Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FeGy
Posty: 35
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LCG

Post autor: FeGy »

Witam

Mam dylemat co kupić. Nie mam możliwości zagrać przed zakupem. Troszkę mi się wydaje, że rozgrywka GoT jest podobna do Magica (a w takie coś grać nie chcę już) natomiast WH40k Conquest przypomina mi nieco stare SW z Deciphera (takie coś chciałbym bardzo). Tylko po samych filmikach z YT tego nie jestem w stanie ocenić. Naprawdę GoT 2nd może być "Magickowy" (zakładam, że GoT 2 edycja będzie podobna do 1wszej) ? Nie podobał mi się Magic za bardzo jak grałem kilka lat temu…. Ale może nie jest tak "źle", może to tylko pierwsze wrażenie…. Natomiast WH40K Conquest może też za bardzo przypomina mi stare SW z Deciphera ? Może to nie ten kierunek ? Ale sama walka o lokacje itp. wyglądają ciekawie…. Widzi to ktoś tak jak ja ? Może się totalnie mylę ? Jakby nie klimat GoT i grafiki kart z 2 edycji, to brałbym Conquesta, bo wygląda ciekawie, ale może źle to widzę.

Do obu systemów turniejowo trzeba 3 Core Sety ? A jak z dodatkami ? Po jednym ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: kamron6 »

Got będzie miał mało odrzutów ale obowiązkowo x3 (prawie wszystkie karty w 1 kopii), W Podboju mnóstwo za to odrzutów w myśl starej taktyki, że prawdziwy turniejowicz i tak kupi 3. Dodatki po jednym.

Nie porównam tego o czym pisałeś, ale Podbój dla mnie jest słaby, nawet nie chodzi o mechanikę, ale o karty. Nie zachęca i jest to taka nawalanka.
Natomiast GoT miał i ma dobre opinie i sam zamierzam w go inwestować.

Pograj na OCTGN w GoTa.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: motti »

Jedyne co łączy Conquest ze SW od Deciiphera to moim zdaniem wystawianie jednostek na planetach. Conquest to raczej taka nawalanka - w dużym uproszczeniu podczas walki na planecie jednostki się tapują by zadać obrażenia (lub skorzystać z jakiejś umiejętności), na koniec gdy nikt się z planety nie wycofa wszyscy się odtapowują i nawalają dalej póki jest kogo lać. Ponadto karcianki od FFG raczej zawsze miały bardzo abstrakcyjne zasady i o porównaniu ze SW można zapomnieć.
Conquest jest przeznaczony do walki 1 vs 1, w GoTa (przynajmniej za czasów CCG, gdy w niego grałem) można było grać 1 na 1, ale rozwijał skrzydła w trybie wieloosobowym - nie wiem jak będzie w nowej edycji.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: Markus »

Ciężko porównać grę która nie wyszła do takiej która jest na rynku 1 rok :-).
Kiedyś żartowano że w GOT 1.0 tryb 1:1 to tylko opcja. Ta gra to głównie multi. W takim przypadku nie ma jak porównać tego do CQ.
FeGy
Posty: 35
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: FeGy »

Witam

W zasadzie te odpowiedzi mnie satysfakcjonują :), bo bardziej mnie ciągnie do GoT... trochę mnie tylko przerażało podobieństwo w moim odczuciu do Magicka...

Pozdrawiam
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: aryss »

Troszkę odkopie wątek ale dopiero dzisiaj miałem większą chwile by forum przejrzeć ale polecanie AGoTa do 1v1 to troche wkopywanie chłopaka bo największej zalety gry nie zobaczy :P W każdym razie:
Jeśli planujesz grać w 2 osoby bierz Conquesta
Jeśli większość gier będziesz miał w 4-6 bierz AGoTa

Co do kwestii odrzutów w CQ bo taki wątek się pojawił nie ma ich wbrew pozorom dużo, są to karty liderów i ich składów oraz po 2 karty na frakcje ( które mimo wszystko w większości są uniwersalne i można w sąsiędnich frakcjach dołączać. Mimo wszystko w AGOT pula kart nie jest dużo większa bo rozkłada się na 8 frakcji tak więc i tak czeka CIe zakup 3 CS nawet jeśli nie planujesz grania turniejowego.
Największą zaletą zakupu teraz CQ jest to że jest już jeden cykl pula kart jest zwiększona a przez to że okres pomiędzy ostatnim dodatkiem z 1 cyklu a dużym delukse jest już bardzo długi pojawiły się naprawde fajne oferty na zakup używek. AGOT premiere dopiero będzie miał, znając FFG w trakcie cyklów/deluxe również pojawią się opóżnienia więc sensowne wejście w system może być dopiero w połowie przyszłego roku ;)
FeGy
Posty: 35
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: FeGy »

Witam

To da sie w to nawet w 6 grać ? Domowe zasady ? Oficjalnie ? Myślałem, ze max 4 osoby. To jak kupię 3 x CS, to jest szansa złożyć z 6 decków po jednym dla frakcji i grać takie partie 6cio osobowe ? Fajnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: Atamán »

Tak, kupując 3 CS możesz złożysz pełne 8 talii jednofrakcyjnych (z pewną nawet możliwością dostosowywania) i będziesz mógł grać od 2 do 6 osób na oficjalnych zasadach.

Na pudełku od podstawki jest informacja, że jest to gra karciana dla 2-4 graczy, ale to wynika z tego, że na 1 podstawce możesz złożyć max. 4 talie (i to talie demonstracyjne, niepełne i łamiące zasady budowania talii), ale instrukcja podaje zasady gry do 6 osób.
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: szczudel »

Z tymi pełnymi taliami to bym nie przesadzał. Prędzej 4, ale poważne to nawet tylko 3. Neutralne karty nie są mnogie, więc właśnie po 3ciej tali pojawią się dylematy komu dać którą kartę.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: uday »

Przecież tych najbardziej podstawowych kart neutralnych wspomagających ekonomię ma być po 4 w każdym zestawie podstawowym. Littlefingerów, czy Varysów też chyba nie trzeba aż tyle... IMO 4 talie (czy to na jednej frakcji, czy na dwóch) będzie się dało spokojnie złożyć na 3 zestawach podstawowych. Z 6 już trzeba będzie iść na dość szerokie ustępstwa.
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: szczudel »

Tak 4 - 2xRoseroads i 2x Kingsroad.
3 i 3 ida do Night's Watch (Każdy będzie chciał zagrac -:) ) więc zostaja po 1 dla pozostałych.
Lokacjie "ekonomicze" to tylko jedna strona medalu.

Pozostają jeszcze postacie, eventy (Tears of Lys każda frakcja poza Starkami chciałaby miec conajmniej jeden), attachmenty i jedna kluczowa lokacja (żelazny Tron). Optymistycznie, przy drobnych wyrzeczeniach złożysz 3 talie. Na 4 wyrównane bym nie liczył.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Game of Thrones (2nd) LCG vs Warhammer 40000 Conquest LC

Post autor: uday »

Zarówno Kingsroad jak i Roseroad mają po 4 kopie w każdym zestawie podstawowym. Także ich na pewno nie braknie. Ale rzeczywiście wciąż dużo kart jest tylko w jednej kopii. Nie grałem w CCGa ani I ed. więc nie wiem co kto potrzebuje, niemniej myślę, że 4 talie do grania (takiego casualowego, nie turniejowego) da się złożyć na 3 podstawkach.
ODPOWIEDZ