Bohnanza - kaqrcianka

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Bohnanza - kaqrcianka

Post autor: Szept »

Mam takie szybkie pytanie, bo nie zauważylem w polskiej instrukcji.
Czy podczas handlu można się wymienić z innym graczem takimi samymi kartami?
Pozwala to na natychmiastowe zasadzenie danej fasolki obu graczom.
Wydaje mi się, że można bo to w końcu tylko powinno być ograniczone kalkulacją :)
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Zasady tego nie zabraniają i jest to "myk" stosowany z całą premedytacją przez starych wyjadaczy.
felippe
Posty: 28
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: felippe »

Dokładnie :)

Ja też mam pytanie - czy grając z pierwszym dodatkiem usuwacie karty tak jak zalecaja? Bo to tak trochę glupio - mam dodatek po czym połowę nowych fasolek usuwam :(
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Różnie, czasem usuwałem, czasem nie. Wydaje mie się, że jednak zdecydowanie lepiej usuwać. Chodzi o to, że będzie wtedy mniej fasolek i przez to większa konkurencja -> ostrzejszy handel.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

felippe pisze:Ja też mam pytanie - czy grając z pierwszym dodatkiem usuwacie karty tak jak zalecaja? Bo to tak trochę glupio - mam dodatek po czym połowę nowych fasolek usuwam :(
ZDECYDOWANIE trzeba usuwać tak jak zalecają. Inaczej granie z dodatkiem pogarsza tylko zabawę.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

rezygnacja z usunięcia fasolek nadprogramowych skutecznie zamienia grę z handlowej i negocjacyjnej na kolekcjonerską - żadnych walk o karty, bo każdy zbiera co innego. Można w ten sposób śrubować rekordy zarabianych monet - tylko po co? :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

BloodyBaron pisze:Można w ten sposób śrubować rekordy zarabianych monet - tylko po co? :)
Każdy ma jakieś hobby :lol:

Zawsze usuwałem karty tak jak zalecają. Co do wymieniania się tymi samymi fasolkami ja nazwał bym to "luką" :P To tak jak z naszym prawem :lol: "O, tu jest luka, to ja ją sobie wykorzytam." :lol: Tak na poważnie mówiąc, to jest to dozwolone, w końcu są to takie same fasolki jak pozostałe, a wymiana jest podstawą w tej grze :twisted:
ODPOWIEDZ