neuroshima hex na bgg

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

neuroshima hex na bgg

Post autor: bazik »

ktos znow zaczal akcje tworzenia sztucznych kont na bgg zeby podbijac ranking ns hex-a. jak ktos wie kto to, sprobujcie wytlmaczyc ze to robi duzo wiecej szkody niz pozytku... thx
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Masz zdecydowanie rację, Bazik. A tak z ciekawości - skąd wiesz o tym, że ktoś zaczął taką akcję, jeśli mogę zapytać?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jakos nie wierze ze to przypadkowo tak wyszlo ze ponad 1/4 ocen '10' dla tej gry to uzytkownicy ktoryz ocenili tylko jedna gre, zalozyli konta w pazdzierniku, i zalogowali sie na stronie raz. cynik jakis jestem albo co...

pomyslcie: jest glosno o grze z litwy, wchodzicie na liste ocen, pierwsza strona to prawie same '10tki', tylko 3/4 z nich to ludzie z litwy, a polowa z nich to nowi userzy... klikasz na tych nowych userow i kazdy ocenil tylko to cos. dalej patrzysz co to za ciekawostka litewska, czy w zasadzie wiesz juz wszystko o tym skad o grze szum?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

BGG ma wiele miejsc, które dopiero odkrywam - właśnie spojrzałem na Num Ratings i już widzę co masz na myśli. Rzeczywiście wygląda to baardzo podejrzanie i może tylko grze zaszkodzić.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Lekko zmieniając temat, Ostry przesłał mi linka do geeklisty:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/25444

pod nr 10 wrażenia z Hexa
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Tak mniej wiecej wygladała moja statystyka przez długi czas. Zastanowci sie sami na ilu serwisach lub forach macie konta, których nie uzywacie, bo zalozyliscie z czystego impulsu. Ja mam kilkanascie takich kont, ktore w pewnej chwili wydaly mi sie potrzebne.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

i wszyscy zalozylismy je w tym samym miesiacu, i nasza cala wiedza o danym hobby to jeden tytul (ksiazka/film/ryba/zespol/whatever)? prosze...
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

mimo wszystko dominują jednak oceny 8, a średnia dla 128 wpisów z Polski to 8,2. Jeśli coś mnie miałoby niepokoić i sugerować wał, to właśnie rozjazd ocen: ilości 8 do do ilości pozostałych ocen, a nie osiem dziesiątek...

z tych liczb jeszcze nie wynika, że ktoś kręci szwindel, jeśli jednak rzeczywiście tak jest, to wstyd i żenada.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

45% użytkowników niniejszego forum ni razu nie zabrało głosu. Gdyby była możliwość wskazania jakiejs gry to by jakąś wskazali. Jeśli są grupą kumpli z gimnazjum, to sie rejestrowali hurtowo bo którys przeczytał Świat Gier Planszowych. To aż 8 głosów na niemal 200.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Neurocide: z tych 45% użytkowników, którzy nigdy nie zabrali głosu na forum, znaczny procent stanowia boty.
Moim zdaniem bazik ma rację. Jezeli 8 osób z jednego kraju (i to kraju wydawcy) zarejestrowało się prawie jednocześnie na bgg tylko po to, by wystawić ocenę jednej grze, i to ocenę 10, to musi to wyglądać na zorganizowane działanie, obliczone na wywindowanie tej gry. A tłumaczenie, że to może "grupa kumpli z gimnazjum" przypomina mi ... (sorry - ze wzgledu na ciszę wyborczą nie moge dokończyć tego zdania)
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Ach, to podejrzenia jedynie i poszlaki równie prawdopodobne jak moja teoria o gimnazjalistach i równie silnie opatrzone materiałem dowodowym. A napisał któryś z was do nich w tej sprawie? Były jakies przesłuchania lub komisja? Mamy ich IP, maile cokolwiek? Czy to wolni strzelcy czy też wiemy kto ich inspiruje? Moze należa do tzw. Grupy Trzymajcej Wsparcie?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Podejrzewam, ze winnym jest Mati:
http://wydawnictwoportal.pl/news/72/por ... odpuszcza/
Na koniec jeszcze mały apel. Jeśli gracie w HEX’a i rzeczywiście Wam się podoba, zalogujcie się na http://www.boardgamegeek.com i wystawcie mu ocenę. Spośród 6000 gier znajdujących się na liście na BGG, HEX jest w pierwszej pięćsetce, a każdy głos przybliża go w rankingach do pierwszej setki. Dajcie mu jeszcze raz szansę.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Matti
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2007, 20:00

Post autor: Matti »

Rzeczywiście głupotę walnąłem sterasznie. Naiwnie myślałem, że ludzie będą sprawiedliwi w doborze ocen. Mea culpa, żadna grupa raczej za tym nie stoi, chociaż mogę się domyślać kto głosował. Nie było moim zamiarem supportować sztucznie hexa, bo wiem dokładnie jak na bgg działa system ocen.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

To teraz musisz dopisac, bu za hexem oceniali kolejne gry - w koncu od czegos trzeba zaczac ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

kiedys popelnilem ten tekst: http://gamesfanatic.blogspot.com/2006/0 ... eek-u.html , w szczegolnosci:
Zanim jednak pobiegniesz dawać z automatu każdej grze 10/10 kilka uwag:

* po pierwsze oceniaj proszę gry szczerze; czytelnicy BGG nie są idiotami (ogólnie mało idiotów czuje pociąg do planszówek :-) ), są w stanie się zorientować że ktoś sztucznie próbuje podbić ranking danej gry, i większość daną grę i użytkownika szybko skreśli. A dodatkowo sama strona ma mechanizm wyłapywania 'naciągaczy'. (Nie wiadomo jak to dokładnie działa, ale oceny takich użytkowników są w pełni co prawda widoczne, ale nie są liczone do sumy czy średniej ocen). Próba podbijania sztucznie ocen wybranej grze zdecydowanie bardziej zaszkodzi niż pomoże, zupełnie nie o to mi chodzi.
* z mojego punktu widzenia lepiej (dla gry) dać jej złą ocenę niż nie dać żadnej - przynajmniej dopóki dana gra nie zdobędzie sporo więcej ocen niż 30.
* małe ułatwienie: lista polskich gier które znalazłem (czy też dodałem :-) ) na BGG .
Ostatnio zmieniony 22 paź 2007, 10:56 przez bazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

bazik - link do Twojego tekstu nie działa (chociaż tekst jest). Prawdopodobnie winę ponosi przecinek na końcu (po html), który przykleił się do adresu strony
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

fixed. thx.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: pawel1454 »

Właśnie wypatrzyłem, że Neuroshima Hex wskoczyła do pierwszej setki.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: Mustafa »

Może ktoś wałuje na ocenach, ale ciekawe jest to, że Puerto Rico wskoczyło na pole position.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: konev »

Mustafa pisze:Może ktoś wałuje na ocenach, ale ciekawe jest to, że Puerto Rico wskoczyło na pole position.
Jak nic spisek.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: oopsiak »

Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: yosz »

cholerka - pomylił się tylko o kilka dni ;) Ehh ta statystyka ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: MichalStajszczak »

oopsiak pisze:to na pewno sprawka draco! http://www.boardgamegeek.com/geeklist/5 ... r-1-in-ran
Myślę, że draco powinien teraz prześledzić zmiany ocen gry Space Hulk 3rd edition
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: Witold Janik »

On to już prześledził, widziałem :) . Myślicie że co on w sklepie robi jak nie ma ruchu... :roll:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 09:26 przez Witold Janik, łącznie zmieniany 1 raz.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: neuroshima hex na bgg

Post autor: Browarion »

Witold Janik pisze:On to już prześledził, sam widziałem. Myślicie że co on w sklepie robi jak nie ma ruchu... :roll:
Kurcze, nie gadaj?
Ja myślałem że on to samo robi jak jest ruch - w końcu szef :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
ODPOWIEDZ