Gra dla 6 i 8 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Volta
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2011, 18:25

Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Volta »

Witam,
Poszukuje gry w której moje dzieci by mogły grać wspólnie bez dorosłych. Ostatnio bardzo polubili Potwory z Tokio i szło im bardzo dobrze.
Myślałam o jakiejś grze w której zbierali by surowce. Mamy Agricole ale wydaje mi się zbyt skomplikowana, żeby grali w to sami. Macie może jakieś inne propozycje?
Młodszy jeszcze nie umie czytać, więc gry z kartami które są widoczne tylko dla 1 gracza z większą ilością tekstu na razie odpadają.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Bogoria »

Moje propozycje:
Catan Junior - 6 latek na pewno ogarnie, 8 latem powinien chętnie grać.
Hej, to moja ryba - mała gierka i do tego prosta, ale dająca satysfakcję.
Carcassonne - mój syn (7 lat) od tej gry wszedł w świat kolejnych tytułów (Alhambra, Wyspa Sky, Wsiąść do pociągu, Catan - szybka gra karciana)
Wsiąść do pociągu - pierwsza podróż - 6 latek na pewno ogarnie.
Volta
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2011, 18:25

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Volta »

Dzięki za propozycję Carcassonne znamy i grają ale raczej rzadko wybierają.
Nad Catan się zastanawiałam, myślisz że w normalna wersję dadzą radę?
Mam już bardzo dużo gier typowo dla dzieci i wolałabym kupić znaleźć jakąś normalna, która nam na pewno długo posłuży. Mamy np dzieci z Carsasonne i bardzo szybko z tego wyrośli.

Bardzo dużo ostatnio grają razem więc to ważnym kryterium jest to żeby poradzili sobie sami bez mojej pomocy.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 21:48 przez Volta, łącznie zmieniany 1 raz.
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: dave8 »

U mnie gramy w (mam córkę 7 lat):
Ubongo, Park niedźwiedzi, wybuchowa mieszanka, wyprawa do el dorado, Kakao, Azul summer pavilon, patchwork i pandemię
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Bogoria »

Volta pisze: 11 mar 2020, 21:07 Bardzo dużo ostatnio grają razem więc to ważnym kryterium jest to żeby poradzili sobie sami bez mojej pomocy.
Właśnie z tego względu a także informacji, że chcesz by sami grali, zaproponowałem takie tytuły.

Co do normalnej wersji Catana - ciężki mi powiedzieć, bo nie próbowałem, zakup dopiero w planach. Na pewno wersję Junior będą mogli obsłużyć sami. Podobnie z Wsiąść do pociągu - pierwsza podróż.

Z drugiej strony Twój 6 - latek zaraz będzie miał 7 lat, zacznie trochę czytać, więc warto popatrzeć nieco perspektywicznie. Wyspa Sky, Via Nebula, Wsiąść do pociągu Europa, Kawerna jaskinia kontra jaskinia - to będą tytuły, które są spokojnie do ogarnięcia, gdy pokażesz im jak grać. Tak przynajmniej mi się wydaje. We wszystkie powyższe gramy z naszym 7 - latkiem, ale fakt jest taki, że gra z kimś dorosłym.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: louiscyphre »

Odyseja. Na początek wyścig albo układ 3x3 dla 6 latka. Po kilku grach będą grali na pełnych zasadach.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: anna26 »

Kingdomino, sen, spiace krolewny, ubongo,carcassone,majestat,sagrada, hej to moja ryba, patchwork, kakao, wykreslanka np bukiet, winnica,
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 391 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Gribbler »

Takenoko
Volta
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2011, 18:25

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: Volta »

Super, dziękuję za wszystkie propozycje. Na pewno coś wybiorę.
Szukałam kakao ale chyba na chwilę obecną nie jest nigdzie dostępne.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: bobule »

Volta pisze: 16 mar 2020, 08:14 Super, dziękuję za wszystkie propozycje. Na pewno coś wybiorę.
Szukałam kakao ale chyba na chwilę obecną nie jest nigdzie dostępne.
Na razie Kakao nie jest dostępne, ale będzie dodruk, bo G3 już go zapowiedziało.
Jak dla mnie jedna z przyjemniejszych gier kafelkowych na 3-4 osoby, z bardzo prostymi do przyswojenia zasadami ;)
sebokra
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: sebokra »

U nas 5 i 7 latek grają chętnie w Karak, carcassone, augustus, luxor, africana (kupiona wersja czeska),
nezumi78
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 09:48
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: nezumi78 »

Ja poszukuje gry dla podobnego przedziału wiekowego, ale nie wiem do końca jak nazwać typ gry i mechanikę. Chodzi mi o to, ze w grze wykorzystywana jest książka z przygodami typu: jesli x to to idz przeczytaj na str. y co bedzie dalej. Nie wiem czy to zrozumiale :? , widziałam kiedyś recenzję takiej gry, ale wtedy chlopaki nie umialy czytac :) . Jesli ktos moze podopowiedziec jak sie nazywa ta mechanika to tez super:)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 993
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 994 times
Been thanked: 434 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: KurikDeVolay »

Komiks paragrafowy. Hokus i Pokus, albo Rycerze. Zerknij na cały asortyment FoxGames.
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 127 times
Been thanked: 160 times

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: tomg »

Polecam szczególnie Rycerzy u mnie bardzo podobały się chłopakom. Następne już trochę mniej.
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 6 i 8 latka

Post autor: an0mander »

Ja natomiast polecam Rycerze 2. Masz wrażenie uczestnictwa w prostej sesji RPG. Masz statystyki które zwiększasz w trakcie gry, zbierasz przedmioty, używasz ich, itd. Wciąga :)
ODPOWIEDZ