Gra dla 2 i więcej graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Marcinn »

Cześć,
szukam tytułu którym mógłbym zainteresować ojca. Co najważniejsze może to być gra dla dwójki jednak jeszcze lepiej by było aby można grać w 3-4 osoby. Zastanawialem się nad Race for the Galaxy ze względu na klimat. Czy grając w 2 osoby można równie dobrze się bawić jak przy 4 ?
Kolejną grą która rozważam jest Puerto Rico, szkoda tylko, że akcja nie toczy się w kosmosie, tym samym może to nie przypaść ojcu do gustu i strace gracza ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Patyk »

RftG według mnie nawet lepiej działa na 2 niż na 4 osoby, ale to kwestia gustu. Jednak według mnie to nie jest dobra gra do wciągania kogoś. Niby nie jest specjalnie trudna, ale wejście trochę trwa przez całą masę symboli. To może trochę zniechęcić na początku. Trochę mało podałeś konkretów, jakie klimaty będą odpowiadać, jaki budżet i czas gry wchodzi w grę.

Jeśli chodzi o karcianki według mnie na początek dobry jest Rune Age, można w miarę tanio kupić polską wersję, nie jest zbyt skomplikowany i ma scenariusz kooperacyjny, idealny jako wprowadzenie. Na 2 osoby może nie jest idealnie, ale działa dobrze, a do tego działa bardzo dobrze na 4 osoby. Z prostszych kosmicznych jest inny deckbuilder - Star Realms, też tani i prostszy od RftG.
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Marcinn »

A więc gra nie musi być karcianką. Czas gry do godziny, dobrze napisana instrukcja, budżet 120-130zł. Klimat najlepiej ale niekoniecznie science fiction, fantasy. Interakcja umiarkowana, podobnie z losowoscia. Szukam czegoś gdzie trzeba przemyśleć swój ruch i spoglądać na ruch drugiej osoby.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Kira.Hiroshi »

Star realms będzie IDEALNY dla waszych potrzeb, bierz w ciemno.
Niska cena wiec nie bedzie zalu jak nie przypadnie do gustu, szybka, niski prog wejscia, ale naprawde trzeba pomyslec, mozna zmieniac ilosc HP co calkowicie zmienia metagre.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Pixa »

Marcinn pisze:A więc gra nie musi być karcianką. Czas gry do godziny, dobrze napisana instrukcja, budżet 120-130zł. Klimat najlepiej ale niekoniecznie science fiction, fantasy. Interakcja umiarkowana, podobnie z losowoscia. Szukam czegoś gdzie trzeba przemyśleć swój ruch i spoglądać na ruch drugiej osoby.
Mysle, ze moze podejsc Suburbia - bardzo fajny tytul o budowaniu miasta, swietnie sie skaluje. We dwojke rozgrywka trwa ok. 45 minut. Interakcja jest dosc mala, ale trzeba obserwowac jakie budynki kupuje przeciwnik. Rywalizuje sie tez o cele. Smaczku dodaja cele ukryte, inne dla kazdego gracza. Instrukcja dobrze napisana.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Marcinn
Posty: 73
Rejestracja: 04 cze 2009, 22:25
Lokalizacja: Bytom

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Marcinn »

Z tytułów powyżej biorę jedynie pod uwagę Star Realms jednak martwią mnie angielskie napisy na kartach. To prawdopodobnie zrazi ojca. Rozumiem, że na wszystkich kartach jest krótki opis czynności do wykonania ?

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: Patyk »

Wiele w Star Realms tego tekstu nie ma, można zrobić ściągawkę z kluczowymi słowami. Jak musi być po polsku i w kosmosie to zobacz sobie Pośród Gwiazd. Jak nie musi być w kosmosie to zastanów się nad Manoeuvre, klimat historyczny większości osób pasuje, gra jest łatwa do nauczenia, a jednocześnie trzeba trochę wytężyć mózgownicę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Gra dla 2 i więcej graczy

Post autor: detrytusek »

zakoszulkuj karty i włóż polskie opisy. Tego tekstu w SR nie ma dużo ina większości kart go nie ma. Zresztą ściągnij sobie grę w wersji elektronicznej i sam zobacz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ