Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
klodson
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2011, 19:19
Lokalizacja: Gorzów / Gdynia

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: klodson »

W mojej Agricoli nie było jednego ogrodzenia. Napisałem email i po jakimś tygodniu przyszedł list. Szkoda że ze starej edycji bo płotek ze starej jest jak cztery z nowej ale ważne że przyszło. Choć też myślałem że mnie olali bo nie dostałem odpowiedzi na maila.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: YuZ »

Ze swej strony chciałbym pochwalić wydawcę ALBI Polska. Trzy z czterech brakujących kart pomocniczych do Wikingów dosłali błyskawicznie :) Minus dla G3, po kilku tygodniach zero odpowiedzi na mojego maila o braku instrukcji do Fasolek.
Awatar użytkownika
Deepdelver
Posty: 25
Rejestracja: 16 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Deepdelver »

klodson pisze:W mojej Agricoli nie było jednego ogrodzenia. Napisałem email i po jakimś tygodniu przyszedł list. Szkoda że ze starej edycji bo płotek ze starej jest jak cztery z nowej ale ważne że przyszło. Choć też myślałem że mnie olali bo nie dostałem odpowiedzi na maila.
To i tak dobrze. Ja miałem uszkodzoną jedną plansze i animeepla, maila wprawdzie dostałem, ale z propozycją wymiany komponentów... osobiście we Wrocławiu.

Z kolei pozytywnie zaskoczyło mnie Raku Games, gdzie człowiekowi chciało się ustalić (za pomocą kilku maili) jakiej karty mi brakuje w komplecie i ją dosłać pocztą, mimo, że dla rozgrywki nie była niezbędna.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: FortArt »

Brakowało mi wszystkich znaczników rudy w "Kosmicznej eskadrze". Napisałem do Portalu w piątek wieczorem. We wtorek była odpowiedź z przeprosinami (nie wiem dlaczego, ale od Rebel.pl), a w środę w południe sklep (Dragonus) już pisał, że dostali i czekają na mnie. Odliczając weekend niecałe trzy dni robocze i po sprawie. Przyznam, że i tempem i sposobem załatwienia sprawy zrobili na mnie ogromne wrażenie.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: schizofretka »

Nie do końca brak, ale czy gdzieś można kupić dolary? Rebel sprzedaje, ale w małych nominałach, a mi przydałyby się tysiące i wyższe (do Bootleggersów). Mogą też być niewalutowe.

Z góry proszę o powstrzymanie się od dowcipych, lecz niemerytoryczych komentarzy :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Nataniel »

FortArt pisze:Brakowało mi wszystkich znaczników rudy w "Kosmicznej eskadrze". Napisałem do Portalu w piątek wieczorem. We wtorek była odpowiedź z przeprosinami (nie wiem dlaczego, ale od Rebel.pl)
Ponieważ Rebel jest wyłącznym dystrybutorem Portalu, także w sprawach braków.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: watman »

schizofretka pisze:Nie do końca brak, ale czy gdzieś można kupić dolary? Rebel sprzedaje, ale w małych nominałach, a mi przydałyby się tysiące i wyższe (do Bootleggersów). Mogą też być niewalutowe.
Z góry proszę o powstrzymanie się od dowcipych, lecz niemerytoryczych komentarzy :)
na bgg sa skany wszyskich nominalow z gry + dodatkowych 2k, 20k i 50k zrobionych na podobnym wzorze - wszystkie przygotowane do wydruku - papier w innych kolorach niz podstawowe banknoty, drukarka cz-b i jechane :) sam tak bede chyba robil, choc przy grze 4 osobowej pieniedzy nam nie braklo :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: tchazzar »

No i przyszła kolej na mnie... W moim świeżutkim runewars brakuje 1 fioletowego archera.

Od razu będę pisał do FFG i mam pytanie. Jak Wy piszecie takie listy? "Hi, there is one XY missing in my copy of RW. Here's my address"? Czy jakoś bardziej oficjalnie?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: waffel »

Nie ma się co wysilać. Dokładny opis czego brakuje, dokładny adres, dzięki papa. I nie zdziw się jeśli nie odpiszą, mi chyba nigdy nie odpisują a przysyłają zawsze.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Senthe »

Właśnie zauważyłam, że kiedy udostępniałam swój egzemplarz Carcasonne na lokalny turniej parę miesięcy temu, zaginęły mi pionki smoka i wróżki :( Poza tym wszystko jest na miejscu... Myślicie, że da się z tym coś zrobić?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dabi »

Mi ostatnio FFG odpisało, że przepraszają za tak długi czas oczekiwania bo mieli przeprowadzkę centrum obsługi klienta.
Oczywiście jednocześnie napisali, że wysyłają paczkę.

Napisałem, że moje żetony do Starcrafta się ścierać zaczynają a do tego mam 2 podstawki złamane co tak dodałem aby sprawdzić jak do tego podchodzą (klej niby nie gryzie)

Paczka ze stanów zawierała żetony do Starcrafta (jednego koloru więcej drugiego mniej) paczkę podstawek pod jednostki latające (około 30 !) do tego karteczkę z wiadomością.

"Wysyłamy takie, żetony jakie mamy jeszcze do Starcrafta. Miłego dnia."

Można wiele rzeczy mówić o tym jakiej jakości są gry FFG - chociaż akurat moim zdaniem są to coraz ciekawsze produkcje :) Ale przez takie podejście to po prostu warto ich gry kupować.

Parę ich czeka w kolejce :twisted:
rufio
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2007, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: rufio »

Cześć,

Handluję na allegro różnymi pierdółkami. Między innymi różnego rodzaju koralikami i stwierdziłem że jedne z nich mogą się nadawać do niektórych gier, na części zamienne lub poprostu jako elementy do gier nowo tworzonych.
http://allegro.pl/koraliki-drewniane-5- ... 31496.html
Mam również dostęp do takich patyczków - coś jak drogi w osadnikach. Niestety też z dziurką - tak jak powyższe - ale to podczas gry nie powinno przeszkadzać. Jakby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.
Przepraszam za autoreklamę, ale stwierdziłem, że to chyba najlepszy post na taką informację. Jeśli kogoś razi mogę usunąć lub przenieść w dowolne miejsce :).
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: watman »

Gry Leonardo doslaly mi wlasnei brakujacy stateczek do prezentowego Mare Balticum - juz nie musze swiecic oczami przed synem kumpla i mozemy grac w komplecie :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: asiok »

W skrócie - G3 jest fantastyczne! :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

Ja dzisiaj kupiłem w Graalu w Galerii Mokotów w Wawie "51. Stan" jako prezent. Wszystko super, ale dostałem to wydanie z brakami w żetonach. No i teraz się zastanawiam, czy pisać do Portalu, czy iść do Graala, czy kupić Nową Erę :/
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

Dziś pytanie - dziś odpowiedź. Przedwczoraj wieczorem napisałem maila do Portalu w sprawie brakujących znaczników z 51. Stanu, a dzisiaj już były u mnie w skrzynce (za free of course). Sprawą zajmował się pan Hubert. Brawo! I like!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: BartP »

Ale chyba pan Hubert z Rebela, tak?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Braki w grach - co robić

Post autor: adikom5777 »

A ja dostalem sklejone 3 karty w Podaj cegle" Egmontu i po mailu do redakcji otrzymalem nowe karty kurierem. 100% zadowolenia
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

BartP pisze:Ale chyba pan Hubert z Rebela, tak?
Chyba Portal i Rebel to to samo, bo pisałem do Portala, a maile przychodziły z Rebela.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Senthe »

KubaP pisze:
BartP pisze:Ale chyba pan Hubert z Rebela, tak?
Chyba Portal i Rebel to to samo, bo pisałem do Portala, a maile przychodziły z Rebela.
Śmiały wniosek :lol:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

Senthe pisze:
KubaP pisze:
BartP pisze:Ale chyba pan Hubert z Rebela, tak?
Chyba Portal i Rebel to to samo, bo pisałem do Portala, a maile przychodziły z Rebela.
Śmiały wniosek :lol:
Ej, ja nie znam układów panujących w akurat tym światku :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

Rebel jest dystrybutorem gier Portalu. Ot co!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
jerz
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2011, 20:31

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: jerz »

Do kogo wysłać maila w sprawie braków w grze Ryzyko (stara wersja, niebieskie pudełko)?
anaela
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2010, 12:27

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: anaela »

Ja kiedyś zakupiłam Wikingów w Planszomanii i okazało się, że brakuje kart dla każdego gracza ze skrótem akcji. Mimo kilkukrotnej prośby mailowej i telefonicznej Planszomania mnie delikatnie mówiąc olała :/
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

anaela pisze:Ja kiedyś zakupiłam Wikingów w Planszomanii i okazało się, że brakuje kart dla każdego gracza ze skrótem akcji. Mimo kilkukrotnej prośby mailowej i telefonicznej Planszomania mnie delikatnie mówiąc olała :/
Bo akurat to załatwia od ręki wydawca. Kilka osób wcześniej o tem pisało.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ