7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

cezaras pisze: Ale (może dlatego, że jeszcze nie umiemy) nie stwierdziliśmy by Duell bił na głowę Duże cuda w kategorii głębii strategii czy wymyślnych taktyk.
Pytanie, czy Pojedynek bije starszą siostrę w wersji na dwóch graczy. Tutaj chyba nie będzie wątpliwości. :)
Mam też wrażenie, że kilka pomysłów z Pojedynku fajnie przyjęłoby się w standardowych 7 Cudach (np. wygrana przez dominację naukową, wyeliminowanie gracza obok poprzez dominację militarną).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: cezarr »

Bary pisze: Pytanie, czy Pojedynek bije starszą siostrę w wersji na dwóch graczy. Tutaj chyba nie będzie wątpliwości. :)
Będą. :) Znajdą się tacy (np. ja), którzy bardzo lubią duże 7 cudów na 2 graczy. Mocno się więc zastanawiam czy kupować "Pojedynek". Ale cezaras pisze, że to inna gra i to jest dobry argument "za".

No nic, poczekam jeszcze, poczytam co inni napiszą.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: pezetto »

Zapakowałem karty w standardowe koszulki Mayday i wszystko się mieści idealnie (nie ma żadnych problemów z eleganckim poukładaniem całości w wyprasce). Gra mała gabarytowo, dość uboga w swej zawartości. Już dawno odszedłem jednak od oceniania ceny gry przez pryzmat tego co znajduje się w pudełku, więc akurat ilość komponentów mnie ziębi. Zobaczymy co przyniosą (weekendowe?) rozgrywki :wink:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: mikeyoski »

Szkoda, że karty nie są ciut większe, np. w rozmiarze euro. Jakość kart tez jest słaba. Do tego co robią np. w Asmadi Games, czy nawet w naszym czarnym Treflu, to niestety daleko. Bez koszulek się nie odbędzie

Tapnięte z espiątki
tukojda
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:21
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: tukojda »

Też jestem po dwóch grach i wrażenia jak najbardziej na plus. Rozgrywka sporo różni się od wersji dla większej ilości graczy - trzeba mocno uważać, co zbiera przeciwnik, nie tylko te oczywiste czyli czerwone i zielone ale także inne kolory. Np. córka zaskoczyła mnie i zebrała w brązowych kartach 3 kamienie, ja ich nie miałem i był później problem bo każdy kamień kosztował mnie 5 złota.
Mam tylko jedną wątpliwość - etap wybierania cudów. Czy nie lepiej byłoby wylosować 8 cudów i udostępnić je dla dwóch graczy (byłaby dodatkowa rywalizacja kto kupi dany cud) a nie jak jest teraz, czyli każdy ma po cztery cuda. No nic, trzeba będzie to wypróbować i zobaczymy jak zmieni się rozgrywka.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

mikeyoski pisze:Szkoda, że karty nie są ciut większe, np. w rozmiarze euro. Jakość kart tez jest słaba. Do tego co robią np. w Asmadi Games, czy nawet w naszym czarnym Treflu, to niestety daleko. Bez koszulek się nie odbędzie
Właśnie rozpakowałem swój egzemplarz i jakkolwiek wypraska jest zdecydowanie na plus, to przyznaję racje koledze mikeyoski - jakość kart faktycznie rozczarowuje. Szczególnie karty cudów mnie zaskoczyły. Spodziewałem się ładnych, połyskujących, grubych kart, a otrzymałem matowe, chudziutkie, lekko wygięte. Biorąc pod uwagę, że to karcianka, kart za dużo nie ma, a cena jest dość konkretna, jest to zdecydowany minus. Dziwi też pojedynczy egzemplarz karty pomocy. Fajnie by było, jakby każdy gracz miał własny.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: vojtas »

mikeyoski pisze:Jakość kart tez jest słaba.
Nie qmam. Wydają gigantyczną kasę na projektowanie i produkcję unikalnej, doskonale dopasowanej wypraski, a skąpią pieniędzy na większą gramaturę kart. I to już drugi raz.Obrazek
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: esztfke »

Monk pisze:Są w opisie produktu na stronce Rebela podpowiedziane - sam wziąłem małe Maydaye i duże Ultra Pro, ale te drugie mnie irytują przez te swoje logo w rogu.

Gra bardzo zgrabnie wydana, piękne i poręczne pudełko. Dosyć mało tych elementów w środku, spodziewałem się ich jakoś więcej. Może to efekt tego, że większość kart mała.

Nie pamiętam jak było w dużej wersji 7C, ale tu monetom daleko do okrągłych. Może to celowy zabieg "realistyczny", dunno.

Czekam na pierwszą partyjkę, może dzisiaj.
Wiadomo, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale koszulki sa przezroczyste wiec wystarczy zalozyc tak, zeby logo bylo na rewersie karty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

Sprawdzcie ilosc komponentów, mnie jednej karty brakuje. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Monk »

esztfke pisze: Wiadomo, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale koszulki sa przezroczyste wiec wystarczy zalozyc tak, zeby logo bylo na rewersie karty.
Niby tak, ale mogliby se dać spokój z tymi hologramami, jakoś na innych koszulkach ich nie ma.
Awatar użytkownika
blognawolnyczas
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2015, 23:05
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: blognawolnyczas »

Poprowadź swoją cywilizację ku świetności, dbając o jej rozwój militarny i naukowy oraz konstruując niezwykłe Budowle i Cuda. Niezwykle wyczekiwana nowość od wydawnictwa Rebel czyli dwuosobowa wersja najlepiej sprzedającej się gry świata.

Światła reflektorów i fleszy aparatów reporterów na premierze gry jeszcze nie wygasły. Ale my już Was zapraszamy na fotograficzną podróż po zawartości gry 7 CUDÓW ŚWIATA: POJEDYNEK.

7 CUDÓW ŚWIATA POJEDYNEK: co skrywa pudełeczko? (foto unboxing)
Awatar użytkownika
blognawolnyczas
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2015, 23:05
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: blognawolnyczas »

Wojtas_512 pisze:Przymierzam się do zakupu w przedsprzedaży, ale od razu chce też zakoszulkować karty. Czy potwierdziły się może informacje dot. rozmiaru kart - mini i standard europoean?

Koszulki na karty to Mini European (45x68mm) oraz Magnum Copper (65x100mm)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 470
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: the_ka »

esztfke pisze:Nie wiem jak to inaczej wrzucić. Zetony sa pod duzymi kartami
http://zapodaj.net/035dd5b9247f0.jpg.html
Dzięki za zdjęcie, właśnie zastanawiałem się czy karty zmieszczą się w koszulkach
ZiZuM
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:12
Has thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: ZiZuM »

Czy wiecie coś więcej o dodatkowej karcie cudu oraz metalowym pionie konfliktu, a także koszulce oraz chyba książce? Wychodzi na to iż polskie wydanie będzie uboższe :-( Gdzieś widziałem ceny dla poszczególnych wersji językowych w granicach 20 do 30 € ale obecnie nie mogę tego znaleźć.
W linku zdjęcie: preco.rprod.com/index_fr_over.html
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

ZiZuM pisze:Czy wiecie coś więcej o dodatkowej karcie cudu oraz metalowym pionie konfliktu, a także koszulce oraz chyba książce? Wychodzi na to iż polskie wydanie będzie uboższe :-( Gdzieś widziałem ceny dla poszczególnych wersji językowych w granicach 20 do 30 € ale obecnie nie mogę tego znaleźć. W linku zdjęcie: preco.rprod.com/index_fr_over.html
Z tego co wiem, te bajery dodawali do preorderów odbieranych na Essen (stronę już wyłączyli bo preorder się skończył). Pytaliśmy Rebel, czy dałoby się gratisy załatwić dla polskich fanów Pojedynku. Powalczą, ale szanse są raczej małe (oczywiście ja cały czas trzymam kciuki).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

ja jeszcze w swój egzemplarz nie grałem, jednak karty już zakoszukowałem w Ultra pro mini european (http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... an-50.html) nie pasują idealnie, ale źle nie jest.

Co do tego co dostajemy, to jestem trochę zawiedziony mała wypraska, wszystko troche się nie mieści. Z racji dosyć kiepskiej gramatury kart, kupiłem lepsze koszulki, a te niestety swoje dodają (w większej grze wszystko ładnie się mieści)

Ogółem karty są śliczne, jak dla mnie prezentują się dużo lepiej niż u starszej siostry/brata, karty cudów też mogłyby być na tekturce.

Troche tego nie pojmuje, bo że gra będzie hitem wiadomo było od dawna, więc mogli stworzyć na prawdę piękny produkt.

Reasumując, gdyby zrobili większą wypraske, tekturowe karty cudów, i w troche lepszej gramaturze karty (no dobra, to można darować przy dobrych koszulkach) to bym był spełniony w 100%;)
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 13:52 przez Wojtas_512, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Monk »

A tak wydadzą wersję deluxe, dorzucą dodatkową kartę i zarobią drugi raz. ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

Wojtas_512 pisze:ja jeszcze w swój egzemplarz nie grałem, jednak karty już zakoszukowałem w Ultra pro mini european (http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... an-50.html) nie pasują idealnie, ale źle nie jest.

Co do tego co dostajemy, to jestem trochę zawiedziony mała wypraska, wszystko troche się nie mieści. Z racji dosyć kiepskiej gramatury kart, kupiłem lepsze koszulki, a te niestety swoje dodają (w standardowej grze, mieszczą się wszystkie dodatki w standardowym pudełku)
Nie do końca rozumiem. Mówisz, że karty z koszulkami ultra pro nie mieszczą się do wypraski? Też chciałem zamówić te koszulki, ale teraz zwątpiłem.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Rockas »

Ja użyłem koszulek Mini European Premium od Mayday'a i tak to wygląda: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing Dla mnie są idealne. Jedyny problem jest taki, że nie wejdą już karty z potencjalnych, przyszłych dodatków.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

Ooo, faktycznie ladnie leza. A jak ich grubosc? Porównywalna z ffg i ultra pro? Pytam, bo zwykle mayday to straszne szmatki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: vojtas »

Bary pisze:Ooo, faktycznie ladnie leza. A jak ich grubosc? Porównywalna z ffg i ultra pro? Pytam, bo zwykle mayday to straszne szmatki.
Wszystkie Mayday Premium mają po 90 μm. FFG to 105 μm, UltraPro Deck Protector = 110 μm, Perfect Fit - nie wiem. :D

Mayday Premium są wystarczająco grube - mam je w kilku grach (m.in. 7CŚ, Osadnicy imperialni, Martwa zima) i polecam. Natomiast Mayday standard to istotnie shit (40 μm), choć jako ochrona do kart, które się tylko przesuwa po planszy (np. karty przedmiotów w Robinsonie), mogą być.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Wojtas_512 »

Ultra pro jak najbardziej do wypraski wchodzą, jednak zajmują sporo więcej miejsca, przez co karty ledwo mieszczą się w wyznaczonych dla nich miejscach, to samo tyczy się cudów. Całość troche wystaje, ale źle nie jest;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Bary »

Dzięki Wojtasy za szczegółowe info. :) W takim razie biorę Mayday Premium.
Jeszce jedno pytanko. Jakbyście ocenili, które Magnum Copper lepiej sprawi się w przypadku kart cudów: Mayday Premium czy Ultra Pro. Szczególnie zależy mi na dobrym dopasowaniu kart.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Macok »

Z Maydayami jest jeszcze ten problem ze ich wielkosc moze sie roznic miedzy paczka a paczka.
Dotyczy to tez premium.

Roznica nie jest duza. Jak sie postawi pare kart z jednej paczki obok innych to widac to bardzo, ale jak sie je potasuje to raczej sie nikt nie zorientuje.

Pisze bo jakby ktos byl bardzo wyczulony to moze go to irytowac.
Spoiler:
Owned
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: esztfke »

Bary pisze:Dzięki Wojtasy za szczegółowe info. :) W takim razie biorę Mayday Premium.
Jeszce jedno pytanko. Jakbyście ocenili, które Magnum Copper lepiej sprawi się w przypadku kart cudów: Mayday Premium czy Ultra Pro. Szczególnie zależy mi na dobrym dopasowaniu kart.
Nie wiem jak mayday, ale ja uzylem wlasnie tych ultra-pro i pasuja idealnie. Biorac pod uwage ze to tylko 12 kart ja bym polecal ultra-pro. 50 koszulek za 9-10 zl. Mayday nawet te folijki wychodza drozej bo sa po 100 pakowane
ODPOWIEDZ