(Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Koteki
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times

(Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Koteki »

Hej ho,
kto ma ochotę na granie (raczej) domowe w okolicy Muranowa/Starego Miasta?
Ostatnio na naszym stole najczęściej ląduje Nemesis, ale chętnie zagramy też w coś innego (mamy m.in. Diunę, Grę o tron, Terraformację Marsa, Eclipse, XCOM, Władcę Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, Fallout, Eldritch Horror, Shoguna, Everdell).
Haczyk jest taki, że mamy na stanie trójkę dzieci i najłatwiej jest grać, kiedy starszaki idą na noc/popołudnie do babci, co nie zdarza się codziennie , ale jednak w miarę regularnie. Chyba, że ktoś ma jakiś magiczny sposób na sprawne granie z dziećmi (nasze mają 6 lat, 4 lata, 8 miesięcy), chętnie ten sposób poznamy :)
Lata temu udało nam się rozegrać dzięki temu forum kilka fajnych, wielogodzinnych partii Eclipse, może i teraz coś się uda zakombinować :)
Elm0
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2011, 13:02
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Elm0 »

Ja mogę być chętny. Po liście tytułów widzę, że mamy podobne gusty planszówkowe. :) Eclipse 1 czy 2 edycja? Diuna w sensie Imperium?

Jeśli chodzi o granie z dziećmi, to kiedy grywałem z jednymi dzieciatymi znajomymi to zazwyczaj czekaliśmy, aż wszystkie pójdą spać :) Niestety w praktyce oznaczało to często, że rozgrywki zaczynały się np. 22:00 i w końcu zaniechałem, bo niespecjalnie lubiłem powroty późną nocą.
Awatar użytkownika
Shilien
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2019, 16:04
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Shilien »

Cześć,
Jestem chętny. Dajcie tylko znać kiedy i o której i zobaczymy co da się zrobić. Tytuły które wymieniliście albo lubię albo nie grałem czyli kategoria chętnie bardzo. W razie potrzeby mogę też przynieść coś ze swojej skromnej kolekcji.
Awatar użytkownika
Koteki
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Koteki »

Dzięki za odzew!

Eclipse mamy 1 edycję. A Diunę tę klasyczną.

Co powiecie na Nemesis jutro po południu u nas na Muranowie? Ewentualnie coś innego, wedle preferencji :) Trochę na ostatnią chwilę, ale może coś się uda ogarnąć.
Elm0
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2011, 13:02
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Elm0 »

Jakby co, ja mam 2 edycję (podstawkę).

Jutro wybieram się już na Zgrany Wawer, więc niestety nie da rady. :(
Awatar użytkownika
Koteki
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Koteki »

Jasne, rozumiem. Za tydzień w sobotę też może będziemy grać, będę dawać znaki.
Dobrego grania :)
Awatar użytkownika
dr_spike
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2021, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: dr_spike »

Cześć, dzieci i planszówki to prawdziwe wyzwanie. Przed narodzeniem naszej dwulatki grałem praktycznie co parę dni, a teraz... szkoda gadać :)

Anyway, gdybyście wrzucali na stół X:Coma to dawajcie znać. Niedobory snu chyba jeszcze nie uszkodziły mi ośrodków pamięci odpowiedzialnych za znajomość gry. W razie czego mogę przynieść trochę kooperacji s-f, np. "Legendary Encounters: Alien", czy -- odkrytego dopiero teraz klasyka -- "Anioła śmierci".
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Speedy_new »

Jakies plany na ten weekend?
dewnil
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2013, 17:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: dewnil »

dr_spike pisze: 01 mar 2022, 12:27 Cześć, dzieci i planszówki to prawdziwe wyzwanie. Przed narodzeniem naszej dwulatki grałem praktycznie co parę dni, a teraz... szkoda gadać :)

Anyway, gdybyście wrzucali na stół X:Coma to dawajcie znać. Niedobory snu chyba jeszcze nie uszkodziły mi ośrodków pamięci odpowiedzialnych za znajomość gry. W razie czego mogę przynieść trochę kooperacji s-f, np. "Legendary Encounters: Alien", czy -- odkrytego dopiero teraz klasyka -- "Anioła śmierci".
A potem dzieciaki dorastają i znowu można grać co kilka dni - i to jeszcze pod egidą "integracji z dzieckiem".
Tylko trzeba wciągać już na etapie memory/Potwory do Szafy, a potem już idzie z górki. Raczej unikać Monopoly - zbyt frustrujące. Poniżej z własnego doświadczenia lista gier i wiek wprowadzenia.
4-5l - Pędzące Żółwie, Chińczyk, Reakcja(!)
5l - Superfarmer, Cortex, Dobble
7l - Jungle Speed, Magia i Miecz, Taboo, Przebiegłe Wielbłądy
8l - Mrówki, Catan, Pandemic
Awatar użytkownika
Koteki
Posty: 17
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Koteki »

Hej ho,
może ktoś ma ochotę na granie w najbliższy weekend? Nemesis, Eclipse, może coś innego?
Speedy_new pisze: 16 mar 2022, 14:12 A potem dzieciaki dorastają i znowu można grać co kilka dni - i to jeszcze pod egidą "integracji z dzieckiem".
Tylko trzeba wciągać już na etapie memory/Potwory do Szafy, a potem już idzie z górki. Raczej unikać Monopoly - zbyt frustrujące. Poniżej z własnego doświadczenia lista gier i wiek wprowadzenia.
4-5l - Pędzące Żółwie, Chińczyk, Reakcja(!)
5l - Superfarmer, Cortex, Dobble
7l - Jungle Speed, Magia i Miecz, Taboo, Przebiegłe Wielbłądy
8l - Mrówki, Catan, Pandemic
No pewnie, ze starszakami też gramy. To, jakie gry się wprowadza w danym wieku, zależy trochę od dziecka, temperamentu itd. Inaczej to u nas wygląda u starszej córki, inaczej u syna :)
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: Speedy_new »

No ja odpadam w sobote jest event z planszowkami w Wesolej.
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: (Warszawa: Śródmieście) Granie domowe

Post autor: kraken »

Cześć, gracie coś dzisiaj ? Szukam ekipy.
ODPOWIEDZ