Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Post autor: qreqorek »

Czy ktoś w tę "grę" grał i może coś napisać o wrażeniach, mechanice? Po lekturze i obejrzeniu rozgrywki na YT mam wrażenie, że to jest projekt, w którym użytkownik turla kostką, sprawdza w tabelce co się wydarzyło, zapisuje to i tak przez ~45min. Dla mnie "gra", to zestaw reguł, w których jest miejsce na decyzje gracza mające realny wpływ na rozgrywkę. Najlepiej, jeśli jest miejsce tak na strategię, jak i taktykę. Dodatkowo, jeśli mamy jakiś storytelling, możemy pogłębić odczucia z rozgrywki. Reguł zawartych w "Czworo Przeciw Ciemności" grą bym nie nazwał.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Post autor: Dazir »

Powiem tak - grałem, gram i będę grał:)
Czym jest 4AD - silnikiem do tworzenia przygód, lochów itd. Tworzysz drużynę, turlasz kostkami, rysujesz swój loch - resztę dorabia Twoja wyobraźnia i kreatywność.
Ilość dodatków do 4AD jest olbrzymi i każdy znajdzie coś dla siebie: nowe potwory, zdarzenia, zadania, klasy, rasy, gildie... cała masa.
Story robisz sobie sam jak w rpg.
Mi 4AD dostarcza godzin świetnej zabawy i swoją prostotą i rozmachem bez problemu wyprzedza giganty marketingowe w kategorii Dungeon Crawler.

Ja polecam wszystkim, którzy lubią rysować, wymyślać i "tworzyć" swoją grę w trakcie gry. Naprawdę warto!

Dorzucam jeszcze link do kanału, gdzie ogrywam jedną ze wcześniejszych wypraw mojej pierwszej druzyny. Dodaję do tego malowane figurki, mapy itd.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 1SOwl8pqTO
Aderonis
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2020, 23:36
Been thanked: 1 time

Re: Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Post autor: Aderonis »

Foxgames odpisał mi, że planując coś wypuścić do tego w 2023 (tj. tłumaczenie). Moje pytanie sprecyzowałem w domyśle mając dwa suplementy do gry. Oni odpisali lakonicznie, ze coś wydadzą - zainteresowani mogą obserwować.
Bartastro
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2021, 12:12

Re: Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Post autor: Bartastro »

Seria jest mi znana. Zdziwiłem się przypadkiem dowiadując się o polskiej wersji. Już kupiona i zakolekcjonowana. Wszystkie dodatki biorę w ciemno.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Four Against Darkness / Czworo Przeciw Ciemności (Andrea Sfiligoi)

Post autor: Migello84 »

Pytanie, może ktoś ma info od wydawcy lub gdzieś był news w tym temacie. Czy seria jest porzucona przez Fox i wyszła tylko podstawka? Czy coś pisali o dodatkach? Kiedyś wspominali, że może coś w 2023, ale cisza
ODPOWIEDZ