Massive Darkness (Raphael Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

smutas123 pisze:@akitainu masz wiekszą karte postaci :) i więcej poziomow doswiadczenia to pewnie o to im chodziło.
To fakt :) Ale skille mam wrażenie są biedniejsze niż w zombicide ;) tak na pomarańczowym czy czerwonym poziomie doświadczenia już można konkretnie siekać :) A tutaj jest, tak jak Pan_Satyros pisał, plusy do cyferek i więcej wyboru ;)
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Massive Darkness

Post autor: smutas123 »

Wlasnie mam wrażenie, ze za bardzo to wszystko podobne do zombicide. Wejdx na kafelek rzuc kostkami, sciagnij mase plastiku na bok, powtorz operacje. Mam nadzieje, ze sie myle i insrrukcja pokaże ze gra jest bardziej rozbudowana. :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

tak z ciekawości, trochę OT - jakie jest wasze zdanie o The Others w perspektywie wspominanego tu podobieństwa MD.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:tak z ciekawości, trochę OT - jakie jest wasze zdanie o The Others w perspektywie wspominanego tu podobieństwa MD.
Hmm raczej dwie różne gry.

W the others mamy team gdzie w przypadku smierci bohatera mamy posiłki
dodatkowo możemy korzystać z budynków, mamy inną mechanikę rzutu kością, mamy złego który reaguje na poczynania bohaterów. Mamy scenariusze które nie są liniowe

Ciężko porównać, jedynie to że mamy grupy potworów różniących się statami, bosami itp itd jest troche podobne ;)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Massive Darkness

Post autor: ariser »

AkitaInu pisze:
gra ma skupiać się na potworach (ilościowo i jakościowo) - ich typach, liczbie oraz posiadanych bonusach. Podstawka ma zawierać ponad 20 typów potworów, w tym kilka wielkich o gabarytach tych z The Others, potwory będą posiadać różne typy i zdolności, tak by kampanie różniły się zależności od używanego zestawu. Potwory wystąpią na planszy jako samotni bosowie, grupy (skalujące się z liczbą graczy) lub kombinacje tych 2. Niektóre potwory będą trzymać losowe skarby, jeśli typ skarbu będzie zazębiał się z typem potwora ten będzie go przeciw nam używał.
ok, to rzeczywiście wygląda spoko, może nawet w miare innowacyjnie jeżeli chodzi o potwory.
To jest akurat wariacja na temat mechaniki z Sword & Sorcery, tam to jest moim zdaniem nawet trochę lepiej pokazane. :)

Mnie ogólnie ku tej grze nakręca tematyka dungeon crawlerów i mechanika po tuningu z Zombicide, w którego ciężko mi grać z uwagi na tytułowe zombie. Ponadto fajny system z cieniami i chowaniem się - jeśli spełnią zapowiedzi to trzeba będzie z tego korzystać często i wokół tego rozwijać strategię przebijania się przez lochy (ma być za dużo potworów, zeby po prostu wbijać się na Rambo). Trochę gest zaufania z mojej strony do CMON, że nie zrobią czegoś całkiem wtórnego. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: skolo »

też jak w masło.
plastik - czek,
CMON - czek,
fantasy dungeon crawler - czek
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Ja czekam na KS. Staram się łapać EB. Potem oglądam gameplay, czytam zasady, przeglądam komponenty wszelakie i podejmuję decyzję. Na razie skłaniam się ku zakupowi, tak 60/40.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Ja tam biorę na 100%, zawsze można sprzedać bez straty.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

Ja na pewno będę obserwował projekt, jednak jeśli nie będzie możliwości wykorzystania figurek/kafli w Zombicide: BP to raczej sobie daruję i zagram w czyjąś wersję :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Banan2 »

Gab pisze:Ja na pewno będę obserwował projekt, jednak jeśli nie będzie możliwości wykorzystania figurek/kafli w Zombicide: BP to raczej sobie daruję i zagram w czyjąś wersję :)
A czy było gdzieś info o kompatybilności z Z:BP czy to raczej plota/pobożne życzenie ?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

Ani jedno, ani drugie - po prostu zacząłem u producenta dostrzegać dosyć niepokojący trend przejawiający się tym, że jeśli chcesz mieć wszystko z danego tytułu to musisz kupić pierdyliard gier chociażby Cię nie interesowały. Przykłady bez dłuższego namysłu:
B-Sieged musisz kupić wydanie KS żeby dostać dodatkowych bohaterów do Zombicide BP z kartami.
Wrath of Kings oczywiście też musisz wspierać na KSie aby móc kupić te figsy.
Jasne, ktoś powie nie musisz przecież nikt Cię nie zmusza ale znam wiele osób, które w takim samym stopniu co graczami są kolekcjonerami i ubolewam osobiście nad tym trendem.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Gab pisze:Ani jedno, ani drugie - po prostu zacząłem u producenta dostrzegać dosyć niepokojący trend przejawiający się tym, że jeśli chcesz mieć wszystko z danego tytułu to musisz kupić pierdyliard gier chociażby Cię nie interesowały. Przykłady bez dłuższego namysłu:
B-Sieged musisz kupić wydanie KS żeby dostać dodatkowych bohaterów do Zombicide BP z kartami.
Wrath of Kings oczywiście też musisz wspierać na KSie aby móc kupić te figsy.
Jasne, ktoś powie nie musisz przecież nikt Cię nie zmusza ale znam wiele osób, które w takim samym stopniu co graczami są kolekcjonerami i ubolewam osobiście nad tym trendem.
Co innego kolecjoner a co innego komplecjonista (nie wiem czy jest takie polskie słowo, ale po angielsku coraz częściej slychać rzeczownik "completionist"). Ja nie miałem zamiaru kupować b-sieged jesli gra mi sie nie podoba tylko dla kart :) Massive też kupię nie dla cross-overa, ale tylko jeśli gra będzie fajna. Szczególnie, że mam ZBP wersje KS, więc ponad 50 figurek herosów mi starczy :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze: Massive też kupię nie dla cross-overa, ale tylko jeśli gra będzie fajna.
Jeżeli cross-over byłby nie tylko figurkowy, ale jedna i druga gra zyskała by jakieś nowe mechaniki - to pewnie byłbym jednym z wspierających.

Będąc całkiem szczerym - to bardziej ciekawy wydaje mi się MD niż Z:BP. I gdybym dzisiaj decydował, to chętnie wymieniłbym BP na Massive Darkness. :lol: Plaga była dla mnie lekkim zawodem. Spodziewałem się więcej innowacji, a dostałem prawie to samo, tylko w innym settingu. (pomijam fakt "poprawek" w mechanice, które mi osobiście nie podeszły).

Czekam więc na więcej informacji o MD, mając nadzieję, że będzie to jednak ciekawsza gra i bogatsza mechanicznie od Z:BP. Z drugiej strony... Sporo ostatnio Dungeon Crawlerów i jest w czym wybierać. Nie wspominam o produktach, które miały już swoją kampanię na KS, a nadal nie trafiły jeszcze pod strzechy. I tak nie ma czasu, żeby we wszystko zagrać... ;)
Ademius
Posty: 62
Rejestracja: 12 sty 2015, 21:37
Lokalizacja: Legnica

Re: Massive Darkness

Post autor: Ademius »

Prawda jest taka że robią takie gry jakie oczekuje rynek. Przynajmniej w US.
Gra ma być ładna, mieć dużo fajowskich figurek i być średnio skomplikowana :)

To tak jak byście chcieli porównać stare komputerowe gry RPG o zarąbistym klimacie lecz średnim wyglądzie do najnowszych wypasionych produkcji 3D.

I tak gra zbierze ze 2-3 miliony $ i nie jeden z nas się na nią skusi.

Powodzenia w polowaniu na wczesny pledge.
rwodzu
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2015, 21:28
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: rwodzu »

Pamietajmy ze przy kampaniach CMoN mozna wesprzes kwota $1 a potem przy Pledge manager zainwestowac wg. uznania. Nie polecam osobiscie gdyz blokuje to potencjalne stretch goal'e, ale jak ktos musi przetrwac Boardgaming'owy czerwiec (inne kampanie, wakacje itp) to zawsze jest jakas opcja.

Co do samej gry to mozna chyba wchodzic w ciemno. Same exclusive'y beda warte duzo pesos ze wzgledu na kompatybilnosc z Zombicide. Jedyny minus to taki, ze jesli Portal zdecyduje sie wydac i ten tytul to bedziemy mieli angielska wersje, przy dostepnej (znacznie pozniej) wersji PL.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

rwodzu pisze:Pamietajmy ze przy kampaniach CMoN mozna wesprzes kwota $1 a potem przy Pledge manager zainwestowac wg. uznania. Nie polecam osobiscie gdyz blokuje to potencjalne stretch goal'e, ale jak ktos musi przetrwac Boardgaming'owy czerwiec (inne kampanie, wakacje itp) to zawsze jest jakas opcja.

Co do samej gry to mozna chyba wchodzic w ciemno. Same exclusive'y beda warte duzo pesos ze wzgledu na kompatybilnosc z Zombicide. Jedyny minus to taki, ze jesli Portal zdecyduje sie wydac i ten tytul to bedziemy mieli angielska wersje, przy dostepnej (znacznie pozniej) wersji PL.

Pozdrawiam
Nawet jeśli Portal wyda to pewnie maks z jakimś jednym KS exclusive :P I tu pojawia się pytanie wolisz wersję PL czy masę dodatków ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

Szczególnie, że przy tego typu grach Nie ma dużo czytania :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Banan2 »

rwodzu pisze:Same exclusive'y beda warte duzo pesos ze wzgledu na kompatybilnosc z Zombicide.
Jakieś źródło?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Banan2 pisze:
rwodzu pisze:Same exclusive'y beda warte duzo pesos ze wzgledu na kompatybilnosc z Zombicide.
Jakieś źródło?
Pozdrawiam
Wielokrotnie o tym wspominano, a twórcy nie zaprzeczyli. Wygadało, że wręcz coś szykują, ale nie chcą wprost powiedzieć. Poza tym figurki są w tej samej skali i kolorze, o czym też wspominano w kontekście Z:BP na prezentacji gry.
To zbyt dobre zagranie marketingowe by je sobie pominęli.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

Jeśli będzie kompatybilność z Zombicide BP to wchodzę w ten projekt, jakby ktoś złapał EB to chętnie się dopiszę.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Banan2 »

pan_satyros pisze:
Banan2 pisze:
rwodzu pisze:Same exclusive'y beda warte duzo pesos ze wzgledu na kompatybilnosc z Zombicide.
Jakieś źródło?
Pozdrawiam
Wielokrotnie o tym wspominano, a twórcy nie zaprzeczyli. Wygadało, że wręcz coś szykują, ale nie chcą wprost powiedzieć. Poza tym figurki są w tej samej skali i kolorze, o czym też wspominano w kontekście Z:BP na prezentacji gry.
To zbyt dobre zagranie marketingowe by je sobie pominęli.
OK, tylko ciekawe jak głęboka będzie ta kompatybilność. Jeśli tylko figurki to będzie raczej słabo. W KS-ie Z:BP jest tylu bohaterów, że niespecjalnie widzę następnych. Gdyby jednak była to również kompatybilność kafli, a przede wszystkim (co wydaje się dość proste do realizacji) scenariuszy to robi się ciekawie. Opcja grupy bohaterów walczących w miasteczku z zombiakami/potworami i następnie schodząca do podziemi to byłoby coś.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gizmoo »

Banan2 pisze:Opcja grupy bohaterów walczących w miasteczku z zombiakami/potworami i następnie schodząca do podziemi to byłoby coś.
A ja poproszę jeszcze do tego tryb PVP, bo dobrze jest od czasu do czasu, zabić dla sportu wypasioną postać koledze. :lol:
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

A tam będziemy się rozdrabniać takim PVP

Mechanikę zdrajcy niczym w MZ niech wprowadzą :P
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Ruszyło ... 1820 EB poszły w minutę.

https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:Ruszyło ... 1820 EB poszły w minutę.

https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription

Nie przesadzajmy :) Poszło w 4 minuty i mam jedną sztukę :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ