[poszukiwany] Recenzent gier w ogolnopolskiej gazecie

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[poszukiwany] Recenzent gier w ogolnopolskiej gazecie

Post autor: Nataniel »

Otrzymalem prosbe o zamieszczenie tego ogloszenia na forum:
Monika Brzywczy pisze:szukam osoby, ktora pisalaby skondensowane recenzje nowych gier do ogolnopolskiej gazety. Zainteresowanych prosze o pilne przesylanie probki tekstu (gra dla doroslych, 1500-2000 znakow) na adres m.brzywczy@polskapresse.pl
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Colonel_pepper »

Więcej informacji bym prosił - na podstawie czego, jaka gra dla dorosłych? Bo z tego ogłoszenia nic nie wynika.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

To nie do mnie ani nie tutaj - e-mail masz podany.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Colonel_pepper
Posty: 41
Rejestracja: 18 sie 2007, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Colonel_pepper »

Nataniel pisze:To nie do mnie ani nie tutaj - e-mail masz podany.
Jak wszyscy zainteresowani zaczną pisać do tej biednej kobiety maile, to się biedaczka powiesi z przepracowania ;) Ale i tak napiszę, bo sama tego chciała.
Kocham wszystkich ludzi świata, ustawcie się w kolejce.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!

I jak tam, ktoś może już dostał odpowiedź od tej pani? Jeżeli tak, to niech się pochwali:-) Chociaż i tak jestem prawie pewien, że "etat" dostanie ktoś ze starych warszawskich wyjadaczy pokroju Pancha, Ja_na czy Bazika, co w sumie byłoby całkiem ok:)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

steady pisze:Hejka!

I jak tam, ktoś może już dostał odpowiedź od tej pani? Jeżeli tak, to niech się pochwali:-) Chociaż i tak jestem prawie pewien, że "etat" dostanie ktoś ze starych warszawskich wyjadaczy pokroju Pancha, Ja_na czy Bazika, co w sumie byłoby całkiem ok:)
A dlaczego uwazasz, ze Ci starzy wyjadacze napisali do niej? ;-).
Raczej sadzac po naszym czasie wolnym zdziwilbym sie, gdyby ktos jeszcze chcial brac na siebie kolejne obowiazki...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Don Simon pisze:A dlaczego uwazasz, ze Ci starzy wyjadacze napisali do niej? .
Bo nieźli są, piszą dobrze i w ogóle :wink:

A tak w ogóle ciekawe o jakie pismo chodzi- ja stawiałbym na Echo Miasta. I wciąż jestem ciekaw, czy ktoś dostał odpowiedź...
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Polskapresse ma wejść z nowym dziennikiem ogólnopolskim w niedługim czasie, ostatnio obstawianao na nazwę "Dziennik Polski". Na ten nowy projekt bym raczej stawiał.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Dziennik Polski to przecież gazeta małopolska, wydawana przez Wydawnictwo Jagiellonia SA (z udziałami niemieckimi, ale nie Polskapresse -- Polskapresse wydaje w Krakowie Gazetę Krakowską).

Pozdrawiam :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

A i owszem masz teraz rację Łukaszu :)

Ale :) (wiem nie zaczyna się od 'ale')

17.08.2007 r.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... presse.htm

Z tego co jednak teraz widzę to:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/21 ... skiego.htm

Niemniej jednak Polskapresse planuje wydanie jakiegoś dziennika ogólnopolskiego:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/22 ... presse.htm

A niezależnie od wszystkich powyższych linków Polskapresse ma 25 % udziałów w "Dzienniku Polskim" :)
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

O proszę, a jednak się walnąłem -- to Polskapresse ma udziały w Jagielloni. No nic, to i tak OT.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Rozumiem, że sprawa recenzenta nieaktualna? :/ Uwielbiam wyjazdy na których przez kilka tygodni nie ma neta.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

A skad ja to moge wiedziec? :shock:
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Trudno powiedzieć -- ja napisałem z ciekawości, na ten przykład (bo w sumie jakoś za dużo czasu nie mam) i nikt do mnie nie odpisał, nawet "Spadaj na drzewo". Więc wygląda to trochę niepoważnie...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Efekt całego zamieszania z Polska The Times jest taki, że artykuł o planszówkach ukaże się w gazecie 16 grudnia. Nie wiem jak będzie długi i na której stronie, ale napisze go Pani redaktor, która nie za bardzo się zna na planszówkach (pokazałem jej Osadników). Na szczęście przyszła do Graala i troche ją naprostowałem. (Monopoly to losowa gra dla dzieci, a nie ekonomiczna od 10 lat). Mam nadzieję, że dzięki temu artykuł będzie choć trochę lepszy. Dałem jej też namiary na serwis, więc jeśli do kogoś z Was też się odezwie i jej pomożecie wyjść z odchłani niewiedzy to zachecam do chwalenia się w tym wątku.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

(Monopoly to losowa gra dla dzieci, a nie ekonomiczna od 10 lat)
Obie części zdania w nawiasie są błędne. Monopoly jest grą ekonomiczną od 8 lat. Gra losowa dla dzieci nazywa się Monopoly Junior
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:(Monopoly to losowa gra dla dzieci, a nie ekonomiczna od 10 lat)
Obie części zdania w nawiasie są błędne. Monopoly jest grą ekonomiczną od 8 lat. Gra losowa dla dzieci nazywa się Monopoly Junior
Pani redaktor miała w swoich notatkach od 10 lat. Od 8 to jest może na pudełku, ale powiedzmy sobie szczerze - Monopoly to gra losowa, bo można wygrać w nią nie myśląc wogóle i mając szczęście w rzucaniu kostkami. I nie mam ochoty na bzdurne off-topy.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Hm - sam o tym napisałeś - musisz mieć ostatnie słowo? ;-)

Tak, Monopoly to gra w dużej mierze losowa - no i? Nie jest przez to ekonomiczna? Musi być automatycznie dla dzieci? Myślę, że Twoje osobiste odczucia trochę przyćmiewają zdrowy rozsądek. ;-)

Aha - jeżeli nie ma się aż takiej alergii na Monopoly, to po kilku rozgrywkach widać, że najważniejszym elementem gry są negocjacje i handel posiadłościami... Fakt, jeżeli wszyscy są nastawieni na "nie", to wtedy faktycznie decyduje tylko ślepy los.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Draco, myślę, że jak nie lubisz Monopoly, to trzeba skupić się na innych tytułach. O Monopoly i tak napiszą, jak im każe dział marketingu, albo i nie napiszą, jeśli dobrze przedstawisz nowsze i może trochę mniej ograne tytuły...
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Szkoda, że jak pani redaktor przyszła do Graala, to nie trafiła na osobę lepiej znającą się na grach.
Już kiedyś pisałem o tym na forum i zdanie to podtrzymuje - mówienie o tym, jaką głupią grą jest Monopoly nie jest właściwą metodą propagowania planszówek.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Chociaż ja nigdy nikomu nie polecam Monopol, bo ma rynkowy monopol (no, przesadzam, ale można na tę grę trafić niemal wszędzie) to jednak także nie twierdzę, że Monopoly jest głupie. Pewnie, że dobrze jest propagować gry różne, nowe i ciekawe -- bo to rozwija i rynek i wyobraźnię, ale nie przesadzajmy... :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:Szkoda, że jak pani redaktor przyszła do Graala, to nie trafiła na osobę lepiej znającą się na grach.
Dobrze, że nie trafiła na tak mało asertywną osobę. :?

Uważam, że trafniejszym opisem Monopolu jest "losowa gra dla dzieci" niż "gra ekonomiczna dla osób od 10 lat" i zdania nie zmienię. Często słyszę od klientów, że Monopol ich zniechecił do planszówek, bo długi, nudny i losowy. Zresztą szachy też bardziej zniechęcaja niż zachęcają, bo downtime, długie i mózg paruje. Dlatego zaproponowałem napisanie o Osadnikach i myślę, że przez to artykuł będzie chociaż ciut lepszy.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Dobrze, że nie trafiła na tak mało asertywną osobę.
Jesteś pewien, że użyłeś tutaj właściwego wyrażenia? =)

Mówię o "mało asertywnej osobie". Michał jest bardzo asertywny...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Lim-Dul: draco jest zdecydowanie bardziej asertywny niż ja
Gdybym ja usłyszał od pani redaktor, że "Monopoly jest grą ekonomiczną od 10 lat", to pewnie bym odpowiedział, że w istocie jest to "gra ekonomiczna z dużym udziałem losu, przeznaczona dla osób od 8 lat". I że "w Stanach Zjednoczonych jest to podstawowa gra rodzinna, tak jak u nas Chińczyk".
Natomiast odpowiedź ze strony draco brzmiała zapewne tak: "Jeżeli mówi Pani, że Monopoly jest grą ekonomiczną, to znaczy, że nie ma Pani pojęcia o grach. Monopoly jest grą losową dla dzieci. Zanim napisze Pani artykuł, proszę zasięgnąć rady u osób kompetentnych"

Ktoś pomyśli, że przesadziłem, imputując draco taki tekst? To niech porówna to z wypowiedzią draco, zamieszczoną w Łamiblogu:
"Panie Marku, nie ma Pan pojęcia zarówno o rynku planszówek, jak i o działalności strony boardgamegeek. Dlatego wolałbym, aby się Pan na te tematy nie wypowiadał albo najpierw dopytał osoby kompetentne."
Warto dodać, że ten tekst był skierowany do Marka Penszko, który artykuły i książki o grach planszowych pisał już wtedy, gdy draco jeszcze na świecie nie było.
ODPOWIEDZ