The Exiled: Siege

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Projekt wystartował, w tym poście będę aktualizował wszystkie informacje dotyczące gry.
Na początek link do akcji na KS:

https://www.kickstarter.com/projects/73 ... ght-for-su

Instrukcja EN: https://www.dropbox.com/s/rmj77o5mnkcdg ... N.pdf?dl=0

Instrukcja PL: https://www.dropbox.com/s/u1p2lod0bg79z ... L.pdf?dl=0

Profil gry na BGG: https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... iled-siege

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2016, 22:04 przez matio2007, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

Obrazek

Wsparcie od $50
Figurki od $80
o ile projekt osiągnie 45 000 $.

1-5 graczy , 90-120 minut.

Polski projekt na KS od twórców the Convicted. Założenia podobne do Twierdzy, kilku graczy rozbudowuje i broni miasta zaś jeden gracz usiłuje je zniszczyć. Jest też wersja w pełni kooperacyjna.

W kwestii polskiej wersji i figurek uzyskałem taką odpowiedź:
matio2007 pisze:Na razie zbieramy na wersję angielską. Jeżeli się uda, wtedy będziemy zbierać na wersję polską (albo my bezpośrednio albo współwydawca).
Po polsku, nawet jeżeli pełna wersja się nie ukaże, na pewno będą zarówno karty jak i instrukcja w wersji PDF.

Co do figurek, to będzie 119 figurek jeżeli przekroczymy odpowiedni próg (próg $45k, obniżyliśmy w stosunku do tego co pisałem wcześniej, ponieważ koszty wysyłki są jednak wyłączone z KS).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

Jaka są różnica między 1 Convicted a Exiled oprócz wprowadzenia overlorda? Karty zostaną przetłumaczone łącznie z grafikami czy jedynie tekst? Co wpływa na re grywalność?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Rocy7 pisze:Jaka są różnica między 1 Convicted a Exiled oprócz wprowadzenia overlorda?
Różnice w skrócie: nowy system walki z kartami rozkazów/specjalnymi/reakcji, napastnik rozbudowuje własne obozowisko, gra jest szybsza i bardziej intensywna, zamiast trybu kampanii nastawiamy się na pojedyncze rozgrywki, atak prowadzony jest tylko od jednej strony.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Iesthir »

Na razie cegiełkę dołożyłem. Zobaczymy, czy finanse pozwolą dotrwać do końca... :)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Iesthir pisze:Na razie cegiełkę dołożyłem. Zobaczymy, czy finanse pozwolą dotrwać do końca... :)
Dzięki, w razie czego rozłożymy płatności na raty :)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Iesthir »

matio2007 pisze:Dzięki, w razie czego rozłożymy płatności na raty :)
Złapałem się na 70$ EB więc miejsce w szeregu mam full-wypas 8)\

Ale na wszelki wypadek pytam: Będzie Late pledge albo Pledge Menager dla wspierających 1$?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Iesthir pisze:
matio2007 pisze:Dzięki, w razie czego rozłożymy płatności na raty :)
Złapałem się na 70$ EB więc miejsce w szeregu mam full-wypas 8)\

Ale na wszelki wypadek pytam: Będzie Late pledge albo Pledge Menager dla wspierających 1$?
Będzie albo pledge menager, albo paypal, zobaczymy jeszcze. W każdym razie na pewno jakaś możliwość wsparcia po kampanii się pojawi.

EDIT: early birdsy za $70 już się skończyły, także warto się spieszyć na pozostałe :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

Skoro maja byc figurki pokazanie chociazby ich renderow mogloby zwiekszyc zainteresowanie gra.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Rocy7 pisze:Skoro maja byc figurki pokazanie chociazby ich renderow mogloby zwiekszyc zainteresowanie gra.
Mam nadzieję, że będziemy mieć jakieś rendery przed końcem kampanii.
W nocy zostaliśmy wybrani do Staff picks przez kickstartera, dziękujemy wszystkim którzy zaglądają na stronę projektu lub dzielą się z nią ze znajomymi, dzięki czemu było to możliwe.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

Rocy7 pisze:Karty zostaną przetłumaczone łącznie z grafikami czy jedynie tekst? Co wpływa na re grywalność?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Rocy7 pisze:
Rocy7 pisze:Karty zostaną przetłumaczone łącznie z grafikami czy jedynie tekst? Co wpływa na re grywalność?
Karty będą gotowe do wydruku w języku polskim w całości (czyli tekst + grafika).

Jeżeli chodzi o regrywalność, to w rozgrywce konfrontacyjnej obydwie strony konfliktu mogą dowolnie wybierać swoja ścieżkę rozwoju - rozbudowywać dowolne budynki, przygotowywać szybsze lub wolniejsze ataki, wybierać na jaki rodzaj jednostek kłaść nacisk, jakie karty specjalne lub rozkazów wynajdywać. Obrońcy dodatkowo mają do wyboru bohaterów o różnych cechach specjalnych. Planuję jako jeden ze stretch goali wprowadzić odpowiednik bohaterów - dowódców u napastników, którzy tez będą posiadać specjalne cechy i będą wybierani na początku gry.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

matio2007 pisze: Obrońcy dodatkowo mają do wyboru bohaterów o różnych cechach specjalnych.
w podstawce jest 5 bohaterow (4 zwyklych+jeden KS Exclusive), wiec przy pelnej liczbie graczy prawie wszyscy sa zawsze wykorzystani.

Z tego co widze mozna kupic pakiet z 6 bohaterem Murdered oraz addon 7 z Arsonist. 7 to juz nieźle.

Czy wzrosnie liczba bohaterow dla graczy do wyboru wraz z postepem kampanii?
matio2007 pisze:Jeżeli chodzi o regrywalność, to w rozgrywce konfrontacyjnej obydwie strony konfliktu mogą dowolnie wybierać swoja ścieżkę rozwoju - rozbudowywać dowolne budynki, przygotowywać szybsze lub wolniejsze ataki, wybierać na jaki rodzaj jednostek kłaść nacisk, jakie karty specjalne lub rozkazów wynajdywać.
pozwol ze doprecyzuje pytanie jak liczba komponentow przeklada sie na ilosc opcji?

Jest 15 budynkow i 15 fortyfikacji co biorac pod uwage ze niektore budynki / fortyfikacje da sie kilkukrotnie ulepszac daje mniej opcji? O ile mniej?;)

5 Attacker development trees oznacza 5 opcji rozwoju czy 5 roznych drzewek rozwoju z wieksza iloscia opcji?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

W miarę rozwoju kampanii będą pojawiali się dodatkowi bohaterowie (o ile kampania będzie się rozwijać oczywiście).

Analizując Twój przykład 15 budynków i 15 fortyfikacji, daje to nam 30 elementów do wybudowania + 3x rowy oraz 3x wilcze doły. Podczas gier testowych średnio obrońcy budują po 15-20 elementów, czyli wykorzystują połowę opcji. To oczywiście przy założeniu, że obrońcy przetrwają wszystkie rundy, bo w wielu przypadkach napastnik może wygrać przed czasem.
Sytuacja może być zupełnie inna i nie pozwolić obrońcom praktycznie na rozbudowę. Np. jeżeli napastnik nastawi się na ciągły atak słabszymi siłami, to obrońcy nie są w stanie praktycznie nic zbudować, a tylko naprawiają uszkodzenia i trenują żołnierzy na potęgę aby przetrwać szturm.

I trzecia sprawa, karty rozwoju napastnika (stosowane podczas gier kooperacyjnych). Mamy na razie 5 kart rozwoju, na każdej z nich w każdej kolejnej rundzie następuje losowanie opcji rozbudowy napastnika. Czyli może on atakować szybko lub spokojniej budować swój potencjał, może rozbudowywać pulę swoich rozkazów, szkolić różnorodne jednostki zależnie od tego co wylosujemy. Także opcji jest sporo. Drzewka rozwoju napastników są na trzech poziomach trudności, także można je również dostosować do zaawansowania graczy.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Koshiash »

matio2007 pisze:Mam nadzieję, że będziemy mieć jakieś rendery przed końcem kampanii.
Miejcie - i to na wypasie - we własnym interesie. Bez nich prawdopodobnie utracicie część wspierających.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

Koshiash pisze:
matio2007 pisze:Mam nadzieję, że będziemy mieć jakieś rendery przed końcem kampanii.
Miejcie - i to na wypasie - we własnym interesie. Bez nich prawdopodobnie utracicie część wspierających.
Też się nad tym zastanawiam, większość wspierających wsparła wersję z figurkami, jeśli nagle się wycofają, bo stwierdzą, że figurki nie zostaną ufundowane to dużo wsparcia zniknie.

Licze jednak ze bedzie dobrze ;)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 09:33 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

No cóż, zobaczymy. Rendery będą na pewno przed końcem kampanii, podobnie jak gameplay video. Na razie trzeba być dobrej myśli.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Dorzuciliśmy nowy stretch goal na $25k - dwie karty dowódców. Karty dowódców są tym samym dla napastnika co karty bohaterów dla obrońców. Każdy z dowódców posiada specjalną zdolność wpływająca na rozgrywkę. Przed grą napastnik może wybrać tylko jednego dowódcę z dostępnych kart.

Obrazek

Mamy już zebrane $21.499, brakuje jeszcze tylko $501 aby gra została ufundowana w podstawowej formie. Mam nadzieję, że po obudzeniu jutro rano zobaczę radosny komunikat :) Specjalnie pośpię dłużej na wszelki wypadek :P
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: matio2007 »

Gra dziś rano została ufundowana w swojej podstawowej formie po zebraniu $22k. Teraz czas odblokować kilka stretch goali :)

Obrazek
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: wirusman »

Pomału, gry i ich ceny zaczynają mnie intensywnie odstraszać. I nie mówie o waszej grze tylko o wszystkich gdzie znajduje się trochę plastiku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: rastula »

wirusman pisze:Pomału, gry i ich ceny zaczynają mnie intensywnie odstraszać. I nie mówie o waszej grze tylko o wszystkich gdzie znajduje się trochę plastiku.

jak będą żołnierzyki (45K$) to cena będzie atrakcyjniejsza ;)


EDIT


czy ja dobrze widzę?
to jest tak że za 50$ to nie będzie figurek? Trzeba wziąć pledge za 75$? A jak nie ufundujecie figurek to za 25$ ekstra dostanie się to samo za 50$...?

zresztą ta dopłata za figurki ... odpuszczam...
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, 14:17 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Trolliszcze »

wirusman pisze:Pomału, gry i ich ceny zaczynają mnie intensywnie odstraszać. I nie mówie o waszej grze tylko o wszystkich gdzie znajduje się trochę plastiku.
Przy czym trzeba przyznać, że wielbiciele ameri mają o wiele bardziej przerąbane, niż fani euro. Z tego, co zaobserwowałem, gdy euro raczej tanieją niż drożeją, szczególnie te wydawane w Polsce (nie mówię o ewenementach typu Trickerion).
No i warto pamiętać, że ta cena odstrasza także z powodu niekorzystnego kursu walut...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:
wirusman pisze:Pomału, gry i ich ceny zaczynają mnie intensywnie odstraszać. I nie mówie o waszej grze tylko o wszystkich gdzie znajduje się trochę plastiku.
Przy czym trzeba przyznać, że wielbiciele ameri mają o wiele bardziej przerąbane, niż fani euro. Z tego, co zaobserwowałem, gdy euro raczej tanieją niż drożeją, szczególnie te wydawane w Polsce (nie mówię o ewenementach typu Trickerion).
No i warto pamiętać, że ta cena odstrasza także z powodu niekorzystnego kursu walut...

głównie to odstrasza ze względu na to, że zarabiamy tak z 4 - 5 razy mniej niż Angol czy Szkop robiący to samo...:)
a i tak nawet tam, planszówki są uważana za drogie hobby ( patrz ostatni wywiad z Rhado)
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: wirusman »

Nowe wybory za chwilę. Teraz będziemy mieć 4 lata dobrobytu :D

Ile można grać w euro:D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Exiled: Siege

Post autor: Rocy7 »

rastula pisze: czy ja dobrze widzę?
to jest tak że za 50$ to nie będzie figurek? Trzeba wziąć pledge za 75$? A jak nie ufundujecie figurek to za 25$ ekstra dostanie się to samo za 50$...?

zresztą ta dopłata za figurki ... odpuszczam...
jesli nie bedzie uzbiera sie 44 k to
matio2007 pisze: We'll try to lower the stretch with miniatures, stay tuned about it. Another possibility is producuction only two shapes in more colours, there are a lot of possibilities. Everything'll be transparent of course so don't worry. 
Kusi mnie ta gra nie mam nic o takiej mechanice, a Stronhold jakos mnie kupuje.
ODPOWIEDZ