Massive Darkness (Raphael Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:No i z wysyłką które pewnie będzie kosztować ok 25$ mamy tutaj już ponad 500zł :/
+1
CMON przekroczył kolejną granicę :( Było 90$/100$ a już mamy 110$/120$, czyli po naszemu 500+ :wink: Też mam poważne wątpliwości czy wchodzić w średnio oryginalny tytuł z toną plastiku :?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

Banan2 pisze:
AkitaInu pisze:No i z wysyłką które pewnie będzie kosztować ok 25$ mamy tutaj już ponad 500zł :/
+1
CMON przekroczył kolejną granicę :( Było 90$/100$ a już mamy 110$/120$, czyli po naszemu 500+ :wink: Też mam poważne wątpliwości czy wchodzić w średnio oryginalny tytuł z toną plastiku :?
Pozdrawiam
Hmm zależy tak naprawde czego oczekujesz.

Co do ceny - pewnie, tak jak mój kolega mówił i w sumie ciężko się nie zgodzić, założyli dużą liczbę stretchy i rekompensują to troche ceną, więcej kasy ludzie płacą - więcej stretch goali :)

Ale jeżeli nie masz zombicide to można się skusić, jeżeli natomiast masz to zakup średnio opłacalny pod względem różnorodności gier :)

Albo jeżeli masz zombicide ale chcesz kampanie na mechanice zombicide bez zombie :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:
Banan2 pisze:
AkitaInu pisze:No i z wysyłką które pewnie będzie kosztować ok 25$ mamy tutaj już ponad 500zł :/
+1
CMON przekroczył kolejną granicę :( Było 90$/100$ a już mamy 110$/120$, czyli po naszemu 500+ :wink: Też mam poważne wątpliwości czy wchodzić w średnio oryginalny tytuł z toną plastiku :?
Pozdrawiam
Hmm zależy tak naprawde czego oczekujesz.

Co do ceny - pewnie, tak jak mój kolega mówił i w sumie ciężko się nie zgodzić, założyli dużą liczbę stretchy i rekompensują to troche ceną, więcej kasy ludzie płacą - więcej stretch goali :)

Ale jeżeli nie masz zombicide to można się skusić, jeżeli natomiast masz to zakup średnio opłacalny pod względem różnorodności gier :)

Albo jeżeli masz zombicide ale chcesz kampanie na mechanice zombicide bez zombie :)
No właśnie w tym sęk :wink: , że mam Z1 z pierdołami i czekam na KS-owe Z:BP z Wolfsburgiem.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Samanar »

Backer number: 1,853 :evil:

Obrazek
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

AkitaInu pisze:Doszedłem do momentu gdzie cycata blondynka zginęła ale nie wiem jak z wskrzeszaniem. Wiem za to że pomijała swoją turę.
Doszedłem i cycata blondynka użyte w jednym zdaniu brzmi dość ciekawie :P No a na poważnie to z tego, co kojarzę to akurat w tym wypadku koleś grający magiem miał zbroję pozwalającą odnowić jedną ranę innemu graczowi i to ją postawiło na nogi ;)
AkitaInu pisze:Podoba mi się fakt że kart jest sporo, jak i wrogów tak i ekwipunku i podzielony jest na 5 "tierów". System kupowania skilli za expa też nie najgorszy. Z tego co widze zbierasz expa i nawet między turami, jak Cie stać, możesz kupić skilla.
Dodałbym do tego jeszcze karty eventów. Pomysł fajny, ale same karty (przynajmniej te które weszły) średnie moim zdaniem... ^^"
AkitaInu pisze:Shadow mode też jest biedny, niby potwory nas nie widzą ale jakoś nie widziałem żeby to dawało nie wiadomo jakie możliwości taktyczne tak jak zapowiadali.
Nie widzą nas do momentu aż nie wejdą na nasz kafelek albo my na ich... Średnie to trochę... O ile rozumiem jeszcze, że w przypadku jak my wchodzimy na kafelek potworów to 'ujawniamy się' to ileż frajdy dawałoby zaciąganie potworków w pułapki - typu "wy kryjecie się w cieniu na tym kafelku, a ja biorę ich uwagę na siebie by podeszły" Niemniej nie ma takiej frajdy (chyba że zrobi się własne domowe zasady ulepszające ten tytuł xD).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:Shadow mode też jest biedny, niby potwory nas nie widzą ale jakoś nie widziałem żeby to dawało nie wiadomo jakie możliwości taktyczne tak jak zapowiadali.

Nie widzą nas do momentu aż nie wejdą na nasz kafelek albo my na ich... Średnie to trochę... O ile rozumiem jeszcze, że w przypadku jak my wchodzimy na kafelek potworów to 'ujawniamy się' to ileż frajdy dawałoby zaciąganie potworków w pułapki - typu "wy kryjecie się w cieniu na tym kafelku, a ja biorę ich uwagę na siebie by podeszły" Niemniej nie ma takiej frajdy (chyba że zrobi się własne domowe zasady ulepszające ten tytuł xD).
W sumie na to liczyłem i w tym miejscu małe rozczarowanie, chociaż kto wie, może jakieś skille/postacie będą mogły lepiej wykorzystać mrok. Byłoby fajnie gdyby łotrzyk czymś takim nadrabiał inne słabości.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:
AkitaInu pisze:Shadow mode też jest biedny, niby potwory nas nie widzą ale jakoś nie widziałem żeby to dawało nie wiadomo jakie możliwości taktyczne tak jak zapowiadali.

Nie widzą nas do momentu aż nie wejdą na nasz kafelek albo my na ich... Średnie to trochę... O ile rozumiem jeszcze, że w przypadku jak my wchodzimy na kafelek potworów to 'ujawniamy się' to ileż frajdy dawałoby zaciąganie potworków w pułapki - typu "wy kryjecie się w cieniu na tym kafelku, a ja biorę ich uwagę na siebie by podeszły" Niemniej nie ma takiej frajdy (chyba że zrobi się własne domowe zasady ulepszające ten tytuł xD).
W sumie na to liczyłem i w tym miejscu małe rozczarowanie, chociaż kto wie, może jakieś skille/postacie będą mogły lepiej wykorzystać mrok. Byłoby fajnie gdyby łotrzyk czymś takim nadrabiał inne słabości.
To fakt :) Chociaż na filmiku ich nie pokazali (tych skilli). Łotrzyk pewnie będzie miał +x ran atakując z shadow mode... ;)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

AkitaInu pisze:
pan_satyros pisze:W sumie na to liczyłem i w tym miejscu małe rozczarowanie, chociaż kto wie, może jakieś skille/postacie będą mogły lepiej wykorzystać mrok. Byłoby fajnie gdyby łotrzyk czymś takim nadrabiał inne słabości.
To fakt :) Chociaż na filmiku ich nie pokazali (tych skilli). Łotrzyk pewnie będzie miał +x ran atakując z shadow mode... ;)
Tylko co z tego skoro z owego shadow mode będzie mógł atakować jedynie z dystansu, bo w zwarciu będzie się ujawniać... Chyba, że będzie skill pozwalający mu przebywać na jednym polu z potworkami..
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Massive Darkness

Post autor: Wallenstein »

Szkoda, ze nie pokusili się o losowy system generowania podziemi, ale co tam może będzie w sezonie 2. :D
Widzieliśmy tylko jeden scenariusz, ale wygląda na to że droga do celu zawsze będzie ta sama, też szkoda.

Figurki krasnali trochę podobne stylistyką do Chaos Dwarfów GW. Generalnie figurki raczej na plus poza paroma wyjątkami (pająk vs. jego podstawka; łuczniczka, która szuka strzały pod nogami; gobliny mogłyby mieć inne czapy niż krasnoludki).

Co do crossoveru to chętnie zobaczyłbym też w drugą stronę to znaczy z MD do Black Plague.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gizmoo »

Uff... Kasa w kieszeni i miejsce na półce - zaoszczędzone. Jak to dobrze, że MD mnie kompletnie nie kręci... :D

Z drugiej strony trochę żałuje, bo spodziewałem się jednak więcej kreatywności po CMON. Niestety idą utartą drogą, wałkując sprawdzone schematy.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Massive Darkness

Post autor: olsszak »

AkitaInu pisze:
Ja najprawdopodobnie pasuje, za te pieniądze moge kupić lepsze gry po prostu a plastiku dla plastiku a nie grania nie zbieram :)
a Dark Souls ?:P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Massive Darkness

Post autor: lynwith »

Osobiście zastanawia mnie jedna rzecz czyli poziom kompatybilności MD z ZBP.. Mianowicie czy np Abominacje staną się jednymi z dużych bossów :roll: i dostaną własne karty namnażania w MD.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Massive Darkness

Post autor: ariser »

Obejrzałem gameplay i jednak odpuszczam sobie MD.. Mechanicznie faktycznie wtórne, siekanina mobów z odrobiną RPG, rozczarowujący system cienia i aktywowania potworów, gratis do tego jak pisałem wcześniej - figurki mi nie leżą. S&S będzie mi musiało wystarczyć jeśli chodzi o dungeon crawlery póki co. ;)
@AkitaInu Mistrzu, przepraszam, że zwątpiłem w Twoją ocenę dungeon crawlerów - to się więcej nie powtórzy. :D

Edit: @AkitaInu Dzięki za heads upa, obczaje sobie :D
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 07:33 przez ariser, łącznie zmieniany 1 raz.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

Hehe milo mi ale nie ma za co przepraszac ;) Cieszy mnie natomiast fakt ze nie jestem odosobniony w moim osadzie :)

@Ariser - zostaw sobie kase na darkness sabotage, wyglada niezle :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

lynwith pisze:Osobiście zastanawia mnie jedna rzecz czyli poziom kompatybilności MD z ZBP.. Mianowicie czy np Abominacje staną się jednymi z dużych bossów :roll: i dostaną własne karty namnażania w MD.

Również mnie to zastanawia i czekam na konkretniejsze info od tego uzależniam w jakim stopniu wesprę projekt.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Hiu »

stopien jest jeden / wspieram / nie wspieram ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Gab »

Oczywiście ze wspieram :) chodziło mi raczej o zakup potencjalnych dodatkow.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

Tak z ciekawości powiedzieli gdzieś ile będzie trwała rozgrywka bo gameplay trwał prawie godzinę a to było jedno pomieszczenie? :D

Jeśli ktoś by miał wolne miejsce z EB to chętnie się dołącz bo magneticzero ma już komplet i sporo chętnych :(
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Toudi »

Night wolf pisze:Tak z ciekawości powiedzieli gdzieś ile będzie trwała rozgrywka bo gameplay trwał prawie godzinę a to było jedno pomieszczenie? :D

Jeśli ktoś by miał wolne miejsce z EB to chętnie się dołącz bo magneticzero ma już komplet i sporo chętnych :(
A skad jestes?
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

Opole, brzeg ewentualnie Wrocław :) wysyłka paczkomatem też wchodzi w grę jeśli komuś to nie przeszkadza :)
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Toudi »

Night wolf pisze:Opole, brzeg ewentualnie Wrocław :) wysyłka paczkomatem też wchodzi w grę jeśli komuś to nie przeszkadza :)
Jezeli Ci pasuje odbior osobisty we Wroclawiu lub ewentualnie Kobierzycach(pod Brzrgiem) to moge Cie przygarnac :)

Ja jeszcze nie wiem czy wspieram na 100%, zawsze decyduje pod koniec kampanii, ale to najwyzej Ci przekarze pledge, albo po prostu zamowie tylko dla Ciebie :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Ja też mogę zebrać kilka osób (EB), tylko założę sobie konto w ekantorze. na dniach puszczę info w wątku zamówień.
Śląsk + ew 2-3 wysyłki ogarnę.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Massive Darkness

Post autor: Night wolf »

No to jestem wstępnie zainteresowany :) Jak to jest z kosztami wysyłki przy większych zamówieniach spadają? Czy oni pojedynczo to wysyłają i niema to znaczenia?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness

Post autor: pan_satyros »

Night wolf pisze:No to jestem wstępnie zainteresowany :) Jak to jest z kosztami wysyłki przy większych zamówieniach spadają? Czy oni pojedynczo to wysyłają i niema to znaczenia?
dla przykładu Zombicide BP

2x
Shipping cost:$36.96 = 18,48

------
3 x zombicide
Shipping cost:$62.46 = 20.82

----
4 x zombicide
Shipping cost:$69.32 = 17,33

----
5 x zombicide
Shipping cost:$94.82 = 18,97

----
6 x zombicide
Shipping cost:$100.31 = 16,72
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Massive Darkness

Post autor: AkitaInu »

Night wolf pisze:No to jestem wstępnie zainteresowany :) Jak to jest z kosztami wysyłki przy większych zamówieniach spadają? Czy oni pojedynczo to wysyłają i niema to znaczenia?
Spadają.

Przeważnie za podstawkę się płaci ok 25$. Jak bierzesz więcej to wiadomo że więcej ale rozbija się to na kilka osób. Trzeba uważać żeby nie przekroczyć pewnego progu bo czasami nawet biorąc we 2 osoby i kilka dodatków przesyłka wychodzi bardzo podobnie ;)
ODPOWIEDZ