Chip Theory Games - plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: Irr3versible »

Ta "cebula" oznacza extra kasę za sortowanie komponentów - naprawdę sądzicie, że CTG będzie płacić fabryce za selekcję i równocześnie tworzyć sobie problem z lokalnym wydawcą?
Te wpisy czasem przerażają, choć rozumiem że oparte na doświadczeniach lub "socialach".

Moje doświadczenia z CTG są ok, dostałem raz gratis za błąd, raz dostałem kredyt 35USD za problem z drukiem książeczki lore.
Kosmetyczne reklamację potrafią odrzucić (ale ja takich nie zgłaszałem nigdy), istotne błędy są rekompensowane.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 13:36 Ta "cebula" oznacza extra kasę za sortowanie komponentów - naprawdę sądzicie, że CTG będzie płacić fabryce za selekcję i równocześnie tworzyć sobie problem z lokalnym wydawcą?
Te wpisy czasem przerażają, choć rozumiem że oparte na doświadczeniach lub "socialach".

Moje doświadczenia z CTG są ok, dostałem raz gratis za błąd, raz dostałem kredyt 35USD za problem z drukiem książeczki lore.
Kosmetyczne reklamację potrafią odrzucić (ale ja takich nie zgłaszałem nigdy), istotne błędy są rekompensowane.
Jeśli sztony produkują u siebie, a resztę w Chinach, to kompletowanie jest po stronie ctg.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: Irr3versible »

flissak pisze: 01 lut 2024, 13:44
Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 13:36 Ta "cebula" oznacza extra kasę za sortowanie komponentów - naprawdę sądzicie, że CTG będzie płacić fabryce za selekcję i równocześnie tworzyć sobie problem z lokalnym wydawcą?
Te wpisy czasem przerażają, choć rozumiem że oparte na doświadczeniach lub "socialach".

Moje doświadczenia z CTG są ok, dostałem raz gratis za błąd, raz dostałem kredyt 35USD za problem z drukiem książeczki lore.
Kosmetyczne reklamację potrafią odrzucić (ale ja takich nie zgłaszałem nigdy), istotne błędy są rekompensowane.
Jeśli sztony produkują u siebie, a resztę w Chinach, to kompletowanie jest po stronie ctg.
A skąd ta wiedza, że sztony są produkcji usa? ;)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 13:59
flissak pisze: 01 lut 2024, 13:44
Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 13:36 Ta "cebula" oznacza extra kasę za sortowanie komponentów - naprawdę sądzicie, że CTG będzie płacić fabryce za selekcję i równocześnie tworzyć sobie problem z lokalnym wydawcą?
Te wpisy czasem przerażają, choć rozumiem że oparte na doświadczeniach lub "socialach".

Moje doświadczenia z CTG są ok, dostałem raz gratis za błąd, raz dostałem kredyt 35USD za problem z drukiem książeczki lore.
Kosmetyczne reklamację potrafią odrzucić (ale ja takich nie zgłaszałem nigdy), istotne błędy są rekompensowane.
Jeśli sztony produkują u siebie, a resztę w Chinach, to kompletowanie jest po stronie ctg.
A skąd ta wiedza, że sztony są produkcji usa? ;)
Z tego co słyszałem, to jest w ogóle element założycielski tej firmy. Nie wiem, czy oni sami produkują sztony, czy mają zaprzyjaźnioną firmę u siebie z którą są związani, ale z kilku źródeł usłyszałem, że sztony produkują w USA. Głowy oczywiście nie dam, bo nie pytałem samej firmy, a i nie przykładalem wielkiej wagi do tych informacji kiedy je wylapywałem.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: Irr3versible »

flissak pisze: 01 lut 2024, 15:38
Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 13:59
flissak pisze: 01 lut 2024, 13:44
Jeśli sztony produkują u siebie, a resztę w Chinach, to kompletowanie jest po stronie ctg.
A skąd ta wiedza, że sztony są produkcji usa? ;)
Z tego co słyszałem, to jest w ogóle element założycielski tej firmy. Nie wiem, czy oni sami produkują sztony, czy mają zaprzyjaźnioną firmę u siebie z którą są związani, ale z kilku źródeł usłyszałem, że sztony produkują w USA. Głowy oczywiście nie dam, bo nie pytałem samej firmy, a i nie przykładalem wielkiej wagi do tych informacji kiedy je wylapywałem.
Też korzystam ze źródeł, ale nieco innych niż plotki - tak, trochę Cię podpuszczałem bo nie lubię tworzenia dziwnych teorii spiskowych.
Sztony CTG
Eastar współpracuję z nimi od Burncycle i wszystkie pozostałe gry po tej wspieraczce są tam przygotowywane, wcześniej korzystali z innej Chińskiej drukarni. Może jakieś promo packi robili lokalnie, ale na pewno z ostatnich kilku lat promosy też idą z Chin. Nawet brass miniaturki są w Eastar robione (zakładka po lewej, można sobie przeglądnąć komponenty z różnych gier. Pamiętam o tej zmianie, bo wiązała się z dwoma dużymi błędami - health chipy z Victorum wymagały wymiany oraz była też konieczność wymiany źle skompletowanych pudełek - musieli wydrukować nowe żetony i podmienić we wszystkich grach.

CTG zawsze podkreślało, że wybór partnera lokalizacyjnego jest dla nich ważny - bo oni nie zgodzą się na żadne ustępstwo.
Wiele firm zgłaszało się z pomysłami na karton, drewno, papierowe karty itp odpowiedź była zawsze ta sama - wszystkie gry robione pod ich kontrolą w jednej drukarni.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

Dzięki za wybicie mnie z błędnego rozeznania, do którego jednak sam nie miałem 100% pewności co zaznaczylem.
Irr3versible pisze: 01 lut 2024, 16:11 CTG zawsze podkreślało, że wybór partnera lokalizacyjnego jest dla nich ważny - bo oni nie zgodzą się na żadne ustępstwo.
Wiele firm zgłaszało się z pomysłami na karton, drewno, papierowe karty itp odpowiedź była zawsze ta sama - wszystkie gry robione pod ich kontrolą w jednej drukarni.
Byli by skończonymi durniami, gdyby wprowadzali kogoś do produkcji swoich gier :D Nie wierzę, żeby musieli poświadczać koszta produkcyjne fakturami przed Portalem, czy innym wydawcą regionalnym lol Tym bardziej, że elementy ich gier są raczej unikalne jako komplet i ciężko byłoby zagadać do drukarni o tak szczegółowe parametry i ich kosztorys. Łatwiej jest o takie szacunki ze standardowymi planszówkami dlatego ich ceny zazwyczaj wiele się od siebie nie różnią, więc i samą produkcję można scedować na wydawcę regionalnego. Ostatnio jedynie chyba Albi poniosło ze swoim Żiżką.
rafalfogiel1991
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2021, 17:22
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: rafalfogiel1991 »

Pytanie od laika jeśli chodzi o gry CTG : czy premium healthy chip są warte żeby je posiadać? Czy oryginalne też dają radę? Jakie macie doświadczenia pod tym względem :P
No i drugie pytanie, czy starczy wziąć jedne premiumy i ze spokojem można je stosować w innych grach? 🤔
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: salaba »

rafalfogiel1991 pisze: 01 lut 2024, 17:07 Pytanie od laika jeśli chodzi o gry CTG : czy premium healthy chip są warte żeby je posiadać? Czy oryginalne też dają radę? Jakie macie doświadczenia pod tym względem :P
No i drugie pytanie, czy starczy wziąć jedne premiumy i ze spokojem można je stosować w innych grach? 🤔
Miałam w łapkach premium, grałam z premium i dla mnie bez różnicy, a ale tutaj pełno fanów, więc nie licz na racjonalną odpowiedź- 90% że kup.

Ja mam zwykłe i gra się również dobrze, premium nie zamierzam kupować :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: flissak »

rafalfogiel1991 pisze: 01 lut 2024, 17:07 Pytanie od laika jeśli chodzi o gry CTG : czy premium healthy chip są warte żeby je posiadać? Czy oryginalne też dają radę? Jakie macie doświadczenia pod tym względem :P
No i drugie pytanie, czy starczy wziąć jedne premiumy i ze spokojem można je stosować w innych grach? 🤔
Zdania są podzielone czy jest to tego warte. Na pewno można kupić taniej 11-sto, a nawet 14gramowe sztony piątnika w niższej cenie. Jeśli już się zdecydujesz na te od CTG, to najlepiej wziąć chyba te z najnowszej kampaniiBOTSE, bo ostatnio uznali, że warto dorzucić tam jeszcze większą ich ilość(w rzadkich przypadkach brakowało) z 65szt. do 90szt.
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Chip Theory Games - plany wydawnicze

Post autor: okienko1234 »

Obrazek
ODPOWIEDZ