata wg mnie jest spory problem z regrywalnoscia w 2 osoby (ciagle te same karty w grze)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: Bea »

detrytusek pisze:w 7 cudow swiata wg mnie jest spory problem z regrywalnoscia w 2 osoby (ciagle te same karty w grze)
I trzeba imitować ruchy wirtualnego gracza. Wiele osób z tego powodu nie lubi 7 Cudów na dwie osoby.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

7 Wonders: Duel i mamy dla dwóch graczy ;)
Ale to osobna gra...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: detrytusek »

dokladnie. Mnie ta gra nie zachwycila ale widac potencjal przy wiekszej liczbie graczy - pewnie tak 5+. Poza tym jej cena jest absolutnie chora. Rebel 150 zeta za troche kart i kilka planszetek. Kupujesz pomysl i powietrze, a pomyslow dobrych nie brakuje (sa i lepsze wg mnie).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: Bea »

misioooo pisze:7 Wonders: Duel i mamy dla dwóch graczy ;)
Ale to osobna gra...
Ale tylko na 2 osoby, a nie o to chodzi autorowi wątku.

detrytusek pisze:dokladnie. Mnie ta gra nie zachwycila ale widac potencjal przy wiekszej liczbie graczy - pewnie tak 5+. Poza tym jej cena jest absolutnie chora. Rebel 150 zeta za troche kart i kilka planszetek. Kupujesz pomysl i powietrze, a pomyslow dobrych nie brakuje (sa i lepsze wg mnie).
Mnie tam się sama gra bardzo podoba, ale tak jak wspomniałam nie na dwie osoby. I lepeij nie dyskutujmy czy warto za tę grę tyle grać, bo to zależy od zarobków kupującego. Dla jednego to dużo, dla drugiego mało.


Wracając do tematu, mało jest gier tak samo dobrze działających na 2 jak i 6 osób. Na pewno Caverna, ale to gra większego kalibru. Może Wysokie Napięcie, niektórzy twierdzą że spokojnie da się grać na dwie osoby. A może Hyperborea? Jest negatywna interakcja. Na dwie osoby jednak nie próbowałam, ale przypuszczam, ze będzie ok. Jest też Cytadela. Niektórzy nie lubią opcji na 2 graczy, dla mnie jest całkiem w porządku, ale to lekka gra i szybko się może znudzić.
Poleciłabym, jeszcze Lords of Waterdeep z dodatkiem. Działa świetnie od 2-6, ale cena jest już spora no i po angielsku.
Jeśli zadowala cię opcja 2-5 to polecam Lewis & Clark, jeśli 2-4 to Osadnicy: Narodziny Imperium. Wybór jest naprawdę duży.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

Dorzucam 2-4 Shipyard.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: detrytusek »

detrytusek pisze:I lepeij nie dyskutujmy czy warto za tę grę tyle grać, bo to zależy od zarobków kupującego. Dla jednego to dużo, dla drugiego mało.
.....
Poleciłabym, jeszcze Lords of Waterdeep z dodatkiem. Działa świetnie od 2-6, ale cena jest już spora no i po angielsku.
dla jednego cena Lords jest spora, a dla drugiego nie bo wiecej zarabia, prawda?:)
Mnie nie chodzi o to czy kogos stac czy nie tylko mowie o zaleznosci zawartosc:cena. Po prostu w tej samej albo i lepszej cenie mozna kupic o wiele lepiej wyposazone gry i wcale nie gorsze (a wg mnie lepsze). Wysokie Napiecie z dodatkiem Robots dziala na 2 osoby. Caverna tez bedzie trafionym zakupem. Lewis i Osadnicy tez.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: Bea »

detrytusek pisze:
detrytusek pisze:I lepeij nie dyskutujmy czy warto za tę grę tyle grać, bo to zależy od zarobków kupującego. Dla jednego to dużo, dla drugiego mało.
.....
Poleciłabym, jeszcze Lords of Waterdeep z dodatkiem. Działa świetnie od 2-6, ale cena jest już spora no i po angielsku.
dla jednego cena Lords jest spora, a dla drugiego nie bo wiecej zarabia, prawda?:)
Prawda. I mówiłam to do założyciela wątku, który założył, że nie wyda więcej niż 150. ;) Dla niego cena będzie spora.

I jeszcze dodam, że nie ma obowiązku kupowania gry w Rebelu za 150 zł, bo w innym sklepie znajdziesz ją za 114 zł, a po doliczeniu kuponu rabatowego, który regularnie pojawia się na forum, za jeszcze mniej.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 14:20 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: misioooo »

Mam Lords of Waterdeep i dodatek. Sama podstawka też jest świetna i doskonale działa na dwie osoby - nawet wolę tak niż we 4 czy 5 (bo we 2 dużo więcej zadań można ukończyć i ciekawsze "kombosy" z nich wykręcać).
Podstawkę można nową za około 130zł dostać. Jak się spodoba - zdecydowanie warto sobie dodatek dokupić (kosztuje tyle co podstawka, ale i kontentu w nim tyle samo jak nie więcej!).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Królestwo w Budowie, Pokój 25 czy może jeszcze coś inngo

Post autor: b3r53rk3r »

Pokoj 25 tylko w trybie ze zdrajca (4 lub wiecej).
Co do 7 cudow to jest to super gra ale dla 3 lub wiecej. Opcja dla 2 jest wymuszona i gra sie dziwnie - jest miasto bot ktorym sterujemy naprzemian i budujemy w nim cos. W praktyce robi sie tam jeden wielki smietnik...
Slyszalem ze Osadnicy: Narodziny Imperium dobrze chodza na 2. Poza tym Osadnicy z Catanu (jest homerule na 2 osoby i sie sprawdza) tez spoko. Zwykle gra jak ma byc na 2 osoby to jest tylko na tyle osob. Jak chcesz uniwersalny tytul to niestety musisz sie pogodzic z tym,ze jeden bedzie na doczepke.
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
ODPOWIEDZ