Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
blublub
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:07

Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: blublub »

Chciałem siostrzeńcowi (lat 7) kupić jakąś grę na urodziny. Jest fanem Star Wars wiec może jest coś fajnego z tą tematyką ?
Zależy mi jednak na dobrej grywalności wiec jeśli te gry są słabe to może jesteście mi wstanie polecić jakąś inną fajną grę o tematyce walk/bitewnej.
Może być bardziej skomplikowana jeśli chodzi o zasady niż gry dla 8 latków, grałem z nim często w Osadników z Catanu i załapał szybko zasady i nawet ogrywa rodziców.
Byle by nie było wymagana umiejętność czytania czyli np karty których nie można konsultować z innymi graczami i nie da się rozpoznać po rysunku tylko należy przeczytać tekst żeby wiedzieć co ona znaczy w trakcie gry.

Budżet to ok 150zł,
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: rzaba »

może X-wing by się nadał? Zasady chyba nie są aż tak bardzo skomplikowane (sam kiedyś myślałem żeby spróbować z moim młodym), trochę zasad można uprościć pewnie
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: Fegat »

rzaba pisze:może X-wing by się nadał? Zasady chyba nie są aż tak bardzo skomplikowane (sam kiedyś myślałem żeby spróbować z moim młodym), trochę zasad można uprościć pewnie
Ale za 150 zł w X-winga nie pograsz... Znaczy pograsz, ale tak jakby w "demo" :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: rzaba »

na prezent dostanie core-seta za 125 PLN - akurat zeby pograc na szybko z rodzicami, jak sie spodoba to stateczki rodzice dokupią, nie? ;) Pamietaj, że mówimy to o 7-latku wiec może takie 'demo' to dobry pomysł (trochę kosztowny ale możliwe ze gra za 50 PLN da mniej zabawy)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: rastula »

hmmm - myślałem że tego nie powiem - ale dla 7 latka to może jakieś Risk osadzony w świecie GW.


http://i-szop.pl/szukaj/1/risk+star+wars
blublub
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:07

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: blublub »

Dzieki za podpowiedzi, widziałem to x-wing i myślałem ze to jest trochę słabe chociaż jak teraz patrze na filmiki nawet z zawodów to wydaje się fajne. Jedyny problem to cena, figurki po 50zł-120zł to lekka przesada, żeby chociaż parami sprzedawali :/ Ale tak jak podpowiadacie może potem rodzice/dziadkowie coś dokupią :)
Ile trzeba jeszcze włożyć w to kasy później żeby pograć w wersji "full" ??? Bo nie wiem czy to nie za droga zabawa a wersja demo pewnie szybko się znudzi.

Risk tez fajna propozycja tylko nie wiem czy to ogarnie :) Musze to jeszcze przemyśleć.
Dzieki za propozycje.
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: MrSkywalker »

Ryzyko jak najbardziej. W wieku 8 lat grałem spokojnie. Jest nawet wersja SW. gra bardzo losowa więc każdy ma podobne szanse by wygrać. Aczkolwiek gra potrafi być irytująca gdy jeden żołnierzyk bawi się w Termopile :P .wersja SW chyba ogranicza losowość i daje specjalne umiejętności każdej nacji. Jak to jest w praktyce nie powrotem bo nie grałem.
Z innych
Smallworld
Jak osadnicy z catanu podeszli to może Osada
Coś od IPN - u może mali powstańcy

Jednak myślę, że stare dobrej ryzyko będzie najlepsze

Offtop czy ktoś taki problem że po napisaniu postu musi się jeszcze raz zalogować i cały post idzie się ... paść
Amor Patriae Nostra Lex
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: sirwei »

Jak dla 7 latka to bym polecił memoir 44( chłopaki ciągną do tego jak do miodu) a zamiast x-winga poleciłbym ' kartonowego' wings of war. Jak odwiedzą go koledzy to w obu przypadkach będą wniebowzięci :) Gwarantuję
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
MrSkywalker
Posty: 61
Rejestracja: 27 gru 2014, 18:17

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: MrSkywalker »

Memoir 44 pasowało by jak ulał ale nieco przekracza podany budżet no i kwestia angielskiego
Amor Patriae Nostra Lex
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: sirwei »

Używki są tańsze.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: Fegat »

MrSkywalker pisze:Memoir 44 pasowało by jak ulał ale nieco przekracza podany budżet no i kwestia angielskiego
Będąc co prawdą trochę starszy (~10 lat) nie znałem angielskiego w ogóle, prawie zero (potrafiłem się przedstawić). Ogólnie wczesne lata szkoły podstawowej do 5 klasy nie nauczyły mnie języka... I wtedy bum, zacząłem grać w Gothica 1, w języku angielskim! Gra mnie tak wciągła, że siedziałem przy niej ze słownikiem. Efekt był taki, że na początku nie rozumiałem nic, a kończąc grę rozumiałem proste zdania, polecenia i nauczyłem się mnóstwa słówek.

X-wing działa na wyobraźnię, początkowo przetłumacz młodemu na kartce podstawowe zwroty z kart, a jak się wciągnie w grę, to za rok jego umiejętności językowe będą wystarczające aby zrozumieć z pomocą słownika wszystkie opisy.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
blublub
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:07

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: blublub »

Dziękuje jeszcze raz za dodatkowe propozycje.

Mam teraz dylemat. Pomiedzy Memorie 44 i X-wing. Patrzyłem za wings of war ale tego nie ma juz w sklepach. Jest Wings of glory czyli figurkowa wersja ale ceny podobne do x-wing dlatego nie widze sensu zmieniac.
X-wing bylby idealny gdyby nie wysoka cena dodatkow i tak uboga wersja podstawowa.
Czy wiecie co trzeba dokupic do X-wing zeby gralo sie fajnie i nie nudzilo sie po kilku rozgrywkach ? Czy wersja podstawowa jest na tyle ciekawa zeby grac w nia wiele razy ?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: Fegat »

Z dwa statki po jednej i drugiej stronie, a za jakiś długi czas coś większego jak sokół milenium ;)
(ze 3 razy przymierzałem się już do X-winga, jak chcesz kupić dwie floty nowe to trzeba wydać z 500 zł - 600 zł na prawie nieograniczoną rozgrywkę, jak używki to z 300-400 zł)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: karawanken »

Nie trzeba wszystkiego od razu kupić. Podstawka jest dobra aby zrozumieć zasady. Początkowo wystarczy dokupić po jednym statku dla każdej strony. Po tem po jeszcze jednym i ani się obejrzysz masz całą półkę zastawioną statkami ;) Naprawdę nie trzeba kupować wszystkiego od razu.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: Wosho »

Poperam xwinga, nigdy nie lubilem gw ale kupilem podstawke do gry z zona i zaczalem dokupowac kolejne misliwce, zaluje ze nie zaczalem grac od poczatku ;)
blublub
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:07

Re: Gra planszowa o tematyce Star Wars lub jakas bitewna

Post autor: blublub »

Dzieki za porady, udalo mi sie znalesc x-wing + Tie-Advance + Y-wing za 190 i to zamowiłem. Troche wyszlo ponad budżet ale mam nadzieje ze znacznie zwiekszy grywalnosc bez dokupywania przez jakis czas.
ODPOWIEDZ