Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Banan2 pisze:
Kisun pisze:Bez przesady. Będzie dodatek z Kronosem kompletny, tego jestem pewien. Bardziej mnie ciekawi czy coś jeszcze wpadnie ciekawego :) Że Aresa - boga wojny nie ma, albo Tezeusza skoro jest Minotaur? ;)
Pamiętaj, że nie wiadomo co będzie w pudełku Pandory. Chociaż akurat w tym przypadku nazwa brzmi dość :wink: niejednoznacznie i gdyby trzymać się mitologii to może lepiej byłoby nie otwierać tego pudełka :wink:
Pozdrawiam
Sądząc po wymiarach pudełka - w jego wnętrzu znajdziemy pakiet kart. Pytanie co one będą robiły i jak będą wpływały na rozgrywkę?

Szanse na miniaturkę w puszce Pandory raczej niewielkie - raz, że to drogie, dwa że pewnie woleliby się nią pochwalić i zachęcić jeszcze więcej ludu do wsparcia.

PS. Ewentualnie w środku otrzymamy miniaturkę Aresa Schrodingera - będzie tkwił w pudełku aż do chwili gdy nie postanowisz sprawdzić jego zawartości;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

mmag pisze: Sądząc po wymiarach pudełka - w jego wnętrzu znajdziemy pakiet kart. Pytanie co one będą robiły i jak będą wpływały na rozgrywkę?
Hmm, karty z wszelkimi nieszczęściami, które rozejdą się na cały świat :wink: i będą psuły rozgrywkę :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Banan2 pisze:
mmag pisze: Sądząc po wymiarach pudełka - w jego wnętrzu znajdziemy pakiet kart. Pytanie co one będą robiły i jak będą wpływały na rozgrywkę?
Hmm, karty z wszelkimi nieszczęściami, które rozejdą się na cały świat :wink: i będą psuły rozgrywkę :wink:
Pozdrawiam
Ja stawiam na wąglik.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Po zastanowieniu obstawiam jednak jakąś piękną choć kompletnie bezużyteczną figurkę - sądząc po tym wątku to przecież miniaturki są największym złem jakie wylało się na świat gier planszowych z worka otworzonego swego czasu przez Pando... to znaczy CMON :P
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Poszukaj w dziale handel/wymiana 》 oferty prywatne 》 zamówienia zbiorowe
Jest kilka grup

Moje gry na BGG
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Stawiam na szali moją brodę, że kolejny Bóg to Ares! :-D (obrazek z update)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

SirSowa pisze:Stawiam na szali moją brodę, że kolejny Bóg to Ares! :-D (obrazek z update)
Stawiam naprzeciw jednego orzecha, że to Hefajstos;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

mat_eyo pisze:... przed samym końcem zbiórki będzie tekst na moim blogu, przed jakimiś głębszymi analizami chcę trochę pograć ...
Czy to już jest przed samym końcem..? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Dziś wieczorem wrzucam, nie martw się [emoji14]
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

mat_eyo pisze:Dziś wieczorem wrzucam, nie martw się [emoji14]
Fajnie. To nie ze zmatrwienia, tylko już bym chciał poczytać :P
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Zgodnie z zapowiedzią, wrzucam swoje wrażenia z kilku partii, jakie miałem okazję zagrać na prototypie recenzenckim:

http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

SirSowa pisze:Stawiam na szali moją brodę, że kolejny Bóg to Ares! :-D (obrazek z update)
Poproszę o wklejenie w wątku zdjęć "przed" i "po" goleniu :twisted: :lol:

Zgodnie z zapowiedzią, wrzucam swoje wrażenia z kilku partii, jakie miałem okazję zagrać na prototypie recenzenckim:
No nie no, aż tak pozytywnie? :P Teraz nie będę mógł się już doczekać końca roku i położenia rączek na swoim egzemplarzu ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Napisze to, co i na fb napisalem. Ja tych peanow nie podzielam. Pan Lodowego Ogrodu czy Chaos w Starym Swiecie sa dla mnie znacznie lepszymi tytulami jezeli chodzi o area control, nawet Mare Nostrum ciekawiej wypadlo. W rzucie okiem brakuje mi troche wymienienia wad i porownania do innych gier.

Czy tylko ja nie widze w tej grze nic odkrywczego oprocz ciekawego polaczenia przygody ze srednim area control?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

THIS IS SPARTA!!!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

siekan pisze:Napisze to, co i na fb napisalem. Ja tych peanow nie podzielam. Pan Lodowego Ogrodu czy Chaos w Starym Swiecie sa dla mnie znacznie lepszymi tytulami jezeli chodzi o area control, nawet Mare Nostrum ciekawiej wypadlo. W rzucie okiem brakuje mi troche wymienienia wad i porownania do innych gier.

Czy tylko ja nie widze w tej grze nic odkrywczego oprocz ciekawego polaczenia przygody ze srednim area control?
Ja z kolei się nie będę powtarzał z fb. Jedyna wada, jaką widzę w LoH została wspomniana, nie mam zamiaru szukać innych na siłę. Nie jestem specem w dudes on the map, grałem w około 10 najpopularniejszych gier tego gatunku, przy żadnej nie bawiłem się tak dobrze, jak przy LoH.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Dobrze, ze jest tyle gier do wyboru, ze kazdy wybierze cos dla siebie :) pograc pogram ale Chaosu czy Mare Nostrum raczej u mnie nie przebije :)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Muad'Dib pisze:1$ to 1$, bez żadnego cudowania. Po prostu wspierasz bez nagrody bo chcesz, z ewentualnym dostępem do PM później. Autorzy nic nie przeliczają, ani KS. To co się kupi po kampanii nie odblokuje żadnych SG, ewentualnie dobra wola autorów.
Nie wiem, który to raz w życiu mam "znowu" rację, no ale :)

Obrazek
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Fajny ten Hefajstos, no i ustawiony tak, że raczej się odblokuje :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

SirSowa pisze:
Muad'Dib pisze:1$ to 1$, bez żadnego cudowania. Po prostu wspierasz bez nagrody bo chcesz, z ewentualnym dostępem do PM później. Autorzy nic nie przeliczają, ani KS. To co się kupi po kampanii nie odblokuje żadnych SG, ewentualnie dobra wola autorów.
Nie wiem, który to raz w życiu mam "znowu" rację, no ale :)

Obrazek
Zwracam honor, nie mam czasu przeglądać komentarzy na KS przy kampaniach ;) Ale tutaj AR faktycznie zrobiło ukłon w stronę graczy bo pierwszy raz widzę taką sytuację.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

mmag pisze:Teraz nie będę mógł się już doczekać końca roku i położenia rączek na swoim egzemplarzu ;)
Jeżeli myślisz o wersji pl to nie widzę szans na ten rok. Chciał bym się pomylić, jednak jakiś poślizg musi być ;) Może z wersją ang zdążą na essen to polska będzie na początku roku. Bezpieczniej liczyć na wiosnę core, lato-jesień sg.
"Errare humanum est"
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: longmen76 »

Pierwszy raz wspieram na KSie i pytanko.
Chcę 1xCORE BOX i 1xMYTHIC COLLECTION oraz jeszcze coś z dodatków. Jak mam wesprzeć? Wesprzeć raz CORE a potem ponownie MYTHIC? Czy też wybrać tylko jedno z nich i podać kwotę sumy obu Pledge + koszt wybranych dodatków (powiedzmy 250funciaków)?
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

longmen76 pisze:Pierwszy raz wspieram na KSie i pytanko.
Chcę 1xCORE BOX i 1xMYTHIC COLLECTION oraz jeszcze coś z dodatków. Jak mam wesprzeć? Wesprzeć raz CORE a potem ponownie MYTHIC? Czy też wybrać tylko jedno z nich i podać kwotę sumy obu Pledge + koszt wybranych dodatków (powiedzmy 250funciaków)?
Wybierasz np Core, a później jak się KS zapyta to sumujesz wszystko co chcesz dostać. I taką kwotę podajesz.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Taka ciekawostka :)

Jeden koleś na KS napisał, że we Francji należy do jakiejś grupy planszówkowej i złożyli zamówienie na ponad 100 boxów, ale z racji tego, że KS ogranicza jeden zakup do 8000 euro, to musieli to rozbić na kilka osób :-D
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

Pękło 1,6 miliona. Hefajstos dołącza do imprezy, cieszę się, od początku wolałem go niż Kronosa :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

fajnie , jak by jeszcze zrobili Aresa:) w ogóle dziwię się , że jego nie ma toż to pierwszy bóg jaki przychodzi na myśl mówiąc o mitologii greckiej i jako gra "wojenno/taktyczno/bitewna/z figurkami" brak Aresa to duże niedociągnięcie::D
ODPOWIEDZ