Aftermath / Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Aftermath / Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: litk »

A slyszeliście o grze Aftermath w podobnym mysim klimacie: https://boardgamegeek.com/boardgame/281 ... s?pageid=5. Z tego co słyszę to instrukcja do tej gry jest jeszcze gorszą porażką niż do Mice & Mystics.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

litk pisze: 13 paź 2020, 09:26 A slyszeliście o grze Aftermath w podobnym mysim klimacie: https://boardgamegeek.com/boardgame/281 ... s?pageid=5. Z tego co słyszę to instrukcja do tej gry jest jeszcze gorszą porażką niż do Mice & Mystics.
Nie strasz, bo ją akurat zamówiłem w przedsprzedaży :( :roll: Naprawdę jest tak źle? W sensie instrukcję i zasady do Myszy ogarnąłem bez trudu, ale też trafiałem na momenty trudne, szczególnie jak były zasady scenariusza, które zmieniały te reguły dobrze znane z "podstawowych" zasad.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: litk »

Obczaj tutaj od 5:30 https://www.youtube.com/watch?v=ua7D-OMNbpk
W jakiej przedsprzedaży kupiłeś? Chodzi o polskie wydanie?
Moim zdaniem instrukcja do magii i Myszy nie jest żadną porażka - ot, przeciętna instrukcja, nie odbiegająca od średniej rynkowej. Trochę zagmatwana, kilka niedopowiedzeń, ale tłumaczy prawie wszystko i jest napisana poprawnym językiem.
A w mojej opinii instrukcja do myszy jest na takim poziomie jak ten facet opisuje instrukcje do Aftermath. W sumie nie dziwota, ten sam autor.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: garg »

litk pisze: 13 paź 2020, 12:18 Obczaj tutaj od 5:30 https://www.youtube.com/watch?v=ua7D-OMNbpk
W jakiej przedsprzedaży kupiłeś? Chodzi o polskie wydanie?
Moim zdaniem instrukcja do magii i Myszy nie jest żadną porażka - ot, przeciętna instrukcja, nie odbiegająca od średniej rynkowej. Trochę zagmatwana, kilka niedopowiedzeń, ale tłumaczy prawie wszystko i jest napisana poprawnym językiem.
A w mojej opinii instrukcja do myszy jest na takim poziomie jak ten facet opisuje instrukcje do Aftermath. W sumie nie dziwota, ten sam autor.
No to się zgadzamy, że się nie zgadzamy :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

litk pisze: 13 paź 2020, 12:18 Obczaj tutaj od 5:30 https://www.youtube.com/watch?v=ua7D-OMNbpk
"Obczaiłem" i jakoś mnie to nie zaniepokoiło. Jedyne co tam faktycznie gość powiedział, jeśli chodzi o zasady, to że w oficjalnym materiale od wydawnictwa są błędy w wyjaśnianiu zasad. A to rzeczywiście boli. Jednak nigdzie nie usłyszałem, aby problemy z zasadami w Aftermath były większe, niż w Mice and Mistics. Zatem czekam ze spokojem na polskie wydanie.
litk pisze: 13 paź 2020, 12:18 W jakiej przedsprzedaży kupiłeś? Chodzi o polskie wydanie?
Tak, innego bym nie zamówił. O ile zwykłe gry planszowe mogę zagrać po angielsku, zapamiętując zasady lub tyle tłumacząc sobie krótki tekst z angielskiegp, to już gry fabularne potrzebuję w rodzimym języku.
litk pisze: 13 paź 2020, 12:18 A w mojej opinii instrukcja do myszy jest na takim poziomie jak ten facet opisuje instrukcje do Aftermath.
Jak dla mnie dramatyzujesz i szukasz tylko powodu do narzekania. Myszy jakoś nie mają tragicznych zasad. Przyznaję rację, że więcej gorszego, niż dobrego wprowadziło Cube, dodając w polskiej wersji instrukcji i kart pojęcie "aktywnej Myszy", mając na myśli mysz, która akurat ma dany przedmiot lub wyuczoną zdolność. Jednak jeśli zasady będą tak opisane, jak w Myszach, to dam radę grać ze znajomymi w Aftermath.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: litk »

Jedyne co tam faktycznie gość powiedział, jeśli chodzi o zasady, to że w oficjalnym materiale od wydawnictwa są błędy w wyjaśnianiu zasad. A to rzeczywiście boli. Jednak nigdzie nie usłyszałem, aby problemy z zasadami w Aftermath były większe, niż w Mice and Mistics. Zatem czekam ze spokojem na polskie wydanie.
Facet raczej udowadnia, że instrukcja jest na tyle skopana, że nawet oficjalna instrukcja video zawiera niezgodności z tą papierową. Więc to moją dedukcją jest to, że instrukcja jest na podobnym poziomie jak ta od myszy.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Niestety gry w tym roku nie będzie. Osoby które zakupiły grę w przed sprzedaży dostaną maila.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

wirusman pisze: 15 paź 2020, 16:15 Niestety gry w tym roku nie będzie. Osoby które zakupiły grę w przed sprzedaży dostaną maila.
Właśnie przeczytałem maila. Będą zwracać pieniądze plus mały bonus dla tych, którzy jednak zapłacili za Zdarzenie w przedsprzedaży.
columb
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 17:53
Has thanked: 1 time

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: columb »

Wiele ludzi mówiło na BGG, że nie ma szans na dodatek do Aftermath po tym jak Plaid Hat odłączył się od Asmodee, ale jest jakaś szansa na dodatek , poniewaz w tym roku wychodzi rozwinięcie do pluszowych opowieści od tego samego autora co zdarzenie. Więc może za 2 lata cos sie pojawi do Zdarzenia :D
Edit: Właśnie zobaczyłem na BGG, że Autor zdarzenia w wywiadzie z Niemiecką gazetą, albo jakims portalem powiedział, że w tym roku wyjdzie dodatek do zdarzenia. Tylko Nie wiem czy Cube zajmie się tym dodatkiem w tym roku. Mam tez jeszcze jedna wątpliwość, bo nie wiem czy zapowiedziany dodatek do Aftermath nie zmienił sie w dodatek do Pluszowych opowieści, który ma juz swoja specjalna stronę na BGG. A jeśli wyjdą oba to Cube będzie miał jeszcze więcej roboty z tłumaczeniem co może bardziej opóźnić pracę nad dodatkiem do Zdarzenia.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Aftermath/Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: wirusman »

Dobre dragi bierzesz :)
Zdarzenia jeszcze nie zostały wydane przez cube.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Aftermath / Zdarzenie (Jerry Hawthorne)

Post autor: Filip z Lublina »

Czy wiadomo na kiedy planowana jest premiera Zdarzenia?
ODPOWIEDZ