Gry z krasnoludami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Gry z krasnoludami

Post autor: Błysk »

Cześć, jako raczej laik w temacie planszówek zastanawiałem się jakie są godne polecenia gry gdzie jako grywalne postacie/ frakcje występują krasnoludy.

Moimi kryteriami poza tym byłoby, że:

1. Gry karciane odpadają
2. Gry typowo imprezowe odpadają
3. Gry bitewne odpadają (co się dzieje z tym Battlem... :( ) EDIT: Mogą być gry strategiczne, z figurkami itp. ale nie w wariancie jak np. Warhammer FB, gdzie kupujesz oddział za oddziałem żeby mieć armię. W pudle chcę mieć grę, w którą spokojnie mogę zagrać. ;)

4. Ale skirmish się łapie (I tu już akceptuję kupowanie figurki za figurką)
5. Najlepiej gdyby to były gry od średnich do bardzo ciężkich.
6. Gry regrywalne.

Osobiście wiem, że Smallworlds ma krasnale, Deadzone ma krasnale, Woja o Pierścień ma krasnale, kilka karcianek ma krasnale.

I tak, jestem fanem krasnoludów od co najmniej 10 lat. ;)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 12:35 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: detrytusek »

czy to musi byc bitewniak krasnoludami jako frakcja? Nie jestem pewien ale Belfort chyba ma krasnoludy tyle, ze to ekonomik.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: kwiatosz »

W Cavernie każdy jeden gracz prowadzi rodzinę krasnoludzką :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Bea »

Summoner Wars ma krasnale :).

No i planowane jest wydanie anglojęzyczne gry: https://www.youtube.com/watch?v=bDdK9zOE-9I
Od razu uprzedzam, sama nie grałam, ale prezentuje się ładnie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: romeck »

detrytusek pisze:czy to musi byc bitewniak krasnoludami jako frakcja? Nie jestem pewien ale Belfort chyba ma krasnoludy tyle, ze to ekonomik.
W myśl punktu 3 bitewniaki odpadają.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: detrytusek »

romeck pisze:W myśl punktu 3 bitewniaki odpadają.
Faktycznie przegapiłem.
Dorzucam jeszcze Sabotażyste
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Dexterus »

Hmmm, let's see. Gryząc z różnych stron:

Drako - jeden z graczy prowadzi krasnoludzkich łowców smoków, drugi - ich najnowszą zwierzynę łowną. Typowe asymetryczne 1na1. Przyjemna zabawa w kotki i wielką mychę, ładnie zrobiona, nie wypatroszy portfela. Minusy: a) jest card driven, nie wiem czy to nie koliduje z Twoimi wymaganiami; b) nie mam pojęcia, jak wygląda kwestia regrywalności (tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, to tę grę ma na stałe)

Blood Bowl: Menedżer Drużyny - futbol amerykański w świecie Warhammera, nuff said. Krasnoludy są oczywiście jedną z grywalnych frakcji - dodajmy, wku******cą dla przeciwnika - a z drugim dodatkiem (drugi nie znaczy że wymagany jest pierwszy) dochodzą krasnoludy Chaosu. Niesłychanie radosne ameri, bardzo fajnie się skalujące od 2 graczy do 4 (lub nawet 6 z dodatkami). Minusy: a) ciężka gra toto nie jest, choć w swoim segmencie leciutkiego trashu spisuje się świetnie; b) bycie menedżerem polega m.in. na deck buildingu, czyli... znowu karty.

Terra Mystica - ciężkawe jak dupa słonia euro, ale bardzo pyszne gdy już się je ogarnie. Zachwyca regrywalnością (każda frakcja wymusza trochę inną strategię), wieloma drogami do zwycięstwa (które wypada ogarniać na raz ^^) i solidnym wykonaniem. Krasnoludy to jedna z frakcji, kopią jak oszalałe. Minusy: suche to dość mocno (choć ja sam np. uważam się za trashera, a TM bardzo sobie cenię).

Dvarven Miner - lekkawa hybryda ameri (kości) i euro (resource management). Szukasz dóbr w kopalniach, żeby wykuć z nich sprzęt dla herosów szykujących się na wyprawę. Same krasnoludy w grze, czy chcieć czegoś więcej? ;) Minusy: a) lekkie, b) eBay only, i raczej też US only, więc istnieje ryzyko że drugie tyle (sama w sobie nie kosztuje tak dużo) zapłacisz za przesyłkę.

Dungeon Saga: Dwarf King's Quest - nawet ma króla w tytule! ;) Typowo Descentowaty dungeon crawler, jeden z graczy jest złym overlordem, reszta (do 4) to dzielni herosi szukający skarbów i guza. Jest tam też i jeden karz... eeee... krasnolud. Gra była na KSie jakiś rok temu (bodajże), gdzie zrobiła furorę zbierając ciut ponad milion dolców. Wychodzić będzie gdzieś pod koniec wakacji. Możesz się wtedy rozglądać za wersją sklepową. Minus? Jak przystało na plastic crack z KSa, cena. Kopia podczas kampanii kosztowała 100 dolarów...

(pod tym punktem zmieści się kilka inych dungeon crawlerów, gdzie krasnoludy występują jako grywalni herosi, z samym Descentem na czele)

Small World ma krasnale, ale a) musisz się na nie załapać, co przy takiej rotacji frakcji będzie ciężkie ;) b) są takie se i c) gra jest lekuchna jak piórko, fajna dla wprowadzenia nowych graczy, traci wiele, gdy człek już się w planszówki ogra. Nie wiem czy pod kątem "gry krasnoludzkiej" SW wart jest swej ceny :>

Próbuję sobie przypomnieć jakąś inną, wielgachną naparzanę z krasnoludami jak rasą, ale poza Wojną o Pierścień (gdzie są tylko członkami sojuszu) nic mi nie przychodzi na myśl :/

EDIT:
detrytusek pisze:Dorzucam jeszcze Sabotażyste
Ale imprezówki też odpadały ;)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 13:13 przez Dexterus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: zioombel »

Diskwars z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Błysk »

O Diskwars i Drako słyszałem. W sumie Drako nawet gdzieś widziałem i całkiem przyjemnie wyglądało, chociaż ciągneło się karty to była też plansza. Ogólnie gry oparte na kartach jak Mage Knight też się łapią, ale same karty jak np. w Magicu, Inwazji czy Legendzie 5 Kręgów nie za bardzo ;) O Terrze Mystice coś słyszałem, ale nie widziałem gameplayu, muszę się temu z bliższa przyjrzeć. Diskwars wydał mi się śmieszną parodią gier bitewnych. ;)

@Bea: Summoner Wars- Te grafiki od zawsze mnie odrzucały i nawet jak mechanicznie gra będzie świetna to nie mogę się przemóc. Za to gra z filmiku wydaje się ciekawa.

Blood Bowl: Jako fan uniwersum musiałem znać, ale nigdy nie grałem w planszową (tylko PC). ;)

Dungeon Saga: Dwarf King's Quest- czekam właśnie aż wyjdzie i ludzie zaczną recenzować. ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Rocy7 »

The Hobbit: Strategiczna Gra Bitewna - Ucieczka z Miasta Goblinów - choc to chyba bardzo zblizone do bitewniaka.

Obrazek

W Runewars jest fanowski dodatek wprowadzajacy krasnoludy.

W Bitwie 5 Armii jedna z jednostek Wolnych Ludow sa krasnoludy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: misioooo »

Die Zwergen (czy jakoś tak).
Aktualnie wersja angielska na kickstarterze jest. Tytuł - The Dwarves, po prostu :)
Kooperacyjna gra z krasnalami vs orki, trolle, elfy :) Przygodówka.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Błysk »

misioooo pisze:Die Zwergen (czy jakoś tak).
Aktualnie wersja angielska na kickstarterze jest. Tytuł - The Dwarves, po prostu :)
Kooperacyjna gra z krasnalami vs orki, trolle, elfy :) Przygodówka.

Wygląda zachęcająco ;)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Patyk »

Błysk pisze: Blood Bowl: Jako fan uniwersum musiałem znać, ale nigdy nie grałem w planszową (tylko PC). ;)
Blood Bowl: Menedżer Drużyny to nie ten sam Blood Bowl, który wyszedł na PCty (tamten był oparty na oryginalnej planszówce z lat 80').
cichociemny007
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Lokalizacja: kraków

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: cichociemny007 »

+1 dla Drako, stosunkowo niedroga i osobiście uważam, że dość regrywalna.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Błysk »

@Rocy7- nie no cała gra jest w pudle, także jest spoko. ;) Po pudełku trochę na skirmish wygląda. Ładne figurki i zaporowa cena ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Yavi »

Sam kiedyś szukałem czegoś z krasnoludami i trafiłem na gry serii Dwarf King's Hold.
W końcu nie kupiłem, bo przeraziło mnie samodzielne montowanie figurek, ale może Ciebie zainteresują.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Pierzasty »

Nie słyszałem że ma nie być euro :P więc się zapytam dlaczego nikt nie wspomniał o serii X of Zavandor?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gry z krasnoludami

Post autor: Błysk »

Dzięki za kolejne propozycje ;)
Dwarfs King Hold ładnie wygląda, ale jeszcze mam Deadzone do pomalowania, także póki co też nie chce mi się bawić w sklejanie i malowanie kolejnych figurek.

Mines of Zavandor- poszukam więcej informacji, jeszcze nie mam zdania ;)
ODPOWIEDZ