Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Shimrod »

Hmm, tak z ciekawości ile normalnie wyliczają do Polski? Mi za podstawkę i Dynasty Invasion policzyli prawie 32$
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: pioma10 »

Shimrod pisze:Hmm, tak z ciekawości ile normalnie wyliczają do Polski? Mi za podstawkę i Dynasty Invasion policzyli prawie 32$
Mnie tyle samo.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 221 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Do Polski liczą sobie blisko 25 USD wysyłki za sztukę (full wypas: podstawka + reszta). Jak ktoś zamówił dwie, to wychodzi prawie 50 USD, trzy to 75 USD. Czyli wspólne zamówienia w nadziei, że jednostkowy koszt wysyłki będzie niższy, wzięły w łeb...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 17:35 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Przy 12 kopiach i wszystkich dodatkach po raz wychodzi 179 dolcow :)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 221 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Zatem dopiero przy większej ilosci koszt spada :)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Wassago »

bowie pisze:Do Polski liczą sobie blisko 25 USD wysyłki za sztukę (full wypas: podstawka + reszta). Jak ktoś zamówił dwie, to wychodzi prawie 50 USD, trzy to 75 USD. Czyli wspólne zamówienia w nadziei, że jednostkowy koszt wysyłki będzie niższy, wzięły w łeb...
Coś źle sprawdzasz. Same podstawki:
1 - $29.49
2 - $38.76
3 - $47.83
4 - $71.75

Oczywiście każdy addon zwiększa koszt. Więc w kilka osób zawsze trochę taniej ;)
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 221 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Ja podałem koszty wszystkiego, co KS dawał, łącznie z artbookiem i większą planszą, jednostkowy koszt to 24,51 USD
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sqb1978 »

No sporo jak na wysyłkę inside-EU. Myślicie, że coś się jeszcze w tej kwestii zmieni? Były taki precedens?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Wassago »

Ceny się nie zmienią, nigdy tak nie było u nich i są mniej więcej takie jak zawsze.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gambit »

Do kiedy jest PM?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: yosz »

bodajże do 30 czerwca.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

yosz pisze:bodajże do 30 czerwca.
Zgadza sie
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: costi »

Wassago pisze:
bowie pisze:Do Polski liczą sobie blisko 25 USD wysyłki za sztukę (full wypas: podstawka + reszta). Jak ktoś zamówił dwie, to wychodzi prawie 50 USD, trzy to 75 USD. Czyli wspólne zamówienia w nadziei, że jednostkowy koszt wysyłki będzie niższy, wzięły w łeb...
Coś źle sprawdzasz. Same podstawki:
1 - $29.49
2 - $38.76
3 - $47.83
4 - $71.75

Oczywiście każdy addon zwiększa koszt. Więc w kilka osób zawsze trochę taniej ;)
Może być, że dobrze sprawdza, bo jemu tak wyświetla. Z kosztami wysyłki jest straszny burdel.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gambit »

Dwa dodatkowe pytania :)

1. Czy dobrze rozumiem, że Dynasty Invasion będzie potem normalnie dostępne w sklepach, a jedyna różnica między kupnem jej w sklepie i na KS, to plastikowe żetony sojuszu i cytadele?
2. Czy gdzieś w jakimś zamówieniu zbiorowym jest miejsce dla zbłąkanego wędrowca w razie jakby co?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: ariser »

Gambit pisze:Dwa dodatkowe pytania :)

1. Czy dobrze rozumiem, że Dynasty Invasion będzie potem normalnie dostępne w sklepach, a jedyna różnica między kupnem jej w sklepie i na KS, to plastikowe żetony sojuszu i cytadele?
Na to wygląda.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: AkitaInu »

Gambit pisze:Dwa dodatkowe pytania :)

1. Czy dobrze rozumiem, że Dynasty Invasion będzie potem normalnie dostępne w sklepach, a jedyna różnica między kupnem jej w sklepie i na KS, to plastikowe żetony sojuszu i cytadele?
2. Czy gdzieś w jakimś zamówieniu zbiorowym jest miejsce dla zbłąkanego wędrowca w razie jakby co?
1. Dokladnie tak. Czy bedziesz mial 2 klanu z tektura ktora będzie gorzej widac na planszy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

Jak jest z wycofywaniem się ze wspierania? Bo jakoś coraz bardziej do mnie dociera, że z wysyłką to prawie 500 złotych. A nie kojarzę żadnej gry tyle wartej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

"Please note that a pledge can only be cancelled while the project’s funding period is live. "
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Chaaber »

kwiatosz pisze:Jak jest z wycofywaniem się ze wspierania? Bo jakoś coraz bardziej do mnie dociera, że z wysyłką to prawie 500 złotych. A nie kojarzę żadnej gry tyle wartej.

Pozostaje sprzedaż pledge'a, a sporo chętnych podejrzewam, że się znajdzie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Chaaber pisze:
kwiatosz pisze:Jak jest z wycofywaniem się ze wspierania? Bo jakoś coraz bardziej do mnie dociera, że z wysyłką to prawie 500 złotych. A nie kojarzę żadnej gry tyle wartej.

Pozostaje sprzedaż pledge'a, a sporo chętnych podejrzewam, że się znajdzie.


nie do końca
REFUND POLICY

We can refund you within 14 days of the campaign’s end, fees included. After that, we have a policy of no questions asked, though that’s minus Kickstarter and payment processing fees (which we can’t get back from them after 14 days). However, if we’ve begun packaging your pledge for shipment (usually 4 to 6 weeks before the actual shipping date), no refunds are possible. If a component cannot be delivered AT ALL, we refund that completely, including fees.

All refunds after the 14 days close of the campaign may be processed via Paypal or reversed via Stripe to your credit card at our discretion. Refunds within 14 days are reversed via Stripe to your credit card.

trzeba do nich napisać - zapewne oddadza kase minus opłaty KS
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

rattkin pisze:"Please note that a pledge can only be cancelled while the project’s funding period is live. "


to dotyczy kancelacji z poziomu KS - każdy producent może mieć własną politykę w tym względzie po zakończeniu kampanii ( patrz post wyżej)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

kwiatosz pisze:Jak jest z wycofywaniem się ze wspierania? Bo jakoś coraz bardziej do mnie dociera, że z wysyłką to prawie 500 złotych. A nie kojarzę żadnej gry tyle wartej.


a ile się spodziewałeś za wysyłkę - 20 -25 usd to jest standard ... każda wysyłka niżej to miła niespodzianka?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rattkin »

rastula pisze:
rattkin pisze:"Please note that a pledge can only be cancelled while the project’s funding period is live. "
to dotyczy kancelacji z poziomu KS - każdy producent może mieć własną politykę w tym względzie po zakończeniu kampanii ( patrz post wyżej)
Słusznie, dzięki za uzupełnienie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

rastula pisze:
kwiatosz pisze:Jak jest z wycofywaniem się ze wspierania? Bo jakoś coraz bardziej do mnie dociera, że z wysyłką to prawie 500 złotych. A nie kojarzę żadnej gry tyle wartej.


a ile się spodziewałeś za wysyłkę - 20 -25 usd to jest standard ... każda wysyłka niżej to miła niespodzianka?
Napisali, że spodziewana wysyłka z UK do Europy to 15-30 dolarów. To założyłem, że najtaniej będzie do UK. Ale to też procentowo mnie zirytowało - ponad 1/4 kosztu gry dopłacać za wysyłkę to jednak sporo - trudno mi porównać z innymi tytułami o tych samych rozmiarach, ale Cthulhu Wars wysyłka 4 funty, wysyłka Gloomhaven 4-6 funtów. Za 16 funtów można wysłać trzydziestokilogramową grę z ubezpieczeniem. Rozumiem, że oni tak sobie chowają w to cła i inne takie, ale to wtedy "eu friendly" to ściema jest.

Edit: i dzięki za znalezienie info :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: [KS] Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

no ale chyba w tej kwocie nie jest tylko wysyłka w ramach uk ale najpierw z Chin do centrum dystrybucji.


Oczywiście cena wysyłki jest wysoka i na pewno coś tam przycinają, ale w sumie ostatni zapłaciłem 20 usd przy arcadia quest infreno zamówieniu zbiorowym... co zrobisz ...;)
ODPOWIEDZ