Artifacts Inc.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Artifacts Inc.

Post autor: evenstar »

Wypatrzyłam dziś na Rebelu bardzo ciekawie zapowiadającą się gre kościano-karcianą. Czy ktoś miał już może okazję zagrać :?:

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ifacts-inc
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Maxxx76 »

Tom Vasel i spółka ciepło o niej mówili :) Sama gra również wygląda interesująco :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4111
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Gizmoo »

Jak mogłem przegapić grę Ryana Laukata? :shock:

Evenstar, coś ty zrobiła... Teraz będę musiał odłożyć pieniążki na ten tytuł.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Maxxx76 »

Moje już poszły :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1539
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Furan »

A tego przypadkiem nie miał wydać Portal? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Maxxx76 »

Gdzież jest ta informacja?

E: Zresztą, nieważne. Gdybym nawet miał grać w chińską wersję, to wolałbym ją kupić niż grę od Mr Very Very Very Enormous Ego...
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Artifacts Inc.

Post autor: evenstar »

Gizmoo pisze:Jak mogłem przegapić grę Ryana Laukata? :shock:

Evenstar, coś ty zrobiła... Teraz będę musiał odłożyć pieniążki na ten tytuł.
:mrgreen: Mi się podoba, bo uwielbiam karcianki z mechaniką kości :) Recenzje ma faktycznie dobre, tylko sie zastanawiam nad regrywalnością, bo troche mało jest tych kart..
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: MarekB »

Grałem zarówno w Artfifacts, w City of Iron jak i Ancient World. Jeżeli znacie tego autora, to wiecie, że jego gry łączy nie tylko styl graficzny, ale i podobne mechaniki. Trudno więc uciec od porównań pomiędzy nimi. Artifacts są prostsze i szybsze, ale bardziej regrywalne niż Ancient World. Ancient: po 3 grach nie chciało się jej nam znów wyciągać na stół - ta sama droga do zwycięstwa, w ostatniej rundzie brak gigantów i lipa. Tyle samo czasu z Artifacts dało nam dużo więcej zabawy. Jak dla mnie raczej żmudny City of Iron miał kilka dobrych mechanik, te są powtórzone w Artifacts, zgrabnie odchudzone. Gdyby była ciut krótsza, nosiłbym ją ze sobą zawsze jako filler.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Artifacts Inc.

Post autor: evenstar »

MarekB pisze:Grałem zarówno w Artfifacts, w City of Iron jak i Ancient World. Jeżeli znacie tego autora, to wiecie, że jego gry łączy nie tylko styl graficzny, ale i podobne mechaniki. Trudno więc uciec od porównań pomiędzy nimi. Artifacts są prostsze i szybsze, ale bardziej regrywalne niż Ancient World. Ancient: po 3 grach nie chciało się jej nam znów wyciągać na stół - ta sama droga do zwycięstwa, w ostatniej rundzie brak gigantów i lipa. Tyle samo czasu z Artifacts dało nam dużo więcej zabawy. Jak dla mnie raczej żmudny City of Iron miał kilka dobrych mechanik, te są powtórzone w Artifacts, zgrabnie odchudzone. Gdyby była ciut krótsza, nosiłbym ją ze sobą zawsze jako filler.
Ile jest kart w tych stosach A B i C i ile się powtarza? Czy strategie zmieniacie w każdej grze w zależności od tego jakie karty są do kupienia? Czy stosujecie jakieś home rule, bo wiem, że troche ich jest
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: rattkin »

Wpisuje na listę do sprawdzenia. Wygląda na nieco nudnawą / suchą jednak.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Maxxx76 »

Będzie polska edycja, ale Ryan nie wie kiedy, podobno termin publikacji nie został ustalony
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4111
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Gizmoo »

Maxxx76 pisze:Będzie polska edycja
Obrazek
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Maxxx76 »

Bardzo przyzwoita gra. Fakt, że fillerem nie jest :-) Ale gra się bardzo przyjemnie, jest miejsce na kombinowanie, nawet klimat czuć :-)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Artifacts Inc.

Post autor: Marx »

Za mną pierwsza partia i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Aż troszkę dziwi cisza w tym temacie, ale może to kwestia dostępności tej gry ;-) Średnio złożona, ładnie wydana karcianka z mechaniką dice placement. Prosty mechanizm, w którym pozyskujemy nowe pola na wykładanie kości, budowa silniczka, combosy na kartach i wiele dróg punktowania. Kilka zasad trochę nieintuicyjnych, ale poza tym tłumaczenie to około 15 minut. Czytam, że polska wersja ma mieć poprawioną instrukcję i więcej kości, świetnie!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Artifacts Inc.

Post autor: palladinus »

Ciekawe jak szybko pójdzie Portalowi z wydaniem tej gry, ale tymczasem recenzja na naszym blogu Ciekawe Gry:

Zagrałem w „Artifacts, Inc.”
ODPOWIEDZ