Jaka gra strategiczna?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lor3mi44
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:47

Jaka gra strategiczna?

Post autor: lor3mi44 »

Witam, jaką grę wybrać? Chciałbym grę z naprawdę rozbudowanym elementem strategii, z małą ilością losowości, w której wygrana zależy w głównej mierze od wyborów a nie od rzuru kostką. Gra ma być na ok 5 osób, i fajnie by było, gdyby rozgrywka nie była bardzo krótka (2-4h).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: asiok »

Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: Fojtu »

3 bardzo znane propozycje, wszystkie na mniej więcej 2,5h w 5 osób:
Terra Mystica - losowe kafelki na początku, ale to wszyscy je znają od początku, więc zero losowości, to raczej różny start.
Agricola - losowe karty na początku (można draftować itp.), podczas rozgrywki już bardzo mało losowości.
Terraformacja marsa - losowość w postaci kart, dobieranych co turę.

Wszystkie 3 gry dobrze chodzą na 5, mają dość różne style rozgrywek w sobie i dużą regrywalność.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: kisiel365 »

Tzolkin z dodatkiem albo Kawerna albo Concordia, wszystkie 3 fajne
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: adi »

Wybor spory. Moze sobie zerknij na gry Martina Wallace:) Gra o Tron tez moze Ci sie spodobac.
Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4667
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1977 times

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: warlock »

Tzolk'in (2-4 graczy w wersji podstawowej, 5 graczy z dodatkiem). Pisałem o kwestii strategii/losowości w recenzji - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... kukurydza/ ;).

Terra Mystica (mimo, że grałem raz i jakoś mi wtedy nie podeszła zbyt mocno) również jest szalenie strategiczna i generalnie będzie świetnym wyborem ;).
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: asiok »

adi pisze:Wybor spory. Moze sobie zerknij na gry Martina Wallace:) Gra o Tron tez moze Ci sie spodobac.
Gry Wallace to przykład leciutki i ogromnie losowy "Świat dysku: Ank Morpork", czysto dedukcyjna P.I. czy licytacyjno-kościana "Hit-Z-Road". Czy aby na pewno świadomie polecasz je jako strategiczne? ;)
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra strategiczna?

Post autor: Om nom nom »

asiok pisze:
adi pisze:Wybor spory. Moze sobie zerknij na gry Martina Wallace:) Gra o Tron tez moze Ci sie spodobac.
Gry Wallace to przykład leciutki i ogromnie losowy "Świat dysku: Ank Morpork", czysto dedukcyjna P.I. czy licytacyjno-kościana "Hit-Z-Road". Czy aby na pewno świadomie polecasz je jako strategiczne? ;)
Pewnie chodziło o starego Struggle of Empires, chociaż losowości tam zdecydowanie za dużo :)
.
ODPOWIEDZ