Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dante »

Pynio pisze: 09 sty 2024, 20:48
Dante pisze: 09 sty 2024, 19:58
Nie mieszam, pilnuję, po grze dzielę oraz odkładam na swoje miejsce w pudełku. :D

Zastanawia mnie właśnie, że nie ma tam żadnego nawet malutkiego symbolu dodatku na kartach.

Tzn... wiesz co... Szczerze? Zablokowano by mi tutaj konto dożywotnio, jeśli chciałbyś wiedzieć jakie mam zdanie na temat takiego "rozwiązania". W tych grach można pomieszać dosłownie wszystko - rasy obcych, postaci, wydarzenia itp itd. Dołożyć jedno, odjąć drugie.
Same instrukcje do tego zachęcają.
Jednak ja nie widzę żadnej szansy by chciało mi się to robić, myśląc jak to potem poskładać z powrotem. Chciałem swego czasu sporządzić jakiś spis kart, ale stwierdziłem, że przy takiej ilości to chore i nie zamierzam tego robić. Prędzej po prostu sprzedam w cholerę te dodatki, skoro i tak nie rozłożę tego na stół.
Jest Kingdom Death, jest Spirit Island, Magic the Gathering... jest mnóstwo różnych tytułów, w których ktoś poświęcił 1 sekundę czasu i stwierdził, że może przydałoby się oznaczyć karty, skoro ludzie będą chcieli mieszać różne zawartości.
Widać w AR brakuje tak światłych umysłów. Gratulacje.
Trudno. Obecnie zatem nadal te wszystkie dodatki będą zbierać kurz.
To jest moje rozwiazanie. Pilnuję tego i gram. Jak używam postaći z podstawki/aftermatch w lockdown to zostawiam karty postaci z podstawki w pudełku z podstawki. Jak używam np. karno w lockdown to robię to samo.
Jest to uciążliwe i wystarczyłyby mały symbol dodatku na karcie tak jak to jest w grach ffg i byłoby super.
Dziwne jest dla mnie, że AW tego nie stosuję. :/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Karty wydarzeń mają różne rewersy zależnie od rasy. Wyjątek to wykorzystanie kart z SG lockdown
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Duderson
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2010, 19:51
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Duderson »

Obrazek
Dzisiejsza gra solo, kapitan + pilot. Na 7 tur przed końcem sygnał wysłany, silniki naprawione, koordynaty na Ziemię ustawione, gniazdo zniszczone, tyle, że po planszy kręci się 5 obcych, a kapitan w ogóle nie ma amunicji. I nagle wpada wydarzenie: obserwacja z ukrycia i wszyscy z powrotem do pudełka :) Po drodze do hibernatorium natykamy się na kolejnego dorosłego osobnika, który ginie od jednego strzału ze strzelby :) Następnego omijamy dzięki przeładowaniu i ogniowi osłonowemu, ale biegnie za nami. W samym hibernatorium już nie jest tak różowo - głupi poleciał na wabik, ale ostatnim ciosem dobił kapitana. Pilotowi pomimo trzech ciężkich ran i skażenia udało się przeżyć.
Obrazek
ggggtttt
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2024, 23:35

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ggggtttt »

Hej,
Czy Pokłosie można spokojnie połączyć z Nemesis Lockdown?
Mam na myśli wykorzystanie transportowca, wieżyczki, alarmy, itp. Nie same postacie.
W zawartości dodatkowej Nemesis Lockdown nie widziałem żadnych kart zastępczych np. dla alarmów.
Jest może jakiś nieoficjalny guide?
Dzięki.
ODPOWIEDZ