Tzolkin solo

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
dzejzi
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2020, 13:57

Tzolkin solo

Post autor: dzejzi »

Cześć

Czy próbował ktoś wariant solo do Tzolkina, który jest udostępniony na bgg? https://boardgamegeek.com/filepage/1477 ... lo-variant Jak wrażenia? Osobiście czuje, że jest to naciągane solo, lecz zawsze jakaś alternatywa do pogrania. A może ktoś ma swoją interpretację trybu pojedynczego gracza?
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Tzolkin solo

Post autor: ThunderFantastic »

Dla mnie granie solo, gdy nie ma dedykowanej takiej wersji, sprowadza się w większej czy mniejszej mierze do gry solo w szachy, które swoją drogą też lubię. I jeżeli szachy można grać solo a można to i każdą inną grę także. Są wszak dobre gry, które są w uproszczeniu odmianą pasjansa a ten jak najbardziej do gry solo jest stworzony.
A jak chce się jakiejś losowości to wystarczy dodać rzut kością do niektórych decyzji i masz najlepsze AI świata.

Tzolkin już na sam początek daje asymetrię a z dodatkiem jeszcze większą. Tak więc od Ciebie zależy czy jesteś w stanie rozegrać grę przeciwko sobie.

Luke na Dagobah obciął sobie głowę w pojedynku z samym sobą więc trzeba uważać. 8)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Tzolkin solo

Post autor: mecenas »

Próbowałem pierwszy z nich. Niestety jest średni... Tzolkin nie jest stworzony do gry solo...
BoUr
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2018, 14:18
Has thanked: 22 times
Been thanked: 1 time

Re: Tzolkin solo

Post autor: BoUr »

Ja grałam solo używając drugiego wariantu, tj. z wirtualnym graczem. Ten wariant mnie wciągnął. Wirtualny gracz był wyzwaniem - zwłaszcza jak podeszły mu rzuty kością.
Jak ktoś ma Tzolkina i nie ma z kim grać to naprawdę warto spróbować. Mnie się bardzo podobało.
ODPOWIEDZ