Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: MiXB »

samuraj1369 pisze: 28 lip 2023, 22:36 Nie wiem jak Unmatched wypada cenowo, ale 600 zł za all-ina gry pojedynkowej na 15-20 minut, to trochę za dużo moim zdaniem
Cenowo to wygląda całkiem nieźle biorąc wszystko pod uwagę, ba, nawet dobrze to wygląda zwłaszcza w przedsprzedaży. 15-20 minut na raz to nie wiele, ale w takie gry grasz zazwyczaj parę razy na raz i możesz wcisnąć to prawie zawsze jako filler przed jakąś grubą grą na wieczór. Jakbyśmy rozmawiali o tej cenie z 5 lat temu to bym grymasił, ale teraz? To wygląda jak okazja w dzisiejszych czasach.

Unmatched cenowo wygląda porównywalnie, może nawet ciut gorzej, ale za to masz już 30+ postaci do ogrania. Tutaj twórcy poszli w deckbuilding raczej niż różnorodność postaci, bo w Unmatched masz postać z zawsze taką samą talią, a tu ją modyfikujesz.

Szczerze mówiąc jak chcesz "budżetowego" pojedynkowicza, którego chcesz mieć kompletnego to pewnie Senjutsu za 600 złotych to jakaś opcja, bo kupisz to i masz wszystko. Unmatched to niekończąca się opowieść. Co kto lubi.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Skywarden »

Ech. Gdyby można było kupić pełnego ks-a z dodatkami pewnie bym się prawie nie zastanawiał. A tak chyba skasuje. Znowu jest sporo dodatkowej zawartości której nie uda się już nabyć, na przykład scenerii
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Skywarden pisze: 30 lip 2023, 11:41 Ech. Gdyby można było kupić pełnego ks-a z dodatkami pewnie bym się prawie nie zastanawiał. A tak chyba skasuje. Znowu jest sporo dodatkowej zawartości której nie uda się już nabyć, na przykład scenerii
Ale czy w deluxe nie ma tylko (może i aż): metalowych monetek skupienia, metalowych oznaczeń dla figurek, neoprenowych mat zamiast planszy i koszulek na karty. Z tego, co wyczytałem na KS to jedyna różnica. Wszystkie elementy scenerii są :)

Z info od Ogry Games to wydają wersje KSowe, ale core (nie deluxe) - czyli ten ich all-in to jest KSowy all-in core pledge.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

Wydaje mi się, że w wersji retail nie ma planszy do gry dla 6 graczy, tak przynajmniej wywnioskowałem z unboxingu big boxa.
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

loaru pisze: 30 lip 2023, 14:17 Wydaje mi się, że w wersji retail nie ma planszy do gry dla 6 graczy, tak przynajmniej wywnioskowałem z unboxingu big boxa.
Według KS w All-in Gameplay Pledge jest plansza na 6ciu - "Quad-fold XL 'Daimyo's Castle' Board".
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

eson83 pisze: 30 lip 2023, 14:23 Według KS w All-in Gameplay Pledge jest plansza na 6ciu - "Quad-fold XL 'Daimyo's Castle' Board".
Tak, na liście elementów w KS jest wymieniona, ale w zestawie od Ogrów nie jest.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Backero »

Jak wygląda gra na 4 (lub właśnie na 6) w tej grze? Byłem w stanie znaleźć instrukcję chyba jakąś starą tylko, gdzie były zasady do gry 1v1.
Poniewaz
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2023, 18:37
Been thanked: 11 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Poniewaz »

loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

Jest jeszcze otwarty pledge manager, w którym można wybrać polską wersję z big boxem i dużą planszą, ale bez kampanii solo za ~730 zł lub dołożyć upgrade do deluxe boxa i za ~800 zł mieć dodatkowo kampanię solo, 2 neoprenowe maty i metalowe komponenty. Można też dobrać małą grę trick-takingową Senso za ~62 zł.
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Ale do tego jeszcze przesyłka + VAT.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

eson83 pisze: 31 lip 2023, 11:08 Ale do tego jeszcze przesyłka + VAT.
To są finalne kwoty, które widać przy ostatnim kroku płatności już po doliczeniu wysyłki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: RUNner »

Po lekturze instrukcji zawieszam zainteresowanie tą grą. Muszę najpierw zobaczyć jakiś solidny gameplay. Ciężko jest mi zwizualizować sobie rozgrywkę w ten tytuł. Na razie mam takie wyobrażenie, że gdy dochodzi do zwarcia to po kilku turach jest koniec walki. Aspekt mobilności schodzi na dalszy plan, ale nie zamierzam zgadywać czy wydawać kasę w ciemno.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Sloth »

RUNner pisze: 31 lip 2023, 11:38 Po lekturze instrukcji zawieszam zainteresowanie tą grą. Muszę najpierw zobaczyć jakiś solidny gameplay. Ciężko jest mi zwizualizować sobie rozgrywkę w ten tytuł. Na razie mam takie wyobrażenie, że gdy dochodzi do zwarcia to po kilku turach jest koniec walki. Aspekt mobilności schodzi na dalszy plan, ale nie zamierzam zgadywać czy wydawać kasę w ciemno.
Powiem Tobie że dwukrotnie przeczytalem instrukcje i mialem te same odczucia na zasadzie "cholera to jak właściwie w to się gra" Natomiast mnie interesuje tylko core więc straty dużej nie będzie. Tytuł biorę pod solo a tutaj nie ma praktycznie konkurencji na rynku.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: RUNner »

No fakt, bijatyki solowej też nie posiadam, więc to może być niezła opcja. Nie wiem też czy te reguły nie będą powodować zbytniej koncentracji na właściwym ich stosowaniu i gra mimo krótkiej rozgrywki nie będzie męcząca? Dlatego bez gameplaya ani rusz :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Degohl
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2021, 08:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Degohl »

Nie najświeższe ale mniej więcej pokazuje jak to wygląda solo. Mnie zainteresowało na tyle, że na pewno wezmę core a jak się spodoba to będę myślał dalej

loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: loaru »

Btw. kampania „Wiatr zmian” nie jest już kampanią w sensie fabularnym, tylko zbiorem niezależnych scenariuszy. Zostało to zmienione w trakcie prac po KS (źródło: discord). Nadal w core boxie są dwie fabularne kampanie solo/co-op.
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Rafmix »

Też się chyba skuszę (core box).
Jak za 160 zł (mam możliwość odbioru osobistego) wydaje się że zawartości jest sporo w szczególności że nie mam nic podobnego w kolekcji.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: RUNner »

Też rozważam core. To nie jest jakaś wielka kasa, a zawsze będzie coś do ogrania. Wariant solo wygląda ok, ale mnie jakoś nie porwał. Za dużo chaosu ze strony bota. Można czasem zagrać przy braku żywego rywala, ale nie wydaje mi się, żebym często rozkładał grę dla tego trybu.
Ja tutaj celuję w rozgrywkę 1v1, a może 2v2. O 3v3 nawet nie marzę, bo taka ekipa to u mnie święto, a gra wymaga raczej wkręconych graczy niż typowych casuali.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

Zagrałem dziś 3 gry Master vs Ronin na boardmanii w Lublinie i bardzo mi się spodobało. Grałem też w Unmatched więc postaram się coś wspomnieć o różnicach.

Grane było 1vs1, w dosyć podstawowy wariant, niewiele przeszkód na planszy, bez tego elementu budowania swojej talii przed grą, tylko na sugerowanych deckach.

Podoba mi się wachlarz możliwości, bo tak: Zawsze na ręce mamy dwie karty bazowe (jedna to broń, którą możemy sobie wybrać przez rozgrywką z 4 dostępnych, a druga to taka dodatkowa karta która głównie służy do zmiany stylu walki i ruchu). Poza tym dobieramy 5 kart z własnego decku i na początku każdej tury jeszcze jedną, a więc prawie co turę mamy 8 kart. Na kartach znajdziemy bardzo fajne efekty, z których część aktywuje się jeśli mamy odpowiedni styl walki, niektóre efekty pozwalają ten styl zmieniać itp, a jeszcze inne efekty się aktywują jak uda nam się atak. Mój deck (Master) opierał się głównie na atakach w sąsiadujące heksy, zaś deck Ronina polegał raczej na atakowaniu z lekkiego dystansu. Dużo było kombinowania która karta mi pasuje bo np mój przeciwnik starał się odsuwać ode mnie, a więc szukałem kart typu ruch + atak. Oczywiście nie zawsze to się udawało, a czasem ten efekt bym osiągnął gdybym miał wybrany inny styl walki. Zatem jest kombinowanie czy zmienię ten styl (wtedy inne karty z ręki nabierają większego sensu), czy zostanę w obecnym stylu i będę lekko nieoptymalnie starał się podejść do przeciwnika "na raty".
Są też karty, które tuż po ujawnieniu mojej karty i karty przeciwnika pozwalają podmienić albo dołożyć dodatkową karte by tą akcje zastąpić/rozbudować, co też jest fajne jeśli nasz pierwotny plan nie zadziała, bo np przeciwnik ma wyższą inicjatywe i już przed wykonaniem efektów widzę że uniknie mojego ataku.
Ale w decku poza kartami ataku są też karty obrony które pod pewnymi warunkami nie tylko ochronią nas przed obrażeniami, ale też pozwolą na wyprowadzenie kontrataku.

Względem Unmatched na pewno na plus jest to że karty robią o wiele więcej i dzięki temu mamy więcej kombinowania. Na pewno też jest trochę wyższy próg wejścia w to niż w Unmatched, chociażby ze względu na ilość efektów z kart.

Fajnym elementem, którego w Unmatched raczej nie ma, jest to, że przed grą ustawiamy elementy terenu na mapie. Ma to sens bo niektóre umiejętności pozwalają popychać przeciwnika (a jeśli wpadnie na przeszkodę to dostaje kartę ogłuszenia, która zapycha mu rękę lub jakiś inny efekt, w zależności od typu przeszkody na którą jest wrzucony).

Jak też wspomniałem na początku, możemy zbudować swój własny deck, więc myślę, że gra ma potencjał turniejowy.

Sorry że tak chaotycznie, ale rzadko kiedy piszę recenzje i nie wszystko zobrazuję tak czytelnie jakbym chciał ;)
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Jedno podstawowe pytanie - Czy po rozgrywce chciałeś jeszcze zagrać rewanż/powtórkę by spróbować innego podejścia?
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: japanczyk »

Gral 3 razy, wiec chyba chcial
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

eson83 pisze: 23 sie 2023, 21:51 Jedno podstawowe pytanie - Czy po rozgrywce chciałeś jeszcze zagrać rewanż/powtórkę by spróbować innego podejścia?
Zdecydowanie tak, dlatego zagraliśmy 3 razy ;D a gra się dosyć szybko, czasem zaglądaliśmy do instrukcji ale gra trwała średnio z 25 minut.
Ciekaw jestem czym charakteryzują się pozostali dwaj bohaterowie oraz kolejni z dodatków a także jakie są pozostałe karty (a jest ich sporo).

Dodam że ja po przeczytaniu instrukcji powiedziałem kumplowi "nieintuicyjne te zasady, dajmy sobie spokój", ale on mnie namówił żebyśmy spróbowali :D także u mnie podejście się o 180 stopni zmieniło po rozgrywce i faktycznie jak sie czyta samą instrukcje to sie wydaje trochę nieintuicyjna w niektórych miejscach, ale całościowo te dodatkowe "nieintuicyjne" zasady mają sens i nie okazują się takie trudne już po zagraniu.
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

japanczyk pisze: 23 sie 2023, 22:35 Gral 3 razy, wiec chyba chcial
Mógł się zapisać i głupio było odejść :P
Gun3R pisze: 23 sie 2023, 22:36 Zdecydowanie tak, dlatego zagraliśmy 3 razy ;D a gra się dosyć szybko, czasem zaglądaliśmy do instrukcji ale gra trwała średnio z 25 minut.
Ciekaw jestem czym charakteryzują się pozostali dwaj bohaterowie oraz kolejni z dodatków a także jakie są pozostałe karty (a jest ich sporo).

Dodam że ja po przeczytaniu instrukcji powiedziałem kumplowi "nieintuicyjne te zasady, dajmy sobie spokój", ale on mnie namówił żebyśmy spróbowali :D także u mnie podejście się o 180 stopni zmieniło po rozgrywce i faktycznie jak sie czyta samą instrukcje to sie wydaje trochę nieintuicyjna w niektórych miejscach, ale całościowo te dodatkowe "nieintuicyjne" zasady mają sens i nie okazują się takie trudne już po zagraniu.
No to super. Miałem trochę podobne obawy po przeczytaniu instrukcji, choć dostępne filmiki pokazywały ciekawy gameplay. Teraz ze spokojem czekam na moją kopię. Dziękuję bardzo za podzielenie się wrażeniami i odczuciami!!
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

eson83 pisze: 23 sie 2023, 22:41
japanczyk pisze: 23 sie 2023, 22:35 Gral 3 razy, wiec chyba chcial
Mógł się zapisać i głupio było odejść :P
Gun3R pisze: 23 sie 2023, 22:36 Zdecydowanie tak, dlatego zagraliśmy 3 razy ;D a gra się dosyć szybko, czasem zaglądaliśmy do instrukcji ale gra trwała średnio z 25 minut.
Ciekaw jestem czym charakteryzują się pozostali dwaj bohaterowie oraz kolejni z dodatków a także jakie są pozostałe karty (a jest ich sporo).

Dodam że ja po przeczytaniu instrukcji powiedziałem kumplowi "nieintuicyjne te zasady, dajmy sobie spokój", ale on mnie namówił żebyśmy spróbowali :D także u mnie podejście się o 180 stopni zmieniło po rozgrywce i faktycznie jak sie czyta samą instrukcje to sie wydaje trochę nieintuicyjna w niektórych miejscach, ale całościowo te dodatkowe "nieintuicyjne" zasady mają sens i nie okazują się takie trudne już po zagraniu.
No to super. Miałem trochę podobne obawy po przeczytaniu instrukcji, choć dostępne filmiki pokazywały ciekawy gameplay. Teraz ze spokojem czekam na moją kopię. Dziękuję bardzo za podzielenie się wrażeniami i odczuciami!!
jaki zestaw wziąłeś i ile zapłaciłeś?
ODPOWIEDZ