Śledzenie rozgrywek SOLO?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Śledzenie rozgrywek SOLO?

Post autor: MsbS »

Testując aplikacje typu ScorePal uświadomiłem sobie, że nie za bardzo nadaje się do rejestrowania rozgrywek solo w wiele tytułów. Pewnie jest OK do gier typu 'pobij swój rekord z poprzedniej gry', ale w wielu tytułach, jakie mam, znacznie ważniejsze byłoby zarejestrowanie 'okoliczności'.

W takim Aeon's End, One Deck Dungeon, Marvel Champions chciałbym zapisać sobie, jakim(i) bohaterem(-ami) grałem, przeciwko jakiemu Nemesis/Villainowi, jaki poziom trudności, itp. W Aniole Śmierci - jakimi drużynami grałem i który scenariusz. Ewentualnie jeśli przegrałem, to dlaczego (który warunek przegranej).

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to stworzenie oddzielnego arkusza typu sheets.google.com dla każdego tytułu. Google docs ma duży plus w postaci google forms - rejestrowanie rozgrywki przez formularz webowy. No ale to oddzielny formularz dla każdej gry.


Macie jakieś pomysły albo patenty na to?
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Śledzenie rozgrywek SOLO?

Post autor: feniks_ciapek »

Polecam BG Stats. Owszem, płatne, ale ma wszystko, czego potrzebujesz.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 396
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 170 times

Re: Śledzenie rozgrywek SOLO?

Post autor: Fyei »

Również polecam BG Stats. W aplikacji możesz dodawać dowolne warianty rozgrywki np. postać, którą grasz czy właśnie przeciwnik.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Śledzenie rozgrywek SOLO?

Post autor: MsbS »

Dzięki, właśnie o takie coś mi chodzi.
JoruslofKimKuczoński

Re: Śledzenie rozgrywek SOLO?

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

Powinna być jakaś ogólnopolska platforma dla graczy solo. To pomysł na biznes. Kradnijcie, proszę. Zgłoszę się po tantiemy i tak (zupełnie poważnie, dobre pomysły są w cenie, większość niczego nie wymyśli). Takie coś by było dochodowe, bo jest pandemia i wiadomo, jak ludzie reagują, plus gry solo są bardzo popularne, kiedyś to nie była nawet nisza, dziś tryby solo dodają do wszystkich gier niemultisonicznych. Warto by było to wykorzystać jakoś dla wzbogacenia, ale i rozwoju graczy.
ODPOWIEDZ