Alternatywa dla Francisa Drake`a

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lemon_curry
Posty: 293
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times

Alternatywa dla Francisa Drake`a

Post autor: lemon_curry »

XLR8 pisze: 23 sty 2021, 19:54
JoruslofKimKuczoński pisze: 23 sty 2021, 19:19 Pewnie i tak mało osób w Polsce to ma i się wypowie (choć był cynk podobno, że można kupić), jakkolwiek dzięki za takie opinie. Spodziewałem się raczej odradzenia niż zachęcenia do kupna w 2 osoby. Cóż, szkoda, bo pod wieloma względami gra wydaje się bardzo interesująca.
Jeśli mam być szczery to FD to nietrafiony design. Jest tu sporo świetnych pomysłów ale jako całość gra jest kiepska. Na dwóch to już straszny gniot. Przecież jest tyle świetnych gier na 2, nawet z blefem i ukrytymi informacjami więc po co pchać się akurat w FD? :)
Ale na morzu chcę grę. Czy masz lepszą w tym klimacie?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Francis Drake

Post autor: XLR8 »

lemon_curry pisze: 29 gru 2021, 14:37
XLR8 pisze: 23 sty 2021, 19:54
JoruslofKimKuczoński pisze: 23 sty 2021, 19:19 Pewnie i tak mało osób w Polsce to ma i się wypowie (choć był cynk podobno, że można kupić), jakkolwiek dzięki za takie opinie. Spodziewałem się raczej odradzenia niż zachęcenia do kupna w 2 osoby. Cóż, szkoda, bo pod wieloma względami gra wydaje się bardzo interesująca.
Jeśli mam być szczery to FD to nietrafiony design. Jest tu sporo świetnych pomysłów ale jako całość gra jest kiepska. Na dwóch to już straszny gniot. Przecież jest tyle świetnych gier na 2, nawet z blefem i ukrytymi informacjami więc po co pchać się akurat w FD? :)
Ale na morzu chcę grę. Czy masz lepszą w tym klimacie?
W jakim klimacie? Licytowania w ciemno i możliwości bycia kompletnie zniszczonym przez całą rundę?
W morskim klimacie masz Age od Empires III albo endeavor.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 169 times

Re: Francis Drake

Post autor: Zet »

lemon_curry pisze: 29 gru 2021, 14:37 Ale na morzu chcę grę. Czy masz lepszą w tym klimacie?
W większości na morzach i oceanach jest Navegador, chociaż ja lubię w niego grać nie idąc prawie wcale w statki.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Francis Drake (Peter Hawes)

Post autor: garg »

Masz jeszcze Macao, ale to Feld, więc z tematem morskim to tak ten, tego... :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Alternatywa dla Francisa Drake`a

Post autor: kaszkiet »

Możesz jeszcze zerknąć na Navegadora od Gerdtsa, ale te 2 osoby to raczej nie jest najlepsza konfiguracja.
Poleciłbym też Archipelago, ale tu 2 osoby to jeszcze gorzej.
Francisa Drake'a nie polecam w żadnym składzie osobowym.
Na 2 osoby w tym klimacie świetnie działają Kupcy i Korsarze, no ale tu już wychodzimy z działu eurasków.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Alternatywa dla Francisa Drake`a

Post autor: Bruno »

kaszkiet pisze: 29 gru 2021, 21:56 Na 2 osoby w tym klimacie świetnie działają Kupcy i Korsarze, no ale tu już wychodzimy z działu eurasków.
Khm, khm, akurat KiK to gra wybitnie stworzona pod większą grupę, więc polecanie jej do gry w parze uznaję za niezrozumiałe.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Cyel
Posty: 2592
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1454 times

Re: Alternatywa dla Francisa Drake`a

Post autor: Cyel »

lemon_curry pisze: 29 gru 2021, 14:37
Ale na morzu chcę grę. Czy masz lepszą w tym klimacie?
Akurat niedawno był tu temat o takich grach: viewtopic.php?f=43&t=73875
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Alternatywa dla Francisa Drake`a

Post autor: kaszkiet »

Bruno pisze: 30 gru 2021, 01:02
kaszkiet pisze: 29 gru 2021, 21:56 Na 2 osoby w tym klimacie świetnie działają Kupcy i Korsarze, no ale tu już wychodzimy z działu eurasków.
Khm, khm, akurat KiK to gra wybitnie stworzona pod większą grupę, więc polecanie jej do gry w parze uznaję za niezrozumiałe.
Grałem we wszystkich składach osobowych i bardzo dobrze mi się grało w każdym, ale może rzeczywiście percepcję przesłania mi to, jak bardzo lubię tę grę.
ODPOWIEDZ