Medieval Academy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Lothrain pisze:Pytanie tylko, czy "Szranki i konkury" to faktycznie tytuł zastrzeżony? Bo jak jest jakieś słowotwórczy termin w rodzaju "borostworów", to oczywiście jest zastrzeżony. Ale szranki, konkury to normalne wyrazy. I nawet w zbitce nie tworzą chyba oddzielnego tworu, który byłby chroniony prawnie.

Napisałem do Fundacji Kreska z pytaniem o prawa do tej nazwy- mam nadzieję że szybko odpowiedzą
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Lothrain »

A już zupełnie na marginesie, macie przecież podkładkę w postaci konkursu na nazwę. Chyba że chcecie go bardziej sformalizować, spisać jakiś regulamin i dać symboliczna nagrodę w postaci pączka. Żeby zostało na papierze. Wy podaliście inną nazwę w propozycjach. To głosujący zaproponowali kontrpropozycję, która została ostatecznie wybrana. Vox populi, vox Dei.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: palladinus »

Może okres historyczny zbytnio nie pasuję, ale raczej pozytywne konotacje miałby tytuł "Szkoła rycerska".
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

A moze Pasowanie na Rycerza :D
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 202 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Furan »

To już bardziej pĄsowanie. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Grzdyll »

Hu hu Dajmiechu, ale się porobiło. Czuję że to ja chyba głównie namieszałem bo już się wydawało że nazwa zaklepana... moja wątpliwość dotyczy głównie tego że nie ma i nigdy nie było czegoś takiego jak akademia czy szkoła dla giermków, dla rycerzy na marginesie również. Tym bardziej nazwa nie pasuje jak popatrzeć na samą grę - jeśli już to rycerze a nie giermkowie walczyli o honor dam, mogli dać hojną darowiznę czy wreszcie walczyć ze smokiem.

Nazwa "Szranki i konkury" jest moim zdaniem świetna (jeśli tylko można z niej skorzystać nie łamiąc nikogo praw, a to wymaga raczej konsultacji z odpowiedzialnym prawnikiem a nie forumowiczami). To że zawiera niecodzienne słowa wg mnie tylko dodaje jej uroku, nawet dla kogoś kto nie czytał KiK (są w ogóle tacy biedni ludzie?).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Medieval Academy

Post autor: detrytusek »

Grzdyll pisze:(są w ogóle tacy biedni ludzie?).
Powinieneś na końcu napisać "lelum, polelum" :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Medieval Academy

Post autor: karawanken »

Grzdyll pisze:, nawet dla kogoś kto nie czytał KiK (są w ogóle tacy biedni ludzie?).




Ja nie czytałem. Zdecydowanie wolałem francuski oryginał. ;)

Ale głos na Szranki i Konkury.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 17:04 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Losiek »

karawanken pisze:Ja nie czytałem. Zdecydowanie wolałem francuski oryginał. ;)
Ja czytałem najpierw KiK a później oryginał (za dawnych czasów nie był dostępny). I chyba jednak oryginał lepszy... A przynajmniej czasem wracam do komiksów z AiO.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Medieval Academy

Post autor: karawanken »

Losiek pisze:
karawanken pisze:Ja nie czytałem. Zdecydowanie wolałem francuski oryginał. ;)
Ja czytałem najpierw KiK a później oryginał (za dawnych czasów nie był dostępny). I chyba jednak oryginał lepszy... A przynajmniej czasem wracam do komiksów z AiO.


Na poczatku lat 90 kiedy zaczynałem czytać komiksy łatwiej mi było dostać AiO o KiK dowiedziałem się dopiero wiele lat później :D
Ale żeby nie robić offtopu to dopiero dyskusja o tytule spowodowała, że zainteresowałem się tytułem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Medieval Academy

Post autor: rastula »

Postaci Kajka i Koka są starsze od Galów. Możliwe że Christa zainspirował się rycerskim settingiem Hoscinnego i Uderzo ale zarówno klimat, jak i same przygody nie są plagiatem ani nawet pastiszem AiO.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Mam info z Fundacji Kreska - nie mają problemu z wykorzystaniem nazwy Szranki i Konkury - ale proponują zapytać jeszcze dla pewności EGMONT-a bo oni mają prawa do postaci Kajka i Kokosza - także dowiem się u nich czy jest ok.

W każdym bądź razie jedna przeszkoda pokonana :) działamy dalej
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Szrankowe pudło prezentuje się tak:

Obrazek

teraz lepiej?? :)
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 20:28 przez Czacha Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 202 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Furan »

Tytuł świetny, tekst za duży.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Medieval Academy

Post autor: BartP »

Wygląda jak "konkuru" (u na końcu).
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Ink »

BartP pisze:Wygląda jak "konkuru" (u na końcu).
Gorzej - jak konkurv :>
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Ink pisze:
BartP pisze:Wygląda jak "konkuru" (u na końcu).
Gorzej - jak konkurv :>
pudło lekko poprawione - patrz zdjęcie wyżej :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Grzdyll »

Hmm chyba staję się głównym malkontentem tego wątku ale nie dałoby się zrobić tego napisu na pudełku jakoś bardziej profesjonalnie? Ten wygląda trochę na twór kogoś kto właśnie przed chwilą odkrył w Wordzie tzw. obiekty Wordart. Od czasu gdy był to szczyt finezji trochę się design rozwinął...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Medieval Academy

Post autor: Bea »

Grzdyll pisze:Hmm chyba staję się głównym malkontentem tego wątku ale nie dałoby się zrobić tego napisu na pudełku jakoś bardziej profesjonalnie? Ten wygląda trochę na twór kogoś kto właśnie przed chwilą odkrył w Wordzie tzw. obiekty Wordart. Od czasu gdy był to szczyt finezji trochę się design rozwinął...
W oryginale litery nie są tak pochylone, znacznie lepiej to wygląda.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Medieval Academy

Post autor: vojtas »

Ja też głosuję na Szranki i konkury, niemniej słowo "konkury" na ilustracji pudełka powinno się zaczynać od małej litery. Duża litera w kolejnych słowach tytułu nie ma żadnego uzasadnienia, bo "konkury" to nie jest ani imię, ani nazwa własna, ani określenie mitycznego artefaktu (jak jedyny Pierścień z "Władcy Pierścieni"). Co innego gdyby gdzieś w środku pojawił się dwukropek. :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Grzdyll pisze:Hmm chyba staję się głównym malkontentem tego wątku ale nie dałoby się zrobić tego napisu na pudełku jakoś bardziej profesjonalnie? Ten wygląda trochę na twór kogoś kto właśnie przed chwilą odkrył w Wordzie tzw. obiekty Wordart. Od czasu gdy był to szczyt finezji trochę się design rozwinął...
no powoli też mam takie odczucia - jak mawiają daj palec to wezmą całą rękę :)

jeśli chodzi o profesjonalizm to jestem pewny że nie zatrzymaliśmy się na Wordzie, także spokojnie, a to że Wam pokazujemy i dajemy możliwość współtworzenia w jakimś kawałku tej edycji gry to chyba dobrze z naszej strony - nie za często wydawnictwa robią przecież coś takiego.
Może to i wygląda jak konkurs życzeń, ale na pewno nim nie jest - także reasumując:

* jeśli dostaniemy potwierdzenie, że możemy użyć nazwę Szranki i konkury to jej użyjemy lub
* jeśli nie dostaniemy na to zgody (prawa zastrzeżone) to zostajemy przy nazwie Akademia Giermków - dziś jest piątek i do dziś chcieliśmy to wszystko rozstrzygnąć.

Miłego dnia zatem dla każdego z Was w tych piątkowych szrnakach i konkurach

Zespół Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Medieval Academy

Post autor: vojtas »

Czacha Games pisze:* jeśli dostaniemy potwierdzenie, że możemy użyć nazwę Szranki i konkury to jej użyjemy
Nie zapomnijcie tylko dostać tej zgody na papierze, bo niejedno wydawnictwo w Polsce przekonało się, że brak takiego zabezpieczenia ma opłakane skutki.
Czacha Games pisze:Miłego dnia zatem dla każdego z Was w tych piątkowych szrnakach i konkurach
Wzajemnie. :)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: Czacha Games »

Niestety nadal nie mamy odpowiedzi od Egmonta odnośnie ich praw do tej nazwy - a start projektu już za 8 dni - poczekamy jeszcze do piątku, może się łaskawie określą.
Info z Fundacji Kreska jest raczej dość oczywiste - wg nich nie ma problemu z wykorzystaniem tej nazwy - jeśli w grze nie będzie elementów bezpośrednio związanych z Kajkiem i Kokoszem.
Egmont ma prawa do postaci Kajka i Kokosza , a zdaniem naszego prawnika tutaj na to pole nie wchodzimy - troszkę to smutne, że robią nam "pod górkę" ale jakoś z tego postaramy się wybrnąć.

W każdym razie info o nie robieniu problemów z tego od Fundacji mamy na piśmie :)

Wkrótce szczegóły dotyczące samej kampanii.

Przemo
Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: mikeyoski »

3mam kciuki :-)

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Medieval Academy

Post autor: kwiatosz »

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej podoba mi się zestawienie tematu z tytułem Szranki i konkury. Więc też trzymam kciuki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ