Nieduża gra do 40zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zoroo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:20

Nieduża gra do 40zł

Post autor: zoroo »

Cześć, szukam gry w którą można sobie pograć ze znajomymi czy dziećmi 10-letnimi, zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym to chyba tylko karciana ale jak ktoś ma planszówki do polecenia to fajnie :)

Mam na oku Monopoly Deal i List miłosny, widziałem, że drogie nie są a podobno są fajne.
Rozumiem, że te różne wersje monopoly deal typu pzpn czy disney to jest to samo co oryginał tylko nadruki na kartach jedynie są inne?

Tak więc jeśli ktoś ma fajne pomysły to będę wdzięczny!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: kinioo »

zoroo pisze:Cześć, szukam gry w którą można sobie pograć ze znajomymi czy dziećmi 10-letnimi, zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym to chyba tylko karciana ale jak ktoś ma planszówki do polecenia to fajnie :)

Mam na oku Monopoly Deal i List miłosny, widziałem, że drogie nie są a podobno są fajne.
Rozumiem, że te różne wersje monopoly deal typu pzpn czy disney to jest to samo co oryginał tylko nadruki na kartach jedynie są inne?

Tak więc jeśli ktoś ma fajne pomysły to będę wdzięczny!
List milosny;
Jest jeszcze Mr Jack w wersji pocket - z tym, ze to stricte na dwie osoby gra (nie wiem jak z 10ciolatkiem, bo to takie logiczne bardziej, ale moze ogarnie);
Jak troszke dolozysz to moze Wyspa Skye ?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2809
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 526 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: kaszkiet »

Na sprzedaż - na 3-6 graczy.
Mała, szybka, prosta wciągająca karcianka licytacyjna.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: RunMan »

Zerknij jeszcze na O mój Zboże!, Hanabi, Resistance/Avalon, Red7, Grę ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle.
kaszkiet pisze:Na sprzedaż - na 3-6 graczy.
Mała, szybka, prosta wciągająca karcianka licytacyjna.
Tak! Bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 183
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Giermek »

Za 45zl można dostać Pędzące Ślimaki. Proste zasady, ale dla dorosłych też super zabawa. No i to nie karcianka.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: krzyss »

Ja obstawiam na Metropolie. Super gra za fajne pieniądze.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Paeonia »

Do 40 zl:
Metropolia
Farmageddon
Hanabi
Set
Kolekcja
brak polskich liter ;)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: xan »

Ze znajomymi to polecam Światowy konflikt. Ok 25-30zł
mroczas
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2016, 05:43

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: mroczas »

A ja polecam sprawdzic Multiuniversum:)
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: wok »

Jeśli chodzi o monopoly deal to jest to gra bardzo słabo zbalansowana. Może dawać przyjemność, ale na dłuższą metę trzebaby samemu co pozmieniać w zasadach.

List miłosny - z 10-latkami już spokojnie można pograć. Zwłaszcza jak to będą dziewczynki, to powinny być zachwycone.

Ogólnie sporo jest małych gierek, które są fajne i warte rozważenia, tylko licz się z tym, że wszystkie te gry są raczej dość szybkie. Na wieczór z planszówkami taka gra to może być mało.
Ja bym polecił: Sałatka z karaluchami, Hanabi, Packa na muchy
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: kdsz »

"Szalona misja" jest teraz w promocji w wielu sklepach. Znakomita, oryginalna gra, świetnie wydana i nieludzko tania. "Na sprzedaż" to klasyk, który warto mieć, ale minimalnie przekracza założony budżet. Podobnie jak "Qwirkle Travel" (można znaleźć <50zł). Jeszcze dorzucę "Big Deal" - to gra, po której niczego dobrego się nie spodziewałem, a okazała się jedną z najlepszych wesołych karcianek w naszej kolekcji. Seria Cardline / Timeline to też fajne gry, jednak mocno edukacyjne, więc nie wiem, czy dzieciaki będą chciały grać. My lubimy.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Rafalm »

W tej cenie moim zdaniem najlepszym wyborem będą Hack Trick (dla dwóch graczy, to klasyczny pojedynek umysłów), Red7 (jeśli wolisz konfrontację w grupie 2-4 graczy), Fasolki (tu masz rozwój i negocjacje, 3-5 graczy) lub Hanabi (jeśli preferujesz kooperację, do 5 graczy). We wszystkie tytuły dzieciaki spokojnie dają radę.

A zamiast Listu Miłosnego sugeruję spojrzeć na Zaginione Dziedzictwo. Jest wydana w serii 4 talii, które można łączyć uzyskując w ten sposób trochę inny charakter rozgrywki. Na początek polecam talię 1 lub 2, a jak się spodoba można z czasem skompletować całość.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: shaigan »

Zainwestuj 60pln zamiast 40, kup legendy blue moon (za tyle widziałem na forum), kupujesz świetną grę z bardzo duża ilością kart i regrywalnością, w komplecie dostaniesz 9 rożnych talii, gra jest 1v1. Talie maja stopniowany poziom trudności a na wyższym poziomie zaawansowania są wszystkie całkiem zbalansowane.

Ewentualnie sztuka wojny, to można kupić używane za niewiele ponad 40, ja kupiłem nową za 45, ale nie zawsze jest okazja. W sztukę wojny dzieciak 8 lat tłucze że go odciągnąć nie można, żona też daje radę. Dostajesz w pudełku i reguły prostsze w 100% symetryczne, przy których nikt nie ma przewagi, jak i wersje nieco bardziej złożoną. Moim subiektywnym zdaniem ciężko o lepsza grę za te 40 z haczykiem niż sztuka wojny.

Obydwie mają ten minus że to 1v1, ale na prawdę świetne gry :). W legendy z jednego pudełeczka możesz dla znajomych turniej urządzić. W parzystym układzie nikt się nie będzie nudził (ta gra przy obecnych przecenach ma chyba najlepszy stosunek zawartość/cena).
kmd7
Posty: 1019
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: kmd7 »

W cenie do 40 zł O mój zboże! powinno być ciekawą propozycją. Można też zerknąć na serię Cardline lub Timeline.
Gdyby można było zainwestować nieco więcej, to za 65 zł z przesyłką (i-szop.pl tak mówi :)) dostaniesz Santiago firmy Trefl. Moim zdaniem nadaje się dla początkujących, ale też i bardziej zaawansowani miłośnicy planszówek znajdą coś dla siebie. My bawimy się świetnie przy tej grze, szczególnie, że jest sporo interakcji między graczami. Parę słów o grze znajdziesz np. tutaj:
http://www.planszowki.gildia.pl/gry/san ... cenzja-gry
Barney
Posty: 19
Rejestracja: 15 gru 2016, 13:53

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Barney »

Jeżeli myślisz o Liście Miłosnym, możesz też zerknąć na Munchkina Listę Skarbów. To ta sama mechanika, ale ubrana w trochę inny klimat - mniej dworsko, bardziej fantasy-żartobliwie. Przy grze z młodszymi, może to być fajne wprowadzenie do Munchkina w ogóle.

Za mniej więcej 40 zł da się też dostać Intrygantów - karciankę z masą negatywnej interakcji. ;)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Khag »

Może Sushi Go! ? Mnie zaciekawila wideorecenzja na youtube i zastanawiam sę nad kupnem.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: pabloviega »

Ja od siebie dorzuce jeszcze 6 bierze! , możesz sobie ją przetestować na http://boardgamearena.com
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: matten »

Do grania w podróży List Miłosny będzie jak znalazł - zasady są łatwe do wytłumaczenia, a sama gra nie zajmuje dużo miejsca. Do grania w domu polecam Na Grzyby! - ciekawa tematyka i niezgorsza mechanika rozgrywki, jedyne co denerwuje to konieczność dokładania kart głębokiego lasu w każdej turze.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Nieduża gra do 40zł

Post autor: Olgierdd »

Rzuć okiem na Sushi Go!
Mała, prosta gra od 2 do 5 graczy, 10latek zrozumie zasady.
ODPOWIEDZ