kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: SnoWho »

Wspominano że nie można już kupić Iron Clays - pojawiły się w Meplu gdyby ktoś jeszcze szukał :wink:
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: autopaga »

Co tam iron claysy ściągam metalowe monety do Brassa z Brazylii jest szansa że przyjdą do mnie przed świętami. Nie wrzuciłem jeszcze wątku, ponieważ nie wiem czy załapię się na vat czy nie. Kupiłem kilka zestawów, aby koszty przesyłki się ładnie rozłożyły.
Obrazek

Obrazek
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: SnoWho »

autopaga pisze: 23 lis 2020, 18:52 Co tam iron claysy ściągam metalowe monety do Brassa z Brazylii jest szansa że przyjdą do mnie przed świętami. Nie wrzuciłem jeszcze wątku, ponieważ nie wiem czy załapię się na vat czy nie. Kupiłem kilka zestawów, aby koszty przesyłki się ładnie rozłożyły.
Zastanawiałem się nad nimi - dodatkowo ciekawe do GWT jeszcze były w tym samym sklepie. Jak wyszło cenowo za wysyłkę, jeżeli możesz zdradzić?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: autopaga »

Z gwt też idą, wysyłka wychodziła znacząco taniej im więcej zamówię, a i tak finalnie zapłaciłem za nią prawie 300zł. Nie chciałem się bawić w zbieranie zamówień jak nie znam finalnego kosztu, dlatego ogłoszę się jak będę miał je w ręku, zamówiłem 6x gwt i 4x brassa, przy czym brassa planuję podzielić na 6 zestawów, bo monet jest bardzo dużo, dokupiłem 10 sztuk monet 15$ i finalnie podzielę na paczki na:
- 12x15$
- 14x5$
- 28x1$

Co daje 69,5$ na osobę przy grze 4 osobowej. Ja np. gram tylko w dwie osoby i nie lubię brassa na więcej, więc mógłbym go okroić jeszcze bardziej pod siebie. Te brassowe monety są dwa razy droższe od gwt bo jest ich bardzo dużo, a do tego są wielkie i ciężkie. Tym sposobem ścinam cenę niemal 1/3, ale jak się znajdą dwie osoby na pełny zestaw zamiast 3 na ten prezentowany powyżej to nie widzę problemu. Ja dla siebie na pewno obcinam.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 433
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: ScorpZero »

Przez ten konkretny temat doszła nowa fanaberia w moim planszówkowaniu - pakowanie żetonów do kapsli. No kurcze, dzięki. :mrgreen:

Obecne mam połowę Eldritch Horror zapakowanego w kapsle, właśnie zamówiłem na resztę żetonów i przyznam, że nie dość, że kapsle zabezpieczone to sam fun z grania wzrasta. Super sprawa brać w ręce takie duże, przyjemne kapsle z plastiku, a nie tekturki. :-D

Zamówiłem też kapsle na elementy do Wojny o Pierścień. Aż szkoda, że nie udało mi się znaleźć kwadratowych "kapsli" sprzedawanych w sensownych cenach. Bo niestety 1-2 zł za jeden to zdecydowanie za drogo.
dzolek
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2021, 21:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: dzolek »

Witam.

Odświeżam trochę temat. Czy jest ktoś na forum, kto używa kapsli na żetony do gry Nemesis? Jeżeli tak to jaki rozmiar polecacie. Żetony mają szerokość około 30 mm, 24 mm i 25/26mm w dodatku koszmar. Kupować pół mm większe czy 1 mm?
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
Duderson
Posty: 14
Rejestracja: 11 maja 2010, 19:51
Been thanked: 2 times

Re: kapsle numizmatyczne do żetonów - lista gier i średnica kapsli

Post autor: Duderson »

Sorry za troszkę spóźnioną odpowiedź :wink:
Żetony 30mm z podstawki weszły w kapsle Leuchturn (Lighthouse) 30mm na wcisk, już ich nie wyciągnę. Żetony pomieszczeń z podstawki weszły w kapsle 26mm na luzie i jeszcze jest z 2mm zapasu. Posiadam wersję retail
ODPOWIEDZ