Planszolandia.pl: Ranking Top7 - najlepsi projektanci gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

"Słowem komentarza
Czy słyszałeś kiedyś, żeby człowiek który całe życie dążył uparcie do celu, nie osiagnął go nawet w minimalnym stopniu?
Henry David Thereau"
Dla wszytkich zwolennieków i przeciwników gadania do kamery - Odcinek 3 "Owczy Pęd". Zapraszam
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: kolderek »

yosz pisze:A ja jak nie mogę słuchać 'eeeee', 'yyyyy' to nie słucham amatorskich podcastów. (Amatorskich w tym sensie, że nikt mu za to nie płaci żeby to robił)
napisałem wcześniej, że do końca nie dotrwałem.
yosz pisze:Maras nagrywa, bo chce coś zrobić ciekawego - i wielkie Brawa mu za to (Brawa przez duże B). Pewnie że jest jeszcze nad czym pracować. Gdyby najpierw przez pół roku ćwiczył w zaciszu domu to nic by z tego i tak nie wyszło - nie uważam że Maras odwala fuszerkę.
ja też uważam, że robi coś ciekawego i w dodatku po polsku. ale uważam, że byłoby dużo lepiej niż teraz gdyby wcześniej trenował pół roku w domu. trening czyni mistrza.
yosz pisze:Popatrzcie na np. jeden z bardziej znanych podcastów The Dice Tower - teraz jest w zasadzie bardzo profesjonalnie. Ale dochodzili do tego przez kilka ładnych lat.
nie znam angielskiego więc nie oglądam. ale można brać z nich przykład a nie zaczynać od początku i te same błędy robić. można uczyć się na cudzych błędach.

Maras - po prostu rób swoje.[/quote]
podpisuję się pod tym :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Tommy »

kolderek pisze:
yosz pisze:Popatrzcie na np. jeden z bardziej znanych podcastów The Dice Tower - teraz jest w zasadzie bardzo profesjonalnie. Ale dochodzili do tego przez kilka ładnych lat.
nie znam angielskiego więc nie oglądam.
Chyba nikt ich nie ogląda bo te podcasty są do słuchania a nie oglądania :D - to tak w ramach czepiania się w tym wątku
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Geko »

To ja tylko dodam odnośnie trzeciego odcinka, że Marek był już (poza pewnymi momentami) wyraźnie pewny siebie, ośmielony i niezestresowany kamerą. Tak trzymać.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: noowy »

Ja też odniosłem wrażenie, że prowadzący zaczyna czuć się swobodniej i opowiadanie o grach zaczyna wychodzić mu coraz lepiej. Ostatni odcinek bardzo mi się podobał - znowu fajne wprowadzenie, tłumaczenie zasad też dobre, nie mogę się do niczego poważniejszego przyczepić :wink:

PS. Podczas wprowadzenia, gdy jest mowa o czasie rozgrywki, liczbie graczy, autorach itd. można by też wyświetlić te informacje gdzieś z dołu ekranu (szczególnie chodzi mi o nazwisko autora/autorów).
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Zapraszam do obejrzenia wideorecenzji wszystkich zwoleników gadania do kamery - gra Owczy Pęd. Tym razem proszę tylko o pozytywne komentarze....... :oops: :oops: :oops: :oops
http://www.planszolandia.pl/index.php?o ... Itemid=112

Wg ilości odtwarzania tego filmu, wnioskuje, że taka forma przedstawienia gier dokonywana W MOIM WYDANIU NADAL JEST NIE DO PRZYJĘCIA, ALBO JUŻ NIE JEST DO PRZYJĘCIA .
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: piechotak »

Odcinek trzeci zdecydowanie lepszy niż drugi - "ykania" prawie już w ogóle nie ma, co jest jak najbardziej na plus. Przeszkadza mi jednak grobowa mina i śmiertelna powaga Marasa - więcej luzu i uśmiechu nie zaszkodzi. Czekam na następne odcinki.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

4 odsłona gadania do kamery o grach planszowych. Tym razem lekka gra familija Kazaam.
Zapraszam wszystkich do obejrzenia.
:D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Wideo nr 5 - Ubongo.
Zapraszam :P :P :P :P :P :P
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Krionah »

Bardzo ciekawe i sensowne. Oby więcej gadania do kamery.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Geko »

Przede wszystkim widać obycie z kamerą i stres poszedł w las. To bardzo dobrze. No i podobają mi się te wstępy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Szybki film nr 6 - Pędzące Żółwie.
Zapraszam. :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Z lekką chrypką ale udało się, znów zablefowałem i jest Odcinek 7- BLUFF (Kości kłamców)
Zapraszam wszystkich zwolenników i przeciwników gadania do kamery :D :D :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Blue »

Jak dla mnie coraz lepiej. Już się tak nie "motasz w zeznaniach" 10 razy potwarzajac słowo gra w zdaniu itp. :). Słucha się fajnie. Dobra robota.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: kolderek »

tak, przyznaję że jest dużo lepiej :) nie ma już prawie wcale tego co najbardziej nie lubię: "eeeeeeeeee".

ale nie podoba mi się jak opowiadasz o regułach gry. w blefie mówisz: możemy obstawić 5 dwójek albo 7 dwójek. nie prawda bo możemy obstawić 5 dwójek, więcej lub mniej, niekoniecznie tyle ile Ty mówisz.
ogólnie chodzi o to, że nie mówisz, że to są przykłady ale że tylko taka sytuacja jaką opisujesz może być w grze. :)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Kolderek
dzięki za sugestie, każdy odbiera to co słyszy i widzi na wprost. Zgadzam się, że każdy może odbierać to dosłownie i zabrakło informacji, że to tylko przykładowa gra. Na początku filmu sam założyłem jakiś zakład w oprciu o kości, więc myślę, że rozgrywka powinna być odebrana jako przykład. Wg mnie pewne rzeczy są oczywiste (ala chyba tylko ja tak sądzę). Będę się pilnował i rachował słowa choć to nie łatwe, czasami nie da się powiedzić wszystkiego dosłownie.
Montuje Wysokie Napięcie, i jeżli opisałbym wszystkie możliwości rozpoczecia 2 i 3 etapu i niuanse z tym związane to film trałby 40 minut, a nie oto chodzi. Chodzi o pokazanie podstawowych zasad gry (oczywiście wg mnie). Nie wiem czy się ze mną zgodzisz?
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Mega wyzwanie w 8 (słownie ósmej) odsłonie gadania do kamery - Wysokie Napięcie. Zapraszam może ktoś dotrwa do końca.
Czekam na grad komentarzy. :oops:
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Video i planszówki wracają na planszolandia.pl. Odcinek nr 9 - Blokus . Coś dla rozgrzewki i przed turniejem "Skacz i Blokuj". Nowy dizajn, bardziej jaskrawe kolory, niestety gadająca głowa, wciąż ta sama. Zapraszam po dłuuuuuugiej przerwie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Nataniel »

Maras pisze:Video i planszówki wracają na planszolandia.pl. Odcinek nr 9 - Blokus . Coś dla rozgrzewki i przed turniejem "Skacz i Blokuj". Nowy dizajn, bardziej jaskrawe kolory, niestety gadająca głowa, wciąż ta sama. Zapraszam po dłuuuuuugiej przerwie.
REWELACJA. Naprawdę mi się podoba, dykcja Ci się wyrobiła, jesteś pewny siebie, mówisz naturalnie i płynnie, ciekawie. Możesz jeszcze trochę popracować nad bardziej dynamicznym montażem.

Jedyna moja uwaga do recenzji Blokusa -- za dlugo tlumaczysz zasady i pokazujesz przykladowa rozgrywke. Nie wiem jak dla innych osob, dla mnie to malo ciekawe i nudne - chcialbym zobaczyc tylko poczatek (zasady) i koniec - w jaki sposob gracz zostal zablokowany i przegral / wygral. Bonus za ostatni klocek, za maly klocek - to nie interesuje mnie teraz, nie ogladam tego jako instrukcji do gry, tylko recenzję / prezentację.

P.S. Hehe, co to za kot w 12 minucie? :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Alabama moja kotka brytyjka, właśnie się obudziła i zoriętowała się, że nie będzie jej na filmie. Spodobało się jej podczas kręcenia wstępu do Kazaam. Filmowy kot i też lubi planszówki - najbardziej rozrzucać elementy po stole. Dzięki za swoją opinie.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

10 odsłona gadania do kamery tym razem gra detktywistyczna - Mr Jack

Zapraszam do obejrzenia i proszę o wasze opinie :oops: :oops:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Blue »

Jedna uwaga co do stronki. Dobrze by było gdyby baner planszolandii prowadził na główną strone, to jest przyjęta od dawna konwencja i jak ktoś z nią zrywa to jest dość niewygodne.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Blue pisze:Jedna uwaga co do stronki. Dobrze by było gdyby baner planszolandii prowadził na główną strone, to jest przyjęta od dawna konwencja i jak ktoś z nią zrywa to jest dość niewygodne.
Sory ale nie do końca rozumiem problemu. Czy chcesz powiedzić, że klikając na baner zawsze znajdziesz się na pierwszej stronie bedąc na np. Lokalny Kiosk Prasowy? Na mojej stronie jest on statyczny i tylko klikając na zakładkę: CO NIECO O GRACZ PLANSZOWYCH - AKTUALNOŚCI znajdziesz się na frontendzie.
Czy o to chodzi? :roll:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Blue »

Dokładnie o to :). Wiem że jest ta zakładka, ale na 99% stron przyjęta jest konwencja kliknacćw baner=przeniesc sie na strone główną. I kiedy pojawia się strona która zrywa z tą konwencją to trzeba sie doszukać odpowiedniego buttona nawet jak jest on pod nosem.

No chyba, że nie możesz tego zmienić. Bo to to jakiś CMS bez takiej opcji i nie chcesz grzebać w kodzie.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Sam tego nie zrobię bo nie potafię ale poproszę o medernizację. To chwilę potra ale myślę, że się uda i będzie tak jak być powinno
dzięki Blue
ODPOWIEDZ