Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Fegat pisze:Ogolnie w srodowisku to nie jest zadna tajemnica ilr kosztuje druk przy nakladzie 1k+. Jest tanio, naeet bardzo. Inna kwestia ze czesc kwoty koncowej pochlonie projektowanie, sklepy, autorzy, podatki itp :)
Ty to akurat na poprzednich stronach kombinowałeś z podatkami ;)

Ech ten watek powinien być w finansowaniu społecznym, a dopiero po otrzymaniu gier powinnismy tutaj sobie gaworzyć ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Dlaczego kombinowales? Dzielilem sie sposprzezeniami i wiedza :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

raj pisze:Tak mi chodzi po głowie... czy ktoś wie ile mogłoby kosztować wydrukowanie 3d czegoś na kształt miast z dodatku. I gdzie to zrobić?
http://www.omnikod.pl/ok/
Ja tam zamawiałem pudełka na karty do runebounda, dodatkowo z robionymi na zamówienie pokrywkami. Niezła jakość, szybkie terminy, baaaardzo dobry kontakt na etapie dogrywania-projektowania. Nie pamiętam cen ale naprawdę jeżeli wyjdzie cię to taniej niż masówka od ar to będę moooocno zaskoczony.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5175
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

dzięki!
Pomysł mam taki że jakby zebrać z 10 chętnych to będzie 130 sztuk, i koszt się rozłoży. :)
Oczywiście może być tak że i tak się nie opłaci.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Pudełka były po ok 7-9 złotych, pokrywki po ok 6 bo nie mieli "gotowców" i wszystko było robione podemnie od fazy projektu począwszy. Ale ja biorę tytana więc mam wsio i w sundropie :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Pytanie do malarzy, sundrop to jest "mycie" figurek w rozwodnionej farbie?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5175
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Z tego co widziałem na prototypie:
Hoplici i kapłani - czarny podkład i psiknięcie od góry kolorem (aerograf, ale puszka powinna dać podobny efekt).
Reszta - czarny podkład i popsikane szarym aerografem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Ogólnie mam jedną "sundropniętą" figurkę w domu i:
-wygląda to jak bazowy plastik psiknięty podkładem, który daje efekt tego cienia
-maluje się na tym jak na zwykłym podkładzie
-kolejna warstwa podkładu bez problemu kryje "sundrop" i wżera się w niego, umożliwiając trwałe malowanie akrylem na tym
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Al_Dente »

Czy jest jakaś grupa chętnych na core box PL z Krakowa?
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Golin »

ja jestem z krakowa ale zamawiam sam, z tego co widzialem to na grupie knajpy Hex szukali chętnych do wspólnego zamówienia
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Załóż zamówienie zbiorowe w wątku i zobacz, a nie tutaj działaj.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Game Troll wypuścił filmik na yt z Adamem "czy warto wesprzeć" czy jakoś tak...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

Paskuder pisze:Game Troll wypuścił filmik na yt z Adamem "czy warto wesprzeć" czy jakoś tak...
Link nie działa :wink:


edit: @tejot - dzięki!
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, 01:24 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

playerator pisze:
Paskuder pisze:Game Troll wypuścił filmik na yt z Adamem "czy warto wesprzeć" czy jakoś tak...
Link nie działa :wink:
A teraz? ;-)
https://youtu.be/mn3k5iI9PVU
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

1,5 mln funtów na Kronosa ;) Kampania ogólnie mi się podoba, ale przed kolejną Panowie i Panie powinni się ciut bardziej przygotować na większa popularność, bo ścieżka dojścia do poszczególnych SG zdecydowanie przerosła twórców :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Próbuję zrozumieć co chciałeś powiedzieć i mi nie wychodzi. Ścieżka dojścia? Przerosła?
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

rattkin pisze:Próbuję zrozumieć co chciałeś powiedzieć i mi nie wychodzi. Ścieżka dojścia? Przerosła?
Tak, zobacz sobie przerwy między poszczególnymi celami na przestrzeni kampanii i co dostawałeś w ramach SG :) Już wystarczająco jasno (aby nie było potem jak z kicktraq-iem) ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Wybacz, dalej nie rozumiem. SG, zgodnie z nazwa, to wabiki mające na celu uzbieranie więcej kasy - dzięki efektowi skali (zwiększenie nakładu) zbiją cenę podstawowego produktu reklamowanego w kampanii. W zamian dostaje sie jakieś prezenty i również one są wyliczone tak, by ich cena przy aktualnym wymuszonym nakładzie (ilość zamówionych na KS kopii) nie zjadła całej przestrzeni zysku na skali, tylko właśnie ja zwiększała lub chociaż utrzymywała constans. Przerwy między celami wynikają z wewnętrznych wyliczeń prowadzącego kampanię (a gdy są ponad nimi dochodzi jeszcze wiedza nt manipulowania kampaniami, te wszystkie skillsy Stegmaiera itd., ktore pozwalają dalej umiejętnie rozstrzelic te wartości) i dla postronnego obserwatora są liczbami pozbawionymi racjonalnego uzasadnienia. Ty zdajesz sie sugerować, że za konkretną wartość "przerwy" powinien należeć się relatywnie okazały prezent.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

rattkin pisze:Wybacz, dalej nie rozumiem. SG, zgodnie z nazwa, to wabiki mające na celu uzbieranie więcej kasy - dzięki efektowi skali (zwiększenie nakładu) zbiją cenę podstawowego produktu reklamowanego w kampanii. W zamian dostaje sie jakieś prezenty i również one są wyliczone tak, by ich cena przy aktualnym wymuszonym nakładzie (ilość zamówionych na KS kopii) nie zjadła całej przestrzeni zysku na skali, tylko właśnie ja zwiększała lub chociaż utrzymywała constans. Przerwy między celami wynikają z wewnętrznych wyliczeń prowadzącego kampanię (a gdy są ponad nimi dochodzi jeszcze wiedza nt manipulowania kampaniami, te wszystkie skillsy Stegmaiera itd., ktore pozwalają dalej umiejętnie rozstrzelic te wartości) i dla postronnego obserwatora są liczbami pozbawionymi racjonalnego uzasadnienia. Ty zdajesz sie sugerować, że za konkretną wartość "przerwy" powinien należeć się relatywnie okazały prezent.

Święte słowa, jednak udało mi się uszczelic cenę za kronosa.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

ktoś wspiera? można by się podłączyć jak ktoś ma konto walutowe? :roll:
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

stalker7 pisze:ktoś wspiera? można by się podłączyć jak ktoś ma konto walutowe? :roll:
Szukaj działu zamówienia grupowe
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

rattkin pisze:Wybacz, dalej nie rozumiem. SG, zgodnie z nazwa, to wabiki mające na celu uzbieranie więcej kasy - dzięki efektowi skali (zwiększenie nakładu) zbiją cenę podstawowego produktu reklamowanego w kampanii. W zamian dostaje sie jakieś prezenty i również one są wyliczone tak, by ich cena przy aktualnym wymuszonym nakładzie (ilość zamówionych na KS kopii) nie zjadła całej przestrzeni zysku na skali, tylko właśnie ja zwiększała lub chociaż utrzymywała constans. Przerwy między celami wynikają z wewnętrznych wyliczeń prowadzącego kampanię (a gdy są ponad nimi dochodzi jeszcze wiedza nt manipulowania kampaniami, te wszystkie skillsy Stegmaiera itd., ktore pozwalają dalej umiejętnie rozstrzelic te wartości) i dla postronnego obserwatora są liczbami pozbawionymi racjonalnego uzasadnienia. Ty zdajesz sie sugerować, że za konkretną wartość "przerwy" powinien należeć się relatywnie okazały prezent.
Nadinterpretujesz.

Może spróbuję na konkretnym przykładzie, skoro lubisz mądre słowa i blyszczeć elokwencją. Jeśli w przypadku tej kampanii bylo by prawdą to co wyżej napisałeś (już nie będę się bawił z komórki w cytowanie fragmentów).Tak, aby daleko nie szukać i porównać coś co będzie dostępne w detalu (abyś z kolei nie mógł argumentować, że przecież to większy jednostkowy koszt produkcji, bo ograniczone grono odbiorców):
5 x New Events (karty) - przedział SG 25 tys. funtów
8 x Training cards (karty) - przedział SG 25 tys. funtów
5 x Oracle of Delphi (karty) - przedział SG 10 tys. funtów
6 x CombAt cards (karty) - przedział SG 20 tys. funtów

Mógłbym pisać dalej, ale jeśli takie przykłady nie wystarczą to szkoda pary, bo można znaleźć ich więcej.

Reasumując gwarantuję Ci, że te wszystkie mądre słowa, których użyłeś wyżej nie mając wspólnego z działanie Awaken Realms. A w sumie to pierwsze zdanie, które okazało się niezrozumiałe, miało tylko podkreślić, że mimo takiego braku logiki w układzie SG (tylko prosze nie wyjeżdżaj z trickami marketingowymi;)) kampania się udała, a na pewno jej sukces zaskoczył wszystkich w tym twórców I to widać po układzie SG :)

P.s. Przypomnij sobie poprzednią kampanię tj. The Edge, która przemodelowywali w trakcie - tutaj jakoś płynniej im to idzie, więc wyciągnęli wnioski.

Pozdrawiam
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Dalej nie rozumiem, szczerze, ale ostatecznie jednak - nie muszę.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 22:51 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

A ja nadal czekam na jakąś bombę na zakończenie kampanii - prawdziwego "Final SG". Dla mnie Kronosa by mogło nie być, bo nie interesuje mnie tryb 1 vs reszta. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: buhaj »

Wydaje mi się, że na stronie kampanii napisane było, że to JEST final SG.
ODPOWIEDZ