Medieval Academy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Medieval Academy

Post autor: vojtas »

Czacha Games pisze:Niestety nadal nie mamy odpowiedzi od Egmonta odnośnie ich praw do tej nazwy - a start projektu już za 8 dni - poczekamy jeszcze do piątku, może się łaskawie określą.
Ewentualnie zadzwońcie do nich. Szkoda byłoby stracić taką okazję, bo komuś tam e-mail trafił do przegródki na spam.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Niestety nie udało nam się skontaktować z osobą odpowiedzialną za prawa do Kajka i Kokosza po stronie Egmont - pisaliśmy do nich maile, na FB oraz dzwoniłem do kolesia ale nie dawał oznak życia - wobec tego nie chcemy ryzykować (nie mamy ani ochoty ani środków na ten cel aby się później włóczyć po sądach) i ostajemy przy wcześniej proponowanej przez wielu z Was nazwie:
*Akademia Giermków*

Projekt rusza już w najbliższy piątek 11 marca o godzinie. 11-tej

Early Birdsy - od startu kampanii do 16.03 godz. 23:59
Cena w tych dniach to 79 pln (w tym dostawa paczkomatem gratis)

Po tym okresie cena gry wyniesie na wspieram.to - 89 pln (w tym dostawa paczkomatem gratis)/

cena gry poza wspieram.to - SCD 119 pln

Będzie cel dodatkowy - dodatek do gry (dwustronny kafelek planszy wraz z osobną instrukcją do niego)

Zamierzamy też wrzucić kilka gadżetów z wiązanych z samą grą, między innymi kubki z grafikami oraz mata-plansza ( w tej chwili dogrywamy szczegóły z playmaty.pl)

Także już dziś zachęcamy Was do uczestnictwa w zbiórce i z góry dziękujemy

Zespół Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: mikeyoski »

Drogo. Niemieckie wydanie mogę kupić za jakieś 70 zł. A ma w sobie już dodatek.

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

[quote="mikeyoski"]Drogo. Niemieckie wydanie mogę kupić za jakieś 70 zł. A ma w sobie już dodatek.

Niemieckie to nie polskie....
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: mikeyoski »

Gra jest niezależna językowo, a jej zasady są proste. Kurde nawet wersja od iello jest tańsza. No cóż, życzę szczęścia

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medieval Academy

Post autor: Wintermute »

Czacha Games pisze:
mikeyoski pisze:Drogo. Niemieckie wydanie mogę kupić za jakieś 70 zł. A ma w sobie już dodatek.

Niemieckie to nie polskie....
Nie mieszajmy polityki do planszowek :)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Losiek »

mikeyoski pisze:Drogo. Niemieckie wydanie mogę kupić za jakieś 70 zł. A ma w sobie już dodatek.

Tapnięte z mojego T800
I bardzo dobrze! Na szczęście nie wydam teraz pieniędzy a później kupię taniej niemieckie.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Zapraszamy do zapoznania się z krótką zapowiedzią Akademii Giermków od chłopaków z gradanie.znadplanszy.pl - oficjalnego patrona medialnego edycji polskiej

Przypominamy, że startuje w piątek 11.03 o godzinie 11:00.

http://gradanie.znadplanszy.pl/2016/03/ ... -medialny/
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Projekt właśnie wystartował. Zachęcamy do wsparcia:

www.wspieram.to/akademiagiermkow
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Przypominamy wszystkim o trwającej kampanii gry Akademia Giermków na wspieram

http://www.wspieram.to/akademiagiermkow

Early Birdsy do 16.03 do godz.23:59 - cena 79 pln (z przesyłką)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Medieval Academy

Post autor: 7koliberek9 »

Kiepsko rosną procenty w kampanii, trochę się dziwię bo recenzenci chwalą. Gra nie powala wyglądem i ilością elementów ale na tyle mnie zainteresowała że wsparłam. Mam nadzieję że się ufunduje :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Coen »

7koliberek9 pisze:Kiepsko rosną procenty w kampanii, trochę się dziwię bo recenzenci chwalą. Gra nie powala wyglądem i ilością elementów ale na tyle mnie zainteresowała że wsparłam. Mam nadzieję że się ufunduje :)
Wątpię w to, że się ufunduje, a też byłem nią zainteresowany.
Ale jeśli niezależną językowo grę można kupić w wersji niemieckiej już za 70zł, to to 79zł w EB to niestety niewypał.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Medieval Academy

Post autor: Maxxx76 »

Szkoda, że nie zdecydowaliscie się na Szranki i konkury. Część graczy kojarzy tytuł, a poza tym byłby bardziej intrygujący niż taka trochę nijaka Akademia Giermków. No i sama kampania nie przyciąga, nie ma reklamy, recenzenci nie zasypują forum opiniami. Mały ruch - małe wsparcie...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: TTR_1983 »

Maxxx76 pisze:Szkoda, że nie zdecydowaliscie się na Szranki i konkury. Część graczy kojarzy tytuł, a poza tym byłby bardziej intrygujący niż taka trochę nijaka Akademia Giermków. No i sama kampania nie przyciąga, nie ma reklamy, recenzenci nie zasypują forum opiniami. Mały ruch - małe wsparcie...
Bez żartów zmiana tytułu by się nie przełożyła na powodzenie. Fakt, bardzo mało reklamy. Standardem powinno być, ze jak największa ilość wideorecenzentów powinna dostać grę przed/ w trakcie trwania kampanii. To tylko nam się wydaje, że wszyscy gracze w Polsce siedzą na tym forum :mrgreen:
Gadajcie ze sklepami, dajcie im jakieś rabaty- szkoda żeby druga kampania się nie udała.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: kwiatosz »

Maxxx76 pisze:Szkoda, że nie zdecydowaliscie się na Szranki i konkury. Część graczy kojarzy tytuł, a poza tym byłby bardziej intrygujący niż taka trochę nijaka Akademia Giermków. No i sama kampania nie przyciąga, nie ma reklamy, recenzenci nie zasypują forum opiniami. Mały ruch - małe wsparcie...
Ale z drugiej strony było ryzyko, że przyjdzie Egmont i powie: "dajcie nam za licencję 5 milionuf" i byłby problem. Ja tam mogę spamować recenzją :P Generalnie szkoda że to tak idzie, bardzo dobra gra, ale faktycznie może mniej znana niż by człowiek chciał :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: TTR_1983 »

Nie róbmy z siebie Norwegów czy Szwedów- poprawnych do porzygu...zarówno szranki jak i konkury to słowa normalnie funkcjonujące i kojarzące się nie tylko z Kajkiem i Kokoszem. Egmont nic tu nie ma do rzeczy. Każdy sąd by to potwierdził w razie czego.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 12:24 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: kwiatosz »

TTR_1983 pisze:Nie róbmy z siebie Norwegów, czy Szwedów- poprawnych do porzygu...zarówno szranki jak i konkury to słowa normalnie funkcjonujące i Egmont nic tu nie ma do rzeczy. Każdy sąd by to potwierdził w razie czego.
Rozumiem że jesteś gotów to poręczyć własnym majątkiem?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: TTR_1983 »

kwiatosz pisze:
TTR_1983 pisze:Nie róbmy z siebie Norwegów, czy Szwedów- poprawnych do porzygu...zarówno szranki jak i konkury to słowa normalnie funkcjonujące i Egmont nic tu nie ma do rzeczy. Każdy sąd by to potwierdził w razie czego.
Rozumiem że jesteś gotów to poręczyć własnym majątkiem?
Tak.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Marx »

Przede wszystkim promocja tej gry powinna mieć miejsce an autentycznych turniejach rycerskich i tym podobnych rekonstrukcji historycznych :mrgreen: Wątpię by sama zmiana nazwy miała zauważalny wpływ. Już prędzej info, że w jednym pudełko na sto jest banknot stuzłotowy ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Lothrain »

7koliberek9 pisze:Kiepsko rosną procenty w kampanii, trochę się dziwię bo recenzenci chwalą. Gra nie powala wyglądem i ilością elementów ale na tyle mnie zainteresowała że wsparłam. Mam nadzieję że się ufunduje :)
Garg wyjaśnił to już w innym wątku. Jeśli EarlyBirds jest znacznie droższy od wersji obcojęzycznych, przy całkowicie niezależnej językowo grze, to Akademia Giermków wpadnie w ten sam kanał co Badacze Głębin. Polacy wspierają przede wszystkim portfelami.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: kwiatosz »

TTR_1983 pisze:
kwiatosz pisze:
TTR_1983 pisze:Nie róbmy z siebie Norwegów, czy Szwedów- poprawnych do porzygu...zarówno szranki jak i konkury to słowa normalnie funkcjonujące i Egmont nic tu nie ma do rzeczy. Każdy sąd by to potwierdził w razie czego.
Rozumiem że jesteś gotów to poręczyć własnym majątkiem?
Tak.
To odezwij się do chłopaków, ja chętnie zobaczę na pudełku nazwę "Szranki i konkury" :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Też sie dziwimy że gra wysoko oceniana na BGG u nas średnio sie przyjeła jak na razie. Moim zdaniem nazwa nic by nie pomogla a jej zastosowanie mogloby przyspozyc nam tylko problemow. Jesli chodzi o cene to uznalismy ze 79 w eb z przesylka gratis (to jest 10zl) czyli faktycznie gra za 69zl to rozsadna cena jak dla wersji polskiej. Oczywiscie wszystko mozna gdzies kupic taniej, ale argument ze wersja niemiecka za 70 zl do kupienia jest jakos mnie nie przekonuja. Raz ze to wersja niemiecka i jie kazdybten jezyk zna, a dwa ze pewnie koszty pdzesylki sa wieksze niz 10 zlotych. Tak czy owak rozmawiamy ze sklepami o mecenacie dajac im naprawde dobre ceny. Zobaczymy co z tego wyjdzie. My sie nie poddajemy ze jakas kampania sie nie udala. Np Gangsterow wydamy pomimo niedudanej kampanii bo dla nas to fajna gra i tyle. I byc moze jesli Akademia sie nie ufunduje to i tak ja za jakis czas wydamy. Nie poddajemy sie, zbieramy doswiadczenie i potwierdzamy kolejne tytuły. A jak Impuls pokazuje jestesmy w stanie pozyskac fajna gre mimo iz wieksi od nas probowali - ostatecznie licencje mamy my i sie z tego cieszymy.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Medieval Academy

Post autor: Zwieżak »

Kibicuję wydawcy, zresztą również potrfelem.
Co do nazwy Szranki i konkury rzeczywiście byłyby lepsze, ale w pełni rozumiem obawy wydawcy. Wprawdzie i szranki i konkury to słowa istniejące w języku polskim, jednak już ich połączenie nie jest powszechne w użyciu, a raczej odnosi się do tytułu komiksu.
A co do ceny - bez przesady - może i wersję niemiecką można kupić za kilka złotych taniej, ale akurat wersje niemieckie zwykle są dużo tańsze - pierwszy z brzegu przykład to Packet Row. Z tego należy wnosić, że jednak nie jest to język preferowany w Polsce.
Zgadzam sie natomiast, że lepsza mogłaby być reklama, nagłośnienie tytułu, zwłaszcza że wydaje mi sie skierowany do szerokiego grona odbiorców. Może jest jeszcze czas...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Medieval Academy

Post autor: garg »

To może wyjaśnię dokładniej :)

Wersję niemiecką mogę mieć za 66 z wysyłką. Wersję polską w Early Bird za 86 z wysyłką. Stąd moje niewspieranie, choć po innych wątkach widać, że wspieram bardzo dużo rzeczy: i na Wspieram.to, i na KS.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Medieval Academy

Post autor: Budyka »

Wiem, że temat jest raczej zamknięty z wiadomych względów, ale zainteresowała mnie jedna rzecz.
Otóż przypomniałam sobie nagle dzisiaj, że była kiedyś na wspieraczce taka gra z torami rycerzy, która się nie ufundowała. Chciałam przypomnieć sobie jej tytuł - no to szukam w projektach. Ni mo.
Stwierdziłam, że coś jest nie tak, więc znalazłam po tytule angielskim zapowiadany tytuł polski. Wpisuję w wyszukiwarkę, a tam nadal ni mo niczego.
Jest to w ogóle możliwe, żeby tak po prostu wymazać nieudany projekt?
ODPOWIEDZ