Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Warfighter: The Fantasy Card Game

Obrazek

Nowa odsłona serii Warfighter z planowanym startem kampanii Kickstarter na 29.09.2020.

Tym razem gracz zabiera swoją drużynę do podziemi. Z przeciwnikami przyjdzie zmierzyć się w walce wręcz, przy pomocy magii czy kapłańskich mocy.
System na pierwszy rzut oka nie będzie się dużo różnił od pierwszych odsłon serii: położenie lokacji, dobranie karty potwora, atak przy pomocy K10+K6. Różnicą od razu rzucającą się w oczy jest tryb kampanii z rozwojem postaci, którego w dziennym i nocnym Warfighterze nie było. Wydaje się też że tryb kampanii będzie nieco bardziej zaawansowany niż w Warfighter Private Military Contractor.
Gra ma być kompatybilna z poprzednimi odsłonami, więc można będzie będzie wziąć Piątka i Olszaka, wyposażyć ich karabiny maszynowe PKM, granaty RGO i ruszyć na polowanie na smoki. Podobnie z żołnierzami WWII można wziąć kawalerzystę na koniu (Kaczkan), kapłana polowego (Drucker) i zmierzyć się z demonem. Oczywiście w drugą stronę też to ma działać: grupa złożona z krasnoluda, elfa i halflinga może szturmować plaże Omaha, a grupa złodziei może się przemykać po lokacjach nocnego warfightera.
Póki co to każda informacja jest spekulacją, więc trzeba poczekać na to co DVG ujawni lub do momentu wydania gry.

Boardgamegeek
Probe9
Posty: 2458
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 649 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Probe9 »

Ja się chyba nie przekonam do takiego settingu :) Mam wrażenie, że chcą na maksa wydoić tę serię. Dla mnie to będzie pas, mam jedną grę z serii i mi to wystarczy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: woytas »

Mam nadzieję, że okładka zostanie zmieniona. Ten military font strasznie się gryzie z tym panem trzymającym miecz :shock:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Na zmianę czcionki to bym nie liczył. DVG jest daleko do współczesnej estetyki. Podobnie jest z grafikami na kartach. 20 lat temu to byłby hit, dziś raczej można o nich powiedzieć, że są brzydkie czy przestarzałe ale mi akurat taka oprawa graficzna odpowiada.
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: feniks_ciapek »

No koszmarek. Przy "Modern Warfighter" można to jakoś przecierpieć, ale akurat fantasy to lubię mieć ładne. Ciekawe, czy instrukcję też wrzucą zbiorczą i trzeba będzie ją czytać na wyrywki.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

feniks_ciapek pisze: 30 wrz 2020, 10:50 ...Ciekawe, czy instrukcję też wrzucą zbiorczą i trzeba będzie ją czytać na wyrywki.
Z tego co wyczytałem to ma być instrukcja zbiorcza zaktualizowana o nowe elementy WF:Fantasy.
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: feniks_ciapek »

c08mk pisze: 30 wrz 2020, 11:50 Z tego co wyczytałem to ma być instrukcja zbiorcza zaktualizowana o nowe elementy WF:Fantasy.
Patrząc po moim doświadczeniu z Shadow War, z góry współczuję wszystkim, którzy będą chcieli pograć w wersję fantasy.

Ciekawe, czy przy okazji tej kampanii będzie można też dokupić dodatki z innych serii w jakichś sensownych cenach. Byłoby miło.
khuba
Posty: 998
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 278 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: khuba »

feniks_ciapek pisze: 30 wrz 2020, 16:21
Patrząc po moim doświadczeniu z Shadow War, z góry współczuję wszystkim, którzy będą chcieli pograć w wersję fantasy.
Ja generalnie po paru próbach z tą współdzieloną instrukcją do Warfightera się poddałem i ogólnie zniechęciłem do całej serii. Super sprawa jak ktoś już wie o co chodzi/ grał już wcześniej, ale dla nowego gracza masakra...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

khuba pisze: 30 wrz 2020, 18:23 ...Super sprawa jak ktoś już wie o co chodzi/ grał już wcześniej, ale dla nowego gracza masakra...
Intencje mieli dobre i dla doświadczonego gracza to jest dobry reference book o ile się wcześniej zapozna z układem, żeby wiedzieć gdzie co szukać. Dla nowych graczy to jest twardy orzech do zgryzienia. Pisałem o tym na BGG ale wygląda na to, że DVG nic w tym zakresie nie zmieni - 1. mniejsze koszty, 2. za bardzo się upierają przy swojej racji super-rulebooka.
feniks_ciapek pisze: 30 wrz 2020, 16:21 ...
Ciekawe, czy przy okazji tej kampanii będzie można też dokupić dodatki z innych serii w jakichś sensownych cenach. Byłoby miło.
To tylko w backerkit po kampanii, o ile będą mieć zapas na stanie. Przeważnie były w lepszej cenie niż w sklepie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Właśnie pojawił się pozytywny odzew w kampanii ze strony DVG co do rulebooka Fantasy. Do wersji KS będą dodawać instrukcję wyłącznie do tego systemu.
khuba
Posty: 998
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 278 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: khuba »

c08mk pisze: 10 paź 2020, 14:53 Właśnie pojawił się pozytywny odzew w kampanii ze strony DVG co do rulebooka Fantasy. Do wersji KS będą dodawać instrukcję wyłącznie do tego systemu.
Swoją drogą trochę absurdalna sytuacja - dedykowana grze instrukcja jako ks exclusive :D
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Jiloo »

c08mk pisze: 10 paź 2020, 14:53 Właśnie pojawił się pozytywny odzew w kampanii ze strony DVG co do rulebooka Fantasy. Do wersji KS będą dodawać instrukcję wyłącznie do tego systemu.
Ostatecznie dedykowane wersji Fantasy podręczniki wylądowały we wszystkich wersjach (Ja mam swoją z Planszostrefy). Może to rekompensata za dwa lata spóźnienia?
Inna sprawa jest taka, że ten podręcznik ma podobno dużo niedomówień i trochę błędów. Na grupach DVG zalecają instrukcję napisaną przez jednego z użytkowników. Ja po postach i komentarzach na tych grupach grzecznie posłuchałem, porzuciłem czytanie oryginalnego i właśnie zgłębiam NAM (New Adventurer Manuał).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Ja na razie tylko dostałem info, że niedługo będzie wysyłka zamówienia z KSa. Z instrukcję zabiorę się jak będę miał grę u siebie. Fantasy ma na tyle inne słownictwo, że wolę czytać instrukcję mając elementy gry pod ręką.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Jiloo »

c08mk pisze: 28 wrz 2023, 09:52 Ja na razie tylko dostałem info, że niedługo będzie wysyłka zamówienia z KSa.
To jest straszne, że wspierający nadal muszą czekać, a mnie się już udało kupić normalnie w Planszostrefie. Ale przecież to nie pierwszy raz takie hocki klocki. Zgapiłem się w wsparciem gry na KS, ale biorąc pod uwagę tyle opóźnienia to nie żałuję.
Z instrukcję zabiorę się jak będę miał grę u siebie. Fantasy ma na tyle inne słownictwo, że wolę czytać instrukcję mając elementy gry pod ręką.
Dla mnie Fantasy jest pierwszym Warfighterem. nie jestem fanem klimatów wojennych, a mimo to byłem bliski kupienia wersji Modern. Ale ogłosili prace nad Fantasy i stwierdziłem, że poczekam.

jeśli używasz FB to polecam grupę dedykowaną grze (DVG - Warfighter Fantasy). Bardzo pomocna społeczność, dużo pomocy od użytkowników, pojawiają się przydatne materiały. Zresztą grupa ogólna Warfighter też podobny poziom (DVG - Warfighter). Ogólnie lepsza pomoc niż na BGG, co było trochę szokujące. Przywracają wiarę, że grupy na FB mogą być wartościowe.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Fantasy Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Jiloo pisze: 28 wrz 2023, 12:10 ...
jeśli używasz FB to polecam grupę dedykowaną grze (DVG - Warfighter Fantasy). Bardzo pomocna społeczność, dużo pomocy od użytkowników, pojawiają się przydatne materiały. Zresztą grupa ogólna Warfighter też podobny poziom (DVG - Warfighter). Ogólnie lepsza pomoc niż na BGG, co było trochę szokujące. Przywracają wiarę, że grupy na FB mogą być wartościowe.
Linki może się jeszcze przydadzą jak nie będę pewny co jakiejś karty, bo po jakimś czasie drobiazgi się zapomina, choć tu jest jedna niepisana zasada, którą warto znać. "Wersja gry którą masz jest aktualna" - jest odpowiedź od Dana w którymś z tematów na BGG. To oznacza, że grasz tymi kartami co masz i według zasad jakie były dla nich napisane, nie musisz na siłę szukać aktualizacji i podmieniać kart. Także nawet jak kiedyś DVG wyda update pack do Warfigter fantasy to nie ma presji na aktualizację. :)
Na BGG najbardziej oficjalnym kontaktem jest 'bchee' i twórca WWII 'dawidinsydney' chociaż tu też czasem te oficjalne odpowiedzi się plączą i są sprzeczne. Po za tym zostaje pisać maile do DVG ale z tego co widzę to Dan już raczej się nie udziela (swoje lata już ma), a Kevin zrezygnował z pracy w rodzinnej firmie. Także w ostatecznym rozrachunku chyba 'bchee' jest najlepszym kontaktem DVG.
ODPOWIEDZ