Shakespeare od Ystari

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Shakespeare od Ystari

Post autor: jax »

Uwaga fani Ystari!
Minęła już dłuższa chwila od momentu, gdy Ystari wypuściło rasowe, optymalizacyjne euro.
Teraz wydawca wraca na sprawdzoną (i w większości przynoszącą sukces) ścieżkę.
Oto Shakespeare:
http://www.boardgamegeek.com/blogpost/4 ... spiel-2015

Powyższy opis jest dość wyczerpujący i mnie osobiście zachęca.

Bardzo oryginalny temat - przygotowujemy i wystawiamy przedstawienie w Szekspirowskich czasach.
Sporo mechanik symuluje rzeczywistość (próby zwykłe, próby kostiumowe (wygląda że to oddzielna kategoria), aktorzy muszą odpoczywać między próbami, królowa może zrobić 'sneak peak' przed premierą, budujemy dekoracje, tworzymy kostiumy (aktorzy bez kostiumów nie mogą uczestniczyć w próbach kostiumowych) etc).

Mam nadzieję, że gra nie będzie prosta, będzie stawiać przed graczami dramatyczne wybory i wymagać móżdżenia.

Ystari jak dotąd nie słynęło z dobrego powiązania mechaniki z tematem (i mimo że to dla mnie bardzo ważny element, niektóre ich gry uważam za wybitne). Teraz jest wreszcie szansa na grę klimatyczną i.. wybitną ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1538
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: Furan »

jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1538
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: Furan »

Po wstępnej pobieżnej lekturze reguł: (w b. dużym uproszczeniu) mix mechanik z Sylli i Ostatniej Woli. Nieco dosyć abstrakcyjnych rozwiązań (a'la symetryczna kopalnia ze Szczęść Boże). Wydaje mi się, że siedzi w tym masa subtelnych możliwości strategiczno-taktycznych. Żadnego ,,łubudubum, teraz strzelam mega-kombem, o".
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: gaciak »

Shakespeare u Rhado -> klik.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: crsunik »

Czekam, aż będzie dostępny w sklepie :)
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: cezaras »

jest dostępny :)
nawet na fejsie widziałem zdjęcie z rozgrywki...
ktoś się podzieli wrażeniami??

gdy czytałem instrukcję to poza samą mechaniką, która jest bardzo OK (choć trudno mówić o rewolucji) z fajnym twistem w postaci konieczności wypoczynku dla naszych ludzi,
to uwagę moją zwróciły dwie rzeczy:
a) liczba punktów jaką zdobywali zwycięzcy podczas testów (czyli między 20 a 30 w zależności od liczby graczy) - niby kwestia skali, ale fajnie jak każdy punkt się liczy (no i kara z nieopłacenie pracownika równa 2 punkciki nie jest błaha)
b) byłem rozczarowany, że w żaden sposób nie są wynagradzane stroje zgodne z jakimś wzorem (np. jednokolorowe, symetryczne czy jeszcze jakieś inne). Ale może jest tak, że bez tego elementu jest już emocjonująco i trudno??
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1538
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: Furan »

A mnie, po obejrzeniu rozgrywki u Rahdo, wydało się to wszystko absolutnie bezemocyjnym budowaniem systemiku. Bez żadnych momentów ,,łał", ale mogę się mylić.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: sillue »

ShakeSpeare został w piątek napoczęty na 4 osoby...
myślę, że oceny były podobne, ewentualnie szczęśliwy posiadacz dorzuci subiektywne +1... :P

gra jest solidnym i w miarę klimatycznym worker-plejsmentem... bardzo ładnie wydanym...
szykujemy spektakl, w związku z czym trzeba zatrudnić aktorów, ubrać ich, wyszykować scenę, dbać o morale załogi i pilnować budżetu...
przygotowania trwają 6 dni (tur), po 4 i 6 mamy dwie próby kostiumowe...
każdy zaczyna z taką samym 3-osobowym zespołem... oraz możliwością odwiedzenia królowej, to na końcu wyjaśnię...

bardzo sprytny patent z licytacją ilości akcji na turę... w zamkniętej dłoni każdy się spowiada, ile (max 5) chce danego dnia zrobić...
najmniejsza ilość akcji premiowana jest punktem i pierwszeństwem wyboru akcji...
a w kolejce czekają świetni aktorzy i doskonałe elementy... które się szybko kończą...
z kolei inicjatywa zależy od pierwszeństwa posłania na próby aktora, ważna, bo rozstrzyga remisy...
każdy dodatkowo raz dziennie może zatrudnić jednego dodatkowego aktora albo pomocnika...
przedstawienia składają się z trzech aktów, część aktorów jest przypisanych do konkretnych, część występuje tam, gdzie im każemy...
pomocnicy wybierają stroje albo szykują scenografię, stroje i elementy sceny mają wartość 1-5, taka sama ilość dostępna każdego dnia, ale jakość losowa... dodatkowo większość elementów sceny daje bonusy m.in do morale i budżetu...

kolejny ciekawy patent to "męczenie" wszystkich, poza jedną, osób pracujących danego dnia... musimy się zdecydować kogo chcemy bardzo zobaczyć następnego dnia, reszta dostaje dzień wolny...
o morale zespołu trzeba dbać codziennie, wybierając specjalne elementy dekoracji, zatrudniając aktorów o wesołym usposobieniu albo gwiazdy, które swoją sławą dołują inne trupy...
do prób kostiumowych mogą przystąpić tylko aktorzy w gotowych strojach...
a no koniec gry trzeba opłacić wszystkich zatrudnionych ludzi... a że kasa tylko do tego potrzebna, łatwo o tym zapomnieć... (bolesne -2 punkty za każdą skuchę)

punkty możemy pozbierać w przygotowaniach dwóch z trzech aktów, dobrej jakości strojach, kolejności, morale, rozbudowanej scenie i celach...
piszę o celach na końcu, bo to najsłabszy element tej gry...
idąc do królowej możemy wybrać jedną z trzech losowych kart...
jest ich wszystkich tylko 10... kończą się szybko...
trafić można lepiej lub gorzej jak w takich przypadkach bywa... a akcje na wagę złota...
i kołderka tak krótka, że wieje po żebrach...

każdy cel to 1-2 punkty najczęściej... sporo... jak trafisz gorzej... lipa...

kolejny słabszy element to "tylko 30" pomocników i aktorów, w grze na 4 osoby wchodzą wszyscy, w ostatniej rundzie nawet powtórki...
jest to jakiś plus dla niektórych, ale losowość mnie osobiście tutaj by pasowała bardziej...

cele również bym wylosował na środek trzy, dla wszystkich... zaostrzając konkurencję w niektórych aspektach...

w sumie gra bardzo przyjemna, z w/w zastrzeżeniami...

solidna "6", chętnie zagram, posiadać nie muszę...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: ChlastBatem »

sillue pisze: solidna "6", chętnie zagram, posiadać nie muszę...
W skali bgg czyli na 10? Jeśli tak to Twoja ocena sugeruje, że gra to straszna pomyłka i omijać szerokim łukiem. Z tego co pisałeś to tak nie jest ;p

Jeszcze zapytam o regrywalność oraz czy po jednej partii jest ciśnienie na kolejną czy raczej jedna gra całkowicie wysysa entuzjazm?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: BartP »

6/10 to gra powyżej przeciętnej. Czyli ok, może być, ja tak to zrozumiałem.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: sillue »

ChlastBatem pisze:
sillue pisze: solidna "6", chętnie zagram, posiadać nie muszę...
W skali bgg czyli na 10? Jeśli tak to Twoja ocena sugeruje, że gra to straszna pomyłka i omijać szerokim łukiem. Z tego co pisałeś to tak nie jest ;p

Jeszcze zapytam o regrywalność oraz czy po jednej partii jest ciśnienie na kolejną czy raczej jedna gra całkowicie wysysa entuzjazm?
6/10 na BGG jest dalekie od pomyłki...

u mnie 7/10 to gry, które wchodzą do kolekcji...

szóstka, to "gra fajna, może bym i kupił, ale nie mam miejsca... jak ktoś przeniesie, to zagram..."

regrywalność będzie niezła, różna kolejność losowych elementów to na razie zapewni...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: ChlastBatem »

Patrząc na ranking bgg to gra na pozycji 1000 ma ocenę 6,3. Natomiast typowa ocena 6 to gry na pozycji ok. 1500. Nie wiem gdzie tu macie dobre gry :P W tych okolicach chyba nie mam żadnej gry i nie widzę jakiejkolwiek dobrej. Żadnego Felda, Uwe itp. Tak więc ocena 6 to dla mnie jest skreślenie gry = beznadziejna.

Oczywiście to tylko moja opinia, a ja nie muszę mieć racji ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: piton »

ChlastBatem pisze:Patrząc na ranking bgg to gra na pozycji 1000 ma ocenę 6,3. Natomiast typowa ocena 6 to gry na pozycji ok. 1500. Nie wiem gdzie tu macie dobre gry :P W tych okolicach chyba nie mam żadnej gry i nie widzę jakiejkolwiek dobrej. Żadnego Felda, Uwe itp. Tak więc ocena 6 to dla mnie jest skreślenie gry = beznadziejna.

Oczywiście to tylko moja opinia, a ja nie muszę mieć racji ;)
jeśli kierujesz się średnimi wartościami, przeczytaj jak BGG wylicza te oceny. Gra żeby zaistnieć potrzebuje też wiele ocen, czyli wielu ludzi musi pograć i ocenić. Często mało popularne gry/ciężkie są nisko bo tylko garstka w nie gra.
Jakby średnie wartości z BGG w 100% oddawały wartość gry to byłoby cudownie.

Co do gry, to po instrukcji i prezentacji wychodzi euro wagi średniej, bez żadnego łał. Napaliłem się wcześniej, że to Ystari, ale już na bank nie kupię. Choć chętnie zagram u kolegi.
Ja pewnie dałbym 6 albo 5 w skali BGG :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: mig »

ChlastBatem pisze: Natomiast typowa ocena 6 to gry na pozycji ok. 1500. Nie wiem gdzie tu macie dobre gry :P W tych okolicach chyba nie mam żadnej gry i nie widzę jakiejkolwiek dobrej. Żadnego Felda, Uwe itp.
To tak tylko odnośnie tego fragmentu. Oczywiście ocena czy jakaś gra jest dobra czy nie to kwestia gustu, ale również w tych okolicach można znaleźć bardzo dobre pozycje - w swoich kategoriach wręcz doskonałe.
Jasne, że pewnie w pierwszej setce BGG można wyłowić więcej pasujących nam perełek niż w piętnastej, ale zalecałbym jednak ostrożniejsze podchodzenie do rankingu. Na szybko przejrzałem "okolice miejsca 1500", czyli kolejnych 500 pozycji między 1400 a 1900 i znalazłem naprawdę sporo fajnych gier z mojej półki.
Są tutaj gry dość powszechnie uważane za bardzo dobre, ale albo dość mało popularne albo niszowe jeśli chodzi o temat lub grupę docelową np. Pan Lodowego Ogrodu, Pagoda, Kto to był?, Vampire Empire, Poszukiwacze skarbów, Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, Roll Through the Ages: The Iron Age, Timeline ale też gry wg mnie co najmniej dobre (warte posiadania na półce) jak: Um Ru(h)m und Ehre, Augsburg 1520, Teby, El Gaucho, The Thief of Baghdad, Beowulf, Ewolucja, Apacze i Komancze, Aeroplany, Article 27, Times square.

Oczywiście, za chwilę mogą się tu pojawić osoby wskazujące na słabość któregoś tytułu, ale z góry te pozycje (i generalnie miejsca BGG koło 1500) skreślać to działanie nieco na wyrost. Nawet wśród dalszych miejsce można czasem wyłowić perełki :)

A co do oceny 6, to zasadniczo zgoda - dla mnie też oznacza ona raczej nieudaną grę...
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 18:04 przez mig, łącznie zmieniany 2 razy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: cezaras »

piton pisze:
ChlastBatem pisze:Patrząc na ranking bgg to gra na pozycji 1000 ma ocenę 6,3. Natomiast typowa ocena 6 to gry na pozycji ok. 1500. Nie wiem gdzie tu macie dobre gry :P W tych okolicach chyba nie mam żadnej gry i nie widzę jakiejkolwiek dobrej. Żadnego Felda, Uwe itp. Tak więc ocena 6 to dla mnie jest skreślenie gry = beznadziejna.

Oczywiście to tylko moja opinia, a ja nie muszę mieć racji ;)
jeśli kierujesz się średnimi wartościami, przeczytaj jak BGG wylicza te oceny. Gra żeby zaistnieć potrzebuje też wiele ocen, czyli wielu ludzi musi pograć i ocenić. Często mało popularne gry/ciężkie są nisko bo tylko garstka w nie gra.
hm, ale w kontekście tej dyskusji, to oznacza, że przy ocenie 6 ta gra byłaby jeszcze dalej - bo zapewne w pierwszym tysiącu gier, są takie, których brakuje ocen i z tego powodu ich ocena jest niższa (a mimo wszystko 6,3 starcza jedynie na 1000czne miejsce....).

ja również interpretuję ocenę 6, jako rekomendację "nie kupuj, są dziesiątki, setki lepszych gier"
i też nie do końca pasowała mi ta ocena do recenzji :)
zresztą spójrzcie na oceny wystawione przez sillue - 70% gier, które ocenił ma ocenę wyższą niż 6, a niższą tylko 15%
a trochę tych ocen jest (szacun!!!)
i nie mówcie że to potwierdza, że ocena 6 oznacza dobrą grę :):):)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3415
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1161 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: piton »

ja tam oceniam zgodnie z kryteriami BGG od 1 do 10, a nie używam tylko 4-5 ocen. (od 6 do 10)
jak coś jest OK daję 6, jak coś jest przeciętne dam 5, jak coś już jest słabe i kuleje dam 4. BGG bardzo trafnie opisuje kolejne oceny.

6 to gra OK, trzymając się skali BGG. Dla mnie to oznacza grę dobrą mechanicznie, przetestowaną, sprawnie działającą, ale bez powiewu świeżości i efektu łał. Zagram jak ktoś da na stół, ale wolałbym oczywiście coś lepszego - w mojej subiektywnej ocenie.

zresztą każda ocena to kwstia gustu.
Koniec końców ranking BGG zweryfikuje wszystko :twisted: ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: sillue »

szczery uśmiech na mojej twarzy się pojawił wczoraj, jak czytałem powyższe... :)
byłem pewien, że dałem samą ocenę, bez komentarza...

ale pisząc: solidna "6", chętnie zagram, posiadać nie muszę...

chyba powinienem napisać coś takiego:
piton pisze:6 to gra OK, trzymając się skali BGG. Dla mnie to oznacza grę dobrą mechanicznie, przetestowaną, sprawnie działającą, ale bez powiewu świeżości i efektu łał. Zagram jak ktoś da na stół, ale wolałbym oczywiście coś lepszego - w mojej subiektywnej ocenie.
dzięki :wink:
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: cezaras »

dobra zrobił się off-top (chociaż niewielki)

Spojrzałem sobie na oceny na BGG - jest ich póki co 30,
ta od sillue jest najniższa.
Nie wiem czy wszystkie są wiarygodne (sporo jest od francuzów, którzy mogli mieć styczność z grą podczas różnego rodzaju testów i w związku z tym mają emocjonalny stosunek do gry).
ale znany z forum Jax dał 8mkę (z mega pozytywnym komentarzem)

wiem, że to subiektywne oceny i jak najbardziej rozumiem prawo do tego, że coś się podoba lub nie podoba

Tym bardziej wszystko to dane uzupełniające :)
istotne jest czy fajnie się w to gra??
jest płynnie?? intuicyjnie??
decyzje są oczywiste czy trzeba mocno się zmóżdżać,
w review na BGG gość pisze o 45 minutach na partię w dwuosobowym składzie (i chwali niskie wyniki :)) - to zachęcający rezultat...
gość pisze też, że jak na euro jest bardzo klimatycznie i spora interakcja....
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: genek »

cezaras pisze: gość pisze też, że jak na euro jest bardzo klimatycznie i spora interakcja....
interakcja polega głównie na podbieraniu zasobów
nie trzeba jakos ostro zamóżdżać, Niektóre decyzje są oczywiste i możne czasem sie zdarzyć, że decyzja zostanie podjęta za ciebie, bo po prostu reszta graczy zabierze ci to co będziesz chciał. Ale nie jest tak, że nie masz nic do wybierania, bo to ile i jakie akcje sobie rozplanujesz na turę ma ogromne znaczenie. <ożesz wykonać albo wiecej akcji i być ostatni albo mniej i być pierwszy.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: Ouragan »

Gra szybka i wydaje się całkiem ciekawa. Są lepsze gry, ale nie jest to zła pozycja. Zastanawiam się jednak, czy krawcowi i aktorzy nie są kluczem do zwycięstwa, bo budowanie dekoracji jest dość czasochłonne i mało efektywne. Czy ktoś też ma takie wrażenia?
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: sillue »

Ouragan pisze:Gra szybka i wydaje się całkiem ciekawa. Są lepsze gry, ale nie jest to zła pozycja. Zastanawiam się jednak, czy krawcowi i aktorzy nie są kluczem do zwycięstwa, bo budowanie dekoracji jest dość czasochłonne i mało efektywne. Czy ktoś też ma takie wrażenia?
dlatego autor dołożył na scenę punkty i dodał bonusy do elementów sceny...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: ChlastBatem »

Czy jakieś wydawnictwo planuje to wydać w języku polskim?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: mig »

ChlastBatem pisze:Czy jakieś wydawnictwo planuje to wydać w języku polskim?
Mam nadzieje ze nie, bo właśnie kończę tłumaczyć instrukcje, a grę juz mam na półce ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: ChlastBatem »

mig pisze:
ChlastBatem pisze:Czy jakieś wydawnictwo planuje to wydać w języku polskim?
Mam nadzieje ze nie, bo właśnie kończę tłumaczyć instrukcje, a grę juz mam na półce ;)
Grana już była? :>
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Shakespeare od Ystari

Post autor: mig »

Jeszcze w folii jest. Mam od przedwczoraj.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ