Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: maciej.kr »

Czy ktoś może wie kiedy mają wysyłać polską edycję z KS?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

maciej.kr pisze: 29 lis 2023, 13:43 Czy ktoś może wie kiedy mają wysyłać polską edycję z KS?
Początkiem grudnia chcą zapakować gry na statek. Jak się to uda to mają wrzucić update z numerem statku. Dosłownie ostatni update w kampanii. Tak trudno tam wejść sprawdzić?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: maciej.kr »

Hardkor pisze: 29 lis 2023, 13:46
maciej.kr pisze: 29 lis 2023, 13:43 Czy ktoś może wie kiedy mają wysyłać polską edycję z KS?
Początkiem grudnia chcą zapakować gry na statek. Jak się to uda to mają wrzucić update z numerem statku. Dosłownie ostatni update w kampanii. Tak trudno tam wejść sprawdzić?
Własnie próbowałem znaleźć. Dziekuję za pomoc
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

Jak oceniacie tą grę? Ja się dalej nad nią zastanawiam, bo oglądałem (czytałem) skrajne recenzje. jednym się to podoba (ale bez rewelacji), a inni twierdzą że słabe. Nie grałem w Lords of Hellas, ale mam w kolekcji Blood Rage i Ankh. Obie te gry mi się bardzo podobają. Generalnie lubię area control. W przypadku Lords of Ragnarok mam wrażenie, że to jest trochę przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: XLR8 »

Pompa85 pisze: 15 sty 2024, 20:48 Jak oceniacie tą grę? Ja się dalej nad nią zastanawiam, bo oglądałem (czytałem) skrajne recenzje. jednym się to podoba (ale bez rewelacji), a inni twierdzą że słabe. Nie grałem w Lords of Hellas, ale mam w kolekcji Blood Rage i Ankh. Obie te gry mi się bardzo podobają. Generalnie lubię area control. W przypadku Lords of Ragnarok mam wrażenie, że to jest trochę przerost formy nad treścią.
Lepiej kupić Rising Sun czy nawet leciwe el grande. To nie jest zla gra ale są lepsze.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

XLR8 pisze: 15 sty 2024, 21:09
Pompa85 pisze: 15 sty 2024, 20:48 Jak oceniacie tą grę? Ja się dalej nad nią zastanawiam, bo oglądałem (czytałem) skrajne recenzje. jednym się to podoba (ale bez rewelacji), a inni twierdzą że słabe. Nie grałem w Lords of Hellas, ale mam w kolekcji Blood Rage i Ankh. Obie te gry mi się bardzo podobają. Generalnie lubię area control. W przypadku Lords of Ragnarok mam wrażenie, że to jest trochę przerost formy nad treścią.
Lepiej kupić Rising Sun czy nawet leciwe el grande. To nie jest zla gra ale są lepsze.
El Grande właśnie kupiłem:). Nad Rising Sun już od jakiegoś czasu się zastanawiam. Blokuje mnie tylko, że nie da się już kupić dodatków z Kickstartera. Wydaje mi się że grze może czegoś brakować. W cenie Lords of Ragnarok miałbym też Twilight Imperium z dodatkiem.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: ArtIO »

Pompa85 pisze: 15 sty 2024, 21:24
XLR8 pisze: 15 sty 2024, 21:09
Pompa85 pisze: 15 sty 2024, 20:48 Jak oceniacie tą grę? Ja się dalej nad nią zastanawiam, bo oglądałem (czytałem) skrajne recenzje. jednym się to podoba (ale bez rewelacji), a inni twierdzą że słabe. Nie grałem w Lords of Hellas, ale mam w kolekcji Blood Rage i Ankh. Obie te gry mi się bardzo podobają. Generalnie lubię area control. W przypadku Lords of Ragnarok mam wrażenie, że to jest trochę przerost formy nad treścią.
Lepiej kupić Rising Sun czy nawet leciwe el grande. To nie jest zla gra ale są lepsze.
El Grande właśnie kupiłem:). Nad Rising Sun już od jakiegoś czasu się zastanawiam. Blokuje mnie tylko, że nie da się już kupić dodatków z Kickstartera. Wydaje mi się że grze może czegoś brakować. W cenie Lords of Ragnarok miałbym też Twilight Imperium z dodatkiem.
Przecież Rising Sun to zupełnie inna gra. W Rising Sun masz głównie grę nad stołem, ale o tym warto poczytać w dedykowanym grze wątku.
Jeżeli chodzi o LoH i LoR to jest dudes on a map z różnymi opcjami typu polowanie i budowanie monumentów. Przeczytaj zasady i sprawdź czy takie coś Ci odpowiada.
A widziałeś rozgrywkę w TI? Masz 10+ godzin na rozgrywkę i odpowiednia ekipę (5-6 osób) która może poświecić tyle czasu na jedną grę?
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Pompa85 »

ArtIO pisze: 15 sty 2024, 22:47
Pompa85 pisze: 15 sty 2024, 21:24
XLR8 pisze: 15 sty 2024, 21:09
Lepiej kupić Rising Sun czy nawet leciwe el grande. To nie jest zla gra ale są lepsze.
El Grande właśnie kupiłem:). Nad Rising Sun już od jakiegoś czasu się zastanawiam. Blokuje mnie tylko, że nie da się już kupić dodatków z Kickstartera. Wydaje mi się że grze może czegoś brakować. W cenie Lords of Ragnarok miałbym też Twilight Imperium z dodatkiem.
Przecież Rising Sun to zupełnie inna gra. W Rising Sun masz głównie grę nad stołem, ale o tym warto poczytać w dedykowanym grze wątku.
Jeżeli chodzi o LoH i LoR to jest dudes on a map z różnymi opcjami typu polowanie i budowanie monumentów. Przeczytaj zasady i sprawdź czy takie coś Ci odpowiada.
A widziałeś rozgrywkę w TI? Masz 10+ godzin na rozgrywkę i odpowiednia ekipę (5-6 osób) która może poświecić tyle czasu na jedną grę?
Chodziło mi o porównanie tego co mogę mieć w cenie LR. Wiem, że RS i TI to inne gry niż LR. Nie mam też problemu z długością rozgrywki w TI. Wydaje mi się, że - po obejrzeniu kilku recenzji - LR nie jest warte tego ile oferuje za swoją cenę. Dlatego zapytałem jak oceniacie LR, bo w nią nie grałem. Wersja angielska jest już od kilku miesięcy dostępna, więc może ktoś się wypowie na temat swoich odczuć po iluś tam rozgrywkach.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

W zasadzie sam odpowiedziałeś sobie w pierwszym poście stwierdzając, że to przerost formy nad treścią. Jeśli takie są twoje odczucia lepiej kupić coś innego.

Co do opinii na forum BGG masz ich całkiem sporo - gra mocno polaryzująca. Ja tam czekam mocno bo widziałem, że siada ludziom co lubią gry, które lubie + wygląda obłędnie. A że nie każdemu się podoba to co zrobić. Brass'a też nie każdy kocha.
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Dante »

Mam Lords of Hellas i swego czasu ostro ogrywana była nawet na 6 osób z dodatkami (Troja, Atlantyda, nowi: bohaterowie, monumenty, zadania i potwory). U nas to siadło tylko była już tyle razy grana, że teraz czekamy na odświeżoną wersję czyli Lords of Ragnarok. :D
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Dwa pytania: Instrukcja pl w PDF?? Ktoś coś??

Oraz: Czy Polska wersja ma już poprawione błędy z FAQ Errata 1.0?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
szalap
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:03
Has thanked: 3 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: szalap »

Hej wszystkim, gra już dotarła pod strzechy, jest już też w Polsce. Czy ktoś, może mi podpowiedzieć, czym różnią się dodatki w wersji Gamefound od dodatków w wersji retail? Różnica w cenie między Seas of Aegir to około 100 zł. Czym jest to spowodowane?
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

szalap pisze: 19 lut 2024, 13:26 Hej wszystkim, gra już dotarła pod strzechy, jest już też w Polsce. Czy ktoś, może mi podpowiedzieć, czym różnią się dodatki w wersji Gamefound od dodatków w wersji retail? Różnica w cenie między Seas of Aegir to około 100 zł. Czym jest to spowodowane?
Retail jest niemal zawsze droższy, na 99% jest to kwestia tego, że cena w kampanii po prostu była bardziej atrakcyjna, żeby ludzie wsparli. Wydaje mi się, że nie widziałem nigdzie info o różnicach wewnątrz pudła.
szalap
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:03
Has thanked: 3 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: szalap »

To jasne. Problem w tym, że tu jest odwrotnie. Sklepy prowadzą przedsprzedaż. I te dodatki z dopiskiem gamefound są 100 zł droższe od tych bez dopisku. Tylko nie mogę doszukać się, dlaczego.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Diserve »

Może te Gamefound to z Sundropem?
szalap
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:03
Has thanked: 3 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: szalap »

Diserve pisze: 19 lut 2024, 13:44 Może te Gamefound to z Sundropem?
Też nie :) Z sundropem są osobne wersje, droższe jeszcze o te 30 zł.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

szalap pisze: 19 lut 2024, 13:26 Hej wszystkim, gra już dotarła pod strzechy, jest już też w Polsce. Czy ktoś, może mi podpowiedzieć, czym różnią się dodatki w wersji Gamefound od dodatków w wersji retail? Różnica w cenie między Seas of Aegir to około 100 zł. Czym jest to spowodowane?
Nie ma żadnej różnicy. Jedynie produkty z podpisem "Sundrop" mogą mieć różnicę w wyglądzie figurek. Kieruj się ceną.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
szalap
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:03
Has thanked: 3 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: szalap »

Niezwykłe. W sklepie (napiszę tylko, że w tym z przedrostkiem "ale", bo w sumie nie wiem, czy wklejanie komercyjnych lików jest na forum dozwolone) są 3 wersje dodatku Seas of Aegir: Gamefound Edition, Gamefound Sundrop i bez dopisku. Różnica w cenie bardzo duża.

No nic, dzięki wielkie za wyjaśnienie :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hrosskar »

szalap pisze: 19 lut 2024, 14:33 Niezwykłe. W sklepie (napiszę tylko, że w tym z przedrostkiem "ale", bo w sumie nie wiem, czy wklejanie komercyjnych lików jest na forum dozwolone) są 3 wersje dodatku Seas of Aegir: Gamefound Edition, Gamefound Sundrop i bez dopisku. Różnica w cenie bardzo duża.

No nic, dzięki wielkie za wyjaśnienie :)
Te dwie droższe wersje, to są wersje Gamefound. Patrząc na cenę w trakcie kampanii plus podatek i wysyłka, to cena podchodziła pod 300zł. Natomiast ta tańsza wersja, to już normalna dystrybucja sklepowa z SCD 199zł. Część rzeczy jest tańsza w trakcie wspieraczki, z kolei część dodatków można później kupić nieco taniej.
konkuter
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2021, 16:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: konkuter »

Pytanie do osób, którzy już odebrali swoje wersje i ruszyli z pierwszymi rozgrywkami. Jak się skaluje rozgrywka dla dwóch graczy? Casus Scythe gdzie bywają rozgrywki, w których całkowicie można się mijać przez całą grę i de facto każdy sobie rusza pionkami, czy też jest interakcja pomiędzy graczami? Mapa wydaje się wielka jak na dwie osoby.
themref
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2020, 06:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: themref »

konkuter pisze: 19 lut 2024, 15:09 Pytanie do osób, którzy już odebrali swoje wersje i ruszyli z pierwszymi rozgrywkami. Jak się skaluje rozgrywka dla dwóch graczy? Casus Scythe gdzie bywają rozgrywki, w których całkowicie można się mijać przez całą grę i de facto każdy sobie rusza pionkami, czy też jest interakcja pomiędzy graczami? Mapa wydaje się wielka jak na dwie osoby.
Na początku dodam info, że to jest nasza pierwsza gra area control. Według mnie super się skaluje. Pierwsza gra razem z wytłumaczeniem zasad zajęła nam około 2h (ale tutaj robiliśmy dużo błędów z zasadami, co wydaje mi się, ze przyspieszyło trochę rozgrywkę). Druga gra też zajęła nam 2h ale już bez tłumaczenia (tutaj już wszystkie zasady dobrze wprowadzone). Ogólnie dla 2 graczy dostajemy mniejszą mapę. Z jednej strony nie ma dostępu do morza, co skutkuje koniecznością podbijania prawej strony chodząc armiami. Fajna jest możliwość przenoszenia bosa do dowolnego regionu, dzięki czemu można przydusić przeciwnika będąc w innej części mapy. Domeny, które dają fajne bonusy, ale najpierw trzeba do nich się dostać. Wiadomo na pewno gra bardzo zyskuje przy 4 graczach, ale my w 2 osoby z wielką chęcią wracamy do niej. Ale myśle, że jeśli ktoś się skupi tylko na sobie i byciu niekontaktowym to może mieć ciężko, bo druga osoba szybko raczej przyciśnie i wygra. Nie mówię o sytuacji jak 2 graczy takich jest, że grają każdy sobie, no ale to wtedy nie jest raczej gra dla takich osób.
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Kapel »

Ja bym chętnie poczytał więcej postów z odczuciami z rozgrywki w porównaniu do Lords of Hellas.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Czy karty w koszulkach oryginalnych od AR mieszczą się w normalnie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
themref
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2020, 06:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: themref »

Hardkor pisze: 21 lut 2024, 00:26 Czy karty w koszulkach oryginalnych od AR mieszczą się w normalnie?
Zmiescic sie zmieszcza, ale jesli masz dodatki to sa rozrzucone po wszystkich pudelkach , bo w core boxie tylko karty z podstawki sie zmieszcza. Nie wiem czy to praktyczne bo od razu insert zamawialem, zeby sie nie pierdzielic z tym. 😂
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Ragnarok (Adam Kwapiński)

Post autor: Dante »

themref pisze: 21 lut 2024, 06:35
Hardkor pisze: 21 lut 2024, 00:26 Czy karty w koszulkach oryginalnych od AR mieszczą się w normalnie?
Zmiescic sie zmieszcza, ale jesli masz dodatki to sa rozrzucone po wszystkich pudelkach , bo w core boxie tylko karty z podstawki sie zmieszcza. Nie wiem czy to praktyczne bo od razu insert zamawialem, zeby sie nie pierdzielic z tym. 😂
Jaki Insert i skąd? :)
ODPOWIEDZ