Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: XLR8 »

Jest jakieś info co z kontynuacja serii w naszym kraju? Zaczynam tracić cierpliwość i nie wiem czy po prostu nie kupić angielskiej wersji.
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: michalp »

XLR8 pisze: 09 cze 2023, 12:58 Jest jakieś info co z kontynuacja serii w naszym kraju? Zaczynam tracić cierpliwość i nie wiem czy po prostu nie kupić angielskiej wersji.
Ponoć Rebel ma wydać.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: XLR8 »

michalp pisze: 09 cze 2023, 13:00
XLR8 pisze: 09 cze 2023, 12:58 Jest jakieś info co z kontynuacja serii w naszym kraju? Zaczynam tracić cierpliwość i nie wiem czy po prostu nie kupić angielskiej wersji.
Ponoć Rebel ma wydać.
Też to słyszałem ale czy ktoś może to potwierdzić? Bo ponoć nie brzmi zbyt przekonująco.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: ekwilibrystyczny »

XLR8 pisze: 09 cze 2023, 13:43
michalp pisze: 09 cze 2023, 13:00
XLR8 pisze: 09 cze 2023, 12:58 Jest jakieś info co z kontynuacja serii w naszym kraju? Zaczynam tracić cierpliwość i nie wiem czy po prostu nie kupić angielskiej wersji.
Ponoć Rebel ma wydać.
Też to słyszałem ale czy ktoś może to potwierdzić? Bo ponoć nie brzmi zbyt przekonująco.
Na ostatnim live planszowych newsów z rebelem potwierdzili że prowadzą rozmowy i są blisko klepnięcia tematu, ja czekam na polską wersję dodatków
Satino4
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2022, 12:55
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Spirit Island - zasady, pytania

Post autor: Satino4 »

Nie wiem czy tutaj powinien zadać to pytanie: w jaki sposób gracie w trybie solo? Na "dwie ręce" (wybieracie dwa duchy) czy próbujecie jednym? Póki co grałem jednym, ale na niskich poziomach trudności, jeszcze bez przeciwnika. Jak to wygląda na trudniejszych poziomach?

Na stronie 28 jest fajna tabelka poziomów trudności: macie może sugestie jakie duchy wybrać na poszczególne warianty (w trybie solo)?

Dzięki :D
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Spirit Island - zasady, pytania

Post autor: Dhel »

Satino4 pisze: 28 cze 2023, 09:49 Nie wiem czy tutaj powinien zadać to pytanie: w jaki sposób gracie w trybie solo? Na "dwie ręce" (wybieracie dwa duchy) czy próbujecie jednym? Póki co grałem jednym, ale na niskich poziomach trudności, jeszcze bez przeciwnika. Jak to wygląda na trudniejszych poziomach?

Na stronie 28 jest fajna tabelka poziomów trudności: macie może sugestie jakie duchy wybrać na poszczególne warianty (w trybie solo)?

Dzięki :D
Jak grę miałem to grałem 99% na jednego ducha z różnymi przeciwnikami. Na początek wszystkie duchy 'proste' w prowadzeniu się nadadzą, przy czym ten od ognia, błyskawic i woda są najprostsze wg mnie, przemieszczanie, atak i szybko idzie czyszczenie. Ten od ziemi na początek odradzam, trzeba mocniej kombinować z obroną.

To jest też jedyna gra, gdzie nie byłem w stanie grać kontrolując 2 duchy ze względu na podział szybkiej i wolnej akcji, nie byłem w stanie dobrze zarządzać kartami i akcjami. Mój mózg się zbuntował, ale są i tacy co na 4 duchy grają, więc wszystko zależy od tego czy jesteś w stanie to ogarnąć, warto spróbować i zobaczyć czy się spodoba.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

E, tam, na 4 duchy to grają 3-latki w przedszkolu, prawdziwi gracze robią tak: link ;)

A tak na poważnie, ta gra ma taką "modułowość", że nie ma co pytać, tylko trzeba próbować. Ja bym polecał zagrać każdym duchem true solo, rotując adwersarzami. Jeśli poziom 1 adwersarza okaże się zbyt prosty to spróbować na poziomie 2 itd. Jak będziesz widział, że dobrze Ci się gra jakimiś dwoma duchami, to możesz spróbować na dwa duchy i zobaczyć jak się z tym czujesz. Ja gram w gry szybko, więc granie na dwa duchy odpada, bo za dużo jest do pilnowania i grając szybko się gubię, czy to już odpalone, czy za to zapłaciłem itd.
Satino4
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2022, 12:55
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Satino4 »

Tak naprawdę to jestem dopiero po pierwszej rozgrywce, więc o ile grałem dobrze, to nie było większego problemu. Ucząc zasad żonę siłą rzeczy chwilę próbowałem na dwa duchy... było ciężko ogarnąć te wszystkie moce i źródła. Finalnie żonie nie podeszło, więc zostały rozgrywki solo :D Popróbuję z jednym duchem w kilku wariantach. Jak będzie problem na wyższych poziomach to dorzucę drugiego ducha jako pomoc i uzupełnienie...do tego czasu powinienem już grać swobodnie.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Kal-El83 »

Dla mnie na początku, zdecydowanie najlepszym duchem (najłatwiej mi się wygrywało) był duch ziemi (czy jak go tam zwą) :mrgreen:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mineralen »

Ja gram na dwóch duchów.

Po pierwsze gra jest ciekawsza, bo powstają ciekawe synergie pomiędzy duchami.
Po drugie granie true solo niektórymi duchami jest bardzo trudne (na przykład Oceanem, który nie sięga na drugi koniec planszy i trzeba się modlić o karty zwiększające zasięg).

Ale też obsługa dwóch duchów jest bardzo wymagająca i polecam tylko ogranym graczom.

No i polecam granie na oficjalnej apce, która ogarnia zarządzanie komponentami.

A co do poziomów trudności - próbuj po kolei każdego przeciwnika, stopniowo. Ja się w pewnym momencie zatrzymałem na Szwecji lvl 3, Brandenburgii lvl 4, Anglii lvl 2 i Francji lvl 3. Potem przełamałem ten impas, ale są duchy, którymi poza te lvle nie byłem w stanie przejść.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: venomik »

Azazelek pisze: 28 cze 2023, 11:28 Dla mnie na początku, zdecydowanie najlepszym duchem (najłatwiej mi się wygrywało) był duch ziemi (czy jak go tam zwą) :mrgreen:
Vital Strength of the earth? Ten z mocą bronienia?
Ciekawe. Ja osobiście uważam, że to całkiem dobry duch nawet na solo (ale może nie na wysokie poziomy) i często go broniłem, ale nawet mnie dziwi taki komentarz i zaczynam podejrzewać automatycznie jakąś lukę w znajomości zasad :D
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Kal-El83 »

Dokładnie ten (dla ułatwienia z synem nazwaliśmy go „Ziemniak”) :)
Piszę o początkowym graniu, bez śrubowania poziomu trudności.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: scraber »

Azazelek pisze: 28 cze 2023, 11:28 Dla mnie na początku, zdecydowanie najlepszym duchem (najłatwiej mi się wygrywało) był duch ziemi (czy jak go tam zwą) :mrgreen:
Podobnie u mnie
Ten duch ziemi dawał taką obronę, że większość DMG pochodziła z Dahanów którzy przeżyli atak :D
Podczas gry Błyskawicą zaraza mi się rozprzestrzeniła po mapie i koniec
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mineralen »

Na poziomie 0 rzeczywiście jego obrona jest przydatna, ale na wyższych poziomach jest niewystarczająca. Poza tym duch ten jest całkowicie bezradny w ataku i do tego na samym początku ma możliwość zagrania tylko jednej karty. Niestety jest to jeden z najgorzej zaprojektowanych duchów. Co nie znaczy, że nie da się nim wygrać na wyższych poziomach, jest ograniczony do niewielu strategii (odblokuj 1 kartę więcej, maksuj energię, przeczesuj większe moce i jak już znajdziesz jakieś dobre to zagrywaj je co rundę).
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mineralen »

Co raz więcej ludzi w internecie pokazuje, że przyszło im Nature Incarnate. Wcześnie. Myślicie, że to tylko Ameryka czy Europa też teraz dostanie?

Edit: Niestety Europa poczeka...
https://www.backerkit.com/c/greater-tha ... dates/1528
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: nolify »

Azazelek pisze: 28 cze 2023, 13:25 Dokładnie ten (dla ułatwienia z synem nazwaliśmy go „Ziemniak”) :)
Dokładnie tak samo nazywamy tego typa :) Trzeba przyznać, że imiona spirytów są mega klimatyczne, takie plemienne, ale chyba większość graczy idzie na ułatwienie. I tak oprócz Pana Ziemniaka na naszym stole pojawiają się: Pani Rzeczka, Piorunek, Strachun, SuperStrachun, Pan Oceanek, Lord Krzakun (bo jest op), Dahanica, Ent, Zwierzak, Pani Mgiełka, Wulkanek, Gekun, Żabol (ew. Inlandun), Czasun, Gwiazdun, Skałkun, Ptakun, Trikster no i mój ulubiony (ze względu na playstyle, nie ksywę), Diler Niebiekich Piguł. Uwielbiam nim grać.
mineralen pisze: 05 lip 2023, 14:42 Co raz więcej ludzi w internecie pokazuje, że przyszło im Nature Incarnate. Wcześnie. Myślicie, że to tylko Ameryka czy Europa też teraz dostanie?

Edit: Niestety Europa poczeka...
https://www.backerkit.com/c/greater-tha ... dates/1528
Gdzieś czytałem, że ten najnowszy dodatek trafia do retaila. Podano datę 3 sierpnia 2023. Ktoś trafił na info kiedy anglojęzyczna wersja pojawi się w rodzimych sklepach? Pewnie prędzej czy później będzie do kupienia, skoro do tej pory znakomita większość produktów z serii Spirit Island trafiała do retaila.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Pojawiła się przedsprzedaż Nature Incarnate.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: siepu »

Jeśli solo to tylko na komputerze, adaptacja jest świetna, działa też w multi i tańsza od papierowej gry. Jednym duchem można, ale wyższe poziomy trudności są raczej nie do zrobienia, trzeba przynajmniej dwoma.
Dobry
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Dobry »

Można wygrać każdym duchem solo nawet na najwyższych poziomach trudności. Na BGG są posty, które opisują takie osiągnięcia:
https://boardgamegeek.com/thread/3011964/page/1
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mineralen »

W ogóle można wpisać w YouTube dowolnego ducha i przeciwnika i na pewno będzie film jak ktoś przechodzi solo na poziomie 6 najeźdźcy.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

Każdym duchem da się wygrać z każdym najeźdźcą na 6. poziomie, ale nie zawsze. Przy niektórych układach po prostu nic się nie da zrobić.
Dobry
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Dobry »

To sprawia, że gra nie jest policzalna i są emocje. Wyspa czasami nie chce żebyś wygrał :D
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: samuraj1369 »

Jest szansa gdzieś dorwać wersję angielską z promkami i dodatkami w Europie?
xiaur
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2021, 08:57
Been thanked: 1 time

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: xiaur »

Jest szansa gdzieś dorwać wersję angielską z promkami i dodatkami w Europie?
https://www.planszomania.pl/index.php?s ... ton=szukaj

Ja kupiłem moje kopię na Planszomanii. Zajęło im sprowadzenie Branch & Claw trochę ponad 30 dni, ale zadzwonili do mnie, zapytali czy podzielić wysyłkę na dwie części, więc z czystym sercem polecam.

Pozdrawiam,

Xiaur
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: menelobej »

litk pisze: 22 lip 2023, 18:26 Pojawiła się przedsprzedaż Nature Incarnate.
Planszomania ma już grę na stanie.
ODPOWIEDZ