Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Nilis pisze: 05 mar 2024, 15:56 Pierwszy raz grając w tę genialną grę poczułem beznadzieje. Zrobię Jak Miszon, zaznacze że to przegrałem i pójdę od razu do finału. Za taką wtopę Carcossa nie ma u mnie szans na no 1. mimo pierwszych 4 absolutnie genialnych scenariuszy
hah, sprawdziłem że to jednak była Zapomniana Era, a nie Carcosa ;) .
No to tutaj udało mi się za trzecim przejściem kampanii ten scenariusz wygrać. A ponieważ go przegrywałem to już nie rozgrywalem finału, dopiero za tym ostatnim podejściem. Niestety tam wszystko zależy od tego, czy dobrze tam wytypujemy właściwą drogę, w sensie właściwą talię, co faktycznie jest wkurzające i polega chyba tylko na ślepym trafie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

BasiekD pisze: 05 mar 2024, 16:14 Żegnam się z Agnes, leci do mnie Carcossa. Teraz stoję przed ogromem możliwości - kim zagrać kolejną kampanię?
Korci mnie Rex ale też Charlie Kane wygląda intrygująco.

Jacy są obecnie wasi ulubieni badacze i dlaczego?
Graj Rexem. Bardzo fajnie się nim gra no i z Rozszerzeń badaczy Dunwich i Carcossy można bardzo fajną talię na nim zbudować;)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Miszon pisze: 05 mar 2024, 16:47 No to tutaj udało mi się za trzecim przejściem kampanii ten scenariusz wygrać. A ponieważ go przegrywałem to już nie rozgrywalem finału, dopiero za tym ostatnim podejściem.
Że co? Trzy razy grałeś 6 tych samych scenariuszy aby w 7 przegrać i dopiero w trzecim podejściu wygrałeś a kwestia tego to kwestia farta?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

BasiekD pisze: 05 mar 2024, 16:14
shuji pisze: 03 mar 2024, 13:06
Spoiler:
Masz linki do talii jakimi graliście ?
Podsyłam linki do talii Agnes i Zoey.
https://arkhamdb.com/decklist/view/4744 ... exp-22-1.0
https://arkhamdb.com/decklist/view/4744 ... 22-exp-1.0

Żegnam się z Agnes, leci do mnie Carcossa. Teraz stoję przed ogromem możliwości - kim zagrać kolejną kampanię?
Korci mnie Rex ale też Charlie Kane wygląda intrygująco.

Jacy są obecnie wasi ulubieni badacze i dlaczego?
1. Yorick za bycie zabijaka co rzuca przedmiotami żeby późnej wyjąć je ze śmietnika
2. Wendy za kompletnie inny styl gry
3. Calvin z tego samego powodu co wyżej.
4. Finn za fajne kombinacje z wymykami
5. Minh za przekozackie możliwości boostowania testów.
6. Mark za bycie maszyna do zabijania
7. Luke za kombinacje z teleportami
No ale tak naprawdę to(niemal) każda postać lubię bo mimo takiej ilości każdy ma jakiś patent. Jedyny ktorego nie lubie to Carson bo jest strasznie nudny.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Nilis pisze: 05 mar 2024, 18:09
Miszon pisze: 05 mar 2024, 16:47 No to tutaj udało mi się za trzecim przejściem kampanii ten scenariusz wygrać. A ponieważ go przegrywałem to już nie rozgrywalem finału, dopiero za tym ostatnim podejściem.
Że co? Trzy razy grałeś 6 tych samych scenariuszy aby w 7 przegrać i dopiero w trzecim podejściu wygrałeś a kwestia tego to kwestia farta?
nie w 100% farta, ale wybór "złej talii" mocno utrudnia wygranie tego scenariusza.
I tak, zawsze gram kampanię zgodnie z instrukcją, czyli jak przegram w jakiejś misji, której przegranie powoduje koniec kampanii, to kończę kampanię. Właściwie wątpię aby udało się jakąkolwiek w pierwszym podejściu przejść do końca (dla mnie to niedostępne póki co).

Zresztą, i tak jak gram pierwszy raz jakąś kampanię, to gram ją 3 razy z rzędu: raz żeby wyczaić zapoznawczo o co tu chodzi jeśli chodzi o mechaniki, budowanie postaci i przeciwności, drugi raz żeby wczuć się w fabułę, a trzeci żeby zagrać już "na serio", nie stojąc mechanicznie lub fabularnie na przegranej pozycji. Za każdym razem rzecz jasna innymi postaciami.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

brazylianwisnia pisze: 05 mar 2024, 18:16 Jedyny ktorego nie lubie to Carson bo jest strasznie nudny.
A grałeś nim? Ja zagrałem nim co prawda tylko jeden scenariusz (finał jednej połówki Pożeraczy Snów, bo zginął mi Bob z Obolem Charona ;) ), ale mi się fajniej grało niż np. Nathanielem, który potrafi robić tylko 1 rzecz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Chudej pisze: 05 mar 2024, 20:08
brazylianwisnia pisze: 05 mar 2024, 18:16 Jedyny ktorego nie lubie to Carson bo jest strasznie nudny.
A grałeś nim? Ja zagrałem nim co prawda tylko jeden scenariusz (finał jednej połówki Pożeraczy Snów, bo zginął mi Bob z Obolem Charona ;) ), ale mi się fajniej grało niż np. Nathanielem, który potrafi robić tylko 1 rzecz.
Jak grasz głównie solo na dwie ręce to ciężko się nim ekscytować bo jedyne co może robić to oddawać akcje drugiej ręce co nie wydaje się ekscytujące..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

No tak, solo ta postać nie ma ani trochę sensu, ja nim grałem w 3-osobowym składzie i w takim setupie polecam :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

BasiekD pisze: 05 mar 2024, 16:14
shuji pisze: 03 mar 2024, 13:06
Spoiler:
Masz linki do talii jakimi graliście ?
Podsyłam linki do talii Agnes i Zoey.
https://arkhamdb.com/decklist/view/4744 ... exp-22-1.0
https://arkhamdb.com/decklist/view/4744 ... 22-exp-1.0

Żegnam się z Agnes, leci do mnie Carcossa. Teraz stoję przed ogromem możliwości - kim zagrać kolejną kampanię?
Korci mnie Rex ale też Charlie Kane wygląda intrygująco.

Jacy są obecnie wasi ulubieni badacze i dlaczego?
nie masz tego po polsku ? :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

shuji pisze: 06 mar 2024, 10:48 nie masz tego po polsku ? :D
Mając konto na arkhamdb możesz zmienić język na polski.
Nazwy kart i opisy będą po polsku.
Komentarz autora decku już tylko w tłumaczu google. ;)
agipacz
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:55
Has thanked: 5 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: agipacz »

Cześć,
czy dobrze rozumiem, że mając podstawkę gra szybko się skończy? Wielu z Was nazywa to wersją 'demo'.

Zastanawiam się też czy ogarniam temat dodatków: kupując dodatki muszę zwrócić uwagę, żeby mimo tej samej nazwy jedno pudełko miało podtytuł 'kampania', a drugie 'badacze, tak?
A jak rozróżnić te wydania od tych starych, o których tyle piszecie?

I ostatnie: ciężko się tworzy takie decki?

To byłaby moja pierwsza przygoda z lcg i chce zobaczyć czy mi to wszystko podejdzie. Gubię się tylko w tych dodatkach stary/nowy. A jeśli chodzi o te 'Powroty' o których tyle piszecie i inne..to nawet jeszcze się w to nie zagłębiam.
Na ten moment mam podstawkę 1-4 graczy.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Freshus »

Ogólnie nowy format to są dwa pudła - tak jak mówisz rozszerzenie kampanijne i rozszerzenie badaczy.

Kiedyś wychodziło "większe padło" np. Dunwich i później wychodziło do niego 6 mniejszych, gdzie każdy zawierał jeden scenariusz + parę kart dla postaci.

Dlatego też nowy format jest o tyle lepszy, że dostajesz wszystko to co w starym, tylko od razu i rozbite na misję i na karty graczy (nie mówiąc o tym, że księga scenariuszy jest lepsza itp.).

Więc w nowym wydaniu masz dokładnie to samo co w starym. Jednocześnie jak kiedyś stwierdzisz, że już masz za dużo postaci i kart dla nich, to możesz kupić samo rozszerzenie kampanijne żeby mieć nowe misję i z fabuły nic nie stracisz.

Co do budowania talii to zależy. Są dwa typy ludzi. Ludzie, którzy kochają szukać połączeń, optymalizować talię i grać "swoimi taliami' i ludzie, którzy chcą szybko grać.

Jeżeli lubisz budować talię, to nie jest to trudne. Na początku może się takie wydawać, ale z czasem idzie to raz dwa. Oczywiście raz zbudujesz lepsza, raz gorsza, bywa. Natomiast sam deckbuilding to taka jakby gra w grze. Trochę czasu zajmuje :D.

Ale jeżeli nie lubisz budować sam talii, to zawsze pełno znajdziesz na necie, więc bierzesz spis jaki Cie interesuje i szybko składasz i grasz.
agipacz
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:55
Has thanked: 5 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: agipacz »

Freshus pisze: 06 mar 2024, 18:17 Ogólnie nowy format to są dwa pudła - tak jak mówisz rozszerzenie kampanijne i rozszerzenie badaczy.

Kiedyś wychodziło "większe padło" np. Dunwich i później wychodziło do niego 6 mniejszych, gdzie każdy zawierał jeden scenariusz + parę kart dla postaci.

Dlatego też nowy format jest o tyle lepszy, że dostajesz wszystko to co w starym, tylko od razu i rozbite na misję i na karty graczy (nie mówiąc o tym, że księga scenariuszy jest lepsza itp.).

Więc w nowym wydaniu masz dokładnie to samo co w starym. Jednocześnie jak kiedyś stwierdzisz, że już masz za dużo postaci i kart dla nich, to możesz kupić samo rozszerzenie kampanijne żeby mieć nowe misję i z fabuły nic nie stracisz.

Co do budowania talii to zależy. Są dwa typy ludzi. Ludzie, którzy kochają szukać połączeń, optymalizować talię i grać "swoimi taliami' i ludzie, którzy chcą szybko grać.

Jeżeli lubisz budować talię, to nie jest to trudne. Na początku może się takie wydawać, ale z czasem idzie to raz dwa. Oczywiście raz zbudujesz lepsza, raz gorsza, bywa. Natomiast sam deckbuilding to taka jakby gra w grze. Trochę czasu zajmuje :D.

Ale jeżeli nie lubisz budować sam talii, to zawsze pełno znajdziesz na necie, więc bierzesz spis jaki Cie interesuje i szybko składasz i grasz.
Super, dzięki za tak szybką odpowiedź.
A lepiej kupić najpierw kampanię czy badaczy?
Czy to najlepiej kupować razem?

Na razie pierwsza gra za nami i muszę powiedzieć, że na pewno instrukcja do przeczytania jeszcze raz.

Gubiliśmy się nawet w takich momentach jak to czy po 'tapowaniu' potwora następny badacz może od razu jako swoją akcje użyć walki z takim potworem albo czy po ucieczce jako akcja można wykonać dwie kolejne akcje czy automatycznie jest kolej drugiego gracza.

Po doczytaniu wszystkiego, jeszcze raz sobie, dzisiaj do tego siądziemy i zobaczymy. Na razie wrażenia z samej gry są bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: BasiekD »

Na start ja polecam kupić jedną kampanię i co najmniej jeden zestaw badaczy, a jeśli budżet pozwala to więcej zestawów badaczy.

My kupiliśmy kampanię Dziedzictwo Dunwich oraz badaczy z Dunwich, Carcossy, Szkarłatnych kluczy oraz Na krancu ziemi.
Taki zestaw badaczy to bardzo duża pula kart, z których możecie stworzyć fajne i zróżnicowane talie. No i można też przebierać w bohaterach i znaleźć kogoś pod siebie.

Rozegranie takiej kampanii zajmuje trochę czasu, więc nie trzeba kupować od razu kilku pudełek. No chyba, że zaczną znikać ze sklepów, ale na razie są.

Z doświadczenia powiem, że na start Dunwich jest bardzo dobre, gładko wchodzi się w kampanię po Nocy Fanatyka. Nie ma udziwnień, jest wymagająca ale nie bardzo trudna. Scenariusze są zróżnicowane i bardzo klimatyczne.

na stronie https://arkhamdb.com/ możecie znaleźć propozycje gotowych talii dla każdego bohatera, które potem możecie przerobić. Najlepsze talie mają opisy dlaczego takie karty, a nie inne. Można się trochę z tego nauczyć na co zwracać uwagę. Plus każda karta ma swoje FAQ jak działa itd.

Niestety reguł jest dużo i łatwo o pomyłki. Warto zwrócić uwagę na takie zasady jak:
1. Reguła, że co do zasady liczba żetonów zagłady równa limitowi na talii tajemnic nie powoduje od razu postępu tajemnicy, który następuje dopiero w fazie mitów. Postęp zaś kasuje wszystkie żetony zagłady, w tym te na kartach graczy. Tym samym czasami można bezkarnie wyłożyć kartę, która dodaje żeton (przykładowo Nowicjusz wiedzy tajemnej https://pl.arkhamdb.com/card/01063).

2. Karty w talii spotkać mają swoje cechy (np: zagrożenie, urok, klątwa itd.). Te słowa mają znaczenie. Przy karcie z cechą zagrożenie inni gracze nie mogą wam pomagać (w podjęciu decyzji oraz kartami). Cokolwiek się dzieje robicie to w ciemno i sami. Niektóre karty (np: ochronny krąg u mistyków) pozwalają anulować efekty kart talii spotkać - ale nie wszystkich!.

3. Wrogowie też mają cechy, szczególnie łatwo zapomnieć o powściągliwości czy mściwości. Zasady rozstawienia przeciwników też pilnować.

4. Pilnujcie też mrocznej fali.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

agipacz pisze: 07 mar 2024, 12:45
A lepiej kupić najpierw kampanię czy badaczy?
Czy to najlepiej kupować razem?
Najlepiej "sprzedać nerkę" i kupić wszystko co w nowej wersji jest obecnie dostępne w sklepach bo później nie będzie albo trzeba będzie jednak "sprzedać obie nerki" aby kupić na OLX lub długo czyli lata czekać na dodruk (taki urok AH LCG).

A tak poważnie to imho warto kupować oba pudła razem (kampania + badacze) bo tak to było historycznie wydawane.

PS
Dodatkowo jeśli naprawdę się podoba to warto kupić obecnie dostępny Horror w Arkham LCG: Powrót Zapomnianej Ery i/ew. Horror w Arkham LCG: Powrót Przerwanego Kręgu
Prawdopodobnie później ich już nigdy nie będzie. ;)
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: BasiekD »

Galakta planuje wydanie w tym roku Zapomnianej Ery i Przerwanego Kręgu w nowym formacie rozbitym na dwa pudełka. To teraz moje pytanie - czym to się rożni od powrotu? Dlaczego kupować powrót do zapomnianej ery, a nie poczekać na nowe wydanie?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Powrót to jest taki jakby remake danej kampanii. Nie można w niego zagrać bez posiadania podstawowej kampanii.
Ogólnie powrotów nie polecam, to jest już naprawdę dla maniaków (dlatego mam wszystkie po polsku :-P ), a jeśli już to powrót do Zapomnianej Ery: on poprawia trudność tej kampanii.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hexor »

Miszon pisze: 07 mar 2024, 13:55 a jeśli już to powrót do Zapomnianej Ery: on poprawia trudność tej kampanii.
Ja jeszcze nie mam kampanii Zapomnianej Ery i Przerwanego kręgu a już mam zakupione powroty :D
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Freshus »

Od siebie dodam, że warto poznawać grę pokolei. Otworzenie kilku pudeł badaczy skutkuje tym, że wielu kart później nawet nie przetestujecie, bo będzie inna "lepsza, ulubiona" albo coś.

A jednak jak się ma ograniczoną pulę to całkiem inaczej się podchodzi do układania talii
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mrukar »

Jak wyżej, ja ktoś zaczyna to odradzałbym gromadzenie na zapas tym bardziej takich rzeczy jak powroty. Chyba, że AH to jedyna gra i zamierza się grać w nią często. Za dużo widzę na FB ogłoszeń o wyprzedawaniu zagranych raz albo zafoliowanych kolekcji.

Sam mam podstawkę i dwa pełne cykle, które zgromadzilem w krótkim czasie, ale z różnych powodów nie gram często, więc mam zbieracz kurzu za 1000 zł :D

Uważam też, ze spokojnie mogłem wycisnąć dużo więcej rozgrywek z samej podstawki zanim poszedłem dalej, ale ciekawość i fomo zrobiło swoje.
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hexor »

Dlatego mimo iż kupuje to co dostępne to gram po kolei. Akurat tutaj kupowanie "na zapas" ma sens jak się kolekcjonuje cały tytuł. Bo jak inaczej? :D
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: strzewka »

Ja mam wszystko praktycznie co wyszło po polsku ale gram/otwieram po kolei jak wychodziły cykle aby ograć jak najwięcej kart badaczy nawet jak gram kampanię to otwieram poszczególne części po kolei (mam stare wydania cykli, wszystkich które tak wychodziły). Inna sprawa to kiedy to wszystko ogram bo mam jeszcze wiele innych gier , w które też chętnie gram.
Także jak ma się kasę żeby kupić i niech sobie leży to oczywiście można bo potem może być problem z dostaniem ale nie koniecznie będzie kiedy w to zagrać.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Szykuje się druk fanowskich dodatków (co najmniej jakby mało było oficjalnych :mrgreen: ) do Arkhama w kwietniu:
https://www.facebook.com/groups/3408538 ... 1295299848

ogłoszenie na innej grupie:
https://www.facebook.com/groups/1656455 ... 355341603/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Mr_Fisq pisze: 22 mar 2024, 15:45 Szykuje się druk fanowskich dodatków (co najmniej jakby mało było oficjalnych :mrgreen: ) do Arkhama w kwietniu:
https://www.facebook.com/groups/3408538 ... 1295299848
Dobre wieści! chłopaki zniknęli na prawie półtora roku, więc już myślałem że zniknęli na dobre. No to nic trzeba będzie trochę rozbić bank :wink:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: walkingdead »

Bosszz, jeszcze człowiek dobrze nie pozbierał wszystkich oficjalnych (szczególnie, że Galakta zapowiedziała na początku roku nowe i dodruki),a tu ludzie jeszcze fanowskie wypuszczają. Zero litości :mrgreen:

To od razu pytanie do wyjadaczy. Na bgg z datą 2024 są 4 dodatki, z czego dwa zostały już zapowiedziane przez Galaktę ( cykl The Feast of Hemlock Vale). Czy to znaczy,że Dream-eaters zostanie pominięte wydawniczo czy po prostu Galakta wyda to w 2025?
ODPOWIEDZ