Gra rodzinna z 3- latkiem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
angel9
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2015, 15:49

Gra rodzinna z 3- latkiem

Post autor: angel9 »

Witam,

Szukam gry rodzinnej z 3 latkiem, który dopiero zaczyna swoją przygode. Nie musi być to strikte planszówka z kostką coś fajnego dla ruchliwego i niecierpliwego chłpoca. W domu mamy memo 3 rodzaje, puzzle, grzybobranie oraz pory roku granny.
Awatar użytkownika
Emmanuelle
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2014, 10:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times

Re: Gra rodzinna z 3- latkiem

Post autor: Emmanuelle »

Figuraki - Granna, Jednorożce w chmurkach - Haba (niby dziewczyński temat ale mój jako 3 -4 latek uwielbiał :roll: ), Potwory do Szafy - Granna, Spadające Małpki, KikiRicky, Zwierzak na zwierzaku - Haba.
To takie hity u mojego syna; tyt. od najłatwiejszych (3 latek) do najtrudniejszych (4 latek).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra rodzinna z 3- latkiem

Post autor: rastula »

mój syn (2,5 roku) domaga się granie ( jednak półki z kolorowymi pudełkami robią swoje)...

oczywiście raczej "gramy" niże gramy ( np ustawiamy sobie hordy zombiaków z gry Zombie ;)... ale widzę pierwsze objawy zrozumienia dla gry Potwory do szafy ( gramy bez skarpetki i dodatkowych potworów) - czyli już kojarzy o co chodzi , że trzeba znaleźć zabawkę , która wygania potwora... no ale to wciąż zabawa...

gramy też w Dotykanie i Próbowanie (haba) i dokładanie ludzików do kolorów na płytkach Dzieci z Carcassone.

Myślę, że za ok rok , będę miał już partnera do zabawy ;)


najbardziej mnie wzrusza jak zanosi grę do mamy albo babci wyciąga komponenty i mówi "Gra polega." ( tu kończy ale mówi to z takim przekonaniem ...;)...
angel9
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2015, 15:49

Re: Gra rodzinna z 3- latkiem

Post autor: angel9 »

Czekam na następne propozycje :D a znacie może podobne gry do "Cztery Pory Roku" z Granny? Mały bardzo ją lubi ale zna ją już na pamięć :lol:
ODPOWIEDZ