Który Brzdęk na 2 osoby?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: skadam »

Mam zamiar wzbogacić bibliotekę o grę Brzdęk. Nie wiem na którą wersję się zdecydować.
Czy któraś z nich spisuje się lepiej w rozgrywkach dwuosobowych?
Jest sens kupować Brzdęk z myślą o takich partiach?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: kurdzio »

Mamy wersję W Kosmosie i graliśmy ok. 10 partii w dwie osoby, mogę z czystym sumieniem polecić. Oczywiście więcej dzieje się przy rozgrywkach na 3+ osób, ale nie odczuwam że coś tracę przy graniu w parze (no może troszkę wkurza wolniejsze mielenie talii, ale to normalne).

Co do wersji to W Kosmosie oferuje więcej i niedługo pojawią się dodatki - także jeśli obojętna jest Ci tematyka to polecam tę wersję.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: KurikDeVolay »

Zdecydowanie stawiam na wersję SF. Mam oba Brzdęki. Klasyczny z dodatkami jest świetny do gry z dzieciakami, czy znajomymi, kiedy mamy już... No, mamy dobry nastrój. Za to do Brzdęk w kosmosie... Jest jak to ktoś określił o wiele bardziej "gamerski". Podstawka kojarzy mi się bardzo z klasycznymi platformówkami na N64 czy PSX/PS2. Masa świetnych odniesień, przyjemna mechanika zmuszająca do dłuższej gry i pozwalająca więcej zaplanować... W skrócie Brzdęk! ze smokiem to świetna zabawa. Brzdęk z Lordem Erektorem jest świetną grą dającą masę zabawy.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2101
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: tomp »

W dwie osoby polecam aplikację na telefon. Dodaje ona dodatkowe wydarzenia w czasie gry, dla 2 osób nie ma problemu większego problemu z zamieszaniem przy "samodzielnym klikaniem na ekranie".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: gameosx »

U mnie wszystkie partie rozegrane tylko na 2 osoby i bardzo się i mi i żonie gra podoba. Mamy aktualnie wszystko co wyszło po polsku czyli podstawowego Brzdęka ze wszystkimi dodatkami oraz Brzdęk w kosmosie - nie mamy ulubionego, staramy się ogrywać wszystkie po równo. Mi bardziej podchodzi wersja w kosmosie ale tylko i wyłącznie z powodu tematyki, natomiast żonie bardziej podchodzi wersja fantasy ;) Jedyna rzecz która nam nie podeszła to dodatek Mokra robota - wg nas najsłabszy ze wszystkich. Aplikacja na telefony też bardzo fajna (dodaje m.in tryb solo).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Który Brzdęk na 2 osoby?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ten w kosmosie :D
Lepiej sprawdzi się na dwie osoby bo nie ma opcji szybko po artefakt i w nogi.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ