Pizzeria / New York Slice (Jeffrey D. Allers)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1801
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Pizzeria / New York Slice (Jeffrey D. Allers)

Post autor: Legun »

Obrazek

Nasza Księgarnia wydała przetematowanie gry "Piece o' Cake", która od wielu lat wraca na nasz stół (choć nie za często). Zamiast ciasta jest teraz pizza, co chyba jakoś ciut bardziej pasuje do mechaniki. Są też nowe opcje i kilka drobnych zmian reguł.
https://boardgamegeek.com/boardgame/319593/pizzeria
Gra jest niezwykle sympatyczna i klimatyczna. Idealna zarówno na planszowy deser, jak i na przystawkę. Na mój gust wypada mieć w swoim menu...
Recenzja na GF: https://www.gamesfanatic.pl/2020/11/13/ ... m-wydaniu/

Zmieniłem angielskiej wersji na prawidłowy - Odi
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 16:27 przez Legun, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pizzeria/Piece o' Cake (Jeffrey D. Allers)

Post autor: BartP »

Ja grałem dotąd kilkukrotnie w New York Slice i widzę, że to w zasadzie ta sama gra. Skoro tak, to ogromnie polecam. Szybka, prosta, ale wymaga ustawicznego patrzenia na kawałki innych graczy, by sensownie podzielić pizzę. Właśnie fajne jest to, że interakcja pojawia się w momencie dzielenia pizzy i wybierania kawałka, bo na końcu nie zdobywamy punktów za zestawy każdy sobie, tylko za większości w danym rodzaju pizzy.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Pizzeria / New York Slice (Jeffrey D. Allers)

Post autor: charlie »

Pizzeria to był jeden z prezentów dla córki (7 lat) na ubiegłoroczną Gwiazdkę. Pamiętam jak dawno temu obejrzałem przypadkiem jakąś recenzję tego tytułu i od razu wskoczyła na radar. Potem jakoś nie było okazji, więc jak wydała to Nasza Księgarnia, to właściwie był to pewniak do kupienia jak najszybciej. Na razie zagraliśmy 11 partii w różnych składach, głównie 3 i 4 osobowych, zdarzyło się po razie na 2, 5 i 6 osób. Wiadomo, gra hula raczej na właśnie 3-4, ale na 5-6 nie było źle, natomiast na 2 raczej nie siądę. Uwielbiam takie gry, gdzie całą robotę robi jeden prosty, świetny pomysł (ten, kto dzieli pizzę wybiera jako ostatni). Jest też dodatkowa warstwa decyzji - czy brać gwarantowaną liczbę punktów czy podjąć ryzyko i walczyć z innymi graczami o przewagę. Gra bardzo przyjemna, a przy tym angażująca, prosta i szybka. Z minusów - niektóre kafle specjalnego zamówienia (te czarne prostokątne) przegięte. Spokojnie można usunąć wybrane kafle lub grać zupełnie bez nich - wariant podstawowy jest sam w sobie dobry. Bardzo polecam.
ODPOWIEDZ