Ligretto pytanie o zasady

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rufio
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2007, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała
Has thanked: 1 time

Ligretto pytanie o zasady

Post autor: rufio »

Wczoraj rozegrliśmy kilka parti w tą niesamowitą gre i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Ale jak to zwykle przy nowej grze zrodziło sie kilka pytań i chciałbym je zadać starym wyjadaczom tej gry ponieważ nie posiadam instrukcji w języku polskim która mogła by je wyjaśnić.

1. Czy gra kończy się w tym momencie gdy ktoś wyczerpie karty znajdujące się na jego "kupce" (10 kart) (w wersji ang stack). Nawet w sytuacji gdy ostatnia została przełożona obok na miejsce jednej z 3 kart (w mojej wersji row)?

2. W jaki sposób wertowane są karty z ręki. Z tego co doczytałem to mogę korzystać z co trzeciej, a to czy odwracam je po jednej czy trzy jednocześnie nie ma znaczenia. Ważne żebym korzystał z tej znajdującej się na wierzchu po odwróceniu trzech.

Narazie tyle mi się przypomniało. Może to są banalne pytania ale naszły mnie wątpliwości gdy obejrzałem kilka filmików na YouTube. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Filip Graliński
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Ligretto pytanie o zasady

Post autor: Filip Graliński »

rufio pisze: 1. Czy gra kończy się w tym momencie gdy ktoś wyczerpie karty znajdujące się na jego "kupce" (10 kart) (w wersji ang stack). Nawet w sytuacji gdy ostatnia została przełożona obok na miejsce jednej z 3 kart (w mojej wersji row)?
Tak, tak gramy i wydaje mi się, że tak to było sformułowane w instrukcji.
rufio pisze: 2. W jaki sposób wertowane są karty z ręki. Z tego co doczytałem to mogę korzystać z co trzeciej, a to czy odwracam je po jednej czy trzy jednocześnie nie ma znaczenia. Ważne żebym korzystał z tej znajdującej się na wierzchu po odwróceniu trzech.
Nie pamiętam, jak to było sformułowane w instrukcji, ale my gramy tak: pierwszą zakrytą odkładam, drugą zakrytą odkładam, trzecią podglądam i odkładam albo dokładam na stół, czwartą zakrytą odkładam, piątą zakrytą odkładam, szóstą podglądam i odkładam, itd. To znaczy ten stos trzymam koszulkami do góry.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Mysmy grali tak, ze wykladalismy sobie karty na dwie kupki po po jednej. Najprosciej. I gralismy do 5 goli:)

EDIT: Przepraszam, wlasnie sie zorientowalem, ze chodzi Ci o Ligretto, a nie Ligretto Football:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ODPOWIEDZ