Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

Cześć wszystkim,

Szukam karcianek które wychodzą teraz i jest normalny dostęp do tego co wyszło i wychodzi. Jestem także zainteresowany karciankami które dopiero mają nadejść :)

Karcianki które przypadły mi do gustu:
-Warhammer Inwazja
-Warhammer Podbój
-Władca Pierścieni LCG
-Gra o Tron LCG

Raczej szukam gier w języku polskim, ale jeżeli coś będzie dobre w wer. ANG to być może też się skuszę ^^ Te wymienione przeze mnie karcianki bardzo mi się podobają, ale tak późno się nimi zainteresowałem, że po prostu nie miałem szansy ich jakoś normalnie skompletować. Może poza podbojem, ale tam mało dodatków w sumie wyszło. Dlatego też nie próbowałem wejść w Horror Arkham LCG ponieważ patrząc na to jak trudno dostępne są niektóre rozszerzenia dałem sobie święty spokój. I jeszcze dodam, że Keyforge nie przypadł mi do gustu
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: myrmek »

Teraz zaczęły się dodruki Arkham LCG, pierwszy cykl właśnie wjechał do sklepów i za jakiś czas będą kolejne, więc jest bardzo dobry moment na wejście w serię :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: Evokenx »

Hmm... faktycznie. Widzę dostępny cały pierwszy cykl. Czy jest gdzieś informacja że następne cykle również będą dodrukowywane?
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: mnw »

Mam wrażenie, że już ten sam cytat wklejałem w wątku gry, ale proszę bardzo - oficjalna wypowiedź Galakty na ich forum z 03/08/2020:
Horror w Arkham LCG - Dodruki pierwszego cyklu już zapowiedzieliśmy. Mogę zdradzić, że zamówiliśmy dodruk kolejnego cyklu i jeszcze kolejnego i … .

Wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) na pewno zaczynający grę nowy gracz będzie miął większy wybór. Ewentualne kolejne dodruki to już w momencie jak zobaczymy jak zachowają się te co zamówiliśmy ale tak jak wspomniałem będzie dostępnych sporo dodatków.

Dodruki będą produkowane w jednym rzucie, więc cały cykl Dunwich pojawi się na raz. Proszę śledzić nasz fanpage oraz stronę galakta.pl.

Być może w przypadku jakiś konkretnych dodatków zrobimy jakieś przedsprzedaże itd.

Generalnie Horror w Arkham LCG na razie może być spokojny o kolejne dodatki.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: Tyrek »

Ze świeżych produkcji, obecnie wydawanych, które można zacząć łatwo kolekcjonować to Marvel LCG.

Obecnie LCG są w odwrocie. Legenda jeszcze zipie, ale w Polsce nie wiem czy ktoś w to jeszcze gra. Polska wersja zakończyła się na pierwszym cyklu dodatków. Po angielsku chyba będziesz wstanie kupić komplet i to chyba nawet w sklepach. A jeśli nie to na pewno znajdziesz chętnych na sprzedaż sporego pakietu na początek (daj znać jak byś był zainteresowany - to pomyślę nad sprzedaniem swojego).

Po polsku to obecnie chyba tylko Horror w Arkham się uchował i Władca w systemie na żądanie (chyba tak teraz galakta to wydaje?).

Z tworów kolekcjonerskich reaktywowano Wampira - ponoć da się fajnie wejść w system - ale trzeba mieć bazę graczy, bo gra wymagająca i inna.

Ostatnio wydawany był jakiś Transformers przez wizardów (tych od Magica) - o ile się nie mylę. Ponoć fajne, ale ja nic o tej grze nie wiem, poza tym, że jest i jest w miarę nowa. Jeszcze była karcianka w świece Warhammer Age of Sigmar - nie pamiętam nazwy.

No i oczywiście Magic - jest wydawany, będzie wydawany, dostępne jest, ale to studnia bez dna ;-)

A i jeszcze wiele, wiele, wiele mniej popularnych systemów - jest tego naprawdę sporo (od kucyków Pony, po Final Fantasy). Nie mam pojęcia jaka jest jakość tych produkcji.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1293
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 363 times
Been thanked: 216 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: ShapooBah »

Wiele dobrych karcianek nie będących kolekcjonerkami:
Np. Aeons end z kilkoma dodatkami to wręcz godziny mielenia kart. Ale pytanie, czy tego szukasz? Dwie duze podstawki + 4 dodatki + zapowiedziane kolejne podstawki i dodatki, a wszystko można ze sobą łączyć.
W przypadku Aeonsa nawet można się pokusić, że ma trochę podobny do LCG model sprzedaży.

Warhammer underworlds to tez jakby nie patrzeć karcianka z dodatkiem figurek. Dużo dodatków, nawet żywa scena turniejowa i w miarę tanie i częste dodatki
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: feniks_ciapek »

Tyrek pisze: 28 sie 2020, 14:56 Z tworów kolekcjonerskich reaktywowano Wampira - ponoć da się fajnie wejść w system - ale trzeba mieć bazę graczy, bo gra wymagająca i inna.
Patrząc na to, że ta reaktywacja nastąpiła bardzo niedawno i próg wejścia jest naprawdę niski (wystarczy jedna talia First Blood na gracza), to faktycznie warto wejść w tę karciankę teraz. I rzeczywiście jest niezła. Jedyny mankament to to, że wymaga minimum 3 graczy. Aspekt CCG na szczęście trochę niwelują reprinty przypominające bardziej model LCG.

Z innych ciekawych, ale nie zwalających z nóg - Traveller CCG. Trochę mało dostępny, ale ma specyficzny klimat.
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść TERAZ

Post autor: Bohr »

Też takiej szukam:)

Od siebie mogę polecić vs sytem 2pcg Marvel komiksowy(bo jest jeszcze kinowy, x-files, Alien) Jak lubisz rywalizacje to jak najbardziej. Na początku podstawka w dobrej cenie za ilość kart i zabawy :) Prosta (ale nie prostacka), na początku mnie nie zachwyciła ale potem wciągnąłem się na maksa.....Wybierasz głównego bohatera, którym chcesz grać i do jego właściwości składasz talie...
Jest dużo dodatków, ale to nie jest karcianka jak gra o tron...można wejść w nią w każdej chwili bo dodatki dokładają nowe afilation/stronnictwa ( hmm uciekło mi słowo...). Przeważnie każde stronnictwo to oddzielna talia(ja tak gram i kumpel bo jakoś nie idzie mi składanie mieszanej talii, ale oczywiście można....i pewnie takie talie też chodzą) więc nie ma problemu z nadmiarem dodatków, po prostu możesz mieć pełno nowych talii.. Ewentualnie dochodzą pojedyncze karty rozbuduwujące istniejące stronictwa. Polecam.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Ayaram »

Tyrek pisze: Ostatnio wydawany był jakiś Transformers przez wizardów (tych od Magica) - o ile się nie mylę. Ponoć fajne, ale ja nic o tej grze nie wiem, poza tym, że jest i jest w miarę nowa. Jeszcze
Był, padło już :wink:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: warlock »

Evokenx pisze: 28 sie 2020, 11:15 Cześć wszystkim,

Szukam karcianek które wychodzą teraz i jest normalny dostęp do tego co wyszło i wychodzi. Jestem także zainteresowany karciankami które dopiero mają nadejść :)

Karcianki które przypadły mi do gustu:
-Warhammer Inwazja
-Warhammer Podbój
-Władca Pierścieni LCG
-Gra o Tron LCG

Raczej szukam gier w języku polskim, ale jeżeli coś będzie dobre w wer. ANG to być może też się skuszę ^^ Te wymienione przeze mnie karcianki bardzo mi się podobają, ale tak późno się nimi zainteresowałem, że po prostu nie miałem szansy ich jakoś normalnie skompletować. Może poza podbojem, ale tam mało dodatków w sumie wyszło. Dlatego też nie próbowałem wejść w Horror Arkham LCG ponieważ patrząc na to jak trudno dostępne są niektóre rozszerzenia dałem sobie święty spokój. I jeszcze dodam, że Keyforge nie przypadł mi do gustu
Upoluj Blue Moon Legends Reinera Knizii. W jednym pudle masz gotową karciankę: 9 (jeśli dobrze pamiętam) asymetrycznych frakcji z gotowymi taliami (z możliwością budowy własnych decków) + pakiet mniejszych dodatków jeszcze bardziej urozmaicających rozgrywkę. To może być naprawdę znakomita inwestycja i wyjdzie Cię taniej, niż jedna podstawka do LCG :).
PS: 3 z 4 gier które wymieniłeś są w moim TOP 10. ;)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Szewa »

warlock pisze: 09 wrz 2020, 12:26
PS: 3 z 4 gier które wymieniłeś są w moim TOP 10. ;)
To jeszcze W: Inwazje musisz sprawdzić, a będzie 4 z 4 :lol:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Tyrek »

Ayaram pisze: 09 wrz 2020, 11:25
Tyrek pisze: Ostatnio wydawany był jakiś Transformers przez wizardów (tych od Magica) - o ile się nie mylę. Ponoć fajne, ale ja nic o tej grze nie wiem, poza tym, że jest i jest w miarę nowa. Jeszcze
Był, padło już :wink:
Szybko :mrgreen:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: rattkin »

Zawsze warto wejść w Blue Moon (Legends) i w Android: Netrunner, choć w tego drugiego, z oczywistych względów, trudno. W grudniu jednak się w tej materii poprawi i będzie zestaw startowy dla nowych graczy - polecam. Android: Netrunner to, nie to, że najlepsza karcianka, ale najlepsza gra ever.

Za chwilę będzie restart Summoner Wars (2.0) i Ashes (2.0). Summoner Wars jest bardzo fajną grą, nie wiem czy nowa wersja będzie jakoś na tyle superancka, żeby uzasadnić kolejne zakupy. Ashes jest grą raczej słabą i nie sądzę by 2.0 miało cokolwiek tu istotnie poprawić. Ale gdyby ktoś szukał punktu wejścia, to sprzedaję cały zestaw (wszystko, z promkami), do którego potem trzeba będzie tylko dokupić conversion kit - koszt dużo mniejszy niż gdyby zbierać wszystko od zera.

W Keyforge można wejść w każdym momencie, bo moment wejścia jest dużo mniej istotny, niż w innych grach. No ale jak się nie spodobał, to się nie spodobał.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

No ten Blue Moon Legends wygląda ciekawie. Ktoś wie gdzie mógłbym to kupić w Polsce? ^^ A Wampir nie przypadł mi do gustu, więc szukam dalej :) O Aeons End zapomniałem, ale fakt - również dobra karcianka o której nie wspomniałem, a którą mam na celowniku.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 201 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Losiek »

Nakład Legend Blue Moon się skończył, sam kupiłem tu na forum kilka dni temu i nie była to jedyna oferta. Poszukaj
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: rattkin »

Gra miała tylko jedną edycję, bodaj w 2014 i to stosunkowo krótko. Wydane prawdopodobnie niedługo przed zakończeniem licencji, bo dwa lata później nie było już dodruków. Znajdziesz jeszcze z drugiej ręki, zarówno BM jak i BML.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: SickMind »

warlock pisze: 09 wrz 2020, 12:26
Evokenx pisze: 28 sie 2020, 11:15 Cześć wszystkim,

Szukam karcianek które wychodzą teraz i jest normalny dostęp do tego co wyszło i wychodzi. Jestem także zainteresowany karciankami które dopiero mają nadejść :)

Karcianki które przypadły mi do gustu:
-Warhammer Inwazja
-Warhammer Podbój
-Władca Pierścieni LCG
-Gra o Tron LCG

Raczej szukam gier w języku polskim, ale jeżeli coś będzie dobre w wer. ANG to być może też się skuszę ^^ Te wymienione przeze mnie karcianki bardzo mi się podobają, ale tak późno się nimi zainteresowałem, że po prostu nie miałem szansy ich jakoś normalnie skompletować. Może poza podbojem, ale tam mało dodatków w sumie wyszło. Dlatego też nie próbowałem wejść w Horror Arkham LCG ponieważ patrząc na to jak trudno dostępne są niektóre rozszerzenia dałem sobie święty spokój. I jeszcze dodam, że Keyforge nie przypadł mi do gustu
Upoluj Blue Moon Legends Reinera Knizii. W jednym pudle masz gotową karciankę: 9 (jeśli dobrze pamiętam) asymetrycznych frakcji z gotowymi taliami (z możliwością budowy własnych decków) + pakiet mniejszych dodatków jeszcze bardziej urozmaicających rozgrywkę. To może być naprawdę znakomita inwestycja i wyjdzie Cię taniej, niż jedna podstawka do LCG :).
PS: 3 z 4 gier które wymieniłeś są w moim TOP 10. ;)
Ja proponuję przyjrzeć się bliżej Terror of London od PortalGames ja zamówiłem w przedsprzedaży, zapowiada się fajnie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

Widziałem recenzje na YT o Terrors of London, ale mało się z niej dowiedziałem. Wie ktoś gdzie mogę znaleźć lepszy opis tej gry? :D
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: SickMind »

Evokenx pisze: 18 wrz 2020, 13:39 Widziałem recenzje na YT o Terrors of London, ale mało się z niej dowiedziałem. Wie ktoś gdzie mogę znaleźć lepszy opis tej gry? :D
Ja też tyle co z YT.
Ale polecam ściągnąć sobie ze strony Portalu instrukcje do podatawki i dodatków napewno co nieco zobrazuje.
pozdro
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Zastanawiam się nad Warhammer Podbój. Podstawka w cenie ok 80pln + dodatki 22-40pln...ma ktoś warto wchodzić? Jakoś do MTG mozna porównać?
I jeszcze mi na myśl przyszło Space Hulk Anioł Śmierci. Czytałem że ciekawa jest to opcja.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Szewa »

BOLLO pisze: 28 wrz 2020, 11:29 Zastanawiam się nad Warhammer Podbój. Podstawka w cenie ok 80pln + dodatki 22-40pln...ma ktoś warto wchodzić? Jakoś do MTG mozna porównać?
I jeszcze mi na myśl przyszło Space Hulk Anioł Śmierci. Czytałem że ciekawa jest to opcja.
Mialem, swietna karcianka :) jesli tylko bedziesz mial z kim grac to bierz. Wołam warlock, bedzie mogl sie wiecej wypowiedziec.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: psborsuk »

BOLLO pisze: 28 wrz 2020, 11:29 I jeszcze mi na myśl przyszło Space Hulk Anioł Śmierci. Czytałem że ciekawa jest to opcja.
Mam Anioła ze wszystkimi 4 dodatkami, i polecam. Gralem w konfiguracji 1-6 graczy, i bylo wiele epickich starć, wygrywanych (lub nie), rzutem na taśmę. Jeśli lubisz klimat czterdziestki, i znajdziesz gdzieś ją w dobrej cenie, to bierz. Dodatki mocno urozmaicają grę.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Szewa pisze: 28 wrz 2020, 21:19
BOLLO pisze: 28 wrz 2020, 11:29 Zastanawiam się nad Warhammer Podbój. Podstawka w cenie ok 80pln + dodatki 22-40pln...ma ktoś warto wchodzić? Jakoś do MTG mozna porównać?
I jeszcze mi na myśl przyszło Space Hulk Anioł Śmierci. Czytałem że ciekawa jest to opcja.
Mialem, swietna karcianka :) jesli tylko bedziesz mial z kim grac to bierz. Wołam warlock, bedzie mogl sie wiecej wypowiedziec.
Heh miala buc jedna z 2 a obie polecacie. Podboj jakos bardziej podobny do Inwazji chyba. Space hulk w tej samej cenie jsk widze ok 70pln. Tylko ten Podboj to LCG...trzeba kupowac dodatki zeby pograc?
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: psborsuk »

Jako wlasciciel kompletu Wladcy Pierscieni lcg w wersji PL powiem, ze mozna... tylko po co? :lol:
Ktos tu juz zauwazyl, ze lcg zyskuje w miare wydawania kolejnych dodatkow. A plusem Podboju jest to, ze jest to juz zamkniety temat, z opcja zakupu dodatkow w dobrych cenach.
Minusem Aniola moze byc klopot z zakupem dodatkow - nie dosc, ze DNZ, to jeszcze zamknieta od dawna seria.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

Ja kupiłem wszystko co wyszło do karcianki 40k właśnie w tych fajnych cenach i nie żałuję. Gra sprawia sporo frajdy już na samym początku, a potem przychodzą dodatki i mocno poszerzaja możliwości ^^
ODPOWIEDZ