Jaką kupić grę na prezent ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kaaam
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2015, 18:07

Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Kaaam »

Witam :D
Zbliżają się urodziny mojego narzeczonego i zastanawiam się aby kupić mu grę planszową :)
Wiem że kiedyś grał Talisman Magia i Miecz i bardzo podobała mu się ta gra.
Zastanawiam się czy kupić tą grę bo jest dość droga i chciała bym o rady czy jest warta swojej ceny. Czy może polecicie jakąś inną lepszą grę lub jakąś podobną tańszą. :D
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Lothrain »

Nie wiem kiedy było to "kiedyś", ale z dużym prawdopodobieństwem wyrósł już z tego tytułu. Kup co innego: Wsiąść do pociągu: Europa, Tikal, Istanbul - nie wiem w ile osób będziecie grać, ale te tytuły na dobry początek powinny się podobać. Tak czy inaczej nie biegnij do Empiku, tylko wyszukaj najlepszą ofertę na www.i-szop.pl
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Fegat »

A coś więcej o nim?
Lubi fantasy, grał w coś wcześniej itp?
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Kaaam
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2015, 18:07

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Kaaam »

Grał w Talisman jeżeli chodzi o gry planszowe jakieś 2 lata temu i mu się podobała ta gra ;) tak to czasem lubimy zagrać w jakieś gry na komputerze między innymi fantasty. Ogólnie takie strategie żeby przebieg gry nie zależał tylko od rzutu kostka czy wylosowania kart ;) i żeby gra była od 2 do kilku osób ;)
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Marudka »

Mój narzeczony jako typowy gracz Blizzard'owych klasyków uwielbia Race for the galaxy - działa na 2 os no i strategia :mrgreen:
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Fegat »

Warcraft!!!

to może WoW gra planszowa, albo ten pseudo bitewniak od nich?:P
https://www.youtube.com/watch?v=bwooGn3 ... zE&index=3
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: genek »

Kaaam pisze:Ogólnie takie strategie żeby przebieg gry nie zależał tylko od rzutu kostka czy wylosowania kart ;) i żeby gra była od 2 do kilku osób ;)
Ale w talizmanie to chyba właśnie generalnie przebnieg gry zależy od rzutu kością.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Patyk »

W cenie używanego WoWa można kupić dwie lepsze nówki, zdecydowanie nie polecam. Podobnie jak Talizmana, który jest bardzo losowy.

Możesz za to spojrzeć na Kemeta lub Smallmowrld - obie przystępne i obie dobrze się skalują, z tańszych może np. wspomniane RftG lub Osadnicy:NI.

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Lothrain »

Naprawdę uważacie, że ktoś kto miał do tej pory do czynienia jedynie z Talismanemi to dawno, może tak po prostu usiąść do RftG?
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Patyk »

A w jakie gry trzeba zagrać żeby móc usiąść do RftG? Kwestia tylko odrobiny samozaparcia żeby się nie zniechęcić po pierwszych 2-3 partiach, a potem pójdzie z górki.

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Fegat »

WoW jest naprawdę świetnym utworem dla kogoś, kto lubił wersję cyfrową. Jest to najlepiej od wzorująca mechaniki ze świata cyfrowego, gra planszowa. Nie znam nikogo, kto grał w WoW'a i nie polubił jej wersji planszowej. Oczywiście zasady dla laika to męka, szczególnie system walki który jest mało intuicyjny i dla laika trudny do przejścia.

Ponadto, cenowo, znaczy cena/waga/ilość komponentów, bije na głowę wszystkie gry współczesne:
120 figurek
400+ żetonów
500+ kart... za 300-550zł, w zależności od wersji językowej oraz stanu gry.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Cyberpuncur »

Świat Dysku - Ankh Morpork, jeszcze jest do dostania, chociaż cena rośnie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Lothrain »

Patyk pisze:A w jakie gry trzeba zagrać żeby móc usiąść do RftG? Kwestia tylko odrobiny samozaparcia żeby się nie zniechęcić po pierwszych 2-3 partiach, a potem pójdzie z górki.
Świeżakom brakuje właśnie tego samozaparcia. Ile to już osób położyło się na zbyt trudnych na początek tytułach. A na pierwszą grę polecano i Robinsona i Mage Knighta. Lepiej poznać kilka tytułów prostszych i łagodniej wejść w hobby, niż wrzucać kogoś na głęboką wodę i kazać mu pływać. Tym bardziej, że nie wiadomo z kim będzie grać. Z narzeczoną w RftG? Klimaty sci-fi to raczej nie jest to, co rzuca kobiety na kolana.

Fegat, dziewczyna pisze, że Talisman jest za drogi, a Ty WoWa proponujesz? Zejdźcie na ziemię.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Patyk »

Nie przesadzajmy z tym RftG, gra nie jest zbyt skomplikowana, instrukcja ma kilka stron, owszem nauczenie się ikonek może chwilę zabrać, ale gra jest dość krótka i nie męczy. A co do klimatu to może sama zainteresowana zadecyduje ;)

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Marudka »

Lothrain pisze:
Patyk pisze:A w jakie gry trzeba zagrać żeby móc usiąść do RftG? Kwestia tylko odrobiny samozaparcia żeby się nie zniechęcić po pierwszych 2-3 partiach, a potem pójdzie z górki.
Świeżakom brakuje właśnie tego samozaparcia. Ile to już osób położyło się na zbyt trudnych na początek tytułach. A na pierwszą grę polecano i Robinsona i Mage Knighta. Lepiej poznać kilka tytułów prostszych i łagodniej wejść w hobby, niż wrzucać kogoś na głęboką wodę i kazać mu pływać. Tym bardziej, że nie wiadomo z kim będzie grać. Z narzeczoną w RftG? Klimaty sci-fi to raczej nie jest to, co rzuca kobiety na kolana.

Fegat, dziewczyna pisze, że Talisman jest za drogi, a Ty WoWa proponujesz? Zejdźcie na ziemię.
Ja zaczynałam od Robinsona. Potem Osadnicy NI i rftg :wink: I jestem narzeczoną z którą się gra w rftg! ;)

Ładna i na myślenie - Osadnicy Narodziny Imperium, Alchemicy
Brzydka i na myślenie - Zamki Burgundii, Epoka kamienia
Lekkie i szybkie - Patchwork (ale to na 2os), Splendor

------------

A jakie lekkie gry byś polecił na początek?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Pixa »

Patyk pisze:Nie przesadzajmy z tym RftG, gra nie jest zbyt skomplikowana, instrukcja ma kilka stron, owszem nauczenie się ikonek może chwilę zabrać, ale gra jest dość krótka i nie męczy. A co do klimatu to może sama zainteresowana zadecyduje ;)

RftG ma dosc kiepska instrukcje, planety produkcyjne, nieprodukcyjne, sporo ikonek - to wszystko potrafi namieszac w glowie. Na pewno bym sie nie wkrecil w planszowki, jakby mi ktos wyskoczyl z RftG na pierwszym spotkaniu.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: detrytusek »

Marudka pisze:Brzydka i na myślenie - Epoka kamienia
Zakrztusiłem się. Jedne z ładniejszych worker placementów ever i raczej nie pozostanę osamotniony w tym stwierdzeniu :)
Pixa pisze:
Patyk pisze:Nie przesadzajmy z tym RftG, gra nie jest zbyt skomplikowana, instrukcja ma kilka stron, owszem nauczenie się ikonek może chwilę zabrać, ale gra jest dość krótka i nie męczy. A co do klimatu to może sama zainteresowana zadecyduje ;)

RftG ma dosc kiepska instrukcje, planety produkcyjne, nieprodukcyjne, sporo ikonek - to wszystko potrafi namieszac w glowie. Na pewno bym sie nie wkrecil w planszowki, jakby mi ktos wyskoczyl z RftG na pierwszym spotkaniu.
ja też bym na początek RftG nie proponował. Dodatkowo gra jest brzydka i to początkujących może choć nie musi zniechęcić.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 10:34 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Lothrain »

Marudka pisze: Ja zaczynałam od Robinsona.
Sama czytałaś instrukcję i siadłaś do tego tytułu, czy ktoś Ci tłumaczył zasady? Poważnie pytam. Bo jeśli to był Twój pierwszy tytuł i sama go rozkminiałaś, to szacun wielki.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 10:36 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Sandman »

Cyberpuncur pisze:Świat Dysku - Ankh Morpork, jeszcze jest do dostania, chociaż cena rośnie.
Najlepsza propozycja z wymienianych tutaj.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Patyk »

Sandman pisze:
Cyberpuncur pisze:Świat Dysku - Ankh Morpork, jeszcze jest do dostania, chociaż cena rośnie.
Najlepsza propozycja z wymienianych tutaj.
W bardzo wysokiej jak na zawartość cenie i mocno losowa, nie wiem czy to na pewno to.

Co do RftG to nie wiem, może po prostu inaczej mi przychodzi przyswajanie takich rzeczy bo moją pierwszą planszówką był Combat Commander, w którego grałem z 13-letnim wtedy bratem posiłkując się tylko oryginalną instrukcją i jakoś żaden z nas problemów nie miał. Potem dla mnie RftG było jedną z pierwszych gier niewojennych i po 2 rozgrywkach już wszystko były jasne.

No ale jeśli faktycznie miałaby być za trudna to jednak zostałbym przy Osadnikach: NI. Z lżejszych kosmicznych jest Star Realms (za te pieniądze można kupić dwie podstawki i grać w 4 osoby).
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 138
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Marudka »

detrytusek pisze:
Marudka pisze:Brzydka i na myślenie - Epoka kamienia
Zakrztusiłem się. Jedne z ładniejszych worker placementów ever i raczej nie pozostanę osamotniony w tym stwierdzeniu :)
Może faktycznie powiedzenie 'brzydka' to za dużo.
Worker placementy generalnie uroda nie grzeszą... :D
Co nie zmienia faktu że lubię grać w tą 'brzydką' Epokę kamienia.
Lothrain pisze:
Marudka pisze:Ja zaczynałam od Robinsona.
Sama czytałaś instrukcję i siadłaś do tego tytułu, czy ktoś Ci tłumaczył zasady? Poważnie pytam. Bo jeśli to był Twój pierwszy tytuł i sama go rozkminiałaś, to szacun wielki.
Razem z narzeczonym - oboje graliśmy pierwszy raz.


------------

Mojej koleżance, którą wkręcam w planszówki, najbardziej podobają się Osadnicy NI.
Jej chłopak też się wkręcił dzięki Osadnikom (ale on w sumie w nic innego nie grał).


Ale ponieważ pytanie było o faceta (potencjalnego fana gier komputerowych m.in. fantasy) podałam ulubiona grę mojego lubego - Rftg ;)
Awatar użytkownika
MatMot
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2015, 10:49

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: MatMot »

Skoro podobał sie mu Talisman, to może powinnaś zastanowić się właśnie nad nim? Wiem, że cena odstrasza, ale w sieci można znaleźć używane egzemplarze w dobrej cenie i stanie. Jeśli nie, a tematy fantasy są Wam bardzo bliskie, to może nowy Wiedźmin? Empikowa cena nie straszy, a przeraża, ale w innych sklepach jest już na prawdę przystępny. W dodatku jego głownym minusem jest to, że przypomina Talizman. Jak to powiedział ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony ode mnie - Ludzie chcieli MageKnighta, a dostali Talisman.

Linki: https://cdp.pl/wiedzmin-gra-przygodowa- ... o_polecane Wiedźmin za 80zł.
https://www.onproject.pl/index.php?id_p ... er=product Talisman za 155zł.
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Patyk »

Talisman to gra stara, od której premiery powstało ze 3 tysiące lepszych gier, naprawdę szkoda kasy. Wiedźmin już prędzej, rozgrywka wprawdzie specjalnie lepsza nie jest, ale za to ciekawszy klimat i dużo niższa cena, a świetnego wydania tej grze nie można odmówić.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: detrytusek »

a może claustrophobie?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Jaką kupić grę na prezent ?

Post autor: Bardias »

Gram bardzo często z różnymi osobami, które nie mają żadnego doświadczenia planszówkowego, część z propozycji uważam za nietrafione. Gra "na początek" musi mieć intuicyjne zasady, ładne grafiki, pozostawiać sporo decyzyjności przy zachowaniu optymalnego elementu losowego. Jeżeli narzeczony nie ma awersji do klimatów postapokaliptycznych, to polecałbym Neuroshimę Hex 3.0, jedna z absolutnie najlepszych gier na rozpoczęcie przygody z planszówkami. A jak się spodoba, to jest mnóstwo tanich dodatków, które można sobie dokupić.
ODPOWIEDZ