Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
koty
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2009, 18:33

Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: koty »

Witajce,
jak w temacie poszukuję gry w takim klimacie i o podobnej mechanice z jaka mamy do czynienia w MACHINIE.
Pamiętam tą grę jako bardzo śmieszną i wciagającą.
Poszukuję takiej gry w wersji angielsko języcznej, gdzie wspólnie obcokrajowcami możnaby się pośmiać, porywalizować i pogłówkować.
Proszę doradźcie jakieś tytuły.
Dzięki.

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: konev »

A ja proponuje byś przewrotnie wydrukował sobie tłumaczenia kart na język angielski. Następnie naklejasz je na oryginalną wersję, albo wkładasz razem do koszulek.
Mówię to w imieniu wszystkich biednych graczy, co to musieli tłumaczyć szwabskie czy anglosaskie teksty by sobie w swoją ulubioną grę zagrać. Czas odwrócić tą zależność w miarę jak wychodzą polskie gry :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: Perpetka »

Ja bym zaproponowała Galaxy Trucker. Też lekka losowa gra, prawie niezależna językowa i trochę mi przypomina mechaniką Machinę (też się układa elementy na swojej planszy).

Lekka, trochę losowa, trochę do pogłówkowania, angielska - karcianka Race for the Galaxy. Nie każdemu podchodzi, zwłaszcza klimat SF, ale przyjemnie się gra. Zyskuje z kolejnymi rozgrywkami.

Zupełnie do zabawy - Jungle Speed, obecnie dostępny tylko jako Prawo Dżungli. Zupełnie niezależna językowa gra na refleks. Uwaga, możliwość urazów ciała, nie grać z dziewczynami z długimi paznokciami! (ja na szczęście zawsze byłam po bezpiecznej stronie paznokci) :D
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: jar_on »

Dość podobne jest Infernal Contraption, pewne machinopodobne elementy zawiera też Mwahahaha!. O ile się nie mylę gdzieś na forum jest wciąż otwarta opcja niedrogiego kupna Mwahahaha! ale głowy w tej chwili za to nie dam.
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: aswiech »

Jesli chodzi o takie gry...
Mysle, ze nie bez sensu bylaby "Unexploted Cow". Nie posadzajac nikogo - wiadomo, ze Ignacy Cheapass Games lubi, a i sama stara, dobra "Machina" ma wiele podobienstw do wspomnianych krow.:)
Jesli ktos lubi "M" i "UC" polubi. Tak czy inaczej podkladanie swini. Badz krowy, jak kto woli:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2800
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 355 times
Been thanked: 638 times

Re: Angielsko języczny odpowiednik MACHINY

Post autor: bogas »

koty pisze:Witajce,
jak w temacie poszukuję gry w takim klimacie i o podobnej mechanice z jaka mamy do czynienia w MACHINIE (...)
Poszukuję takiej gry w wersji angielsko języcznej, gdzie wspólnie obcokrajowcami możnaby się pośmiać, porywalizować i pogłówkować.
Wygląda na to, że baardzo podobna idea jest w grze Robotics
Piszę "wygląda", bo w grę nie grałem, a jedynie oglądałem zawartość i rzuciłem okiem w instrukcję.
ODPOWIEDZ