Inserty do pudełek, organizery

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Daquan »

Cześć,

Mam na imię Grzesiek, i przez kilka lat byłem pracownikiem dużej firmy na rynku gier. Nie pracuję w branży już jakiś czas- przeniosłem się "na swoje", i zajmuję się grawerowaniem oraz cięciem pleksi, sklejek, płyt HDF. Od jakiegoś czasu kiełkuje w mojej głowie pewna myśl- chciałbym rozwinąć swoją działalność.

Jako aktywny gracz i w pewien sposób kolekcjoner, od jakiegoś czasu przymierzam się do wprowadzenia na Polski rynek nowej marki, oferującej akcesoria do gier, wykonane z wspomnianych wyżej materiałów.
Po analizie konkurencji (zarówno tej z Polski, jak i zza granicy) rysuje mi się w głowie pewien obraz pierwotnej oferty, którą powinienem przygotować, aby powoli wypłynąć na szersze wody.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy:

- Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś customowy insert do pudełka lub organizer? Jeśli nie, dlaczego? (Nawet jeśli pada odpowiedź "nie", a Ty masz chwilę aby odpowiedzieć na kolejne pytania- będę wdzięczny.
- Czy sposób sprzedaży tego typu akcesoriów ma dla Ciebie znaczenie? Dorzucasz do koszyka w sklepie z grami, czy zamawiasz bezpośrednio w sklepie producenta?
- Co jest ważniejsze: jakość użytych materiałów, czy cena?
- Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?
- Czy brakuje czegoś w ofercie aktualnie pracujących na rynku producentów? Coś należy zmienić? Czy chciałbyś/aś kupić produkt niedostępny w tej chwili w sprzedaży?

Z góry dziękuję za wszelkie ewentualne odpowiedzi. Jeśli marka powstanie w pierwszych tygodniach działania wygenerujemy specjalną promocję w ramach podziękowania. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, 09:36 przez Daquan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nesmeer

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Nesmeer »

-Nie, gdyz nigdy nie wiadomo czy i ile dodatkow do gry sie pojawi i czy insert to uwzgledni. Po drugie, nie mam zaufania do trgo typu rozwiazania, mimo iz byloby bardzo pomocne; gdyz koszulkuje karty i pomimo, ze firma zapewnia o miejscu na karty w koszulkach, pomiaru moze dokonywac w innych niz te ktore posiadam, pojawia sie problem i to po stronie klienta.

-Sposob nie jest istotny, jezeli szukam tego typu produktu, a ostatnio nad tym mysle (zeby np zredukowac miejsce na blood rage z dodatkami) to szukam dedykowanych produktow, nie jest istotnym czy podpinam to pod zakup zbiorowy z czyms innym, liczy sie jakosc i produkt.

-Jak wspomnialem wyzej, dla mnie wazniejsza jest jakosc, do tej pory na polskim rynku nie ma dobrej, ladnej, dedykowanej skrzyni na dominiona, a cena wysylki z zachodu zabija.

-Inserty to rozwiazanie lepsze, jednak sa produkty, jak w/w dominion, do ktorego z checia kupilbym dedyk. Kwestia tytulu i jego zawartosci, bardzo indywidualne.

-Opisalem powyzej, mniej wiecej. (Post edytuje i dodam wiec gdy siade przy PC)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: aryss »

Daquan pisze: - Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś customowy insert do pudełka lub organizer? Jeśli nie, dlaczego? (Nawet jeśli pada odpowiedź "nie", a Ty masz chwilę aby odpowiedzieć na kolejne pytania- będę wdzięczny.
Tak, poczawszy od sklejkowych insertow do legendary po piankowe do rebelliona/bitewniakow ( feldherra gotowe + same rastry od safe sounda)
Daquan pisze: - Czy sposób sprzedaży tego typu akcesoriów ma dla Ciebie znaczenie? Dorzucasz do koszyka w sklepie z grami, czy zamawiasz bezpośrednio w sklepie producenta?
Sklep z grami bo moge podczepic pod wieksze zamowienie i darmowa wysylka, w przypadku odzdzielnego sklepu czesto wysylka przeslania rabat z racji kupna u producenta
Daquan pisze: - Co jest ważniejsze: jakość użytych materiałów, czy cena?
Z tych 2 cena, ale ogolnie podstawa to wygoda i sposob zabezpieczenia gry na 1 planie
Daquan pisze: - Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?
Inserty, jesli jednak moze on spelniac rowniez role organizera ( np przy wyciagnieciu kilku poziomych warstw ) tym lepiej
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: sigmarpriest »

Nie, zastanawiałem się nad kupnem kilku insertów, ale nie gram w te gry na tyle często by był sens wydawać 100-150zł na insert. Sam też zrobiłem kilka insertów z płyty piankowej, natomiast niektóre gry wymagają użycia cienkich i wytrzymałych materiałów by zmieścić wszystko w pudełku, a ja nie mam możliwości ich obróbki lub insert wymaga bardzo skomplikowanego systemu przechowywania, którego nie mogę wykonać samodzielnie (Blood Rage- insert wymaga by figurki pomalowane w nim nie latały).

ad. "- Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?"- wg mnie insert ma za zadanie skracać set up, czyli pudełka, których używam do segregowania podczas rozgrywki, służą też do przechowywania gry tak by wewnątrz nic nie latało, jeśli np niosę grę w plecaku.
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Zwieżak »

1) tak, kupiłem dwa inserty, ale wyłącznie przy okazji i w dość korzystnej cenie. Insert/organizer ma dla mnie sens przede wszystkim jako przyspieszenie przygotowania i sprzątania gry. Dla samego jego uroku nie wydam często połowy lub nawet większej części ceny gry. Znajdę inne tańsze sposoby segregacji i przechowywania (pojemniki, woreczki itp)

2) sposób sprzedaży nie ma znaczenia, chyba że niska cena pozwalałaby uzyskać darmową przesyłkę w sklepie lub sam producent byłby w stanie zagwarantować niską cenę wysyłki

3) oczywiście najlepsza jakość i niska cena :lol: Ale jeszcze raz powtórzę dla urody insertu nie wydam połowy (a tym bardziej większej części) ceny gry. Kupię organizer/insert tylko wówczas, gdy będzie dobrze pomyślany i w korzystnej cenie (no i oczywiście nie może się rozpadać)

4) kupuję to, co pozwala mi zaoszczędzić czas i bezpiecznie przechowywać elementy

5) nie wiem

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 478
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Zaan84 »

Nigdy nie kupilem insertu o raczej nie kupię gdyż jest to droga inwestycja, przeglądając oferty stwierdzam że wydanie 70-80 zł za średni insert do gry która kosztowała 140 zl (np. Robinson) to zwyczajnie zbyt wiele. Wolę kupic arkusz pianki za 30 zl i zrobić z niej insert do 3 gier.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1150
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 419 times
Been thanked: 261 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: mmag »

- Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś customowy insert do pudełka lub organizer? Jeśli nie, dlaczego? (Nawet jeśli pada odpowiedź "nie", a Ty masz chwilę aby odpowiedzieć na kolejne pytania- będę wdzięczny.
Tak, kupiłem i jest to element "mile widziany" w mojej kolekcji. Gier może nie mam strasznie dużo. Ale jak już mi coś przypadnie do gustu i zostanie w kolekcji to lubię to mieć odpicowane i dopieszczone ;)
- Czy sposób sprzedaży tego typu akcesoriów ma dla Ciebie znaczenie? Dorzucasz do koszyka w sklepie z grami, czy zamawiasz bezpośrednio w sklepie producenta?
Najczęściej biorę tam gdzie wyjdzie po prostu najtaniej. Ale raczej w sklepach - zawsze wtedy mogę dorzucić do zamówienia jakieś dodatkowe elementy, koszulki itp.
- Co jest ważniejsze: jakość użytych materiałów, czy cena?
Raczej cena. A przede wszystkim szeroko rozumiana użyteczność
- Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?
Generalnie wybieram opcję 2w1. Choć gdybym miał wybierać to użyteczność (tempo przygotowania i sprzątania itp.) w czasie rozgrywki zdecydowanie jest ważniejsza.
- Czy brakuje czegoś w ofercie aktualnie pracujących na rynku producentów? Coś należy zmienić? Czy chciałbyś/aś kupić produkt niedostępny w tej chwili w sprzedaży?
Coś rozsądnego do Abyssa z dodatkiem... I do Santorini wkrótce co by nie latały wszystkie elementy w środku. A już wkrótce do Dark Soulsów. Ale tak to można wymieniać tytuły w nieskończoność - i każdy powiedziałby coś innego. Generalnie zwrócę tylko uwagę na jedną rzecz - projektując inserty zwróć uwagę na możliwość zakoszulkowania kart.

Z rzeczy "innych" chętnie zobaczyłbym szerszą (i tańszą) ofertę na nakładki 3d, np. na plansze, karty graczy itp. ułatwiającą organizację mepli, kart. W Polsce tego nigdzie nie widziałem, a sprowadzenie z zagranicy wychodzi za drogo jak na taką zabawę. Chodzi mi konkretnie o tego typu elementy:
http://www.boardgameinnovation.com/blood-rage-overlay/
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: noico »

mmag pisze:
Chodzi mi konkretnie o tego typu elementy:
http://www.boardgameinnovation.com/blood-rage-overlay/
to akurat na geekmod jest dostepne ( niecalkiem takie samo ) ...i tu rodzi sie pytanie o prawa autorskie ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Curiosity »

Nesmeer pisze:-Nie, gdyz nigdy nie wiadomo czy i ile dodatkow do gry sie pojawi i czy insert to uwzgledni. Po drugie, nie mam zaufania do trgo typu rozwiazania, mimo iz byloby bardzo pomocne; gdyz koszulkuje karty i pomimo, ze firma zapewnia o miejscu na karty w koszulkach, pomiaru moze dokonywac w innych niz te ktore posiadam, pojawia sie problem i to po stronie klienta.
Mam dokładnie tak samo i na tym punkcie mogę zakończyć ankietę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: RUNner »

Insert to fajna sprawa, ale tak jak napisali poprzednicy, musi być tak zaprojektowany żeby nie było problemów z przyszłymi dodatkami. No i oczywiście karty w koszulkach muszą się w nim swobodnie mieścić.
Problemem jest też cena, która często przekracza 50% wartości samej gry, a to już duży koszt dodatkowy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Muad'Dib »

Dopiero ostatnio wszedłem bardziej w temat insertów więc nie mam jeszcze dużego doświadczenia. Przy czym, kupując, biorę pod uwagę to, żeby gra była już prawdopodobnie kompletna, żadnych dodatków się nie spodziewająca. Ewentualnie, żeby to była taka gra gdzie dodatki nie będą stanowić problemu (np Legendary, gdzie po prostu dochodzą nowe karty a miejsce w pudełku jest).

Co do kupowania to się dogadałem z jednym z producentów i kupuję bezpośrednio u niego ;)

Odnośnie cena/jakość, to jednak liczy się dla mnie bardziej to pierwsze. Super byłoby mieć wszystko z plexi ale chyba musiałbym wtedy przejść na energię kosmiczną ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sarseth »

Aktualna oferta w Polsce strasznie jest słaba. Ja np nie polecam totalnie np do Talizmana e-raptora rzeczy. Kupiłem 6 sztuk organizerów (te do stawiania podczas gameplaya) oraz 2x po 5 przegródek do kart. Straszny chłam!
Raz, że karty z koszulkami pasują co drugą przegródkę do rozdajników (jakiś żart..., bo w jednych luźno leżą w drugich zginają mi folie), strasznie nierówne zrobione, a na organizerze karty wcale nie stoją w miejscach, w których powinny stać. Z koszulkami czy bez - nie ma różnicy, na screenach fajnie wygląda, w praktyce bezużyteczne. http://e-raptor.pl/userdata/gfx/dc44901 ... 412b5e.jpg (odnośnie tych 3 z przodu, dziura zmieści chyba z 10+ kart w koszulkach, więc nie wiem kto to wymyślił i czemu na screenie jest jedna. Bo w tak szeroikich dziurach nawet dwie/trzy karty nie będą wstanie utrzymać pozycji.) i lepiej się gra bez tego.

Więć wiem, że ta firma jest u mnie skreślona. Teraz przerzuciłem się na LCG i szukam fajnych dużych pudełek tak by móc pomieścić lekko tysiak kart w koszulkach american standard. Są na rynku oferty, ale trochę boję się kupować znowu takie rzeczy. Chyba wolałbym sam się pobawić i zrobić przegródki w środku samemu z płytki piankowej. Pozostaje tylko skrzynka fajna duża, bo oryginalne pudełko to za małe z ew. wygrawerowaniem nazwy gry. Ale to zawsze można zlecić później samemu.

Ogólnie pomysł fajny, ale jeśli wykonanie będzie pokroju raporta, to lepiej wcale tego się nie tykać.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: hipcio_stg »

Nie, jeszcze nie kupiłem, chociaż jest to dla mnie temat żywy i chętnie zacznę z niego korzystać jak tylko uda się zejść z ceną do ok 30zł na grę. Uważam, że jest to cena nad którą byłbym w stanie się pochylić. Nie robię na razie insertów piankowych, bo uważam, że są nieestetyczne. Drewniane są urocze, ale trzeba je lakierować, żeby się nie pobrudziły. W dodatku ich cena jest zaporowa (jak dla mnie). Wolę w to miejsce kupić kolejną grę/dodatek. Przymierzam się do robienia kartonowych wyprasek na podstawie inspiracji forumowicza (kartony po butach). Koszt żaden, a efekt powalający.

Czasami posiłkuję się organizerami wędkarskimi za 10-14zł. Mam do Agricoli i 7 Wonders.

Wydaje mi się, że nie ma insertu do 7W Duel z dodatkiem. Super jak by się mieścił w jednym małym pudle.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Gizmoo »

Chętnie kupowałbym dobrze wykonane inserty... gdyby nie:

1. Ceny, które potrafią przekroczyć cenę samej gry.
2. 90% Insertów trzeba własnoręcznie poskładać i posklejać. (wyjątkiem są zaprojektowane do gier figurkowych inserty z gąbki).

Z powyższych powodów:

1. Sam staram się kombinować - Kupuję combiboxy, organizery i rozmaite pudełka na śrubki - które doskonale nadają się do sortowania komponentów i kosztują grosze.
2. Zrobiłem trzy customowe inserty własnoręcznie (2x tektura introligatorska, 1x gąbka). Kilka przerobiłem. Mam na koncie nawet własnoręcznie robione pudełka. Skoro i tak muszę poświęcić czas na składanie - po co mam kupować coś, czemu będę i tak musiał poświęcić czas i jeszcze za to zapłacić pięć razy tyle?

Gdyby gotowy, dobrze wykonany insert kosztował 50-60 zł - Kupowałbym bez wahania do każdej gry. Tak - wolę kombinować samemu. Ostatnio zrobiłem się trochę leniwy i do każdej gry kupuje organizery. I tak jestem jednym z niewielu wśród moich znajomych, który ma porządek w pudełkach z grami. Większość - kompletnie nie przywiązuje do tego wagi. Część ma wręcz burdel w pudełkach. Znakomita większość - zamiast inwestować w koszulki i organizery - woli kupić nową grę.

Reasumując - nie bardzo widzę przyszłości tego biznesu w naszym kraju. Jeżeli już kombinować - to trzeba myśleć nad globalnym rynkiem, a i tak nie wróżyłbym kokosów. Poza tym trzeba jeździć po wszystkich możliwych konwentach i reklamować swój towar. Nie ma bata, żeby osiągnąć sukces bez pokazywania swojego rękodzieła. Essen to podstawa - Ale widziałem tam mnóstwo wystawców i nie specjalnie wielki ruch przy ich stoiskach. Ciężki biznes chyba. ;)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: kali »

1) Nie kupiłem.
2) Jeśli bym kupował - raczej przy okazji, nie ma sensu zwiększać kosztu produktu kosztem przesyłki.
3) Jakość - jeśli nie jest świetna, to nie ma sensu kupować. Cena - nie kupuję insertów, ponieważ są za drogie. Byłbym skłonny wydać na takie rozwiązanie do 1/4 ceny gry (tak oceniam koszty, czyli finalnie jakość koszulek, które zakupię). Niestety większość insertów kosztuje więcej. Mając do wyboru grę i insert lub grę i dodatek do niej w tej samej cenie... No cóż, w insert nie pogram. Mając do wyboru pomiędzy insertem a koszulkami, wybiorę koszulki, bo mają większy wpływ na trwałość gry.
4) Nie kupuję.
5) Nie wiem.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sir_Yaro »

Daquan pisze:
- Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś customowy insert do pudełka lub organizer? Jeśli nie, dlaczego? (Nawet jeśli pada odpowiedź "nie", a Ty masz chwilę aby odpowiedzieć na kolejne pytania- będę wdzięczny.
Nie. Głownie dlatego, że są obłędnie drogie w stosunku do ceny gry. Przeważnie koszt sięga 80% ceny gry. Za to wielokrotnie robiłem inserty samemu. Ostatnio wycinam takie inserty laserem w płytach kartonowo-piankowych (FOAM-X). Ich cena to ułamek kosztów insertów rynkowych.
- Czy sposób sprzedaży tego typu akcesoriów ma dla Ciebie znaczenie? Dorzucasz do koszyka w sklepie z grami, czy zamawiasz bezpośrednio w sklepie producenta?
Zapominając na chwile o punkcie pierwszym przy tym samym produkcie znaczenie będzie miała jedynie koszt produktu i wysyłki.
- Co jest ważniejsze: jakość użytych materiałów, czy cena?
Insert to nie jest stół do gry, figurka ani obraz Picasso :) Przez 90% czasu siedzi niewidoczny w pudełku. Ma być funkcjonalny i tyle. Chyba, że wykonanie i materiał jest naprawdę gówniany i wywołuje we mnie obrzydzenie :D Więc przeważnie cena.
W przypadku wkładów które są używane także podczas gry aspekt jakości staje się ważniejszy ale też tylko do pewnego stopnia. Podmiotem wciąż ma być gra, a nie kawałek plastiku czy sklejki. Nie ważne jak ładny.
- Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?
Nie kupuję w ogóle. Ale jak je projektuję to staram się aby wkłady można było wyciągać z pudełka i kłaść prosto na stół. Potrafi to skrócić setup gry nawet 4x.
- Czy brakuje czegoś w ofercie aktualnie pracujących na rynku producentów? Coś należy zmienić? Czy chciałbyś/aś kupić produkt niedostępny w tej chwili w sprzedaży?
Poważnie rozważył bym kupowanie insertów z FOAM-X gdyby były w rozsądnej cenie. Ich projektowanie zajmuje mi sporo czasu, a nie zawsze go mam. Takie inserty sprzedają w USA i UK ale koszta wysyłki czynią taki zakup bezsensownym. Płyty foam-x są tanie, tnie je bez problemu mój 3W ploter laserowy więc ceny z kosmosu nie mają tutaj uzasadnienia. :)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Daquan »

Dziękuję wszystkim za opinie.

Sir_Yaro - Po pierwsze bardzo dziękuję- ciekawy pomysł z tańszym materiałem - sprawdzę. Zobaczymy, jak wyglądać to będzie w pudełku.
P.S. Na pewno 3W ploter?
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Ryslaw »

W przypadku niektórych gier wkładki są bardzo przydatne, szczególnie wszelkie LCG oraz gry z figurkami dużo na tym zyskują dzięki łatwości znalezienia elementów i szybkości ich wyłożenia na stół. Sam zainwestowałem swego czasu we wkładki geekmoda do Blood Rage, Roll for the Galaxy i Imperium Atakuje i sprawdzają się dobrze. Mam też wkładkę do Scythe od Warboxa, ale jej jeszcze nie montowałem.

No i właśnie - problem pierwszy, czyli montaż. Zajmuje sporo czasu i zdecydowanie wolałbym kupować produkt już gotowy, zwłaszcza, że jak ktoś już wspomniał - cena wkładki jest często bardzo wysoka.

A najchętniej widziałbym wkładki takie jak od Zen Bins do Star Wars: Rebelia. Plastikowe, leciutkie, nie wymagające złożenia i dobrze wyglądające. Sam Healey z Dice Tower zrobił ich recenzję niedawno i chyba też zakupię, bo to zdecydowanie lepsza opcja niż składanie czegoś ze sklejki.

Gdyby w Polsce ktoś produkował podobne wkładki do gier, brałbym wszytskie.

http://www.coolstuffinc.com/p/233991
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sir_Yaro »

Daquan pisze:Dziękuję wszystkim za opinie.

Sir_Yaro - Po pierwsze bardzo dziękuję- ciekawy pomysł z tańszym materiałem - sprawdzę. Zobaczymy, jak wyglądać to będzie w pudełku.
Cała masa luda robi z tego wkłady wiec to nie jest jakieś nowum :)
A jak wygląda? O np tak:
https://goo.gl/photos/mX8MEBAQVdEybsDS7
https://goo.gl/photos/AMZsxpXRLE8dq6NXA

Z tym, że te były cięte ręcznie. Teraz laserem już tnę z wpustami, łącznikami itp itd.
P.S. Na pewno 3W ploter?
Tak. Dokładnie "2.8W Laser AS-4 30cm*23cm". Dlatego przypuszczam, że cięcie większym, lepszym laserem będzie obłędnie szybkie, a laser będzie chodził na 5% mocy :P A więc proces będzie też tani. Jedyny minus tego to konieczność dobrej wentylacji. Bo ta pianka jak się topi wali w powietrze okropnym syfem.

3W tnie bez problemu w 2-3 przejściach czarną 5mm płytę. Biała 5mm nie przyjmuje tyle ciepła i przecina ją tylko w 3/4. Zasadniczo nie przeszkadza mi to bo wkłady z białej kapy są brzydkie i jej nie używam :D
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1649
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 362 times
Kontakt:

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Sir_Yaro »

Ryslaw pisze: A najchętniej widziałbym wkładki takie jak od Zen Bins do Star Wars: Rebelia. Plastikowe, leciutkie, nie wymagające złożenia i dobrze wyglądające. Sam Healey z Dice Tower zrobił ich recenzję niedawno i chyba też zakupię, bo to zdecydowanie lepsza opcja niż składanie czegoś ze sklejki.

Gdyby w Polsce ktoś produkował podobne wkładki do gier, brałbym wszytskie.

http://www.coolstuffinc.com/p/233991
O ile poprawnie kojarzę jak się takie wytłoczki robi to jest raczej nie realne aby coś takiego robić w małym nakładzie "na żądanie". Jak sądzę do tego jest potrzebna matryca która pewnie kosztuje więcej niż mały sprzedawca kiedykolwiek na niej zarobi. A takich matryc potrzebne by były setki.
Przy detalu laser jest nie zastąpiony. Możliwe, że sprawdziło by się także CNC albo cięcie wodą.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Muad'Dib »

Szczerze mówiąc ludzie mnie przerażacie. Przez ostatnie 2 tygodnie skleiłem 4 inserty i nie zauważyłem, żeby zleciało mi na tym nie wiadomo ile czasu :shock: Co prawda nie były to "kobyły" typu Scythe ale poświęciłem na każdy 10-20 minut, akurat przed snem. Z jednej strony chcecie mieć tani produkt ale z drugiej strony ma być gotowy, żebyście już nie musieli nic przy nim robić. Do tego przesyłka złożonego insertu na pewno będzie wyższa, wysyłający (zwłaszcza w sklepie) musi już kombinować jak to spakować z innymi produktami. Poza tym pakowanie gotowego insertu przez producenta będzie droższe niż niesklejonego. Jeszcze tylko brakuje wymagań aby ktoś to mi w domu rozpakował i posortował za mnie grę do przegródek. A wszystko, razem z usługą, przesyłką i produktem ma kosztować 10zł.

Sorry za offtopic ale ręce opadają jak to czytam.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Furia »

- Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś customowy insert do pudełka lub organizer? Jeśli nie, dlaczego?
Owszem, kupiłam, ale tutaj muszą zostać spełnnione dwa warunki:
Po pierwsze musi to być gra, o której wiem na pewno, że zostanie w kolekcji. W związku z wysoką ceną insertów, nie opłaca kupować się ich do gier "niepewnych". Po drugie muszę mieć powód do zakupu takiego insertu. Może to być na przykład duża ilość kart jak w LCGach czy przy Osadnikach. Bardzo chciałabym tez kupić insert do EH, ale obawiam się, że dopóki FFG nie przystopuje z dodatki do tej pory nie zakupię insertu, bo nie będę mieć pewności, że zmieści się w nim wszystko co się ukaże. Z gier do których chętnie dokupiłabym insert, ale nie ma takich na rynku jest m.in. Suburbia oraz Zamki Szalonego Króla Ludwika.
Czy sposób sprzedaży tego typu akcesoriów ma dla Ciebie znaczenie? Dorzucasz do koszyka w sklepie z grami, czy zamawiasz bezpośrednio w sklepie producenta?
Jeśli mam wybór zdecydowanie kupię w sklepie z grami. Raz, że to oszczędność (koszty wysyłki), dwa, że nie muszę zakładać kolejnego konta na kolejnej stronie...
Wszystkie inserty jakie do tej pory kupiłam wymagały złożenia. Nie przeszkadzało mi to, ale doceniłabym fakt, że mogę kupić złożony insert i byłabym w stanie zapłacić za niego więcej.
Co jest ważniejsze: jakość użytych materiałów, czy cena?
Cena jest bardzo ważna, ale jeśli miałabym dopłacić za super jakość to tak zapewne zrobię. Niestety inserty to droga zabawa, dlatego nie kupuję ich do każdej gry a jedynie do tych wybranych - na razie mam trzy.
Co kupujesz chętniej: inserty do pudełek czy organizery porządkujące elementy w czasie rozgrywki?
Najlepiej kiedy spełnione są obie funkcje i insert podzielony na pojemniki można wyciągnąć na stół - jak np. w insertach do Kawerny projektowanych przez GeekMod.
Czy brakuje czegoś w ofercie aktualnie pracujących na rynku producentów? Coś należy zmienić? Czy chciałbyś/aś kupić produkt niedostępny w tej chwili w sprzedaży?
Na pewno brakuje mi insertów do wspomnianych wyżej dwóch tytułów do których takie inserty bardzo by się przydały. Chętnie zobaczyłabym też insert lub kufer na BSG ze wszystkimi dodatkami. Poza tym chętnie kupiłabym wspomniane przez kolegę inserty z plastiku:
http://www.coolstuffinc.com/p/233991
albo coś takiego do TM:
http://www.gametrayz.com/terraforming-m ... z-mat.html

Jeśli chodzi o inne organizery na plansze gracza to raczej nie mam potrzeby kupowania takowych.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Daquan »

Furia pisze:Chętnie zobaczyłabym też insert lub kufer na BSG ze wszystkimi dodatkami. Poza tym chętnie kupiłabym wspomniane przez kolegę inserty z plastiku:
http://www.coolstuffinc.com/p/233991
albo coś takiego do TM:
http://www.gametrayz.com/terraforming-m ... z-mat.html

Jeśli chodzi o inne organizery na plansze gracza to raczej nie mam potrzeby kupowania takowych.
Do czasu aż nie przeczytałem, że można by zrobić jeden kufer na BSG... nie wiedziałem że go potrzebuję... :mrgreen:

Jeśli chodzi o lanie plastiku- na ten moment nie wydaje mi się, aby było to osiągalne dla mnie.
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: Yig »

Mi organizery do gier ze znaczną ilością elementów wydają się w niektórych przypadkach wprost niezbędne. Nie wyobrażam sobie właściwie nieposegregowanych elementów - takie coś zniechęca wprost do rozgrywki i zwiększa czas na przygotowanie gry.
Większość dużych marketów budowlanych ma takie organizery w szerokiej ofercie - ja postawiłem na jeden: można go dostać w różnych rozmiarach (pasujące do rozmiarów każdego pudełka gry), ma 4 rodzaje insertów, które można wyjmować i używać podczas gry (nie trzeba wygrzebywać elementów i wszystkich ich wyrzucać) oraz można je kupować oddzielnie dowolnie modyfikując układ w pudełku zbiorczym, nie są drogie - w zależności od rozmiaru max. do 10 - 15 zł. Najważniejsze, że elementy nie mają szans na jakiekolwiek pomieszanie się ze sobą pomiędzy insertami.
Same pudełka mają dodatkowe zabezpieczenia przed otwarciem oraz łączenie ich z innymi.

Jeśli chodzi o customowe pudełka, to nie widzę potrzeby stosowania takich, ale najlepszym wyjściem w tej sytuacji byłoby wykonywanie tylko takich do najlepiej sprzedających się pozycji lub nawiązanie współpracy ze sklepami, które sprzedają same gry.

Zdarzają się też gry, które wyposażane są znakomicie do przechowywania wszystkich elementów i brak potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatków do ich przechowywania (np. Arkham Horror). Wydawanie gry bez takiej funkcjonalności jest dla mnie po prostu zaniedbaniem ze strony wydawcy - nie mówiąc już braniu za nie dużej ceny. A niektóre wypraski (jeśli już są) po prostu należałoby lepiej przemyśleć i dostosować do występujących elementów, a nie wypychać pudło stertą pustych woreczków strunowych.
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inserty do pudełek, organizery

Post autor: slanesh »

Ja robię sam z foamcore. Uwielbiam samemu projektować inserty.
ODPOWIEDZ