Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fuser.exe
Posty: 740
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 27 times
Been thanked: 17 times

Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fuser.exe »

Tak jak w temacie, prezent urodzinowy dla kolezanki dziewczyny, ja sie kompletnie nie znam na takich grach, najlepiej w klimatach fantasy.cos ktos? Najlepiej do 100, max 150.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Błysk »

Może Wiedźmin? Nie grałem, ale z tego co widziałem to trochę podobne do Talismana, da się dostać nówkę nawet za 90 zł.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: akahoshi »

Runebound, ale dostępne tylko z drugiej ręki.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Rocy7 »

Dragons Ordeal, Relic.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 08:55 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radeks
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2010, 12:19
Been thanked: 3 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: radeks »

akahoshi pisze:Runebound, ale dostępne tylko z drugiej ręki.
Racja, po Talismanie to wydaje się być "jedyna słuszna" droga, jednak nie kupisz już nowej. Albo, skoro Talisman się podoba (tak wnioskuję) to może dodatek do niego?
Posiadam i lubim:
Spoiler:
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: krzyss »

Wiedźmin w dobrej cenie jest na cdp.pl
https://cdp.pl/wiedzmin-gra-przygodowa-hobby.html
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fegat »

Nie polecajcie tej gry, naprawdę... To jest dużo gorsze od talismana, ja rozumiem, że wiedźmin, że wydanie fajne, ale ta gra jest niestety fatalna/słaba.

Tak na dobrą sprawę, Wiedźmin to gra single player do której potrzebujesz od 2 do 4 graczy :/
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: krzyss »

Nawet za taką cenę nie warto jej kupować?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: rastula »

a może Drakon


gra jest oczywiście szybsza i mniej złożona ( coś innego niż prosta) niż Talisman , ale klimat jest podobny, są figurki...może na początek wystarczy...
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fegat »

krzyss pisze:Nawet za taką cenę nie warto jej kupować?
Ona może stać na półce, może fajnie wyglądać, ale bez homerulez gra się w to słabo.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: ramar »

Nie rozumiem tego, że coś może być gorsze od Talizmana. Nie grałem co prawda w Wiedźmina, ale czy ta gra może być gorsza od monopoly w wariancie fantasy??
Z wszelakich obiegowych opinii, Wiedźmin podoba się graczom nie znającym nowoczesnych planszówek (Talizman taką grą nie jest).

Koniec offtopu.

EDYCJA: Aha, i Wiedźmin kończy się, nie trzeba brać urlopu, szykować prowiantu i miejsc noclegowych na trzy dni by usiąść do Talizmana :lol:
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 17:48 przez ramar, łącznie zmieniany 1 raz.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: krzyss »

Mi tam Talisman pasi :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: rastula »

a ja trzymam talismana + dodatki i to wcale nie z nostalgii

myślę, że za ok. 4 lata pogram w to z moim synem z wielką radością...psioczenie na tę grę jest bardzo modne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: karawanken »

rastula pisze:a ja trzymam talismana + dodatki i to wcale nie z nostalgii

myślę, że za ok. 4 lata pogram w to z moim synem z wielką radością...psioczenie na tę grę jest bardzo modne
Dokladnie z tego samego powodu trzymam swojego talizmana, chociaż kilka razy rozważałem sprzedaż.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: rastula »

bo na każdą grę jest czas i miejsce...
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fegat »

ramar pisze:Nie rozumiem tego, że coś może być gorsze od Talizmana. Nie grałem co prawda w Wiedźmina, ale czy ta gra może być gorsza od monopoly w wariancie fantasy??
Z wszelakich obiegowych opinii, Wiedźmin podoba się graczom nie znającym nowoczesnych planszówek (Talizman taką grą nie jest).

Koniec offtopu.

EDYCJA: Aha, i Wiedźmin kończy się, nie trzeba brać urlopu, szykować prowiantu i miejsc noclegowych na trzy dni by usiąść do Talizmana :lol:
Szczególnie, jak rozgrywka przedłuża się do 4 godzin :evil:
i tak jak w talismanie, po godzinie wiadomo kto wygra :twisted:
No i gra może być gorsza, porównując w tej samej kategorii, czyli przygodówki fantasy :)

Tyle ode mnie :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: krzyss »

Fegat pisze:
krzyss pisze:Nawet za taką cenę nie warto jej kupować?
Ona może stać na półce, może fajnie wyglądać, ale bez homerulez gra się w to słabo.
Po zmianie zasad na swoje warto kupić za te 80zł?
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fegat »

To nie jest tak czy warto czy nie.

Gra jest po prostu słaba porównując do przygodówek (co nie zmienia faktu, że ma swoich fanów - jednak ja od gier wymagam czegoś więcej), wydanie ma perfekto (pomijając pudełko które bardzo szybko się niszczy) i same elementy są tyle warte.
To jak zmienisz zasady zależy od Ciebie. Osobiście mam pomysł na dodatek, wprowadzjący 5 gracza i lekką zmianę mechaniki, tak aby była interakcja. Po pierwszych testach jest przyjemnie :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: RunMan »

Stawałem kiedyś w obronie Wiedźmina, stanę raz jeszcze :)
Nie zamierzam negować różnych zarzutów stawianych grze - jest losowa, doskwiera brak interakcji, nie stawia większych wyzwań i decyzji przed graczem. Gra na pewno mogłaby być sporo lepsza, ale chyba od początku wiadomo było, że targetem gry nie są gracze planszowi, ale fani serii komputerowej.
Betatestowałem cyfrową wersję planszówki, rozegrałem pewnie coś koło 20-30 gier i serio przyjemnie się bawiłem. Ot, lekka turlanka osadzona w ciekawym świecie. Dużym atutem, którego nie podważy raczej nikt, jest CUDOWNE wydanie, chyba najładniejsza gra jaką miałem okazję do tej pory trzymać w rękach.
Grę wymieniłem w MH, gdyż niestety downtime, który w wersji cyfrowej był niezauważalny, na żywo przytłaczał - a grałem max w 3osobowym składzie. Ale z odpowiednimi homerulami osoby, które oczekują ładnej, lekkiej gry osadzone w wiedźmińskim świecie powinny być jak najbardziej zadowolone. Tytuł padł ofiarą nadmuchanych oczekiwań obeznanych graczy. Dla mnie ocena jakieś 5/10, co jednak nie oznacza że grę uważam za fatalną i gdyby trochę popracować nad zmianą zasad to mogłaby być całkiem przyjemna

tl;dr - jeżeli nie jesteś planszowym graczem, chcesz czegoś lekkiego i ładnego to wg mnie Wiedźmin jest OK - zwłaszcza po wdrożeniu modyfikacji zasad, których propozycje można znaleźć nawet na tym forum
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Błysk »

Też nie rozumiem płaczu, jaki to Wiedźmin słaby, zwłaszca dla kogoś kto oczekuje czegoś niezobowiązującego, przygodowego i podobnego do Talismana. Jasne, Talisman ma wiele dodatków, jest też ładnie wydany i jest klasyką. Ale popatrz na wersje podstawowe, czy Talisman serio jest wiele lepszy/ gorszy, CIEKAWSZY mechanicznie niż Wiedźmin? Gry stoją na podobnym poziomie w innym klimacie i nieco inną mechaniką, na tyle jednak podobną, że nowi gracze załapią w mig. Ok w Talismanie jest może trochę więcej interakcji, ale w podstawowej wersji jest ona prawie niezauważalna.

Osobiście nie lubię tego typu gier za bardzo, ale rozumiem, że ktoś lubi, gra z dziećmi i staram się dostrzegać wady i zalety tych gier. Tutaj nie widzę wielkiej różnicy poziomu funu, skomplikowania, możliwości mechaniki, wielkiej różnicy contentu porównując to w stosunku do ceny. :)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: AiS »

Skoro Talisman podszedł to może Relic - taki talisman w kosmosie ?

P.S.
OT: Talisman jest jak muzyka disco-polo albo PiS - tej pierwszej nikt nie słucha, co widać po ilości gwiazd i koncertów, a na tych drugich nikt nie głosuje, a wybory wygrywają :-)

A ja się przyznam - mam i lubię. Ot co.
Fuser.exe
Posty: 740
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 27 times
Been thanked: 17 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: Fuser.exe »

Jak zawsze zrobil sie niesamowity smietnik z mnostwem nikomu niepotrzebnych opinii. Namawialem na Belfort, stanelo na SmallWorld, pozdrawiam.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Cos jak talisman, do 150, dla poczatkujacych

Post autor: GAZDA »

Widzę że już gra została zakupiona ale może komuś się przyda dodatkowa opinia :)
Jak dla mnie wow adventure game jest bardzo fajną ulepszoną wersją talismana i chociaż przygodówki średnio lubię to najchętniej zasiadłbym ponownie właśnie do wowa a grałem akurat w wowa talismana i wiedźmina i przyznam szczerze że do talismana zasiadłbym z najmniejszą chęcią. Zaznaczam, że nie jestem z pokolenia, które grało w talismana lata temu w dzieciństwie i nie żywię do tej gry żadnego sentymentu stąd może mi osobiście ta gra najmniej ,,siadła":)
ODPOWIEDZ