[Warszawa] Weekend 8-9.09 - imprezy planszowkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Warszawa] Weekend 8-9.09 - imprezy planszowkowe

Post autor: Trutu »

Dziś dostałem propozycję od dyrekcji OKA. 9 września w niedzielę w godzinach 9-17 w OKO jest dzień otwarty. Pani dyrektor prosi nas abyśmy w ten dzień byli i grali. Dostalibyśmy salkę. Sądzę, że warto. Kto się pisze na granie w niedzielę 9-go września?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Trutu pisze:Dziś dostałem propozycję od dyrekcji OKA. 9 września w niedzielę w godzinach 9-17 w OKO jest dzień otwarty. Pani dyrektor prosi nas abyśmy w ten dzień byli i grali. Dostalibyśmy salkę. Sądzę, że warto. Kto się pisze na granie w niedzielę 9-go września?
'Poswiece sie' :lol: i przyjde (jak sadze).
Mysle, ze kazdy powinien przyjsc, bo argument 'bede spolecznie pozytyczny i krzewil wsrod mlodziezy i ludu pozytywne wzorce zachowan' powinien trafic do kazdego ewentualnego oponenta takiej wizyty (zony/meza/dziewczyny/chlopaka/rodzicow/dziadkow itd). :)

Tylko Trutu piszesz o 'salce' - jak przyjdzie za duzo osob, moze byc problem jesli faktycznie to bedzie 'salka'.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

co do 9 wrzesnia tez sie poswiece:)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Wydzielilem watek, zeby sie nie zgubil.

Sam jeszcze nie wiem jak to bedzie z 9 wrzesnia. Akurat wtedy jest tez Warsaw Open i tam chyba trzeba Games Room prowadzic...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Z 9 września jest ten problem, że wtedy odbywa się równocześnie Warsaw Open. Tam na pewno będzie więcej wiary i potrzeba więcej osób do obsługi Games Roomu, bo będziemy mieli 14 stolików. Do OKO na 9 września wystarczą 2-3 osoby, podobnie jak dzień wcześniej do Art.Bemu. Proponuję najpierw znaleźć ludzi do obsadzenia Warsaw Open. Na mnie nie patrzcie, będę grał w MP Osadników.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Wydaje mi sie, ze OKO powinno miec najwyzszy priorytet, bo tam gramy co tydzien. Potem na Bemowie, bo tam tez gra sie co tydizen, choc duzo mniej osob. A na koncu Warsaw Open, bo to jest co rok i praktycznie bez zadnego znaczenia dla nas.

A w OKO to chodzi, zeby byly 2 osoby i zeby grali Ci co przyjda, czy o to, zeby przyszlo 20 osob i gralo normalnie pokazujac jak wielu z nas przychodzi?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

Ja tam od festiwalu wolałbym spotkać się rano w OKU i rozegrać pełną partię Twilight Imperium. Będą chętni? Franek, patrzę na Ciebie :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

ok, czyli mamy do 'zagospodarowania':

8-9.09 Monopoly Warsaw Open - potrzebne kilkanascie osob do obslugi Games Room-u
8.09 - Artbem - potrzebne kilka osob do zareklamowania naszego klubu podczas dni otwartych Artbemu
9.09 - OKO - potrzebne kilka osob do zareklamowania naszego klubu podczas dni otwartych OKA.

Ja moge byc na dowolnej z tych imprez - w zasadzie mi to bez roznicy - nawet 2 dni moge przeznaczyc. Tak wiec zapelnie luke tam gdzie bedzie brakowalo 'sily zywej' :)

Mysle ze osoby odpowiedzialne za nabor do tych imprez (czyli odpowiednio: draco, stalker, trutu) powinny jakos zaakcentowac/sformalizowac swoje dzialania majace na celu nabor chetnych, zeby pozniej nie bylo lapanki na ostatnia chwile.

don_simon - moze jakos zbiorczo nazwac ten watek? (nabor na imprezy planszowkowe czy cos)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

jax pisze:don_simon - moze jakos zbiorczo nazwac ten watek? (nabor na imprezy planszowkowe czy cos)
Zrobione.
Tylko, zeby sie zaraz balagan nie zrobil. Proponuje, by kazdy z organizatorow umiescil jeden post z lista obecnosci i na biezaco uaktualnial sklad zgodnie ze zgloszeniami ludzi.

Ja nie wiem czy bede mogl w ten weekend. Jesli juz to pewnie jeden i to niecaly dzien. Ale bede wiedzial wiecej blizej tego weekendu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

akurat 8-9 beata wraca na 2 dni z Irlandii i z nia bede chcial spedzic ten czas ale moze bedzie chciala pograc to wpadniemy gdzies , tylko niedziela wchodzi w gre bo w sobote idziemy na wesele
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Przypominam, że ja też podejmę się planszówkowej służby w weekend 8-9 września. Najpierw deklarowałem się na Warsaw Open ale faktycznie nie ma to większego znaczenia gdzie wyląduję. Zależy jakie będzie zapotrzebowanie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

waffel pisze:Ja tam od festiwalu wolałbym spotkać się rano w OKU i rozegrać pełną partię Twilight Imperium. Będą chętni? Franek, patrzę na Ciebie :)

ja zglaszam chec na obsadzenie zarowno OKA( patrz Twilight Imperium)
jak i rowniez obsadzenie stanowisk w art bem( moja propozycja Got na 6 osob+ wszystkie wypasy z dodatkow)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Franek Strzała pisze: ja zglaszam chec na obsadzenie zarowno OKA( patrz Twilight Imperium)
jak i rowniez obsadzenie stanowisk w art bem( moja propozycja Got na 6 osob+ wszystkie wypasy z dodatkow)
Tylko tu może chodzić nie tylko o obsadzenie rozgrywek a głównie o wytłumaczenie gry innym graczom, pomoc w grze, itp. Ogólnie o pokazanie i zainteresowanie grami planszowymi. Oczywiście jak będzie mało chętnych to w coś się zawsze pogra :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Geko pisze: Tylko tu może chodzić nie tylko o obsadzenie rozgrywek a głównie o wytłumaczenie gry innym graczom, pomoc w grze, itp. Ogólnie o pokazanie i zainteresowanie grami planszowymi. Oczywiście jak będzie mało chętnych to w coś się zawsze pogra :wink:
Tez tak to sobie wyobrazam. Mamy zachecac do gry innych graczy, a nie sobie grac, a inni niewazni :-). Chociaz nie bardzo sobie wyobrazam kto moze przyjsc. Pewnie rodziny z dziecmi (do OKO i Art.Bem), wiec trzeba miec przygotowane prostsze gry rodzinne.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

ok podtrzymuje swoje stanowisko
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Ja zapewne bede w OKO i/lub Art. Bemie, nie wiem jeszcze w ktorym z tych miejsc, chcialbym w obydwu, ale wiadomo jak jest - juz w tym tygodniu sie przekonalem, gdy sie okazalo ze jednak nie moge grac w GoTa w ten piatek. -_- Tak czy owak, w ktoryms z tych miejsc raczej na pewno sie pojawie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

draco pisze:Z 9 września jest ten problem, że wtedy odbywa się równocześnie Warsaw Open. Tam na pewno będzie więcej wiary i potrzeba więcej osób do obsługi Games Roomu, bo będziemy mieli 14 stolików. Do OKO na 9 września wystarczą 2-3 osoby, podobnie jak dzień wcześniej do Art.Bemu. Proponuję najpierw znaleźć ludzi do obsadzenia Warsaw Open. Na mnie nie patrzcie, będę grał w MP Osadników.
W OKU na niedzielę nie będzie ogromnej sali, sądzę, że zmieszczą się ze dwie - trzy gry, co oznacza, ze możemy być i na Warsaw Open i w OKU. A odpowiedź muszę dać dzisiaj. Zakładam, w takim razie po deklaracjach, że 9-ego w OKU drużyna będzie. Co nie koliduje specjalnie z Warsaw Open. W końcu trochę nas jest. Możemy pokombinować. W piątek domówimy personalne szczegóły. OKO jest przecież naszą macierzystą bazą i nie możemy zrobić zawodu dyrekcji, która na nas liczy i jest nam bardzo przychylna.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Generalnie na wszystkich trzech imprezach założenie jest chyba takie, żeby zainteresować nowe osoby planszówkami. Dlatego osoby z naszego grona powinny przyjść nie w takim celu, by grać ze sobą tylko raczej po to, by pokazywać gry, uczyc zasad i ewentualnie zagrać z nowymi osobami. Oczywiście, jeżeli będzie taka frekwencja, jak na ubiegłorocznym Warsaw Open, to obsada Games Roomu może zająć się grą we własnym gronie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Trutu pisze: W piątek domówimy personalne szczegóły. OKO jest przecież naszą macierzystą bazą i nie możemy zrobić zawodu dyrekcji, która na nas liczy i jest nam bardzo przychylna.
Jesli mowisz o piatku w tym tygodniu to moze byc wyjatkowo mala frekwencja w zwiazku z Mazurconem i innymi wyjazdami.

A z Twoja opinia o OKO w pelni sie zgadzam.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

9 - ty jest za kilka tygodni, będziemy, oczywiście, rozmawiać i zbierać grupy na Warsaw Open, Dzień Otwarty OKA i inne imprezy przez wszystkie dostępne piątki. Ale wszelkie deklaracje co do obsługi w/w imprez są mile widziane już teraz. Żebyśmy nie dali plamy trzeba już dziś wszystko organizować.
Jeśli ktoś już się deklaruje na 9-ego w OKU na pewno, proszę o info albo na tym wątku albo na priva albo na fona: 607 092 086. Zapisy na Warsaw Open do Draco. Zapisy do obsługi ArtBemu - nie mam pojęcia u kogo. Właśnie, u kogo :?:
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Trutu pisze:Zapisy do obsługi ArtBemu - nie mam pojęcia u kogo. Właśnie, u kogo :?:
U stalkera.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

jak sie dobrze spiszemy w OKU i dyrekcja bedzie zadowolona z naszego pokazowego dnia to mozna ponegocjowac z dyrekcja o wydluzeniu godzin gry po 22( zachowujac cisze oczywiscie ) :)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Aha.

OK. Zbieram osoby na 9-ego na niedzielę, do gier pokazowych. Mam deklarację Franka Strzały (Dzięki Franek!). Oto lista:

1 Franek Strzała

Sądzę, że warto się zastanowić nad jakimiś konkretnymi tytułami w które będziecie grać. Łatwiej będzie wokół tytułów gier dobudować chętnych do grania.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Trutu pisze:Aha.

OK. Zbieram osoby na 9-ego na niedzielę, do gier pokazowych. Mam deklarację Franka Strzały (Dzięki Franek!). Oto lista:

1 Franek Strzała

Sądzę, że warto się zastanowić nad jakimiś konkretnymi tytułami w które będziecie grać. Łatwiej będzie wokół tytułów gier dobudować chętnych do grania.
mam dosc wazne pytanie dotyczace godzin w ktorych mozemy przebywac w oku w niedziele i prezentowac gry. Ta inforamcja znacznie ulatwi dobor ewentualnych gier
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

waffel pisze:Ja tam od festiwalu wolałbym spotkać się rano w OKU i rozegrać pełną partię Twilight Imperium. Będą chętni? Franek, patrzę na Ciebie :)
Mysle, ze udalo by sie zmontowac ekipe. Ja z checia bym zagral. Moglbym przywlec kilka osob jesli byloby chetnych na partyjke na 8 osob ;-)

Dla mnie tylko jeden warunek - wtedy wszyscy gracze bezwzglednie znajacy reguly i majacy za soba jedna lub dwie partie. Chyba, ze gramy w mniejszym gronie - np. 4 osoby - wtedy doswiadczenie nie ma takiego znaczenia bo i tak sie szybko gra.

edit Po doczytaniu - jesli bedziemy mieli po prostu grac z chetnymi - nie ma problemu - ja sie pisze ;-) Najwyzej sie "odpali" jakas kobyle na boku i w miare mozliwosci bedzie sie robic ruchy i bedzie sie grac z wizytujacymi.
Each man faces death by himself. Alone.
ODPOWIEDZ