Prezent na Komunię

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Prezent na Komunię

Post autor: Dyso »

Cześć, chciałbym kupić prezent dla 8 letniej komunistki. Młoda jest zdolna, grałem z nią podczas ostatnich świąt w Rummikub, Dobble (w które mnie ogrywała ;)), Splendor (z małą pomocą), Dixita (tutaj chyba największy problem miała z abstrakcyjnym myśleniem), Story Cubes i w gry typu memory. Wszystkie gry jej się podobały. Tyle z doświadczenia.

Planuję wydać około 200zł.

Gry o jakich myślałem (2-3 tańsze lub 1 droższa):
- Ticket to Ride Nordic Countries
- Agricola- Chłopi i Zwierzyniec
- Magia i Myszy
- Carcassonne
- Przebiegłe Wielbłądy
- 7 Cudów Świata

Każda sugestia z Waszej strony jest mile widziana.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Bea »

A może coś w bardziej dziecięcych klimatach? Np kolorowe Takenoko z fajną pandą, Podaj Cegłę czyli euro dla początkujących gdzie wynajmujemy pracowników i budujemy trójwymiarowe budynki, lub Farmerama Uwego Rosenberga?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: adam_k27 »

Proponowałbym Zakazaną Wyspę
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Fegat »

Z mało ambitnych gier, Drako daje radę. Gram z 4 letnim kuzynem i jest OK.

Jak u niej z angielskim? Jeżeli zna podstawy to cukierkowy Super Dungeon Explore jest świetny. Przez pierwsze 2-3 lata będzie musiała pograć z kimś starszym, ale później może konkurować z rówieśnikami.

(gra poziomem trudności jest tuż pod Talismanem, zasady są proste, intuicyjne, nie ma ich dużo)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Dyso »

Takenoko trafia na moją listę! Zakazana Wyspa też brzmi ciekawie, rzucę później okiem na gameplay.

Zależy mi na ambitniejszych grach, które będą małym wyzwaniem dla 8letniego dziecka i jednocześnie go nie zniechęcą sprawiając frajdę z grania.

Super Dungeon Explore przekracza mój budżet i wolałbym grę w naszym języku.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: misioooo »

Z tych dwóch jak dla mnie Wyspa będzie lepsza. Takenoko to liczenie i planowanie - dużo bardziej obciąża umysł niż Wyspa (moim zdaniem). Jednak Wyspa jest równie fajna, przede wszystkim kooperacyjna - młodzi uczą się współpracować a nie tylko rywalizacja. Trzeba też pomyśleć i wspólnie obrać cele do zrealizowania asap.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
leśny człowiek
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2014, 09:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: leśny człowiek »

Też stałem przed takim wyborem, po obejrzeniu podcastu kupiłem Przebiegłe Wielbłądy
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Munchhausen »

Takenoko lubię, ale nie mam wrażenia, że rozgrywka obciąża umysł. Może Pandemia? Nie znam się na dzieciach, ale gra jest prosta i wymaga niezłego kombinowania, a dzięki kooperacyjnej naturze można małej podpowiadać.
Możesz też pomyśleć o Potworach w Tokio, bo dzieci kochają rozwałkę :)
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Dyso »

Ktoś z Was się orientuje jak podaba się Ticket to Ride Nordic Countries dzieciakom? :)
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: arracan »

Takenoko tocałkiem nowa gra w mojej małej kolekcji, ale ze stołu nie schodzi, podoba się wszystkim. Ale nie mam pojecia jak 8 letnie dziecko na nią zareafuje, chociaz z tego co pamiętam , to gra jest od 8 lat właśnie. Trzeba się trochę nakombinować, ale to spałnia warunek gry ambitnej ;) ja osobiście polecam, powinna spodobac sie calej rodzinie (i można kupić do 120 zł, wiec jeszcze na cos starczy)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: AiS »

Takenoko będzie jak najbardziej na miejscu i Potwory w Tokio też, chociaż mniej ambitne.
Carcassonne pewnie też by podeszło.

Z innych propozycji: Jungle Brunch, Patchwork, może Galaxy Trucker.
Anicola
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2013, 11:59

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Anicola »

Zakazana wyspa jest fajna dla dzieciaków,ale szybko się znudzi, podobnie jungle brunch. Takenoko fajne,dzieciaki 6 i 8 lat bardzo lubią,polecam również przebiegłe wielbłądy,faunę.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: premek »

Ja polecę Potwory w Tokio, Carcassonne, Talisman Magię i Miecz oraz Wsiąść do Pociągu
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: wujek2114 »

Dyso pisze:Ktoś z Was się orientuje jak podaba się Ticket to Ride Nordic Countries dzieciakom? :)
Nie wiem jak nordic countries ale u mnie TTR Europa średnio podoba się dzieciakom (7, 8, 9 lat) jedynie najstarszy ogariał. Młodszym podobają się proste gry: Dobble, Przebiegłe Wielbłądy, Bzz Plask i nawet Fauna chociaż średnio jeszcze się orientują w wymiarach i ciężarach ...
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: cezaras »

8 letnia córa w Takenoko wymiata bez problemu
no i uwielbia Splendora
a jak ma być troszkę ambitniej ale wciąż dziecięco, to popatrz na Zooloretto
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Prezent na Komunię

Post autor: kamron6 »

Nie obrażajcie inteligencji dzieci, z moimi braćmi jak byli w wieku 8 lat grałem w Hannibal Barkas ;) Dzieci kumają b. szybko trudne gry, ważne są dwa czynniki: regrywalność i tematyka. Pandemic się nie znudził aż do dziś, a zaczęliśmy grać jak byli 7 latkami. Gry przygodowe miały "branie" (ale dziewczynkom raczej się nie podoba zauważyłem, choć co innego na komputerze xd). Na pewno kooperacje są na plus u dzieci, bo brak możliwości bycia gorszym, łatwo o współgraczy i zaangażowanie. Może jakię budowanie zamku / miasta w uproszczonej wersji (Zamki Szalonego Króla/Suburbia), Lewis & Clark. Najlepiej zobaczyć co zainteresuje dziecko, a nie co nam się wydaje, bo ciekawa tematyka władcy p. encora sprawiła, że jeszcze przed podstawówką wyuczyłem się instrukcji. Wiem, że nie napisałem jeszcze propozycji, ale wybierając gry dla dzieci/młodszych nauczyłem się: 1) sprawdź czy się im podoba tematyka 2) sprawdź regrywalność 3) z kim będą grali 4) czy nie ma reguł o których zapomina się w trakcie gry 5) Dzieci lubią tworzyć. Propozycje: przebiegłe wielbłądy, pandemic, zamki szalonego króla (z uproszczeniem zasad).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: charlie brown »

Świetnie sprawdzi się również Tokaido
Przejrzyste reguły i świetna oprawa graficzna (na biel na okładce nawet pasuje do Komunii)

Moje dziewczyny z 2 i 3 klasy podstawówki bardzo lubią tą grę.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Prezent na Komunię

Post autor: Dyso »

Wybrałem Carcassonne, Pędzące Wielbłądy i Story Cubes Podróże. Akurat te tytuły były dostępne w sklepie w którym robię zazwyczaj zakupy. :)
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
ODPOWIEDZ